Автоимунен тиреоидит на Хашимото (30)

  • 71 440
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Само да отбележа за който питаше - пиенето на л-тироксина преди изследване има значение само за ФТ4 - т.е ако изследваш само ТСХ, можеш да си го пиеш на гладно преди изследването, ако изследваш ТСХ и ФТ4 - тогава задължително се пие след изследването  Peace

Много полезна информация, мерси  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 10 704
 Party еха нова темааа, а аз се шматкам по прегледи разни Whistling

Сънчи,честита рожба!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 26 671
Е как може в Русия да е толкова евтина тази добавка,а у нас 4 пъти по-скъпо  #2gunfire

# 33
  • Мнения: 3 758
Сънчи Пънчи, честита ти радост  bouquet

# 34
  • Мнения: 5
Здравейте на всички! Относно Ендокринола - няма го в нашите аптеки (в самите складове, които ги зареждат го няма), така че единственият начин да се купи е чрез поръчка от интернет като най-евтин съм го намерила за 26 лева (в Русия струва само 5 долара), но не знам дали имам право да пост-вам линк във форума. Като напишете Ендокринол на български в гугъл един от първите резултати е този сайт ( за хранителни добавки е). Утре ще се чуя с моята ендокриноложка (тя трябва вече да е проверила състава) и ще пиша по-подробно какво ми е обяснила. Малко се колебая, но все пак, ако тя прецени мисля да го пробвам за 2 месеца и кой знае - може пък да има добър резултат Simple Smile
моля ,да ме извините ,че се намесвам -но специално бях проучела по руски форуми за този препарат и повечето руски ендокринолози го отричат ,като абсолютно безполезен и не си давайте парите !довода им  и си е така -че не може един и същ препарат да помага как то при хипо така и при хипер функция на щит.жжлеза !аз съм повече от 5 години на елтироск и други неща и съм със хипофункция и наясно съм ,че няма как едно и също лекарство едновремено и да потиска /при хипер/ и да возбужда при /хипо/ работа на този важен орган!успех ,това е мое мнение и мнение на хора в бранша .

# 35
  • София
  • Мнения: 1 970
кия, браво и благодаря за темичката   bouquet

Сънчи-пънчи, честито   bouquet Да ви е жив и здрав малкия юнак!

magnet_for_happiness и на теб честита втора лентичка  Grinning То вече си преполовила, ама като дремя съм пропуснала да честитя  Embarassed

Аз от около месец най-накрая съм с някакво нормално ТСХ откак съм родила, ама то и цикъл ми се появи и явно просто вече всички хормони се нормализират. Иначе все още кърмя доста активно, даже направо не му виждам края на това кърмене, още е по 5-6 пъти на денонощие и то главно през нощта, откачм вече  Crazy, но Таня още се буди по сто пъти и като й дам да суче поне се успокоява и заспива веднага.

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте отново! Сега говорих с моята лекарка и тя каза, че според фармацевтите билките, които се съдържат в Ендокринола са добри за функцията на жлезата, но за жалост нямат опит с лекарството. Въпреки това смятам да го пробвам, но все още малко ме е страх. Намерих го в един магазин за хранителни добавки, така че няма да се налага да го купувам по интернет.
lili2006 твоят пост малко ме разколеба. Би ли споделила дали освен като безполезно лекарите описват лекарството и като опасно? Защото ако е безвредно и не ми помогне не мисля, че има причина да се притеснявам, но ако има нещо друго ми се иска да го знам. Благодаря!

# 37
  • Мнения: 0
Здравейте, включвам се в и аз, моля да ме извините ако не съм намерила точната тема.
От май 2012 съм с хипотиреоиидизъм TSH беше 42.Едновременно с това се отключи и клинична депресия, при която има най-различни усещания, като например иглички в ръцете, замаяност , чувство, че потъваш когато си с полудрямка и мн други. Всички ендокринолози казаха, че ще изчезна тези симптоми, когато TSH влезе в норма, но хормона се движи нагоре- надолу и не може да се уцели точната доза, за да се застопори. Движи се от 6.8 до 0.91 и обратно с доза 125 L тироксин.
Моля, пишете ако имате подобни симптоми и те дали са изчезнали, след нормализирана на хормона.

# 38
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Здравейте  Hug
Кия - благодаря за новата тема   bouquet
Честита рожба на Сънчи - Пънчи! Да е жив и здрав малкия юнак и да носи само радост и усмивки на гордите си родители !  bouquet
Имам въпрос:
Вече 50 дни съм на Л-тироксин 0.25 (ТСХ беше 2,62; ФТ3, ФТ4, ТАТ и МАТ бяха в норма) и трябва да направя първата контрола, но не помня само ТСХ ли трябва да изследвам или и ФТ4?
Предварително благодаря   bouquet

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На мен ми искаха само ТСХ.

# 40
  • Мнения: 2 860
Препоръчайте някой добър ендокринолог във Варна по здравна каса?

# 41
  • Мнения: 1 091
Здравейте на всички! Относно Ендокринола - няма го в нашите аптеки (в самите складове, които ги зареждат го няма), така че единственият начин да се купи е чрез поръчка от интернет като най-евтин съм го намерила за 26 лева (в Русия струва само 5 долара), но не знам дали имам право да пост-вам линк във форума. Като напишете Ендокринол на български в гугъл един от първите резултати е този сайт ( за хранителни добавки е). Утре ще се чуя с моята ендокриноложка (тя трябва вече да е проверила състава) и ще пиша по-подробно какво ми е обяснила. Малко се колебая, но все пак, ако тя прецени мисля да го пробвам за 2 месеца и кой знае - може пък да има добър резултат Simple Smile
моля ,да ме извините ,че се намесвам -но специално бях проучела по руски форуми за този препарат и повечето руски ендокринолози го отричат ,като абсолютно безполезен и не си давайте парите !довода им  и си е така -че не може един и същ препарат да помага как то при хипо така и при хипер функция на щит.жжлеза !аз съм повече от 5 години на елтироск и други неща и съм със хипофункция и наясно съм ,че няма как едно и също лекарство едновремено и да потиска /при хипер/ и да возбужда при /хипо/ работа на този важен орган!успех ,това е мое мнение и мнение на хора в бранша .
A защо да не е възможно препарата да регулира функцията на жлезата? Има билки, които регулират и нормализират функцията на органите и системите. Звучи логично, но може би още трябва да се попрочете и да се питат ендокринолози или по-скоро холистични лекари и билколечители. Докторите май повече си падат по химическите лакарства и само тях си знаят. Ако някой има връзка с д-р Тодорова, може да я пита, тя е положително настроена към алтернативни методи на лечение.
stefik, моля те сподели кой е магазина за добавки, сигуено и други момичета се интересуват. Надявам се да не се приеме като реклама.

# 42
  • Мнения: 0
Надявам се, че няма да се приеме като реклама. Магазинът се казва Здравница, но каквато съм несигурна, едно мнение да чуя негативно и веднага започвам да се вайкам. Не знам дали ще събера смелост да го пробвам след като няма никакви отзиви за резултата му в България...

# 43
  • Мнения: 2
Сънчи-пънчи,  честито   bouquet

# 44
  • Мнения: 8 930
Сънчи, честита рожба! Hug

Общи условия

Активация на акаунт