БРОДИРАНА КРАСОТА - ТЕМА 112

  • 55 323
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 447
Момичета, както каза Гудето - мир и лИбофффф  Peace

Дали ще шием готов комплект или собствена "сглобка" - важно е удоволствието. А аз от толкоз кеф не мога да реша кое да шия - собствено или готово  ooooh!

Заповядайте в Новата тема, като ще помоля само с красоти да я пълните да се плакне малко очОто.


Остава и да си намеря кабела за телефона та да си кача снимките и да се изфръцкам и аз.  Mr. Green

# 736
  • Мнения: 55
Благодаря! Много Simple Smile Направих го и съм много доволна от себе си Simple Smile   bouquet

# 737
  • Мнения: 1 462
Има и елемент на чиста съвест и морално превъзходство в цялата работа, но няма да задълбавам, че да не се обиди някой Simple Smile

Аз бих искала да чуя за чистата съвест и моралното превъзходство , съвсем сериозно  Wink

Хех, ами добре, но да си кажа предварително, нищо лично към никого. Значи, гоблените като цяло не са толкова скъпи, освен ако не си фен на Мартина Розенберг и други подобни. Когато упорито се търси схемата на гоблен, който струва 17 лева, ми се струва, че иде реч по-скоро за навик. Допускам, че има и хора, които наистина не могат да отделят и такава сума, но нека всеки си признае пред себе си дали е от тях. Толкова ли сме бедни наистина? Като се постави въпросът, се споменават един куп причини, поради които пиратстването е оправдано, ту гоблените не са достатъчно качествени, ту са много скъпи или не знам какво, но в крайна сметка всичко опира до това от кои хора искаш да бъдеш - от тия с единия манталитет или от тия с другия. (За думата "манталитет" се сетих във връзка с историята на Роси 123 за страницата от списанието.) Така или иначе, за мен оттук идва моралното превъзходство - да пребориш в себе си циганията, склонността към авантата. И аз страдам от нея - от началото на "кариерата" ми като гобленарка имам гигабайти свалени схеми. И дори съм качвала свалени схеми един-два пъти, уж за добро, да услужа. Но така се случи, че съм бродирала само по купени. (Като се замисля, имаше едно изключение - робинът ни, но за друго не се сещам.)
И в един момент почнах да се замислям, в един момент почнах да общувам с хора, които си купуват гоблените и схемите, и някак осъзнах, че не, не е ок да не плащам за това, което ползвам. И станах ангелче, реших, че пиратски схеми ще ползвам само ако нямам друг избор. Чувствам се извисена някак, като се разделям с поредните 5 долара в Zinio за списание със схеми Simple Smile
Чистата съвест за мен лично иде от това, че не ощетявам създателя на гоблена, защото, за да ми хареса един гоблен, значи би трябвало да съм благодарна на създателя му за труда и таланта. Някак не мога да си представя да избродирам пиратски гоблен на Кати Берик, например (Carriage House Samplings), колкото и да ги харесвам. Ще го гледам на стената и ще ми напомня как съм направила компромис със съвестта си. И от друга страна, финансовото измерение. За мен е приятно да си мисля, че не допринасям за нечии намаляващи продажби, а напротив, стимулирам финансово някой, който го заслужава.

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 22:20 от Ghibli

# 738
  • sf
  • Мнения: 10 142
Има нова тема по принцип, но да си кажа и тук  Mr. Green
не съм извисена и едва ли скоро ще бъда  Joy не и при две деца и 800лв ипотека, без да броим другите сметки и разходи  Joy но да не задълбаваме  Hug

# 739
  • Троян
  • Мнения: 141
Ghibli искам да ти отговоря тук,да не натоварвам новата тема.Наистина има гобленчета кото не струват мног,но доставката ги оскъпява,особенно ако си като мен от село.Аз основно пазарувам онлайн,нямам друг избор.Комплектовам си само малки неща,картички ,бискурню или някаква моя измислица  Mr. Green  Но ако си харесам един гоблен който струва 16 лв и трябва да дам още минимум 6 лв за доставка,не мисля ,че си струва.А и повечето от нас са натрупали запаси и от конци . Иначе,подкрепям авторското право  Peace

# 740
  • Мнения: 1 462
Продължавам да пиша тук, за да е на едно място.

В описаната ситуация аз смятам, че си струва. Ако 6 лв. доставка ме отказват от нещо дребно, чакам да спестя за голяма поръчка, за да се разпредели доставката върху повече неща. Ето сега съм си харесала гоблен за 10 долара с доставка 14 - ще почака Simple Smile  

Донси, аз нямам две деца и ипотека, но и не се къпя в пари. Просто ми е трудно да повярвам, че всички са на такъв хал, че да не могат да отделят малко средства за хобито си. Те конците и панамите също не са евтини. Традиционният аргумент е, че конците ги имаш вече и така е по-евтино. Обаче при мен някак не се оказва така - не знам късмет ли е или какво, но аз имам към 200 цвята вече купени, а като взема произволна схема все се оказва, че едни 10-тина цвята ги нямам и трябва да купувам пак.

Редакция: Отиде и в новата тема разговорът, нямаше как.

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 23:21 от Ghibli

# 741
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Нещо скоро завършено и от мен

А сега започнах другарче за него,  ето това,един от новите модели на Dimensions

smile3508 smile3508 smile3508 и за скороста и красотата която си сътворила!!!
А какво ще бъде следващото???

# 742
  • София
  • Мнения: 3 789
Eлка, две теми назад си  Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=738456.new#new

Общи условия

Активация на акаунт