Фотография за начинаещи - 11

  • 26 609
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Вместо запис, въпрос от мен, ама моля, който има желание да ми обясни като на идиот, който никога не го е правил  Simple Smile Как обработвате портрети? Какви стъпки, инструменти и изобщо всичко ще ми е полезно. Гледам разни тюториали, ама толкова сложно ми се вижда всичко. Искам да пробвам да обработя човек  Simple Smile
Мимс какво имаш предвид пред обработка на хора....аз първо минавам през камера роу /последните две седмици забравям все да обърна само на джипег и си гилам така...ама ми е много трудоекмо хахаха/ освен някой форабелски екшън друго не правя освен камерата роу
Нали знаете, че живея в гората...ето снощи като отивах на РД на голямата племеница

DSC_0750-2 by anton.slavi -hera, on Flickr

# 31
  • Мнения: 212
Диване, да си много здрава!

Вили, благодаря за новата тема!

Вместо запис, въпрос от мен, ама моля, който има желание да ми обясни като на идиот, който никога не го е правил  Simple Smile Как обработвате портрети? Какви стъпки, инструменти и изобщо всичко ще ми е полезно. Гледам разни тюториали, ама толкова сложно ми се вижда всичко. Искам да пробвам да обработя човек  Simple Smile

Да, ставаме две Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 682
Диване, да си много здрава!

Вили, благодаря за новата тема!

Вместо запис, въпрос от мен, ама моля, който има желание да ми обясни като на идиот, който никога не го е правил  Simple Smile Как обработвате портрети? Какви стъпки, инструменти и изобщо всичко ще ми е полезно. Гледам разни тюториали, ама толкова сложно ми се вижда всичко. Искам да пробвам да обработя човек  Simple Smile

Да, ставаме две Simple Smile

Aз до сега обработвах едно дупе...обаче тоя ликуифай...тц, не ми хареса  Mr. Green мъчих се, мъчих се и пак има вълни...
С благодарско на Хера и Нелли за насоките Hug

Untitled by Кайлис, on Flickr

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз почти не обработвам, защото снимам основно децата - освен стандартните обработки, единствено на очите отделям малко по-голямо внимание, като при това ползвам готов екшън. Rolling Eyes Ако е портрет на голям човек, леко пипам и кожата. Peace


My Supermodel Simple Smile by chockolina, on Flickr

Може ли да се върнем малко на начина на записване на снимките, защо трябва да ги записвам на Save for web? И последно как точно - като sRGB ли?

# 34
  • Мнения: 0

Вместо запис, въпрос от мен, ама моля, който има желание да ми обясни като на идиот, който никога не го е правил  Simple Smile Как обработвате портрети? Какви стъпки, инструменти и изобщо всичко ще ми е полезно. Гледам разни тюториали, ама толкова сложно ми се вижда всичко. Искам да пробвам да обработя човек  Simple Smile

Да, ставаме две Simple Smile

Три Simple Smile

Аз си питах по-рано за обработка (екшъни/присети), ама никой не отвърна...

Това което правя аз (а аз съм абсолютен лаик по темата все още) е:

Минавам по менютата на ЛР и гледам горе долу тези неща:

1. Кроп / зачиствам  
2. Оправям белия баланс / експозицията / контраста / брайтнес-а
3. Гледам очите - момичетата ме посъветваха да ги изсветлявам, когато са тъмни - това го правя във ФШ.
4. Изострям, ако не са много на фокус (все още отработвам фокуса)
5. Намалям шума, ако има, с liquify в ЛР
6. Оправям кривата
7. Обръщам в Чб или друг присет

Но дали това са стъпките, не знам. Хубаво е някой, който има повече опит да се включи  

ПП. безплатни Лайтрум присети (екшъни)

http://www.ononesoftware.com/products/lightroom-presets/

Последна редакция: чт, 01 авг 2013, 12:46 от zai4e

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хера, имам предвид лицата - кожа, очи, неравни текстури, сенки. Петната знам как да махам, но другото ми е мътна история. Нямам идея даже какви инструменти какво правят. То като е снимал човек само бодили, пейзажи и разни все такива неодушевености, знаете ли какъв зор вижда като отвори един портрет  Laughing, чуди се от къде да го подхване. Ясно - първо баланса на бялото и тоналните корекции, ама от там нататък какво? Как блървате кожата примерно. От толкова гледане май ще включа накрая лайтрум, там ми се вижда най-интуитивно. Във фотошопските видеа все едни сложности, то лейери, то маски  ooooh!  От друга страна съм свикнала с ФШ и не ми се отварят сто програми. Готови екшъни не ми се слагат, не ги обичам особено, предпочитам да знам какво правя. Абе нещо съвсем бейсик като начало ми трябва, поне да знам от къде да почна. Ей сега вече ви отказах да ми обяснявате  Crazy Laughing

# 36
  • Мнения: 3 211
Mims*, аз досега все с лайтрум обработвах. Тепърва се уча с шопа, ама ми е много сложно и затова използвам само готовите екшъни. В лайтрум има една четка, която използвам най-вече, там има готови присети за iris enhance, softening skin, whitenig teeth etc. Те са ми много полезни, променям им само някой стойности, ако има нужда. Ама явно тези мои обработки не са достатъчни, защото не съм доволна от резултата. Във фотошоп точно тези лейъри и маски ми се виждат много сложни, че бяла четка, че черна Crazy Може би като им хвана принципа ще ми е лесно, ама дотогава ми изглеждат сякаш са на китайски. Аз съм голям чешит, все гледам по трудния начин сам да се мъча, а не някой да ми обясни (например курс някакъв)

# 37
  • Мнения: 119

D by Nora Varna, on Flickr

В последно време пляскам тези двата екшъна  Florabella Classic Workflow - Classic Color, Florabella Colorplay - Dramarama и те правят всичко сами. Малко придават шумотевица но не е болка за умиране.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
, чуди се от къде да го подхване. Ясно - първо баланса на бялото и тоналните корекции, ама от там нататък какво? Как блървате кожата примерно. ....
Като цяло ползвам за кожата един екшън от форабелските...но само на възрастни.... Очите със същият екшън - ретуш За това тук ще замълча...Според мен във ФШ ще ти е по-лесно щом си го поопознала. Аз нещо с този Лайтрум не мога да се разбера и това е Twisted Evil


In the clouds by anton.slavi -hera, on Flickr

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Благодаря ви, ще ги мъча. Пък току-виж съм обикнала и екшъните  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 41
Сладоледче по седмичната тема Simple Smile


Ice-cream by m0n14ca, on Flickr

# 41
  • Мнения: 0
Първи ден по новият проект.


What am I wearing today by NikkPetrova, on Flickr

# 42
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 828
за обработката на портрети - има един екшън на флорабела в колорплей - Clean base се казва. цъкам него и той всичко си прави. само опаситито намалям евентуално и друг екшън/и пак евентуално
друг начин - кропвам, ако реша, levels, curves (на ауто Blush), сатурация, изостряне от filter-other-high pass и после ако е в по-близък план отделям също внимание на очите, особено ако не е хубав фокусът. и накрая екшънът задължителен  Simple Smile


пп  сенки под очите, дребни бръчки, пъпчици с Patch tool и после ако има нужда с Clone tool

# 43
  • Мнения: 0

1/31 by zai4eto /Zoya Spasova/, on Flickr

Последна редакция: чт, 01 авг 2013, 16:48 от zai4e

# 44
  • Мнения: 22
Четири  Wink

    Опитвала съм с тези уроци  :
http://www.bgstock.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=157&start=0

     Но установих, че ми е най-лесно да   правя основните корекции по кожата  със четките  - изострям очите, махам бръчки, петна и торбички , блървам  с четка кожата, сатурирам устни , очи скули, изсветлявам или потъмнявам отделни места . Работя на отделни слоеве ,с намалено опасити за да мога после да променям прозрачността на слоевете или направо да премахна някой от тях.
После често се случва да не харесам резултата и да се върна отначало  Joy

     Дано се включи мис Нели или някои  от другата тема Praynig
     


     

Общи условия

Активация на акаунт