Отговори
# 675
  • Мнения: 742
Здравейте,момичета! Днес в 20:05 се роди нашето съкровище Христо,3040гр.,48см.И двамата сме добре,раждането продължи точно един час от влизането ми в болницата до изпкакването на момчето ми..Без никакви системи,шевове и т.н..Пожелавам на всички ви раждане като моето!

# 676
  • Мнения: 3 154
Честити бебчета на Злати, scorpi_iv, Susani, маминка999, vasilisa_82, celevra! (извинявам се, ако изпускам някого, в такъв случай - честито и на теб Wink)
Живи и здрави да са ви дечицата и да озаряват домовете ви с усмивката си!

# 677
  • Мнения: 1 796
vasilisa_82, celevra, честити ви бебчета, да са живи и здрави и много радост да ви носят!!!

celevra, такова раждане си пожелавам и аз Hug

# 678
  • Мнения: 76
Честито на новите мами  bouquet Да са живи и здрави бебчетата, много радости да им носят !
 celevra , как го направи този номер с бързото раждане? Simple Smile

# 679
  • пловдив
  • Мнения: 72
ЧЕСТИТОООО  Tada НА ВСИЧКИ НОВИ МАМЧЕТА!!!МНОГО ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ БЕБЧЕТА ВИ ЖЕЛАЯ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ!!!Ние сме си още  preggo WhistlingСнощи пак се разходихме до болницата,но...Към 16 часа вчера почна едно стягане на целият корем,болки в кръста,повдигане ....Беше ми доста зле...Казах си че няма да ходя още ще чакам.Но към 20 часа ММ не издържа да ме гледа така превиваща се и вика отиваме поне да видят какво става.Отидохме,прегледа ме доктора,каза че имам 1 см.разкритие ,но признаци на скорошно раждане-НЕ!!!Гледа ме на ехографа-момичета за първи път ми измериха бебчо  Grinning-2800 е.Всичко беше добре-плаценти,води.Док каза,че тези дни ще е-може би но засега да се прибирам и да си почивам .... SadА аз с тези болки-досега не съм имала такива така си мислих ,че ще родя...Но...ще си чакаме-инат е тва дете и това си е.На баща си  прилича още от сега  hahahaТози път не ми изписа никакви медикаменти,каза че няма нужда-вече му е време и така да си чакам...Като тръгвахме ММ му вика -всичко ок ли е,а доктора се поусмихна и  му каза,че за сега да но не се знае дали същата вечр няма да се видим пак  GrinningЕ,прибрахме се,болките си продължиха.И незнам при вас как е било но мен все ми се ходи до тоалетна-през 10 мин.а като отида-нищо.Не пия чак толкова вода,аз и по принцип не пия много де.Та така сега пак съм с леки болки ,не кАТО СНОЩНИТЕ,но ги има...Поне остава малко.Еми....щеси чакам ....А искам да попитам,извинявам се за невежеството ми но какво е епизотомия-дано правилно го пиша  newsm78Чета че родилите майчета повече това ги е боляло....

# 680
  • Мнения: 7
radi1982,Епизиотомия

Какво представлява изследването?
Хирургична намеса, която представлява разширяване на входа на влагалището по време на раждане. Прави се по време на раждане с цел предпазване от преразтягане и разкъсване на мускулите на тазовото дъно. По време на процедурата се срязват влагалищната стена и мускулите на перинеума.
Кога се провежда?
Епизиотомия се прави най-често при:

- раждане на голям плод
- при необходимост от употреба на форцепс или вакуум-екстрактор
- при недоносен плод за да се намали продължителността на раждането
- при седалищно раждане
Как се провежда?
Епизиотомия се прави по време на раждането с или без предварително обезболяване. Прави се на върха на контракцията, когато главичката на плода започнала да се показва.

Има няколко техники за епизиотомия:

- срединен (медиален) разрез по направление към ануса, прилага се по-рядко
- страничен ляв или десен разрез.

След раждането разрезът се зашива с няколко шева. Може да се направи и местно обезболяване.
Какви са рисковете, усложненията, недостатъците?
Рисковете, свързани с всяка една хирургична интервенция са алергична реакция към медикаментите, инфектиране и кървене.

# 681
  • пловдив
  • Мнения: 72
Майко мила.....значи те режат....УЖАС!!!!тОВА ВЕРНО ЩЕ БОЛИ!!!ДАНО НЕ МИ СЕ НАЛАГА PraynigБЛАГОДАРЯ ЗА ИНФОТО  Hug

# 682
  • Мнения: 0
Здравейте,момичета! Днес в 20:05 се роди нашето съкровище Христо,3040гр.,48см.И двамата сме добре,раждането продължи точно един час от влизането ми в болницата до изпкакването на момчето ми..Без никакви системи,шевове и т.н..Пожелавам на всички ви раждане като моето!


Честита Радост Simple Smile И аз си пожелавам такова раждане Simple Smile

# 683
  • Мнения: 4 036
Здравейте отново и от мен,
Днес пак бяхме на тонове, и този път бебка ме изнерви. Голям сън му дръпна. Чакахме 40 мин, после обикалях час, върнах се, пак спи. Накрая успяхме да запишем нещо чак в 11, като почнахме в 8 сутринта.
За сега всичко е наред, на нея си й е добре вътре и хич не й се излиза. Контракции за цялото мерене само една, и то безболезнена. Продължаваме  да ходим на тонове всеки ден.
Оплаках ви се и аз, ама вече хич не издържам.
Айде лек и прохладен ден

# 684
  • Мнения: 21
Честито на новите ни  маменца!   bouquet Толкова са ни хубави всички бебета, които се появяват и мамите споделят във ФБ, че като излюпим всички, трябва да си направим албумче за гордост! Simple Smile)
 Да са ви живи и здрави дечицата, момичета и дано за нас, все още чакащите това събитие бъде бързо и леко, като при celevra, а и други такива щастливки си имаме преди нея Simple Smile
celevra, ти къде роди, в крайна сметка?
Стиснати палчета, за мамите, които днес имат секцио, дано всичко е минало добре с тях, би трябвало вече да са им изплакали бебчетата, а и на останалите, за които днес малките са си избрали ден да излезнат на бял свят и ще се похвалят с нормално раждане Simple Smile
 Аз по обед съм на тонове, дано малчо реши да покаже колко много шава на чичо док, че миналия път проспа целия запис и за това сме на повторение днес. Хубав ден на всички!  Hug

# 685
  • Мнения: 76
Ради, не искам да те отчайвам, но по-скоро разминаването с процедурата е изключение, в повечето случаи се прилага епизиотомия...И аз много се надявам да ми се размине, но надали ще изкарам този късмет, но пък е за предпочитане пред разкъсвания Sad

На мен ми остана точно седмица до термин. Много се надявам до края на седмицата да съм родила  Praynig

# 686
  • Мнения: 1 796
Maма Veseto_ е станала мама вчера, бебка още няма име - 2500г, 47см

Честита дъщеричка, Весе, много радост да ви носи!!!

# 687
  • Мнения: 62
Здравейте майчета,

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙКИ!!  bouquet  bouquet

За епизиотомията

Изобщо не боли , аз родих с епизиотомия и дори не разбрах че са ми направили такава. Единствено видях че доктора държеше ножицата при една от контракциите, но нищо не усетих .После при зашиването абсолютно никаква болка - незнам къде прочетох някоя майка сподели че е било болезнено зашиването- ами в 21 век сме има си местни упойки и и нищо не се усеща ( сигурно си зависи от доктора дали ще сложи  или не ) но по пронцип не боли така че не е страшно.а

# 688
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Честито на новообебилите се мами! Да са им живи и здрави бебчетата!

# 689
  • Мнения: 1 796
Ааа Цвети, теб може и да не те е боляло, аз обаче 2 месеца не можех да си сядам на д-то, така че всичко е много индивидуално, аз силно се надявам да се размина без епизиотомия този път Praynig

Новина от ФБ:

Neya e родила днес (предизвикано раждане) своя малък голям Матей - 4100г, 53см.
Да е жив и здрав Матей и много усмихнат!!! На мама бързо възстановяване!!!

Общи условия

Активация на акаунт