Работа, CV-та, HR-и, съвети - 33-ра тема

  • 86 380
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 187
ПОДКРЕПЯМ #Cussing out
 Вече спорихме по темата, но аз все още смятам, че джобс-а не работи!
Каква снимка е подходящо да има СВ /не на плажа по бански,де  Joy Joy Joy/ ?

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Привет,
Пускам СВ-то на брат ми (в jobs), основно за позиции изискващи шофиране (доставки, снадбяване), има опит като шофьор, познава София, но от 15тина обяви, никой не му се е обадил. Трябва ли да му прикача и снимка на автобиографията?
В кои фирми да му кажа да отиде на място или да подаде онлайн - документи за работа?
Аз смятам, че трябва и снимка, но не съм сигурна, че и това ще помогне да му се обадят. Вече спорихме по темата, но аз все още смятам, че джобс-а не работи!
Работи, разбира се.
В продължение на месеци кандидатствах само през него, викаха ме на интервюта, а наскоро започнах и работа.

# 32
  • Мнения: 79
За кой случай казвате, че jobs не работи?

Търсенето на CV от страната на фирмите наистина не работи. Питах ги. Иначе изпращането на CV- та по публикувана обява си работи.
Аз подавам много избирателно и успеваемостта ми е почти 100% да ме извикат на интервю, но имам точни критерии какво точно търся. На последното интервю, комисията каза, че е възхитена от профила ми и от начина по, който премина интервюто. И макар, че цяла седмица провеждали интервюта ми предложиха работата на момента. Бяха така добри да не скрият нищо, включително и лошите неща, явно вече бяха много на зор с това, че няколко човека са се отказали след като са започвали. Отказах им по ред причини.

# 33
  • Мнения: 4 569
Каква снимка е подходящо да има СВ /не на плажа по бански,де  Joy Joy Joy/ ?
Ти се смееш, но ето ти изискване за снимка:
Цитат
Изисквания към кандидатите:
1. Снимката, с която кандидатствате, трябва да бъде в близък план и да показва изражението на лицето Ви.
http://www.jobs.bg/f1892499

# 34
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Смятам, че джобс-а може да послужи само, за да се информираш в коя фирма каква свободна позиция има. И отиваш там на място, подаваш документи. Ако кандидатстваш чрез формата от самия джобс - вероятността да те извикат на интервю е равна на 0.001% Според мен!

П.П. Според моите наблюдения снимката е задължителна /макар, че не знам защо?! Thinking/

# 35
  • Мнения: 79
Смятам, че джобс-а може да послужи само, когато искаш да се информираш в коя фирма каква свободна позиция има. И отиваш там на място, подаваш документи. Ако кандидатстваш чрез формата от самия джобс - вероятността да те извикат на интервю е равна на 0.001% Според мен!

Цъ  Naughty

Никога не съм ходила на място. Повечето от обявите са пуснати от централата в София, а ако са от града, дори не винаги е ясен адреса на офиса, освен ако не е малка фирма с един офис. И въпреки това не смятам, че е удачно да се ходи на място. Понякога не е добре останалите служители да знаят, че има пусната обява, а даже и да знаят аз не знам кой е отговорният човек в дадената фирма, който ще разглежда CV- та. Та, той може да си го мушне някъде и да не го даде за разглеждане.
Просто кандидатите са много и в повечето случи или изобщо не се отваря вашето CV, или не се чете задълбочено, или наистина има по-подходящи кандидати. Приемете, че наистина има много хора с опит и добри характеристики за всяко място.

П.П Снимка не слагам, освен ако изрично не е указано.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 056
Смятам, че джобс-а може да послужи само, за да се информираш в коя фирма каква свободна позиция има. И отиваш там на място, подаваш документи. Ако кандидатстваш чрез формата от самия джобс - вероятността да те извикат на интервю е равна на 0.001% Според мен!

П.П. Според моите наблюдения снимката е задължителна /макар, че не знам защо?! Thinking/

За какви позиции иде реч? Ако е за продавач, например, няма лошо да идеш в магазина и да попиташ, но се съмнявам, че в една консултантска компания, да речем, ще ти отделят време баш, когато на теб ти е удобно  newsm78

# 37
  • Мнения: 79
Смятам, че джобс-а може да послужи само, за да се информираш в коя фирма каква свободна позиция има. И отиваш там на място, подаваш документи. Ако кандидатстваш чрез формата от самия джобс - вероятността да те извикат на интервю е равна на 0.001% Според мен!

П.П. Според моите наблюдения снимката е задължителна /макар, че не знам защо?! Thinking/

За какви позиции иде реч? Ако е за продавач, например, няма лошо да идеш в магазина и да попиташ, но се съмнявам, че в една консултантска компания, да речем, ще ти отделят време баш, когато на теб ти е удобно  newsm78

Без предварителна уговорка за среща в офиса, дори е знак на лоша бизнес култура да се тапосаш там. И е дразнещо, от опит знам  Peace

# 38
  • Мнения: 662
Ако кандидатстваш чрез формата от самия джобс - вероятността да те извикат на интервю е равна на 0.001% Според мен!

Имах подобно мнение, когато преди години пусках cv за някоя по-хубава позиция, ей така, без да си подготвя хубаво автобиографията и без обективно да преценя дали отговарям на условията, дали компанията е сериозна и т.н.
Обаче, от около два месеца търся отново работа и отделих малко повече време на cv-то си, задължително изпращам винаги един кратък анонс до работодателя, дори да не изискват мотивационно писмо и смея да кажа, че имам успех.От около 50 кандидатствания за тези 60 дни, получих покани от повече от половината, както и бях одобрена за няколко позиции, но изчаквам, защото искам да започна работа, която наистина да ме удовлетворява във всички аспекти.

# 39
  • Мнения: 639
Здравейте!

Искам да попитам някой има ли информация за фирма KPMG - счетоводно-одиторска фирма. В интернет има противоречиви коментари.


KPMG  е една от големите одиторски компании. За одитор си знаеш, че ще кюташ до късно... Това е положението. Но от друга страна, човек с опит в такава компания е ценен във всякакви финансови отдели и вътрешни одити.

KPMG имат и други направления, там работното време, струва ми се е по-нормално - дават данъчни съвети, консултират при големи сделки и т.н.

# 40
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ако кандидатстваш чрез формата от самия джобс - вероятността да те извикат на интервю е равна на 0.001% Според мен!

Имах подобно мнение, когато преди години пусках cv за някоя по-хубава позиция, ей така, без да си подготвя хубаво автобиографията и без обективно да преценя дали отговарям на условията, дали компанията е сериозна и т.н.
Обаче, от около два месеца търся отново работа и отделих малко повече време на cv-то си, задължително изпращам винаги един кратък анонс до работодателя, дори да не изискват мотивационно писмо и смея да кажа, че имам успех.От около 50 кандидатствания за тези 60 дни, получих покани от повече от половината, както и бях одобрена за няколко позиции, но изчаквам, защото искам да започна работа, която наистина да ме удовлетворява във всички аспекти.

И мен мотивационните писма или есета, както напоследък е модерно да се наричат, не ме плашат.

Без предварителна уговорка за среща в офиса, дори е знак на лоша бизнес култура да се тапосаш там. И е дразнещо, от опит знам  Peace
Аз имах предвид не да се ходи на място, има и други легални начини да ти получат автобиографията, когато има свободна позиция във фирмата. Какво ще кажете да я изпратите по пощата, да потърсите отдел "Личен състав" или "Човешки ресурси" или както го наричат, а, и там да пуснете документите си. Да потърсите сайта на фирмата - много често и там е обявено свободното работно място, много често има и форма за кандидатстване... Може и по телефона да попиташ каква е алтернативата на джобс-а... Знам ли?! Само подхвърлям идеи.

В момента не търся работа - 3 месеца съм всекидневно на стаж в голяма компания. И стискам палци  Praynig да не е пълна загуба на време, финанси и надежди...

# 41
  • Мнения: 1 446
Абе хора, смешно ми е като кажете,че Джобс не работи. Това,че има посредствени ЕТ-та и БГ фирмички, които не четат сиви-та, не означава,че сайта не работи.

Аз разчитам основно на Джобс за кандидати. Смятам,че това е много добър и функционален сайт.

# 42
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Абе хора, смешно ми е като кажете,че Джобс не работи. Това,че има посредствени ЕТ-та и БГ фирмички, които не четат сиви-та, не означава,че сайта не работи.

За съжаление "посредствените" ЕТ-та и фирмички преобладават в джобс-а... това е проблемът! Май!

# 43
  • Мнения: 1 446
Не знам какво е, но не е от сайта определено.

# 44
  • Мнения: 79

Аз имах предвид не да се ходи на място, има и други легални начини да ти получат автобиографията, когато има свободна позиция във фирмата. Какво ще кажете да я изпратите по пощата, да потърсите отдел "Личен състав" или "Човешки ресурси" или както го наричат, а, и там да пуснете документите си. Да потърсите сайта на фирмата - много често и там е обявено свободното работно място, много често има и форма за кандидатстване... Може и по телефона да попиташ каква е алтернативата на джобс-а... Знам ли?! Само подхвърлям идеи.


След като е пусната в jobs и не е обявено лице за контакти, друга email поща, на която да се изпращат CV- та, тел. и т.н моето мнение е, че не е удачно да се изпращат по друг начин (била съм и от другата страна на тази ситуация). Много рядко срещам обяви, на които да пише, че първо трябва да се обадите по телефона, всъщност само една беше и тя беше много странна. Не всички фирми имат отдел "Човешки ресурси", а пък да си изпратиш документите по пощата или с куриер- не виждам смисъл и няма никаква гаранция, освен ако в обявата не е обявено това като изискване. И хич не е ясно кой ще ги получи и къде ще ги дене.

Есета, снимки, формат на CV- важни са разбира се, но най-важното е наистина професионалната ви квалификация и опит покриват ли напълно изискванията на обявата. Кандидатите са много, така че цедката е голяма. И не забравяйте, че в много случи има и скрити изисквания.

Не знам посредствените фирми ли преобладават, но ако по една позиция има подадени 150 CV- та, този който ги разглежда отваря първите 20-30 и толкова. Поне в предната ми фирма колегата така правеше.

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 13:48 от Red_Hot

Общи условия

Активация на акаунт