Прясно изцеден сок или бутилиран

  • 11 608
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 214
А от какъв зор трябва да свиква, след като самото дете ти показва, че не е жадно?
Ето изключително ясно написани препоръки за захранване, написани от Министерството на здравеопазването - http://namama.bg/img/2preporaki+karmacheta.pdf


Спориш с ТВто.  Tired

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
Бебето няма ензими за разграждане на сока на толкова крехка възраст m_ermenkovaa.Защо да му го давам тогава,каквото влезло,такова излязло.

# 32
  • Мнения: 21
Как защо? Защото е полезна. Вижте аз не искам да споря с никой. Просто изказвам мнението си по въпроса. Не държа всички да са съгласни с мен. Не мисля, че съм телевизор. Само не мога да разбера, защо когато решиш да споделиш някакво мнение задължително някой трябва да те нападне.  Sad

# 33
  • Мнения: 21
А за ензимите. За първи път го чувам. Защо всички педиатри тогава препоръчват даването на сокчета и захранването с тях до 6 месечна възраст. Явно лекарите не са добри. Щом препоръчват неща които не са полезни за децата.

# 34
  • София
  • Мнения: 29 064
REAL_WOMAN, все се надявам да има полза за някого  Grinning
Тани, соковете направо могат да навредят, и то сериозно. От статията, която цитирах:
Цитат
Бебетата са изложени на микробни агенти от храните и
течностите, които са потенциално замърсени и могат да
увеличат риска от болести, свързани с диария и хранителни
дефицити.

Повишен риск от болести, свързани с диария и хранителни
алергии, поради незрялост на стомашно-чревния тракт на бебетата

А за ензимите. За първи път го чувам. Защо всички педиатри тогава препоръчват даването на сокчета и захранването с тях до 6 месечна възраст. Явно лекарите не са добри. Щом препоръчват неща които не са полезни за децата.

Далече не всички педиатри препоръчват това. Захранването със сокове е екперимент, проведен в СССР през миналия век, ние, естествено го възприемаме, къде ще ходим. По-късно, мисля беше през 90-те, самите руснаци го отричат, като нанасящ вреди на бебетата. Обаче в Б-я все още има педиатри, които:
1. Са учили миналия век и в проф. отношение са останали там;
2. Толкова си могат.
Явно твоят педиатър е от тях и ти препоръчвам да го смениш.
Самата статия, към която дадох линк е от Министерството на здравеопазването. Така че можеш сама да видиш педиатърът ти колко е в час и колко се интересува от развитието на педиатрията.

ПП Ако все още се съмняваш във вредата от даването на сокове на бебе, мога да ти намеря линкове към Амер. педиатрична асоциация, към СЗО, в които ще видиш същото: сокове на бебета - не.

Последна редакция: вт, 14 яну 2014, 10:44 от milenaka

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
Различни школи,това е.Нашите педита са на възраста към 50 години,завършили преди 25 или 30 години.Тогава отпуска по майчинство е бил 6 месеца,затова се обивали бебетата на 6 месеца за да се връща майката да изпълнява петилетката.захранвани са рано заради това,на 6 месеца да са на обща храна вече за да ги пускат на яслите.Просто е.Съпругът ми е лекар,неговите колеги педиатри ходят на симпозиуми по чужбина за да са наясно с новите тенденции и изследвания свързани с бебетата.На тях се доверявам,не на моето педи което ми препоръчваше на 10 дневно бебе да правя попарка,ако бях слушала,щях да съм го отбила на 1 месец,да съм се набутала с пари за АМ и готови бурканчета с пюрета за бебета.На 2 години кърмя,и храня детето си с домашна храна.Излиза ми 10 лева на месец за храна и 20 за пампи.

# 36
  • София
  • Мнения: 29 064
Тани, не съм съгласна, че е въпрос на различни школи. Педиатърът на сина ми пръв щеше да ми се скара, дори само ако го попитах за сок при захранването. А е около 50 годишен. Не е до школа, а до желание за професионално развитие.

# 37
  • Мнения: 27 524
Ерменкова, за имуноглобулин А чувала ли си? Ако не, прочети  Peace

А за ензимите. За първи път го чувам. Защо всички педиатри тогава препоръчват даването на сокчета и захранването с тях до 6 месечна възраст. Явно лекарите не са добри. Щом препоръчват неща които не са полезни за децата.

Да, лекарите не са само не са добри. Повечето педиатри у нас са престъпници. Неграмотни нехаещи, неискащи да се променят.
Никой нормален педиатър не препоръчва даването на сок. Никога.
Има инфо в нета, образовай се и ти!

# 38
  • Мнения: 6 214
Даването на сок до определена възраст е вредно, после става безсмислено.

# 39
  • у дома
  • Мнения: 258
Мда, за вода съм абсолютно съгласна, че трябва да се дава. Който кърми изключително, може и да пропусне това, но АМ-тата имат друг ефект, няма как да са кърма, въпреки че се правят с вода.
За соковете - давам сок от средата на 9ти месец, тъй като детето не ще да пие вода, а пюретата достатъчно го запичат вече. Сокът го разреждам с доста вода.
И разбира се, смятам че прясно изцеденият е далеч по-добрият. Бутилиран няма как да се запази в добро качество за дълъг период, ако не е мушнат някой консервант.

# 40
  • Мнения: 629
Прясно изцеден сок в цитрус преса с избутване, ние си взехме Moulinex Infiny Press и сме много доволни от качеството, тъй като не разрязва плодовете, а ги пресова, като запази витамините в плода.

# 41
  • у дома
  • Мнения: 258
Прясно изцеден сок в цитрус преса с избутване, ние си взехме Moulinex Infiny Press и сме много доволни от качеството, тъй като не разрязва плодовете, а ги пресова, като запази витамините в плода.
И ние имаме такава преса, но не смея да давам още цитрус...

# 42
  • Мнения: X
Сокчета никакви не съм давала!
Цитруси след годинка

# 43
  • у дома
  • Мнения: 258
Сокчета никакви не съм давала!
Цитруси след годинка
и аз така мисля... а педито ме увещаваше още към 6тия месец да му давам - изкукала работа!

# 44
  • София
  • Мнения: 129
Използвам темата да попитам. Според вас на деца над 2 години, ок ли е да се дават сокове(прясно изцедени)? Около нас постоянно ни облъчват със сокчета в кутиика (на рожденни дни и подобни детски събирания). В такъв момент вариянт ли е да заместя с прясно изцеден сок? Вие давате ли всеки ден?
пп: яде всякакви плодове, според сезона и всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт