След като поема вината...

  • 16 292
  • 210
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Брат ми е направил нарушение - превишена скорост 63 km/h над позволената в населено място. Вчера е получил снимка от нарушението, но не се вижда кой шофира и се разбрахме аз да поема вината, а той ще си плати акта. На него му е наложително да пътува често. Аз не шофирам, а и не ми се налага. Ходили са до кварталния и той им е предложил този вариант, като е казал че след като нямам други нарушения щели да ми вземат книжката за 1 месец, а не за 3.
Възможно ли е това нещо. Вчера девер ми чете в интернет и за обществено полезен труд.

П.П. Незнаех дали темата е за тук, ако не е моля да бъда извинена и темата да бъде преместена където й е мястото.л

# 1
  • Мнения: 187
Доколкото знам книжката се отнема за 3 месеца, независимо от това, че е първо нарушение.

# 2
  • София
  • Мнения: 170
Безумна тема!
 
С над 100 км/ч в населено място? Без извинение ще запитам - брат ти има ли мозък? А ти , ти....Ако на пътя беше изкочил човек? Ако брат ти по някаква причина не можеше да овладее колата и се беше случила трагедия / не дай, Боже /  като тази в София на спирката... Щом е наложително да пътува често, ще мисли как шофира. Никоя работа не е толкова спешна и нищо не оправдава подобно поведение на пътя.Всеки ден шофирам и се ужасявам от подобни джигити.

А този квартален е същия безмозъчен.

Майка си, замисли се...

# 3
  • Мнения: X
niksana324 ти сигурно си майстор на чуждата самоличност, даже пола ти е мъжки, въпреки че си жена

niksana324
Ентусиаст
Online Online
Пол: Мъж
Публикации: 69

# 4
  • Мнения: 161
Всъщност мястото, на което е шофирал е безлюдно, без жилища, без пешеходни пътеки, без нищо. Само два еднопосочни пътя и толкоз, но се води в населено място.

# 5
  • Мнения: 161
niksana324 ти сигурно си майстор на чуждата самоличност, даже пола ти е мъжки, въпреки че си жена

niksana324
Ентусиаст
Online Online
Пол: Мъж
Публикации: 69


Ха, даже незнаех, че пише това на профила ми. Веднага ще го сменя

# 6
  • Мнения: 2 135
3 месеца без книжка, а за обществено полезния труд- каквото ти измисли кварталнияТ Wink

# 7
  • Мнения: 187
"При над 50 км/ч се налага глоба от 350 лв. и следва лишаване от правото да управлявате МПС за срок от 3 месеца. При повторно нарушение глобата е 700 лв. и лишаване от книжка за 3 месеца. За всеки следващи 5 км/ч превишаване над 50 км/ч глобата се увеличава с 50 лв. При системно нарушаване паричната санкция е в двоен размер и водачът се лишава от право да управлява МПС за срок от 6 месеца."

http://jivotatdnes.bg/index.php?page=article&id=13177

# 8
  • Мнения: 22 510
Щом колата си е твоя да те глобяват и да ти вземат книжката.
Макар че за мен това не е редно, но като са им калпави камерите, така ще е.
За този въпрос се обърни към кварталния, който ви го е предложил.

Темата за мен е грозна, при положение че в последните 10дни се видя ефекта от безумно шофиране и многото жертви от тези безразсъдни действия.
 

# 9
  • Мнения: 161
Щом колата си е твоя да те глобяват и да ти вземат книжката.
Макар че за мен това не е редно, но като са им калпави камерите, така ще е.
За този въпрос се обърни към кварталния, който ви го е предложил.

Темата за мен е грозна, при положение че в последните 10дни се видя ефекта от безумно шофиране и многото жертви от тези безразсъдни действия.
 
Колата не е моя, на брат ми е, но е на името на баща ми.
Честно да си кажа се замислям дали да не излъжа, че съм си загубила портомето с документите. Но нали ми е брат и нали съм си добричка...

# 10
  • Мнения: 187
Аз не бих поела вината на твое място Peace
Все пак това нарушение ще стои до моето име за в бъдеще. Всеки да си поема отговорността за действията.

# 11
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 281
Какво като ти е брат?
Ходили са до кварталния и той им е предложил този вариант...

Кварталният е като онези полицаи, които пуснаха Максим Ставийски пиян та уби едно младо момче и разби живота на момиче.


# 12
  • Мнения: 344
Брат ти е нарушител и лъже, ти лъжеш...
Замислял/а ли си се какъв пример даваш на децата си???

# 13
  • Мнения: 211
Ужас. Кварталния ли да хванеш, брат ти ли или някой друг..  Naughty Ц, ц, ц. Не бих поела такава вина. Докато ги има тия видове избягване на закона, ще има и ония видове инциденти, при които както си стоиш мирно и си чакаш рейса, айдее и изведнъж те отнемА!

# 14
  • Мнения: 9 990
Щом колата си е твоя да те глобяват и да ти вземат книжката.
Макар че за мен това не е редно, но като са им калпави камерите, така ще е.
За този въпрос се обърни към кварталния, който ви го е предложил.

Темата за мен е грозна, при положение че в последните 10дни се видя ефекта от безумно шофиране и многото жертви от тези безразсъдни действия.
 
Колата не е моя, на брат ми е, но е на името на баща ми.
Честно да си кажа се замислям дали да не излъжа, че съм си загубила портомето с документите. Но нали ми е брат и нали съм си добричка...

Колата не е твоя, не е на брат ти, на баща ви е.
Баща ти да ви вкара малко в пътя, предлагам аз. Той да реши....

Общи условия

Активация на акаунт