Пневмония при недоносено бебе

  • 9 837
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте!
Казвам се Таня и на 12.07.2013 със спешно секцио се роди нашия малък Ясен в 32-ра седмица (1450гр., 42 см), вследствие на прееклампсия. Цялата ми бременност до тази дата беше повече от спокойна, а кръвното ми беше 100/60 без промяна, всичко се случи много бързо, но историята е дълга и не затова пускам темата. В момента Ясен се намира в неонатологичното отделение в АГ-Варна. В момента е на апаратно дишане с минимално подаване на кислород (около 5%) и днес очаквахме даже да изключат апарата и да го оставят да диша самичък. Днес обаче ни казаха, че състоянието му се е влошило и са открили тежка инфекция на белите дробове с пневмония на дясното дробче и е включен на интензивно антибиотично лечение. Преди да намалят кислорода казваха, че много трудно се повлиява от медикаментите, които му дават за разгръщане на белите дробове, има прилагана инжекция със сърфактант и 5 пъти с лекарството Куросърф.
Искам да попитам мамите, които са минали през подобна инфекция и пневмония, как протичат нещата и общо взето всякаква информация по въпроса ще ми е от полза. Знам, че всичко е много индивидуално, но все пак ... Не ни дават много надежди да го махнат от апаратното дишане скоро с тази пневмония.

# 1
  • Мнения: 1 868
Здравей! Много съжалявам за това през което преминавате с бебчо, за съжаление винаги нещата се влошават и после по лека лека се подреждат, моето дете се роди доста по рано и лекуващата лекарка ме предупреди същото, първоначално са стабилни и после се започва с пневмониите, но сега има силни антибиотици и по лека лека нещата ще се оправят, това че е на апаратно дишане да не те притеснява, сега докато се изчисти дробчето ще му е по добре нещо да му помага, вярвам че ще се справи малкия боец Ясен и скоро ще започнеш да броиш дните до прибирането у дома!
Моля се и стискам палци макар и бавничко всичко да е наред, ако нещо ти притеснява питай, тук всички сме горели в този ад Hug

# 2
  • Мнения: 111
Здравей и от мен.Моето детенце се роди в 35 седмица 2600 и въпреки голямото тегло изкарахме 18 дни е неонатологията точно заради пневмония.Както беше добре след раждането и изведнъж беше много зле,не дишаше сам имаше много лезии,даваше се и спираше да диша.Незнам вече колко антинбиотика му бяха включили,но бяха доста.Той си вадеше сам тръбичките,екстубираше се,но не можеше все още сам.И както нямаше промяна на десетия ден пак си извади сам тръбичката и започна да си диша.Бяха му се поизчистили вече дробчетата и започна подобрение.Сега е на 1 годинка лази,ходи,бърбори и не се спира на едно място.Стискам палци и имай вяра.Аз не пиша често,но стискам палци на всички мами,които преминават през това,а то не е никак леко. Hug

# 3
  • Мнения: 120
Здравейте! Тъкмо идваме от болницата, казват, че са инфекцията и пневмонията са овладени, но ги притеснява това, че малко пикае. Сега се молим да пишка малкото момче  Praynig Освен това ни казаха за някакви кистички, които са му открили в мозъка, ново двайсет. Информацията е ден за ден и всеки ден е различна, знаете как е.   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 868
Ще започне да пишка повече ще стимулират с някой препарат, и при нас беше така, а кистичките също са нормална част от усложненията, щом дишането се стабилизира и те ще претърпят обратно развитие, но всичко това се случва доста по бавно от колкото се иска на една мама! С теб сме, ще се пребори Ясенчо Praynig

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря ви Мами Simple Smile

Аз съм таткото на Яси с мама много вярваме в него, че ще се пребори с тези гадни инфекции и един ден ще си спомняме за това с усмивка. Толкова много искахме това дете и така го чакахме, че просто нямаме право да се отчайваме за минутка дори.  Само хора които са минали през този ад знаят колко е трудно за това и писахме тук малко от малко да обменим опит с хора които са изпитали нашите страхове и са чакали всеки ден пред отделението за трохичка информация за тяхното дете.

Стискайте палци за нашето малко момче да стане голям и силен мъж   Praynig

P.S. Обещал съм му първият мотор на 7 годишна възраст няма как да го пропусне Stuck Out Tongue

# 6
  • Мнения: 499
Стискаме палци за малкия Ясен Hug За кистичките, както е казала и Мотонети, те са нормална част от усложненията при недоносените деца.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Вече са ви казали, че всичко което се случва е обичайно за повечето недоносени. Моето бебе прекара няколко пневмонии за 3та месеци прекарани в болница. Но то е много по-рано родено от вашия Ясен.
И аз обещавах различни неща на моето бебе, докато беше в кувьоза. Това ме крепеше и сякаш ми беше някаква връзка с него. Разказвах му какво ще правим, когато стане голям.
Подкрепяйте се взаимно и имайте сили. От цялото си сърце ви желая бебето бързо да се подобри. Зная колко ви е трудно.

# 8
  • Мнения: 2
Яси от вчера вече пишка. Докторите много се бяха притеснили дали му функционират бъбречетата но казаха, че засега е добре. Влияе се от антибиотиците които му дават за пневмонията. Много се надяваме да пребори скоро тази пневмония и тази инфекция и да му се разгънат дробчетата. И просто да не излизат повече нови неща, че не искам детенцето ни да страда повече.

Това е от нас на този етап ден 12-ти!

# 9
  • Мнения: 1 868
Видя ли нали ти казах, че ще започне да пишка, отначалото целият организъм е в шок, първо са стабилни, после се влошават, заплитат се яко и след това баааавно ама много бааавно се подобряват и така до прибирането вкъщи Peace

Общи условия

Активация на акаунт