ВМ-НВХ (НВ-ВМХ), част 61

  • 43 219
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • SA
  • Мнения: 3 196
Опалянките и на мен никога не са ми ставали бухнали като тези на снимката. Пьрвият ми опит да ги приготвя беше пьлен провал, защото бухнах сместта направо в тавичката без хартия , в резултат на което така залепнаха, че трябваше да ги изчегьрквам от тавата.  Embarassed Вече и не правя от тях, заради млечните.
Виви, уви, и на мен бирата ми се отразява така, затова сьм я спряла напьлно засега. Макар че я обичам, не смятам да я пия, поне докато не постигна целите си. А и като цяло вече сьм наясно, че по-редовното й приемане винаги ще има последици за мен. До бирен корем разбира се никога не сьм стигала , дори и в периодите, когато сьм я пила по-редовно, теглото ми не е надхвьрляло 53-53 кг. Но просто ми пречи да изчистя последните 2-3 кг мазнини, които много ме дразнят.
Алкохольт никьде не сьм казала, че тотално го отказвам, Катрин.  Simple Smile Напротив, с голямо удоволствие изпивам от време на време по 1 чаша хубаво червено вино ( то би било срам да живея в рая на червените вина и да ги елиминирам напьлно  Embarassed). Но наблягам на сетивното удоволствие най-вече - купувам вина сьс страхотен аромат, имам си една любима винена чаша, която ми доставя удоволствие само като я гледам и отпивам виното на сьвсем малки гльтки, в рамките на 2-3 часа, така че да усещам аромата и вкуса му през цялото това време. А пьк червено вино в такива количества се препорьчва и от кардиологичните асоциации като особено полезно за сьрдечно-сьдовата система.  Sunglasses
Относно ограниченията, ами Катрин, ти нали не ядеш никакво месо? Това според мен например е жестоко ограничение, с каквото не бих могла да живея дьлго време, та камо ли до края на живота си. Иначе не знам защо си останала с впечатлението, че ние не гледаме на този режим като на дьлгосрочен начин на хранене? Напротив, аз сьм на него от дьлго време и вьзнамерявам да се храня така до края на живота си. Единствено някакви природни катаклизми, които да лишат човечеството от тази храна, биха ме отказали и дори и тогава бих тьрсила приемливи алтернативи.
За млечните - аз преди сьм писала, че решението да ги спра, бе продиктувано не от идеята да свалям килограми, а от здравословен проблем свьрзан с едното ми ухо и Евстахиевата ми трьба. Е, пред алтернативата да оглушея, или да пия кортикостероиди и да се подлагам на разни хирургични интервенции, естествено че ще предпочета да променя нещо в храната си. Засега отчитам положителни ефекти от това че не ям млечни, макар и все още да сьм в процес на наблюдения. Но да, ако сьс сигурност стигна до идеята че ми вредят, без колебание ще ги задраскам изцяло от режима си на хранене. Така или иначе сьм на мнение, че те не са задьлжителна храна за хора, надхвьрлили кьрмаческа вьзраст. Никой друг бозайник, освен човек в зряла вьзраст не се налага да яде мляко.  Peace
ioioto0, на мен ми се струва добре храна ти. С майка ти, не знам как да се справиш. Ако е от хората, които не са настроени да вьзприемат нова информация, просто я оставяш да си говори, а ти си ядеш каквото си знаеш.
Тортите на Вери и W'A'S'P' изглеждат страхотно! Вери, в никакьв случай не досаждаш! В темата отдавна обсьждаме и проблеми, свьрзани сьс здравето и начина на живот, така че винаги е от полза, когато пишат информирани хора.

# 691
  • Мнения: 2 677
Цитат
Така или иначе сьм на мнение, че те не са задьлжителна храна за хора, надхвьрлили кьрмаческа вьзраст. Никой друг бозайник, освен човек в зряла вьзраст не се налага да яде мляко. 
Именно  Peace

# 692
  • Мнения: 20 235
Момичета, по повод коремното напълняване, мислите ли, че масово мъжете с кореми имат ИР?
Или при мъжете се дължи на физиология този тип наднормено тегло?
Чела съм, че е от хормоните.

Открих интересна тема, малко позабравена  за жалост:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=484705.0;all
 Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 14:20 от Lemy

# 693
  • Мнения: 1 793
моля ви, кажете някакви резултати. зная, че при всеки е индивидуално, но искам да знам горе-долу какво да очаквам

Към началото на 5тия месец наближавам -9 кг, може и до -10 да се получи, последните няколко дена има размърдване - буквално за ден-два стъпаловидно спада теглото, както и момичетата писаха. Hug

Силно намалял глад за вредности, намаляло емоционално хранене са огромен плюс за мен. Свалих на паласки и обиколки много.

Нещо, което не знам свързано ли е - по-стабилно настроение и по-малко мрачни мисли. От глад и ниска кръвна захар направо ме хващат демоните Twisted Evil , сега това не се случва.

И най-вече - най-сетне разбрах от какво дебелея и какъв режим трябва да спазвам и занапред (завинаги). Край на диетите вече. balloon Аз също както писа W'A'S'P' не живея с надежди за банички и торти след края, защото край няма. Честно казано не ми се и ядат такива неща. Но ако се случи по социални или други причини да хапна нещо дребно нережимно - спокойно, без самобвинения и въобще - релакс. Peace

Засега такива са мислите ми, пък нататък ще видим. Crossing Arms

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 14:45 от негативна

# 694
  • Мнения: X
Краси, извинявай, ама за пореден път даваш мнение, без да си запозната с идеите зад този режим
Все още Дюкан ти е в главата и въз основа на това коментираш
ТОВА НЕ Е ДЮКАН И НИКОЙ НЕ ЖИВЕЕ ЗА ДЕНЯ, КОГАТО ЩЕ МОЖЕ ОТНОВО ДА ПОХАПВА ХЛЯБ, ПИЦА, ЧИПС ...
Няколко хапки отклонение веднъж месечно са ОК

Скрит текст:
Идеите на този, или друг режим, в случая не са от особено значение.
Дюкан не ми е в главата от поне ....10-11 години, не знам ти къде го видя.    Thinking
Мнението ми визираше друго.
Следя темата не защото се храня изцяло така, а защото ми е полезна в доста отношения.Умишлено не пиша какво и кога точно ям, защото не се храня основно с месо, яйца, масло и зеленчуци.
Исках да кажа, а и от 1,6 година плавно въвеждам промени в начина ни на хранене и живот, които да мога да следвам, докато съм жива.Т.е., да изградя такива принципи и навици, които да не ме натоварват, да не ме ограничават, да не ме подтискат, но и същевременно да се грижат за моето тегло и здраве.
Тези промени, които досега са факт, са станали съвсем леко , без никакви сътресения, без никакви изпитания за волята и подобни.Правя дадена промяна тогава, когато съм готова за нея и физически, и психически.Опитвам се да избягвам положения от типа "Ох, как ми се яде диня/сирене/бонбон, а не можеее!"   Laughing   Инстиктът ми , а и опитът ми за тази 1,6 година показват, че от един бонбон например в месеца нищо няма да ми стане.Не изпитвам после желание да омета цялата кутия. (за сравнение, преди 1,6 година бих удържала, но с огромно усилие на волята). А аз точно такова усилие на волята не желая да прилагам.Затова търся начини и промени, които да се получават естествено.
Откакто отстраних всякакви преработени храни, всякакви бързи храни и закуски, изобщо всякакви фабрични храни и ги замених с нормална, качествена, натурална и истинска храна, почти не ми се налага да изпитвам волята си.Просто тези "храни", не ми липсват.
В неделя правих козуначено руло с шоколад на мъжете, прияло им се, искат си.....Изяла съм едно тънко парче, в неделя след обед, с кафето.те си го изядоха , за три дни, снощи свърши.
Именно, защото не искам при вида на нещо сладко после една седмица да ми текат лигите само при вида на такова, си позволявам отвреме-навреме....и както се оказва, не ми пречи, нито физически, нито психически.
Също, не искам да мисля за някоя храна като отклонение от някакъв режим.Това е психическо натоварване....Една храна или е вредна, или не.Ако е вредна, то тя изобщо няма място в менюто ми.Ако не е вредна, не виждам проблем да я консумирам отвреме-навреме.
Вредните храни вече нямат място в дома ми.

Както и да е.Ще гледам да се въздържам от писане често.    Grinning

Пп:
Цитат
Относно ограниченията, ами Катрин, ти нали не ядеш никакво месо? Това според мен например е жестоко ограничение, с каквото не бих могла да живея дьлго време, та камо ли до края на живота си.
Би било ограничение, ако ме натоварва психически, ако ми липсва месото и трябва да полагам усилия, за да не го ям.
Обаче, аз смятам и за себе си съм убедена, че прекалената, всекидневна  консумация на месо е вредна.Не ме привлича, не ми липсва, не ме съблазнява, не ми се яде месо ама хич.   Laughing
Изобщо, идеята ми е , и се водя от нея, всяка една промяна да става тогава, когато и физически, и психически ще съм готова за нея, тя ще стане леко, с удоволствие, а не с усилие на волята.
Защото, факт е, че човешката воля не е безгранична, дори бих казала, е доста слаба.И все в един момент се издънва....   Simple Smile   просто защото е невъзможно да се живее в насилствени ограничения дълго време.
Е, аз за 1,6 година все още не съм се издънила с нищо.Просто защото не съм си наложила нищо насила, всичко, което съм променила е станало след осъзнато и убедено осмисляне.Т.е., първо съм тренирала един вид психиката си, и после и физическата промяна е доста лесна и ненатоварваща.

# 695
  • Мнения: 6 347
Много хора освирепяват при ниска кръвна захар (т.е. тези, които нямат изразена хипогликемия, но им е ниска захарта и се нахвърлят на всеки, който им попадне пред погледа в този момент). Това съм го чела и на други места, а и съм го чувала. Но хората не винаги си дават сметка за причината  Wink

Катарин, това го подкрепям с две ръце:
Цитат
Изобщо, идеята ми е , и се водя от нея, всяка една промяна да става тогава, когато и физически, и психически ще съм готова за нея, тя ще стане леко, с удоволствие, а не с усилие на волята.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 40 974
Момичета,като ви чета ви завиждам благородно Peace че успявате!
Но...не ви ли вдига бюджета този вид хранене Rolling Eyes Как да ям всеки ден месо като съм на работа?Дори и да си го пека у дома и да нося пак ми се вижда сложно... Thinking И кой ще ми гарантира,че месото е ОК?В смисъл-чисто?
Много ми се иска да пробвам,но нещо не схващам целия процес на този вид хранене...връщам се да чета.


п.п Негативна,ти спортува ли нещо през цялото това време?

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 14:36 от mystic woman

# 697
  • София
  • Мнения: 10 858
Напълно съм на мнението на негативна  Hug
По-голямо спокойствие и душевен мир до сега не съм изпитвала. Някак си по-лесно се справям с проблемите, не ме хващат "лудите" така, както преди. Не съм съвсем убедена, че е от режима, разбира се, защото знам ли ... може пък проблемите ми да са по-обикновени и да не са точно тези, които биха ме изкарали от нерви  Wink
Иначе аз също се чувствам СВОБОДНА! Никога до сега не съм се чувствала така. Нито един режим, метод или диета, както и което и да е ограничение не са ме карали да се чувствам щастлива и най-вече свободна. Свободна от това, да не ме е страх от напълняване, да не се чувствам виновна, ако ям нещо, което обичам, да не съм с постоянната мисъл в главата си как да си хапна нещо сладко за десерт и как това ще се отрази на Д-то ми ... Това е раят, няма такъв режим!  Heart Eyes
 И и аз, като Кам, съм го приела като начин на живот и дано не ми се налага да променям нещо! Дано винаги да мога да се храня така!

# 698
  • София
  • Мнения: 10 858
Катрин, в последния си пост си го казала  -

Цитат
Би било ограничение, ако ме натоварва психически, ако ми липсва месото и трябва да полагам усилия, за да не го ям.

Ето това е. Аз мисля, че всички, които се храним ВМ-НВХ се чувстваме необременени психически от липсата на хляб, ориз или захар. Не мисля, че някои от нас полагат усилия да живеят  без тези продукти. Особено след някои и друг месец. Аз специално вече дори не ги виждам, нищо че картофи готвя вкъщи, както и правя и хляб, за децата. Въпрос на вкус и на светоусещане е според мен. Аз обичам месо и не искам да си мисля какво би било, ако ми се наложи (по здравословни или планетарни причини  Mr. Green) да го спра. Ти явно не обичаш месо - съответно не ти изисква усилия да живееш без него.
Мисля, че спорът е излишен, защото и ти и ние сме доброволно, и щастливо отказали се от нещата, които не желаем да ядем   bouquet

# 699
  • Мнения: 1 793
п.п Негативна,ти спортува ли нещо през цялото това време?

Първите месеци не. Бях твърде дебела и с болки в коленете дори само от продължително ходене. Освен това липса на мотивация, срам от тялото... да не изброявам.

От 1 месец плувам. Приятно ми е, гледам да се абстрахирам от външния си вид по бански. Четох обаче, че не се препоръчвало плуване за отслабване.  Confused

Освен това по предишни наблюдения върху тялото си от спорта качвам тегло. Вие го обсъждахте преди няколко страници този ефект... Почна ли спорт, почвам да се издувам. Мазнините нямат време да си отидат и изглеждам още по-голяма. Тъй че му мисля в момента за спорта...

Относно бюджета - месо ядем само за вечеря. Обядвам леко - яйца, сирене, ядки, зеленчук.

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 15:13 от негативна

# 700
  • SA
  • Мнения: 3 196

Пп:
Цитат
Относно ограниченията, ами Катрин, ти нали не ядеш никакво месо? Това според мен например е жестоко ограничение, с каквото не бих могла да живея дьлго време, та камо ли до края на живота си.
Би било ограничение, ако ме натоварва психически, ако ми липсва месото и трябва да полагам усилия, за да не го ям.
Обаче, аз смятам и за себе си съм убедена, че прекалената, всекидневна  консумация на месо е вредна.Не ме привлича, не ми липсва, не ме съблазнява, не ми се яде месо ама хич.   Laughing

Точно това и аз исках да подчертая с поста си - както ти си приела, че месото е вредно за теб и си го отстранила от храненето си, по сьщия начин пьк други хора са приели, че за тях е вредно брашното, алкохола, млечните и поради тази причина не ги ядат. Стана ми интересно как преценяваш едното като ограничение, което не може да се спазва дьлго, а другото като нещо нещо естествено и ненатоварващо? Защото за мен това са доста сходни решения.  Peace
За волята - моята поне никак не мога да я определя като слаба.  Simple Smile Напротив, ако за нещо преценя, че много ми вреди, нямам проблем още от утре да го спра, колкото и да ми е любимо. Така стана и с цигарите след дьлгогодишно сериозно пушене. Просто изпуших една последна, хвьрлих в едно улично кошче полупьлната кутия и запалката и с това се приключи. Не сьм запалвала цигара повече от 7-8 години и цигарите не само, че вече не ме привличат, ами и миризмата им направо ме отвращава.
Негативна и Вив, точно така ме кара да се чувствам и аз нашия режим. Много хубаво сте го описали!   bouquet
mystic woman, не е задьлжително само месо да си носиш на работа. Аз например редовно си носех по 2-3 сварени яйца с някое парче кашкавал, малко ядки, консерва сардина...

# 701
  • Мнения: X

Пп:
Цитат
Относно ограниченията, ами Катрин, ти нали не ядеш никакво месо? Това според мен например е жестоко ограничение, с каквото не бих могла да живея дьлго време, та камо ли до края на живота си.
Би било ограничение, ако ме натоварва психически, ако ми липсва месото и трябва да полагам усилия, за да не го ям.
Обаче, аз смятам и за себе си съм убедена, че прекалената, всекидневна  консумация на месо е вредна.Не ме привлича, не ми липсва, не ме съблазнява, не ми се яде месо ама хич.   Laughing

Точно това и аз исках да подчертая с поста си - както ти си приела, че месото е вредно за теб и си го отстранила от храненето си, по сьщия начин пьк други хора са приели, че за тях е вредно брашното, алкохола, млечните и поради тази причина не ги ядат. Стана ми интересно как преценяваш едното като ограничение, което не може да се спазва дьлго, а другото като нещо нещо естествено и ненатоварващо? Защото за мен това са доста сходни решения.
Ами, правя разлика, защото често срещам из постовете нещо подобно:
"Ох, как ми се ядат плодове, ама като знам, че са ......и не смея!"
"Много обичам млечните, ама пък като качвам от тях, трябва да ги спра."
"Ако бях хапнала повече от тортата, после с дни щях да се боря с глада си за сладко...."
Това на мен ми звучи като силово ограничение.
Докато на мен месото не ми влияе никак.Както писах, безразлично ми е .Нито ми е станало противно, готвя го за сина си, той яде месо, нито ме съблазнява.

Скрит текст:
Както съм писала, аз не започнах промяна в храненето си с цел отслабване.Стремежа ми беше да съхраня здравето ни, моето и на семейството ми.От доста години чета, интересувам се, "оглеждам се" из книги, материали, статии....търсейки най-доброто.От всичко прочетено стигнах до убеждението, че човешкото тяло е един много фин механизъм, който при добри условия и храна работи перфектно.Че когато спреш да го тъпчеш с боклуци, с преработена храна, с химикали и подобни, а започнеш да му даваш качествена, натурална и полезна храна, то той си знае работата-изчиства се от отровите , метаболизма влиза в нормален ритъм, количествата храна се нормализират естествено, спонтанно изчезва "глада" за сладко и особено за сладки боклуци......И започвайки малко по малко промяната, всичко това се оказа вярно.
Изчезнаха разните ми дребни притеснения от рода на киселини, всекидневното главоболие, постоянната умора, псориазиса, порциите храна ставаха все по-малки от само себе си (моето лаишко обяснение е, че когато даваш на организма истинска храна, то той си задоволява нуждата от необходимите вещества от значително по-малко количество храна), и съвсем естествено и кг тръгнаха надолу.И при мен, и при съпруга ми, и при сина ми.
А чета и се включвам в темата, защото споделям теорията за полезните мазнини и вредните въглехидрати.Само дето имам по-различно мнение за плодовете като източник на фруктоза .....но умишлено не пиша и не задълбавам натам.Стремя се мненията ми да са неутрални и незасягащи различията .    Simple Smile

# 702
  • Мнения: 2 255
(момичета, последно ви прекъсвам с опалянките и спирам, обещавам)
опалянки, втори дубъл

Проба-грешка му е майката... на хартия и добавях от 'изварата' на око, да стане по-гъстичка сместа... Пробвах и на тигана, идеално 'палачинки'...

# 703
  • Мнения: X
Краси, трябва да си наясно от собствен опит какво представлява зависимостта към сладко, за да разбереш какво се крие зад това, което цитираш
И понеже не си била захаронаркоман като някои от нас, е много лесно да раздаваш квалификации и да размахваш пръст
Аз лично се радвам, че осъзнах тази зависимост и я контролирам, колкото и да ти се вижда странно
Някои предпочитат да се тъпчат със сладко в трудни моменти и стават зверове, ако не си получат дозата
Е, аз реших за себе си да изляза от този порочен  кръг
И понеже никога не си била в него и не знаеш какво е, е много лесно такова дървено философстване




Да не говорим, че няма физиологични причини за привързване към месото
Но има добре известни механизми за появата и поддържането на зависимостта към сладко
Не месото активира същите мозъчни центрове на удоволствието, които се активират и от дрогата, а захарта

# 704
  • Мнения: X
Краси, трябва да си наясно от собствен опит какво представлява зависимостта към сладко, за да разбереш какво се крие зад това, което цитираш
И понеже не си била захаронаркоман като някои от нас, е много лесно да раздаваш квалификации и да размахваш пръст
Аз лично се радвам, че осъзнах тази зависимост и я контролирам, колкото и да ти се вижда странно
Някои предпочитат да се тъпчат със сладко в трудни моменти и стават зверове, ако не си получат дозата
Е, аз реших за себе си да изляза от този порочен  кръг
И понеже никога не си била в него и не знаеш какво е, е много лесно такова дървено философстване


Какво цитирам?
Пиша какво , как и защо се е променило при мен вследствие промяната в начина ми на хранене и живот.

Скрит текст:
Всъщност, била съм.Писала съм в друга тема.Но не мисля, че трябва да се "изповядвам" във всяка такава за храненето.    Peace   Прекрасно знам какво е да си зависим и от храна, и от сладкото специално.Всъщност, аз напълнях основно вследствие точно на база емоционално хранене, след смъртта на майка ми.....Факт е, че след като отстраних вредните храни и промених характера на храната, която ям, тази зависимост изчезна.Сега правя торти и дори не изпитвам желание да ги опитам.
Нито раздавам квалификации, нито размахвам пръст на някого.Споделям това, което се случва с мен и тялото ми.Ако го приемаш като дървено философстване, това не е мой проблем.

Общи условия

Активация на акаунт