Пластмасови купи Tupperware - лъжа или истина?

  • 207 456
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 341
Мен ме интересуват детските кутии за храна дали вътре има някакъв разделител или е само едно цяло отделение.  Миналото лято ги харесах на една презентация и ми се ще да купя една за бъдещата първокласничка.
Също да попитам и каква е цената на кутията?



Детската кутия няма разделител, има една друга по-голяма правоъгълна с разделител. Цена не знам......... Мога да дам телефон за консултация.

Катарина, не се работи  "на тъмно" - има си официални ценоразписи. Цените не се изписват на самите каталози, защото са за 1 година, а цената може да се промени през този период не само веднъж.... Например магическият мискер си го купих за 18лв (1998г), и с многото промени сега е 27лв.

# 16
  • Мнения: X
Катарина, не се работи  "на тъмно" - има си официални ценоразписи. Цените не се изписват на самите каталози, защото са за 1 година, а цената може да се промени през този период не само веднъж.... Например магическият мискер си го купих за 18лв (1998г), и с многото промени сега е 27лв.
Е, те много фирми променят постоянно цените си, но въпреки това имат и сайтове, и ценоразписи.
Мисълта ми беше, че няма къде да видя модел-цена.

Аз например ползвам продукти на AVON.Имат си сайт, официален, имат и цени, и промоции....
Лично мнение, но точно "куфарната търговия" трябва да е по-гъвкава.


# 17
  • София
  • Мнения: 1 341





Ейвън сменят каталозите си всеки месец - това е разликата! На едно представяне може да се разгледа каталога и актуалният ценоразпис. Всеки месец има продукти на промоционални цени - това е идеалният начин да си вземеш продукт, който си харесаш.

Рени 79, сега се сетих, че видях във фейсбук, че детските кутии са на промоция през август месец ( точно периода преди училище).

# 18
  • Мнения: 2 677
Мен ме интересуват детските кутии за храна дали вътре има някакъв разделител или е само едно цяло отделение.  Миналото лято ги харесах на една презентация и ми се ще да купя една за бъдещата първокласничка.
Също да попитам и каква е цената на кутията?
Редно е да се обърнеш към приятелката, която те е поканила на представянето  Peace

Аз например ползвам продукти на AVON.
Изненадана съм, тъй като съм те "срещала" по здравословни теми  Flutter

# 19
  • Мнения: X
Аз например ползвам продукти на AVON.
Изненадана съм, тъй като съм те "срещала" по здравословни теми  Flutter
Защо?    Thinking 
Имат хубави парфюми, също и мъжки такива....а един от шампоаните им от серията Natural's  ми действа перфектно на косата.
Аз почти не ползвам козметика, но все пак трябва да се къпя отвреме-навреме...    Laughing 


# 20
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Простете за въпроса, още тъпия, но какво им е вълшебното на тези пластмаси Sunglasses ? Пластмасата си е гаден материал принципно, инбибира, но явно са вълшебни, да, определено Sunglasses . Но, както някои успяват да убедят ескимоси да си купят хладилник за печка, така и с вълшебните кутийки, пластмасови още Sunglasses ...да живее спекулата

# 21
  • Мнения: 14 486
Ако беше прочела темата отначало щеше да видиш, че се коментира, че са направени от медицинска пластмаса.

Парфюмите на Ейвън се коментира, че съдържат една от най-вредните съставки, доказано предизвикващи рак.

# 22
  • Мнения: 2 677
Не само парфюмите, а изобщо цялата им козметика...

# 23
  • Мнения: 167
А къде мога да видя актуалните цени на продуктите, преди няколко години съм била на представяне и видях някои от нещата тогава, но ме интересуват какви са цените в момента.

Няма как да се видят цените в нета.
Е, те точно подобна тайнственост ме е карала да имам едно наум за подобни фирми....
Не знам, може и да греша, но не се доверявам на хора, работещи на "тъмно".
Особено в Бг....


Абсолютно подкрепям! Аз имам позната дистрибуторка, но разглеждането на цените в нейно присъствие и под нейния поглед никак не ми допада!

# 24
  • Мнения: 2 677
Работя с няколко МЛМ фирми, но в нито една от тях не съм срещала такава тайнственост с цените.
Всички си обявяват клиентските цени в каталози, на сайтове. Не мога да разбера какъв е смисълът да се крият - в смисъл да не са публично обявени  newsm78

# 25
  • Мнения: 14 486
Явно има някаква цел "криенето" на цените, при цептер е по същия начин вкл. и организирането на партита за промотиране на продуктите.

# 26
  • Мнения: 2 677
Когато правихме парти на Цептер вкъщи, бях тийнейджърка и не ме впечатли особено - май през по-голямата част от партито си говорих по телефона с гаджето  Blush  Но след години, вече на 23 като работих в Германия, жената на шефа ми ме замъкна на едно такова парти - тя беше представител на такива купи, предполагам, че точно тези. Гледах как жените я слушат, как си поръчваха, партито беше много лежерно - имаше доста деца, като по-големите занимаваха по-малките в другата стая, а домакинята и гостенките й бяха очаровани от всяка купа и джаджа. Тогава още не готвех и не ме вълнуваха особено, но пък явно е запалило интереса ми към този вид продажби, тъй като след връщането си в България започнах да търся "своята" фирма като първо минах през Ейвън и Орифлейм  Mr. Green  Отдавна съм се отказала от тях поради ред причини, но и до сега, каквото и да съм работила, винаги си имам и втори бизнес  Wink
Предполагам, че правилата на тези фирми - Tupperware, Цептер, Рейнбоу - налагат такъв начин на работа - домашни партита, водени от правилото "око да види, ръка да пипне", в което няма нищо лошо. Все пак няма магазин и трябва по някакъв начин да се осигури достъп на клиента до продукта.

# 27
  • Мнения: 14 486
И аз така мисля - че този тип продукти налагат "пробването им" на парти, иначе си остават просто една тенджера или купа и човек не може да схване каква е разликата с обикновените тенджери и купи в магазина.

# 28
  • Мнения: 2 677
Да, а точно естествената вродена способност на жените да общуват прави такъв тип бизнес много женски  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 15 453
   Нали твърдят,че нямало безвредна пластмаса и втори път не се употребявала? Как тази е хем пластмаса, хем безвредна?  Прочетох и за Цепнер, когато ме принудиха да правя парти и в нас, пилето залепна на дъното на тенджерата, та не знам колко се готви без мазнина.

Скоро идва някакво момче да ми демонстрира някаква прахосмучещо-перяща тупалка, но през цялото време нищо не искаше да каже за цената и.Ясно беше защо. Sick

Последна редакция: пн, 05 авг 2013, 17:29 от Тайна

Общи условия

Активация на акаунт