Още мъничко остана, скоро всяка ЮЛКА ще е горда мама! - тема 35

  • 36 772
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Честита Емилия на Жалина!

# 16
  • varna
  • Мнения: 871
Мисти, никакъв проблем няма с прехвърлянето - като мине 6-я месец се подава една декларация за смяна на твоя статус, съответно от неговата фирма подават друга за смяна на неговия и сте готови  Twisted Evil Друг е въпросът дали ще го пуснат реално, макар че по закон нямат право да му откажат. Ние също смятаме така да правим, защото реално аз бачкам от къщи, а него го осигуряват върху реалната му заплата и ще взима два пъти повече от мойте кирливи 300 лв.

# 17
  • Мнения: 0
Мисти, да, термина ми е с твоя на 23-ти, и аз забелязах, че така пише, но нямам идея защо newsm78
Аз още не съм се обебила и аз, чакам до края на седмицата и в понеделник в болницата, но дано не се стига до там. Лекарката вчера ме прегледа за разкритие имам 2 см, главичката е съвсем ниско, шийката напълно изгладена и изтъняла, та каза, че й изглежда, че всеки момент може да тръгне но..., за сега нищо.
Хайде, стискам палци на всички, които чакат като мен   bouquet

# 18
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро и честита нова тема  Hug
честита Емилия на мама Жалина. Бързо възстановяване и много радостни мигове ви пожелавам

Едно въпросче към родилите вече мами: От кога ще започвате със захранването на бебоците. Четох статия че се почва още от 1 месец, а моята педиатърка не ми каза нищо. На вас казали ли са ви нещо?

И друго: Кога се сменят бибероните на шишетата и залъгалката. Когато се поизносят или трябва да е на някакъв период

# 19
  • Мнения: 16
Едно въпросче към родилите вече мами: От кога ще започвате със захранването на бебоците. Четох статия че се почва още от 1 месец, а моята педиатърка не ми каза нищо. На вас казали ли са ви нещо?

Най-добре е след 6-тия, но много хора започват в 4-тия  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 350
Добре дошла на Емилия на мама Жалина!!!
С хубава новина започваме новата тема ,само така !!!
Мисти,Хера,Таничка ,стискам палци !
Накратко за моето раждане.
В неделя отидох на преглед ,да видим има ли разкритие нешо,какво ще правим.Дежурната докторка като ме видя и се хвана за главата .Почти нямаше води ,2 см разкритие и контракции ,които не усещах изобщо Rolling Eyes Каза ,че трябва да остана и вадим бебето възможно най-скоро.Аз настоях за още едно мнение и ме качиха при друг лекар ,на още по-хубав ехограф ,той каза ,че даже и пъпната връв е лошо увита и трябва веднага да предизвикаме раждане.
Мъжът ми остана като гръмнат,добре ,че си бях взела багажа за всеки случай.
Приеха ме веднага ,сложиха ми половин от вагиналното хапче,тонове и си легнах в предродилна.Тогава се обадих и на Мисти ,че ми беше много скучно hahaha Падна ми се акушерката от първото ми раждане и в сладки приказки мина един час ,в който нищо не усещах.Дойде докторката и каза да пускаме бузколизин,но шпа и гадния ОКСИТОЦИН на бавна капка.Прирева ми се ,честно.Сложиха ми системата,контракциите се засилиха,по едно време почти нямаше почивка между тях  и настоях да викат анестезиолога ,че не се издържа.Докато той дойде минаха сигурно не повече от 10 минути.Но толкова зор видях ,че не искам  и да си спомням.Сигурно потроших ръката на акушерката от стискане Crossing Arms Тя се смили над мен и ми спря окситоцина,пусна ме да се разхождам ,докато го чакахме "спасителя". Сложиха ми епидурална и пак легнах ,но нещо не беше на ниво обезболяването.Казвам ви ,дори да нямах контракции ,усещах как бебето слиза надолу и се намества ,как костите ми се разтварят едва ли не  #Crazy Намаляване на болката имаше ,но не и пълна липса на такава.15 минути след упойката дойдоха и напъните .Усещах ги много добре ,на третия се роди синът ми ,но докторката ми помогна много ,буквално го избута ,защото се поизложих малко с напъването.Видях го ,малък и грозен ,този път много се умилих.Човекът с упойката каза ,че ще ми пусне още малко за шиенето.Имам само един шев,можеше да мине и без него ,чакахме да видим дали ще спре да кърви ,но не можа.Здраве да е ,изобщо не го усещам.Дадоха ми бебче и се обадих на мъжа ми.
Преместиха ме пак в предродилна ,защото имало телевизор,нали трябва да чакам 2 часа,да не скучая ooooh! И там вече ме удари истински упойката Confused Не можех да си мръдна краката ,нищо не усещах.Това продължи доста време ,защото поне до 17 часа си откарах там.
В боницата бях 2 нощи,през които бебето не беще при мен и си починах.
имам проблеми с баткото,сега ще се върна да чета Агнес,че май Зар и той трудно приема проблемите.

# 21
  • Мнения: 2 237
http://www.doc.bg/apteka/3115
Джине, ето от тая аптека навремето купихме на майка колана. Обаче дали я има още.... newsm78 Тя се води санитарна аптека и там продават всякакви специфични за операция и за след операция неща. Та тоя колан беше баш такъв - за след коремни операции, от незнамсиква материя.....Доста скъп беше - към 100 лв, ама говорим преди 15 години. Майка утре идва, ще ми го донесе и ще го снимам. Предполагам, че и тия по магазините за бременни вършат работа. А за превтасали козунаци не ми говорИ, ела виж и моя корем. Това ме съсипва, гледам снимки от разни партита преди, как съм била слаба, стегната...и ми се ревеееееееееееее  newsm45 Но няма да оставя нещата така, веднага щом мога ще намеря начин да се върна в залата по танци, па макар и веднъж  седмично.

Кате, мерси за темата   bouquet Ппожелавам ти да родиш скоро, а към края на темата да си забравила вече че си раждала. Знае ли човек, може да ни е последната тема тук. Божке, ще ми бъде мъчно момичета...Толкова месеци изкарахме тука бременеещи. И сега тоя период свърши, вече имаме други теми и други приоритети. Сантиментално ми става някак си.

Румяна, за какво захранване става въпрос? Бебе на един месец не съм чула да се захранва. Аз мисля да захранвам едва към 6-ия.

Дени, пробвала съм го Бобо със силиконови зърна, плюва. От вчера пак го кърмя, за сега засуква добре. А да видим кога пак ще ме нахапе  Thinking Само дето нощем едното хранене пак си е или изцяло АМ или пък дохранвам. Тая нощ беше сукане + 30 мл дохранване.
Не знам вашите как са, обаче моя беб тая нощ беше много неспокоен. Въобще не съм спала. Чак сега се укроти. Колики ли е, какво е, ама такова въртене и пъшкане цяла нощ..... ooooh!

Данче  Hug Важното е, че всичко е минало добре. Болката ще я забравиш.

# 22
  • Мнения: 4 841
Жалинка честита госпожица  Hug


Данче споделяй какви са проблемите с баткото и да си поревем двете  Hug

# 23
  • Мнения: 3
Честити бебенца и от мен на родилите мами !

И аз да се запиша към  НЕродилите, вчера бях на преглед и нямам грам разкритие все още smile3511  нямам болки или признаци за скорошно раждане. Само като виждам, че не съм единствена се успокоявам. Започнаха някакви психоатаки, даже снощи сънувах кошмари, свързани с това.

Успех на чакащите мами и по-скоро да се обебват!  Praynig Praynig Praynig

# 24
  • Мнения: 11 747
Това със захранването на 1 месец е комунистическата школа, т.е. феминистката ли, как да я нарека. Дето през 60-те години в целия западен свят става модерна, майката бързо да се връща на работа. Сега е отречена и има завръщане към класиката. Смята се за много вредно ранното захранване. Сега се говори за 5-ти, 6-ти месец. Ама до там да я докараме, има много време.

# 25
  • Мнения: 233
И аз смятам да захранвам към 6тия месец, а бибероните на шишетата е хубаво да се сменят всеки месец  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 318
Мисти, прочетох статията, но нали съм "секциум"/не може упражнения/, пък и не кърмя....
Близначе, сетих се за тази аптека, пада се нъ ъгъла, при първа възможност ще отида, дано да я има още. Благодаря!
Аз мисля да захранвам към края на 4ти, началото на 5ти месец, така май беше и с каката. По принцип за тези неща се доверявам на педиатърката.

# 27
  • Мнения: 1 350
Агнес ,сигурна съм ,че ще ме разбереш.
Проблемът е ,че всички само му се карат - да не пипа много бебето ,да не го удари ,мръсни му били ръцете....То детето още не е тръгнало към бебето и всички в един глас му крещят.Първата вечер у дома мъжа ми за първи път в живота му се кара много и то детето така се обиди ,така се натъжи...Аз гледам да му обръщам внимание ,да го гушкам,но околните адски ме изнервят.Само това се повтаря "Леко ,леко ,внимавай.." #2gunfire И мен ме е страх,но някак си му имам доверие ,че няма да го удуши примерно.Много ми е мъчно за Петето ,защото и свеки,вместо да гледа баткото ,само се върти около бебето .Така ,че детето ми е лишето от средата си ,от приятелчета ,от разходки....и всички само му се карат ,а аз не успявам да го защитя на 100 %.Оттам се започва с едни лиготии ,с тръшкане ,рев и привличане на внимание.Все неща ,които биха могли да се избегнат ,ако прекарваше по-малко време у дома.Вчера ги изпратих в квартала на разходка и се върнаха след половин час.Много непослушен бил ooooh! Ми той е дете,какво искате.Довечера се надявам баща ми да дойде да го изведе малко ,че ще полудее момченцето ми Sad Знам ,че и присъствието на свеки ,майка ми и баща ми вечерно време само по себе си е предпоставка за лиготии.Като сме само тримата - аз ,баткото и бебето ,всичко си е наред.Но имам нужда от помощ за домакинството,свеки започна от вчера да ме нерви ,та не знам докога ще я изтърпя.Дразни ме самия факт ,че само иска да гушка и да дава акъли за бебето ,а на баткото внимание не обръща.Още отсега усещам как има по-специално отношение към малкото  Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета  Hug
Жалина, честита щерка... Честити бебчета на всички мами, които съм пропуснАЛА  Hug
И моят корем е кофти, защото за съжаление много бързо се прибра и се появиха две стрии  Tired Толкова ме е яд за тях, а през цялата бременност нито една стрия не ми се беше появила!!!
Близначе, сигурно са колики... Моята тая нощ кофти изкарахме, че ни бяха свършили капките ( а сме на вилата, та знаете, че наоколо няма денонощна аптека) та сутринта пратих мъжът ми да вземе и тя взе, че успя да се изака и се успокои  ooooh! Абе ужас са... И съм поръчала от Германия Лефакс, та дано да помагат  Crazy
Мисти, още ли си две в едно... Напрао нямам търпение вече да раждаш... И останалите де... Та да се местим вече в другия раздел и да говорим за другите неща  Mr. Green
Гърлинблу, аз също го имам тоя проблем благодарение на раждането...С какво го лекуваш?  Tired Хемороиди няма излекуване, нали или бъркам?  Sad

# 29
  • Мнения: 4 708
Ето ме и мен връщам се от преглед още съм 2 в 1, контракции няма, тоновете са екстра, аз се оказах с 2,5 см разкритие, но нямам болки нищо, сигурно затова и ми падна тапата преди 20 дена вече. И така чакам си реда, ако до утре нищо няма, сигурно ще ме вкарат в болница щото пък събота и неделя, няма друг начин за да ме наблюдават  newsm45

Общи условия

Активация на акаунт