Прясно изцеден сок или бутилиран

  • 11 604
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 052
Разбира се, че прясно изцеден сок е в пъти по-добре от тези в кутийка. Но бих дала само на детско събиране, всеки ден - не. При положение, че детето яде пресни плодове не виждам смисъл.

# 46
  • София
  • Мнения: 129
Разбира се, че прясно изцеден сок е в пъти по-добре от тези в кутийка. Но бих дала само на детско събиране, всеки ден - не. При положение, че детето яде пресни плодове не виждам смисъл.

А защо не всеки ден, като си иска и му харесва? При бебетата ясно, не съм и давала, но сега защо не?
Дразни ли стомаха, вреди ли по някакъв начин?
пп: дано не звучи като заяждане, но никъде не намирам информация за вредата от соковете при големи деца, а на всякъде чета "не давам".   bouquet

# 47
  • Мнения: 2 052
Не, не смятам, че вреди на дете на 2г. Нали навсякъде пише, че дори след 1г. не е проблем да се дават сокове. Казах, че ми се струва безмислено, ако яде пресни плодове, а не, че вреди. Затова и не бих давала всеки ден сок, защото си получава пресни плодове. Ако детето си иска - това е друг въпрос - да, тогава бих изцедила сок.

# 48
  • София
  • Мнения: 129
Не, не смятам, че вреди на дете на 2г. Нали навсякъде пише, че дори след 1г. не е проблем да се дават сокове. Казах, че ми се струва безмислено, ако яде пресни плодове, а не, че вреди. Затова и не бих давала всеки ден сок, защото си получава пресни плодове. Ако детето си иска - това е друг въпрос - да, тогава бих изцедила сок.
Мерси  bouquet

# 49
  • Мнения: 347
Защото купешките сокове нямат никакви натурални съставки, независимо какво пише по кутиите. И да е имало някакви, при преработката им нищо не е останало. Сокчетата са обявени за топ 5 на най-вредните боклуци, които се дават на децата, рамо до рамо с газираните безалкохолни. Няма никакви останали фибри, които са толкова полезни и всичко, което е останало от плодовете е само захар, която е празни калории, които детето би могло да да приеме с полезна и питателна храна. Някои сокове дори възпрепятстват усвояването на другите полезни храни, които е приело детето.

Допълнителните витаминки, дето искате да ги набавите със сокче, се набавят с малки количества пресни плодове и зеленчуци и не е небходимо да се пият сокове.

Освен това, сокчетата могат да допринесат за възпитаването на така нареченият "сладък зъб" или влечение към сладкото. Същото но със солено се получава със зрънчо и приятели.

Ерменкова, за имуноглобулин А чувала ли си? Ако не, прочети  Peace
Да, лекарите не са само не са добри. Повечето педиатри у нас са престъпници. Неграмотни нехаещи, неискащи да се променят.
Никой нормален педиатър не препоръчва даването на сок. Никога.
Има инфо в нета, образовай се и ти!

Точно!  Peace

Мисля че достатъчно се каза и достатъчно информация се даде, за да може здравомислещ човек да разбере и прецени какво е добре за детето му.

# 50
  • Мнения: 4 851
Сина ми пи сок за първи път на около 1г. и 5-6 м. Дъщерята ще последва примера /на 5 м. е/.

# 51
  • Мнения: 86
Нито на дъщеря ми, като беше бебе нито сега на сина ми не съм, и няма да давам сок. Аз даже вода не съм давала до 5-6 м., нали кърмя. Давам само плодове.
На щерка ми и предлагам вода, а тя обича много плодове, така, че си прави сокчето в корема Laughing
Соковете допринасят за кариеси, това отбеляза нашата зъболекарка.
А за отговор по темата, бих избрала изцеден сок.

# 52
  • Мнения: X
Аз бих избрала прясно изцеден сок когато детето е голямо! По малко! От личен опит като изпия чаша сок от моркови много ми дразни корема!

# 53
  • Мнения: 1 679
Прясно изцеден сок предпочитам. Иначе малко съжалявам,че и показах на моята соковете след годинката...То не че са вредни като е голямо детето, но се научи на мързел. Зимата като няма толкова разнообразие от сокове-  компотите морим..Домашно приготвени са, но имат захар-малко или много и това не знам дали е добре да пие към 700 мл сокове на ден от компот  ooooh!

# 54
  • Мнения: 86
.Домашно приготвени са, но имат захар-малко или много и това не знам дали е добре да пие към 700 мл сокове на ден от компот

как ще е добре, та това е ужасно много захар. Поне разреждай сиропа на компота с вода. Една идея: купи на дъщеря си една готина бутилка, напр. с принцеси. Слагай вода, и я дръж винаги под носа и. Предлагай често, даже и да не е жадна. newsm10

# 55
  • Мнения: 1 679
rosan4e-  винаги разреждам компота 1:1 с вода...иначе там има макс 3 лъжици захар (не слагаме по много принципно-зависи от плод)..Знам не е добре, но това си ми е последствие,че дадох сокчетата и чайчетата. Вода пие през деня по 1-2 най-много, купила съм готина бутилка с Гуми Беър на Джъмбо, но не помогна изобщо- само си играеше с нея цяла седмица и отпиваше по капчици вода Sad

# 56
  • Мнения: 347
Е как да пие вода, ако пие по 700мл компот...?

# 57
  • Мнения: 68
Сокчета никакви не съм давала!
Цитруси след годинка
и аз така мисля... а педито ме увещаваше още към 6тия месец да му давам - изкукала работа!
И аз не съм давала на големият ми син сокове.Сега е на 3г. и половина и не иска и да чуе за тях.Единствената течност , която иска е водата.Соковете съдържат киселини и са вредни за зъбите и стомаха.
Сега и на малкия няма да давам.Единствено пресни плодове, но още е малък.

# 58
  • Мнения: 629
Няма значение дали е прясно изцеден сок ( фреш) или пресен плод, съдържанието е едно и също, като в единия случай има целулоза и стомахът се претоварва малко повече, а в другия не. Не съм съгласна за зъбите, там си е генетично заложено.

# 59
  • Мнения: 68
Няма значение дали е прясно изцеден сок ( фреш) или пресен плод, съдържанието е едно и също, като в единия случай има целулоза и стомахът се претоварва малко повече, а в другия не. Не съм съгласна за зъбите, там си е генетично заложено.
Това е мое лично мнение. Аз съм за пресния плод, но на малко по - късен етап от захранването.

Общи условия

Активация на акаунт