Мадамите от Искам бебе се събрахме тук, кореми пъчим гордо на жегата напук

  • 24 074
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 843
Лелеее, изпуснала съм  ooooh!  Mr. Green
Дармичкааа, Честита първородна рожба! Да е здрава и само да ви радва всички вкъщи! Чакаме ви в темата за майки  Mr. Green  Hug  bouquet
Кучооо, Честита така чакана рожбичка! Да е здрава и да изпълва дома ви с любов и усмивки! Чакаме ви в другата тема  Hug   bouquet
Гушка  Hug

# 661
  • Мнения: 1 073
Поспаланче, понеже казваш "Ако имате въпроси питайте" та да се възползвам  Mr. Green Малко тъп ми е въпроса, но как усещаш, че първите дни бебето поглъща коластра. Че има такава. По "гълтоците" на бебо или се усеща физически на гърдата, че нещо минава по каналите.
Не зная дали се практикува в нашите болници, но бих се радвала да ми дадат веднага след като родя бебето да ми поседи на корема. Ако сме добре и двамата, дай Боже. И аз не искам да ми го захранват с АМ, но как ще ги убедя в това, не знам.
Аз имам една друга книга за кърменето. Тази. Даде ми я моята приятелка. Но ще взема и тази, която си показала. Ще търся и курсове.

# 662
  • shumen
  • Мнения: 18 254
Кучо,честита Дара.Да Ви е жива и здрава и много да Ви радва.На теб бързо възстановяване,а на тати бързо изтрезняване.
Перу,не се вкарвай в филми.Изчакай до вторник.

# 663
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Тони на мен ми дадоха само да го гушна за половин минута и го взеха да го мерят и оправят.А бебето го чуваш че гълта.На 4-5 засмуквания се чува как преглъща.Понякога обаче си смуче просто за успокоение Flutter Няколко дни след раждането,като слезе кърмата вече се случва да усещаш как се напълват гърдите и се напрягат,но в началото когато е само мъничкото коластра не се усеща.А иначе коластрата се вижда като стиснеш леко зърното по към ареолата-би трябвало в книгата да е обяснено как се цеди на ръка.Можеш и в болницата да попиташ да ти покажат,но от опит знам че да те стиска друг човек боли мноооого повече. А иначе може и да показват на курсовете за бременни знам ли newsm78 На този,който аз посещавах жената,която водеше лекциите за кърменето ни събираше извън упражненията да показва ама аз така и не отидох.А това беше голяма грешка ooooh!
И тук да поздравя Кучо
Жива и здрава да е малката Дара и много радост да ви носи  bouquet

# 664
  • Мнения: 1 073
Благодаря ти. Много полезна информация  Hug
Аз до колкото разбирам са много малко майките, които нямат кърма. Всичко зависи дали трудностите ще те откажат и дали ще има правилна стимулация. А по- хубава стимулация от това бебето да се слага на поискване май няма.
Мен от доста време ми сълзи коластра и някаква прозрачна течност, а напоследък се събуждам с петна по нощницата или си оставям такива по сутиена през деня. Мисля, че не е показателно колко и дали ще имам кърма, но се надявам да е някакъв знак. А док. ми е казала сега да не пипам зърната и по никакъв начин да не стимулирам и дразня гърдите. След раждането ще се уча как се изстисква. А дето викаш и на курсовете се надявам да показват  Peace
Купила съм ел. помпата и се въоръжавам с търпение. Дано и бебо захапе правилно още в началото.
И силиконови зърна взех на Медела. Нямах намерение, но ми изпаднаха много изгодно в eBay и не устоях  Simple Smile

# 665
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аа да зърната не се пипат сега защото може да си докараш контракции.Аз го казах кърменето изисква спокойствие(почивка),много течности и често слагане на гърда.Поне после ще си свикнала с течовете Mr. Green Аз 2 месеца си ходих все с мокра блуза.Заради раните не можех да понасям дори потник,на който да закрепя подложки за кърмачки и вечер вече миришех на мандра ooooh!

# 666
  • Мнения: 7 118
Добро утро, прекрасни пупи  Mr. Green

Искам да честитя рождения ден на малкия тигър Борко на мама Месечинка! Да е жив и здрав, умерено палав, много послушен, любознателен и с голям късмет! Нека е гордост за мама и тате! Месечинчо, целувки от нас и много весел празник!  Hug Hug Hug (дано не съм объркала датата с този бременен мозък, но мисля, че на 17-ти се роди маймунчо Blush)

След малко потегляме с мъжо, така че ви прегръщам и обещавам всеки ден да се разписвам  Hug Hug Hug

# 667
  • В провинцията ..
  • Мнения: 193
Добро утро мамчета Heart Eyes
Честит рожден ден на малкия Борко и от мен. Да е жив и здрав и да радва много мама и тати!!
А на Зузи приятно патуване   bouquet

# 668
  • София
  • Мнения: 10 704
Добър ден!

Честит ден ден на Борко! Heart Eyes


Аз съм яко на метлата нещо, хормоните си играят доста явно,направо не се понасям...всичко ме вбесява, изпратих мъжете сами в парка,имах други намерения... но нямаше да издържа мъжО да е около мен сега. Жега ми е,потя се,не мога да спя, бесове са ме налазили,оса от класа, мрън!

И новото- имам коластра,даже и леко кърма,направо си белее и от двете гърди...какво нещо стиснах леко зърното и тръгна Shocked таквоз Дживотно имах чак след като родих, а сега вече е тръгнала Shocked

# 669
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Магнитче, споко, майка ми каза, че може да се появи коластра  Peace
А моите хормони - не знам дали да се радвам ли, да плача ли - но са перфектни, чувствам се чудесно.  Thinking
Месечинке, ако не греши Зуза за деня, да ти е жив и здрав Борко и много щастие да ти носи  Hug

# 670
  • София
  • Мнения: 10 704
Аха Перу,чувала,чела бях,но не мислех че и при мен ще е така при положение,че с малкия не беше. Peace направо се виждам, как скоро ще трябва да нося подплънки за кърмачки да не цапам блузките ми. Confused съвсем леко докоснах и тръгна от едната,после пробвах от другата и същата работа, това е ново за мен.
Кажете нещо против бяс? Сладолед не става,въпреки високата ми захар вече опуках една кутия ooooh!

# 671
  • София
  • Мнения: 8 131
Минавам набързо.
Ние сме си вкъщи. Отдавна де, но ходихме малко на пазар, че нали се сещате мъж сам вкъщи цяла седмица...После си поспах и така. Починах си малко.
За Дунди съм спокойна. Там такова следене падна...Той се храни чудесно, снабден е добре с храна и кислород, да не го мисля.  Терапията ми е по половинка Допегит сутрин и вечер и един аспирин протект вечер, но само ако се вдигне кръвното над 130. Иначе нищо. Вчера дойде даже завеждащия патологията, страхотен лекар! Гледа ми подробно всички изследвания, правихме пак доплер. Тонове по два пъти на ден. Няма никакво медицинско обяснение за това вдигане. Изследванията ми са перфектни.
Ми това е май от нас. Ще се върна да ви прочета.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 25 339
Благодаря ви, момичета, че не ни забравихте Heart Eyes Виртуална почерпка от порасналото ни момче:
Скрит текст:

# 673
  • София
  • Мнения: 8 131
Месечинке, да ви е жив и здрав рожденикът! Да расте будно и щастливо дете!

П.П. Много е сладък.  Blush

# 674
  • Мнения: X
Месечинке, да ви е жив и здрав рожденикът! В един ден са родени с моя син. Wink

Общи условия

Активация на акаунт