Прясно изцеден сок или бутилиран

  • 11 610
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Нова храна не съм въвеждала толкова дълго, давам я 3 дена и на 4-тия нещо ново, а сега даже и на 3-тия. Ако има алергия тя се появява, още същия ден или на следващия.

# 16
  • Мнения: 79
Соковете са след 2 години.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 499
Предстои ми да започна да давам сокче и се чудя кое да избера-да го цедя или да взема от готовите сокове на Хип. Знаем, че 20 мин. след изцеждане няма вече витамини в сока, а има ли в бутилирания?

Най-добре е да се започне с прясно изцеден сок от ябълка. Ако нямаш сокоизтисквачка, настържи ябълката в една марля и я изцеди. Ябълката да не е кисела, а добре узряла и сладичка.

# 18
  • Мнения: 21
Здравейте,

Реших да споделя кога и какъв сок дадох за първи път на моето бебче,което вече е на 11 месеца. За мен първо ябълка не е най удачният вариант, тъй като тя дразни стомахчето, независимо дали е сладка или не. Аз дадох на малката за първи път сок от морков ( беше на 4 месеца и половина). Прясно изцеден и то една, две лъжички...Постепенно увеличавах докато не стингахме до 30 мл. дневно. След около 2 седмици започнах да мешам ябълката с моркова и чак след това почнах чиста ябълка и ги редувах докато не стана на 6 месеца. След 6 месеца започнах да купувам готови сокове на Hipp и Gerber,като вече добавих и други вкусове, като грозде, слива,круша и др.без мъхести и цитруси. Всички готови сокове ги разреждам и до ден днешен с вода 50 към 50. Пак ги пие и са и вкусни без да се пренасища, но да не забравяме, че водата е май-полезна и ако може да се избягват соковете или да се дават в минимални количества е най-добре

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
Морковите са есенници.Вярно,че има целогодишно такива,но те са сезонен зеленчук.Не знам дали знаеш че морковите са първите по нитрати зеленчуци-всички нитрати съдържащи се в почвата минават и се натрупват в моркова,после е цвеклото.Пресен сок от моркови юли месец означава ТУРСКИ ГМО МОРКОВИ.Като ги гледам колко са големи и ми се отщява да ги взимам за готвене,особено пък за бебе....Не знам за къде сте се разбързали с това захранване толкова рано и то със сок......Колежката ми февруари месец беше правила пресен сок от моркови на 40-дневното си бебе,щото педито дало зор...Ако беше изчакала 2 месеца щеше да им дойде сезона и да са български,че и домашни могат да се намерят по пазарите

# 20
  • Мнения: 21
Да аз може да не съм постъпила най-удачно с ГМО морковите, но говоря като цяло за принципа на захранване със сокчета. На мен ми е първо дете и не бях много наясно как стоят нещата и за почти всичко се консултирах с педиатъра ни. Естествено и четях доста, но в крайна сметка не се знае кое е най-доброто. Мнения много... Много ми хвалиха книгата на доктор Спок, само дето за мен това е недопустимо,да не се дава вода на детето до 6 месеца и да кара само на мляко.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
за кърмените бебета на поискване си е задължително НЕДАВАНЕТО на вода,кърмата съдържа вода около 90 %.За изкуствено хранените е задължително даването на вода.Моето дете е кърмено,вода съм опитвала да предложа но не се приемаше,така че се отказах само да преварявам и на следващият да я хвърлям.На 6 месеца със захранването стартирах с водата,пак отказваше.Чак към 10 месеца пропи към 40 грама...Но той и досега(2 години) си е на кърма.Естествено се храни добре с твърда храна през деня,но десерта му е кърма.Съпругът ми е лекар и чета неговите учебници по педиатрия

# 22
  • София
  • Мнения: 29 078
Да аз може да не съм постъпила най-удачно с ГМО морковите, но говоря като цяло за принципа на захранване със сокчета. На мен ми е първо дете и не бях много наясно как стоят нещата и за почти всичко се консултирах с педиатъра ни. Естествено и четях доста, но в крайна сметка не се знае кое е най-доброто. Мнения много... Много ми хвалиха книгата на доктор Спок, само дето за мен това е недопустимо,да не се дава вода на детето до 6 месеца и да кара само на мляко.
Недаването на вода е напълно допустимо, даже е препоръчително. Захранване със сокове се е правило миналия век, като част от съветски експеримент, който по-късно е отречен от самите експериментатори като вреден за бебетата.

# 23
  • Мнения: 21
Ами аз не съм съгласна въобще за водата. Не знам какви са тези изследвания и твърдения. Докато бебето е на кърма съм съгласна, защото както се спомена по горе тя съдържа 90% вода, но ако е на адаптирано мляко независимо колко е малко мисля, че трябва да се дава вода. Водата е здраве... А за  соковете. Може 4 месеца да е рано, но ако продуктите с които правиш сока са домашни без ГМО и т.н. това са си допълнителни витаминки.

# 24
  • Мнения: 6 214
Ами аз не съм съгласна въобще за водата. Не знам какви са тези изследвания и твърдения. Докато бебето е на кърма съм съгласна, защото както се спомена по горе тя съдържа 90% вода, но ако е на адаптирано мляко независимо колко е малко мисля, че трябва да се дава вода. Водата е здраве... А за  соковете. Може 4 месеца да е рано, но ако продуктите с които правиш сока са домашни без ГМО и т.н. това са си допълнителни витаминки.
Ми адаптираното мляко не съдържа ли вода?  Shocked

# 25
  • Мнения: 21
То съдържа, но независимо, че има вода в млякото организмът не го разпознава, като вода, а като храна. Ако направиш 10 мл. сок и вътре сложиш 50 мл.вода, пак не го разпознава. Водата е хубаво да се пие чиста. Аз съм на мнението колкото повече вода се пие толкова по-добре и за възрастни и за деца.

# 26
  • София
  • Мнения: 29 078
Синът ми беше на АМ и самият той не искаше вода, защото в млякото има много вода.
Отн. соковете - плодовият сок дразни стомаха на бебето, който е изключително чувствителен, без значение дали е от ГМО плодове и зеленчуци или не. Все едно да дадеш на болен от язва сок.

ПП За възрастни и деца си напълно права, но тук говорим за бебета, нали?

# 27
  • Мнения: 6 214
Синът ми беше на АМ и самият той не искаше вода, защото в млякото има много вода.
Отн. соковете - плодовият сок дразни стомаха на бебето, който е изключително чувствителен, без значение дали е от ГМО плодове и зеленчуци или не. Все едно да дадеш на болен от язва сок.


Peace Аз за това казвам на майките да пробват на гладно да изпият една чаша сок от ябълка и да видим дали няма да имат колики.

# 28
  • Мнения: 21
Зависи колко е малко бебето, а и аз съм привърженик на морковите като цяло. А за водата доста деца и бебета не обичат да я пият, защото няма вкус, но като даваш всеки ден по-малко се свиква и мисля, че вариантът е много по удачен отколкото соковете. А и за сокове става въпрос за малки количества в рамките на до 30 мл.дневно за бебета между 5 и 8 месеца

# 29
  • София
  • Мнения: 29 078
А от какъв зор трябва да свиква, след като самото дете ти показва, че не е жадно?
Ето изключително ясно написани препоръки за захранване, написани от Министерството на здравеопазването - http://namama.bg/img/2preporaki+karmacheta.pdf

Общи условия

Активация на акаунт