Работа, CV-та, HR-и, съвети - 33-ра тема

  • 86 397
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 393
Записвам се, засега информативно.

# 16
  • Мнения: X
И аз да се запиша,да следя интересните коментари...И,да кажа,че вчера ми се обадиха,че съм одобрена за една позиция и днес сутринта мога да започна,но отказах.....защото условията бяха-по 17лв на ден твърдо заплащане/20 дни в месеца,сметнете ги колко са/,има и + някакъв процент,но той е малък и се изплаща само след ревизия,работи се по график,вкл.празнични и работни дни+колективна материална отговорност/естествено се плащат липси/,не се толерират болнични,по празници се работи нон-стоп,работата не е лека и спокойна .....и това е стара и наложена на пазара фирма.....Ами,мерси съм.

Последна редакция: вт, 23 юли 2013, 14:47 от Анонимен

# 17
  • Варна
  • Мнения: 187
запис, днес бях на интервю baby_neutral

# 18
  • Мнения: 290
Здравейте!
Доста отдавна следя темичката. В момента имам работа, но щом следя темата значи имам намерение да я сменя. Засега безуспешно.Все още никъде не съм кандидатствала - поне от 2-3 месеца една обява не е грабнала желанието и нтереса ми. За Варна става въпрос - област счетоводство.
Искам да попитам някой има ли информация за фирма KPMG - счетоводно-одиторска фирма. В интернет има противоречиви коментари.

# 19
  • Мнения: 172
Някой нещо да има да каже за Т-Маркет/Максима България...кога съм пускала, кво съм пускала, обадиха се  Crazy Направих аз справка де, за кво съм се борила, та утре ще се разходя до Връбница да видя какво ще предложат  Whistling

# 20
  • Мнения: 1 446
За всички одиторски компании има противоречиви мнения.
Иначе са добри според мен.  Peace

# 21
  • Мнения: 290
В какъв смисъл са добри?
Това, което мен най-вече ме притеснява са коментарите за работното време - неограничено едва ли не. Не ме мързи, оставала съм след раб.време, но в момента с двете деца при мен е невъзможно!
Ако е отвреме-навреме ще намеря разрешение,но ако е редовно, не съм човек за тяхната фирма независимо от заплащането.
Предполагам под добри се има предвид натрупване на опит, знания, възможности за развитие, заплащане., сериозни в обещанията си и договорките.

# 22
  • Мнения: 3 589
Предлагаме и позиция и за юрисконсулт, с основно задължение процесуално представителство, но не само.
Професионален стаж е задължителен, мин. 1 година, дори и да няма опит в зала е ок.
Заплатата е прилична, екипът - десетина човека - също е много приятен. За местоработата казах - топ център - метро и всякакъв градски транспорт, но безплатен паркинг не предлагаме. Работата е натоварена, но пък си е яка школа и трамплин.

Не давам линк към обяви, защото такива нямам. Засега се справяме с привличане на кандидати от контакти и база данни.  Peace

Относно позицията за деловодител - имам пуснати само три сивита за момента от бг мама  Peace




# 23
  • Мнения: 77
Аз да си пожелая стойностни предложения за работа,както и на всички вас!   bouquet

# 24
  • Мнения: 356
Аз пък пак да се върна на заплатите от 500лв.

Средната работна заплата в страната за март е 778 лева, отчете националната статистика.

Най-високите заплати са в София-град. През декември те са средно 1074 лева, а в графата, която включва и годишните премии, е отбелязана сумата 1126 лева. (Това е към декември 2012г.)

Стара Загора - 806 лева,
Варна - 784 лева,
Бургас 707 лева, за Бургас към предходния месец е 816 лева
Пловдив - 674 лева.


Е, все от някъде трябва да дойдат тези заплати, дявол да го вземе?  #Cussing out
Това брутна заплата ли е?
Аз също не работя на мечтана заплата , но поне 5 и 30 си взимам детето , и при боледуване си отсъствам , засега без проблем. На този етап ме устройва. Другия вариант е да не работя , тъй като моя син доста често боледува.

# 25
  • Мнения: 2 357
Записвам се и аз да следя темата. Успех на всички  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 9 919
Привет,
Пускам СВ-то на брат ми (в jobs), основно за позиции изискващи шофиране (доставки, снадбяване), има опит като шофьор, познава София, но от 15тина обяви, никой не му се е обадил. Трябва ли да му прикача и снимка на автобиографията?
В кои фирми да му кажа да отиде на място или да подаде онлайн - документи за работа?

# 27
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Привет,
Пускам СВ-то на брат ми (в jobs), основно за позиции изискващи шофиране (доставки, снадбяване), има опит като шофьор, познава София, но от 15тина обяви, никой не му се е обадил. Трябва ли да му прикача и снимка на автобиографията?
В кои фирми да му кажа да отиде на място или да подаде онлайн - документи за работа?
Аз смятам, че трябва и снимка, но не съм сигурна, че и това ще помогне да му се обадят. Вече спорихме по темата, но аз все още смятам, че джобс-а не работи!

# 28
  • Мнения: X
Някой нещо да има да каже за Т-Маркет/Максима България...кога съм пускала, кво съм пускала, обадиха се  Crazy Направих аз справка де, за кво съм се борила, та утре ще се разходя до Връбница да видя какво ще предложат  Whistling

Аз преди време,много  време, точно колко години не мога да ти кажа, била съм на интревю за обект в Дианабад , на интервю бях с управителката, и бях жестоко излъгана -бях щастлива че съм одбрена ,бяха ми дали листче с документи за започване на работа като медицинско свидетелство и такова за съдимост. В последствие още докато бях в района ми се обадиха да изчакам с документите , и така и нищо...

# 29
  • Мнения: 4 589
Привет,
Пускам СВ-то на брат ми (в jobs), основно за позиции изискващи шофиране (доставки, снадбяване), има опит като шофьор, познава София, но от 15тина обяви, никой не му се е обадил. Трябва ли да му прикача и снимка на автобиографията?
В кои фирми да му кажа да отиде на място или да подаде онлайн - документи за работа?
Аз смятам, че трябва и снимка, но не съм сигурна, че и това ще помогне да му се обадят. Вече спорихме по темата, но аз все още смятам, че джобс-а не работи!

Първо успешна нова темичка и късмет на всички участници в нея:)
Моите съвети са ; задължително подходяща снимка т.е. прилична , както и да му изтъкнете предимства т.е. опит и това, че познава добре София. Другото е харесва си фирми в които би желал да работи, ако никой не познава в тях отива на място. Търси управител и заявява желание за работа. Много често се случва да търсят хора и поради ред причини да не са пуснали обавя . Примерно в джобса за фирми които не са пускали досега пращат за попълване декларация ,, следят в търговския регистър подписи на управителя дали са идентични , имена , печати ...Нищо не губи да отиде да си остави документите. Знам , че пак не е гаранция. Моя приятелка,всеки сезон ходи по училищата да си оставя документи , уж имало недостик на млади кадри пък нищо...съответно си търси каквато и да е работа тази седмица имаше раздвижване за Варна става дума викнаха е на 2 места едното деловодител -от 8 до 5 -350лв , другото офис сътрудник в кредитна фирма от 8,30 до 18,30 -450лв заплата , даже не я удобриха , не че щеше да се съгласи ...Винаги и казвам , да си цени труда, ако всички правиха така и заплатите щяха да са по високи, естествено не говоря за фирмички които едвам кретат , но има много чуждестранни които използват евтината българска ръка.

Общи условия

Активация на акаунт