Акваристика-5

  • 62 159
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Като каза, че сте купили цяло оборудване, към него следва да има, но на снимките не видях, затова и питах.

# 46
  • Мнения: 118
Като каза, че сте купили цяло оборудване, към него следва да има, но на снимките не видях, затова и питах.
Ами сложихме го зад водораслите и е леко скрит  Simple Smile
А това нещо от снимката на Judy,  на времето като бяхме малки с брат ми го имахме в нашия аквариум и сега се чудих дали трябва и него да слагам или филтъра стига

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Това от снимката е абразивно камъче. Щом филтъра прави мехурчета, няма нужда от него.
Аз пък пред моя филтър не мога никакви високи растения да сложа, за да го скрият- прави силно течение.

# 48
  • Мнения: 24 467
Като каза, че сте купили цяло оборудване, към него следва да има, но на снимките не видях, затова и питах.
Ами сложихме го зад водораслите и е леко скрит  Simple Smile
А това нещо от снимката на Judy,  на времето като бяхме малки с брат ми го имахме в нашия аквариум и сега се чудих дали трябва и него да слагам или филтъра стига
Принципно ако ти е стандартно оборудването, би следвало да е предвидено достатъчно. Важно е да има разместване на водата постоянно.
Вземи си лентичка тестова и виж какво не е наред. Пиши после. Дано хванеш скоро проблема.

# 49
  • Мнения: 118
Това от снимката е абразивно камъче. Щом филтъра прави мехурчета, няма нужда от него.
Аз пък пред моя филтър не мога никакви високи растения да сложа, за да го скрият- прави силно течение.
и нашия има силно течение, но то се пада на повърхността на водата и не пречи на водораслите, поне за сега

# 50
  • Мнения: 1
Видях снимката на мъжката ти гупа- има вътрешни паразити! Смъртността особено през първата година на рибата се дължи на това, а белег е преплеснатия корем. Лечението е малко сложно, но ако решиш ще ти обясня. Колко риби общо имаш в аквариума?

# 51
  • Мнения: 118
Ами останаха ми 8 рибки, имам и около 10 бебета и един жълт охлюв, ако искаш пиши на лс как се лекува

# 52
  • Мнения: 20
Може и тук да пишете, ще се радвам да науча нещо ново. А и никога не се знае кога ще ми потрябва информация от достоверен източник

# 53
  • Мнения: 1
Лечение на вътрешни паразити.
В 50мл вода разтваряш 1 таблетка трихомонацид(от аптеката). потапяш сухата храна за около 3 мин и я дажаш. Храниш по веднъж на ден.Това се прави 5 дни.След това сменяш 40% от водата и повтаряш процедурата.
ЗАБЕЛЕЖКА: От снимката се вижда ,че заболяването е в напреднал стадии и не знам дали изобщо лечението ще помогне,но така или иначе рибите са болни и ще умрат,та поне можеш да пробваш-може да оцелее някоя. Това е изпитан метод ,но се прави още в началото ,а при теб е минало доста време.
Тези паразити са от това ,че развъдчиците хранят рибите с тубифекс,които много често е заразен.

# 54
  • Мнения: 24 467
Може и тук да пишете, ще се радвам да науча нещо ново. А и никога не се знае кога ще ми потрябва информация от достоверен източник
Peace
Темата нали е затова- да си обсъждаме съвети и ситуации. Важно е да се пише и какъв е резултата, също така.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Тези паразити са от това ,че развъдчиците хранят рибите с тубифекс,които много често е заразен.
Като пак опираме до това какви риби, т.е. как отглеждани се продават по магазините.  ooooh!

# 56
  • Мнения: 20
Лечение на вътрешни паразити.
В 50мл вода разтваряш 1 таблетка трихомонацид(от аптеката). потапяш сухата храна за около 3 мин и я дажаш. Храниш по веднъж на ден.Това се прави 5 дни.След това сменяш 40% от водата и повтаряш процедурата.
ЗАБЕЛЕЖКА: От снимката се вижда ,че заболяването е в напреднал стадии и не знам дали изобщо лечението ще помогне,но така или иначе рибите са болни и ще умрат,та поне можеш да пробваш-може да оцелее някоя. Това е изпитан метод ,но се прави още в началото ,а при теб е минало доста време.
Тези паразити са от това ,че развъдчиците хранят рибите с тубифекс,които много често е заразен.
Добре, а какви са началните признаци?

# 57
  • София
  • Мнения: 9 517
тия моите, белите неща, вече са като гниди - не знам, дали някога сте имали въшки, но тези са точно като гнидите им - пукат се като гниди при натиск, като се спукат нищо не изтича или нищо не се случва, просто стават плоски... каква ли гадост съм си завъдила  ooooh!

иначе отстранявам, каквото видя и успея да докопам, кой знае какво ще се пръкне

# 58
  • Мнения: 118
Лечение на вътрешни паразити.
В 50мл вода разтваряш 1 таблетка трихомонацид(от аптеката). потапяш сухата храна за около 3 мин и я дажаш. Храниш по веднъж на ден.Това се прави 5 дни.След това сменяш 40% от водата и повтаряш процедурата.

Малко не ми е много ясно затова да питам, всеки ден си разтварям различна таблетка или тази първата е за всичките 5 дена на лечение, и преди всяко хранене да кисна малко храна. Не искам да подценявам възможностите ти, но ако случайно не е това заболяването им, мога ли да им навредя с това лекарство?

Да ви кажа вчера ми умря и едно сомче  Cry , но симптомите му бяха съвсем различни от на гупите и хелера, то стоеше вертикално и дишаше много учестено, все едно не му стига въздух и от време на време плуваше неадекватно. За сега другите които ми останаха не дават признаци да им има нещо, дано вече се спре.

# 59
  • Мнения: 1
Аз ти писах ,че дори и да им дадеш лекарството е вече малко късно-заболяването е в напреднал стадии. Питаш ме дали можеш да им навредиш- ами те са си увредени, а това че сомът е с различни симптоми-нормално,сомът не е гупа.
Ако се притесняваш от лечението,което е нормално , не го прави и остави така нещата и което оцелее-оцелее. В крайна сметка нямаш чак толкова много или скъпи риби - да знаеш ,че на всички занимаващи се с акваристика от много години се е случвало това нещо. Аз преди няколко години имах същия проблем и докато се наканя да взема мерки беше късно-пак от заразен хирономус. Сега вече при първи признаци -лекувам ,но това се учи с практиката
И не забравяй-рибите са живи същества,но в аквариумите са в неестествената си среда,подложени са на стрес и много често боледуват и умират , но това не означава да се отчайваме или да спрем да се занимаваме с това хоби. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт