кокоши тръни.

  • 27 940
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 388
haho123456, според мен направо започвайте третиране с Гала Салекс. Ще помогне бързо. А това, че кожата става бяла, означава, че се омъртвява тръна. Той обаче е много упорит и трябва да се третира доста, докато може да падне. Аз съм пробвала да чопля и т.н, но освен болката, друго не постигнах. Галата, си свърши работата сама. Мажех сутрин и вечер и мъртвата кожа си падаше сама после. Става на люспичка, махах я и мажех на ново. За няколко дни тръна изчезна.

# 31
  • Мнения: 755
Благодаря. От вчера включихме Гала Салекс. Т.е. броя един ден. Картинката не е лицеприятна вече, но тя и преди галата, с лепенката-беше същата. Кожата не се бели все още (след три дена третиране с нещо), само е като подпухнала и бяла. Надяваме се до края на седмицата да личи развитие, не съм чак такъв оптимист, че да вярвам, че за 5 дена ще стане.

# 32
  • Мнения: 388
Да, много е неприятно  Confused. За съжаление, тези гадинки са много упорити и на мен лепенките и другите бабини рецепти не ми помогнаха. И при мен беше само подпухнало и бяло и нищо повече. Аз си отглеждах тръна около 6 месеца и си беше големичък, та дори имаше и втори малко над другия. Третирах с Гала само майката и за мое очудване за 6-7 дни изчезна. Надявам се и при вас така да подейства и скоро да няма нищо на детенцето  Confused. Имайте предвид, че в последните дни, ще го боли малко, тъй като вече се засяга и здрава кожа, но няма друг начин. Сами ще забележите, че трънчето е още там. Докато не падне изцяло, трябва да продължите да слагате и от капките. Успех!

# 33
  • Мнения: 755
Болка когато го открихме нямаше.
Проима в деня след второто третиране, при натиск, т.е. като ходи.
Днес детето казва, че болката е изчезнала.
Корена как точно изчезва аз не мога да си представя. В момента мястото изглежда като бял кратер, като отвътре се виждат чернички като власинки. Черничките са корена разбирам, и как точно пада? Трябва да го изтеглим ли?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 040
Аз утре ще водя синът ми в Пикасо  за махане с лазер.Дано се махне.Това ни е вече 3-ти трън-за първите два ходихме на кожен лекар за горене с азот,но не съм доволна.Ще видя дали ще ни предпишат нещо,но мисля да купя това Гала салекс.

# 35
  • Мнения: 7 779
С течен азот манипулацията е болезнена допълнително, а се касае за дете. Искаме да опитаме с лекарствата първо все пак.
ако човек се абстрахира от страха бих казал, че горенето с азота е също толкова болезнено както и с другите препарати. предимство е ,че всичко става за 10-15 мин.
все пак всеки си преценява.

# 36
  • Мнения: 755
Детето е претърпяло доста интервенции и дори му предстои поредна, извън това. Операции, упойки и подобни му бяха ежедневие. Не говорим за страх, нямаме нито ние, нито детето страх, отделно, че държи на болка повече от големи мъже. Говорим за различно нещо. Защо, ако може да бъде премахнато нещо без болка, да бързаме да го премахнем с болка.

# 37
  • Мнения: 7 779
болка няма.  въобще имаш ли представа какво се прави и колко боли ?
не те агитирам , просто питам ...

# 38
  • Мнения: 388
haho123456, при мен изчезна, като започна буквално да се стопява това чудо. Започна да тече като гной. Явно го изгори и се втечни. Тези черните точици са точно корените, но и да ги махате, ако не се махне цялото тяло, няма файда. Моят беше доста дълбок и на края изтече цялото това нещо. Стана си една дупка, която зарастна за 1-2 дни.
Мисля, че това лекарство ще ви помогне и няма да се наложи обикаляне по лекари и горене с азот. Аз не стигнах до лекарските кабинети. Наложи ми се да се лекувам сама, тъй като нямах възможност да обикалям поликлиники. Наистина доста време мина, докато открие кое ще ми помогне. Накрая за 1 седмица буквално ликвидирах тръна и да чукам на дърво, от тогава няма и следа за нови такива.
А болката започва да се появява, когато тръна стане по-голям и започне да пречи вече. При натискане, третирани и т.н си боли. И при мен в началото нямаше болка.
Дано да не ви се наложи да ходите при лекари  ConfusedGrinning

# 39
  • Мнения: 755

haho123456, при мен изчезна, като започна буквално да се стопява това чудо. Започна да тече като гной. Явно го изгори и се втечни. Тези черните точици са точно корените, но и да ги махате, ако не се махне цялото тяло, няма файда. Моят беше доста дълбок и на края изтече цялото това нещо. Стана си една дупка, която зарастна за 1-2 дни.
Мисля, че това лекарство ще ви помогне и няма да се наложи обикаляне по лекари и горене с азот. Аз не стигнах до лекарските кабинети. Наложи ми се да се лекувам сама, тъй като нямах възможност да обикалям поликлиники. Наистина доста време мина, докато открие кое ще ми помогне. Накрая за 1 седмица буквално ликвидирах тръна и да чукам на дърво, от тогава няма и следа за нови такива.
А болката започва да се появява, когато тръна стане по-голям и започне да пречи вече. При натискане, третирани и т.н си боли. И при мен в началото нямаше болка.
Дано да не ви се наложи да ходите при лекари  ConfusedGrinning

Благодаря, да разбирам, че корена в случая не точно изгаря, а се "разяжда" щом се втечнява и изтича. Такива признаци при нас няма до тук.

# 40
  • Мнения: 388
Колко дни вече мажете с Галата? А има ли вече изсъхнала кожа, която да се бели?
Втечняването беше в последните дни, някъде след 3-4 ден. Стискам палци да подейства и при вас  Praynig! Много е неприятно, но дано бързо да го махнете!

# 41
  • Мнения: 755
От вторник вечерта е включена галата, значи два пълни дена, започва трети. Маже се сутрин детето, следобед също, после вечер. Изсъхналата кожа не знам коя е точно, има ли, няма ли. Мястото е бяло, по средата малко кратерче, леко е подпухнало. Втвърди се доста, но не се бели, трябва да го чоплиш, за да успееш да обелиш нещо. Детето го реже с ножичка, когато може. Реално галата прави един филм отгоре, който като засъхне става като люспа. Тази люспа белим и мажем пак, след хубаво разкисване в топла вода. Бели се самата гала, но кожа не пада с нея.

# 42
  • Мнения: 388
Да, точно както го описвате беше и при мен. Първоначално се белеше много тънък слой. Постепенно започна да се отделя и кожа заедно с тази люспичка. Продължавайте още няколко дни, предполагам, че вече би трябвало да има ефект.

# 43
  • Мнения: 388
haho123456, какво стана с детенцето и кокошият трън? Успяхте ли да го преборите  Confused?

# 44
  • Мнения: 755
Успяхме, благодаря!  bouquet
Вчера падна.

Общи условия

Активация на акаунт