Фотография за начинаещи - 11

  • 26 611
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Мимс, това което съм правила аз, но само за кожа и то на моето лице ( става, като на реклама)  Embarassed

1. Зачиствам по-големи петна с Patch Tool
2. Със Lasso Tool минавам по контурите на лицето, като избягваш нос, очи и вежди ( все едно си слагаш маска на лице) може да пробваш и с Magic Wand Tool също става.
3.Edit- Copy, Edit - Paste. Когато ти се отвори нова маска, само с лицето, отиваш на нея.
4.Filter - Blur- Gaussian Blur- Настройваш, колко искаш да си напудрена и ok
5. Зачиствам с мека гумата, около контура на лицето, очите и ушите и готово

Ставам красива, без пъпки и бръчки ( но само на снимка) Joy

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Моите кила днес Twisted Evil

Ден 210 by anton.slavi -hera, on Flickr

Сватята bowuu

Running with Wolves by anton.slavi -hera, on Flickr


Running with Wolves by anton.slavi -hera, on Flickr

# 47
  • Мнения: X
Здравейте момичета. Темата ви е страхотна!

Много хубави кадри виждам, супер сте!
И аз вече се сдобих с DSLR и искам да се науча да снимам и моля да ме приемете при вас.

Видях полезните линкове в началото на темата, започвам да ги чета веднага!
Ще се опитам да се включа в месечното предизвикателство.

Надявам се на градивните ви критики!
Успех на всички! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 263
Мимс, аз обработвам кожа, очи с екшъните от ретуша на флорабела, ако трябва да обработвам снимка повече от 5 мин, хич не се хващам. Laughing
толкоз изписахте за ползата от месечните проекти, че реших да опитам и аз. и без това снимането по тема, дори и да ми е супер неприятна, ми е по-лесно. в летния пак е снимане всеки ден, обаче трябва да оглеждаш всяка ситуация, място и да се чудиш как най-добре да направиш кадър от тях.
от темите за август днешната най-много не ми харесва. Simple Smile


1/31 by mira-70, on Flickr

# 49
  • Мнения: 24
box91, добре дошла!   bouquet

Mims, при портретите кожата я обработвам с мека четка (когато става въпрос за изравняване на тена - при светли и тъмни участъци, опасити 10). За този съвет съм безкрайно благодарна на ДиванетоHug
Използвам spot healing и healing brush - основно за прикриване на пъпчици, петна и други дефекти по кожата, включително бръчки. Често ползвам и някои от готовите екшъни, в повечето случаи при тях си играя с маските, според нуждите пипам опасити, както и цветовете. За очите използвам sharpen tool или пък някои от екшъните, като отново се съобразявам с модела (дете, голям човек), а и гледам да не прекалявам, за да не изглежда твърде неестествено. За блър - Filter->Blur или blur tool.


# 50
  • Мнения: 465
Ако някой ми беше казал, че ще ми е толкова трудно да снимам някакъв си сладолед, нямаше да му повярвам.  Shocked Самата текстура ли не е наред, какво ли... отказвам се! И на другите снимки в групата, текстурата на сладоледа ми изглежда като безфокусна, или аз нещо не съм наред? Ако не попадна на някакъв "street сладолед" днес или утре, оставам с този кадър:



Чоколина, аз винаги запазвам снимките чрез save as, а не save for web и винаги в sRGB (когато са за Фликр). Ако искаш, запази една и съща снимка в различни пространства и я качи - ще ти кажа дали някоя от тях се вижда ок и на таблет и на монитор (после ще ги изтриеш). Често казано, не знам как да ти помогна, нито защо се получава така при теб. Странно е, че я няма информацията за цветовете в екзифа.

# 51
  • Мнения: 1 080
Ще се науча аз да спирам с колата за снимка, ама... трябва постоянство  Mr. Green
Тооооооолкова да съм мързелива  Blush

Добре бе, тука имаше момичета от Габрово, Търново и наоколо... Някой не иска ли да се съберем да снимаме? Аз него, той мене, хахаххаха, да се ползваме за модели сиреч, много зор ми е с намиране на хора, а толкова да ми се снима. Имам стотици снимки в главата си... Ей го сега, с тези бали сено, веднага ми  изникват около 100 кадъра пред очите Simple Smile Нямам нито навити приятелки, нито колежки, само с бабички работя, ама те пусто не кълват на снимки Simple Smile
box91, дай да видим нещо Simple Smile
Пускам и още едно сенце и изчезвам Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 авг 2013, 18:54 от stefinka

# 52
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Здравейте мамита,
чувствам се ужасно несериозна  Rolling Eyes Постоянно захващам някой от проектите и успявам да го докарам до 2-рата , 3-тата снимка и се отказвам.... Направо си плача някой да започне да ме глобява за несериозно отношение. Ако има почитатели на сладоледа, готова съм да приема предизвикателство с наказание - глоба сладолед за всяка пропусната снимка от проекта или сладоледна торта ако не го завърша  Mr. Green Mr. Green
Та...за пореден път започвам месечния....
Не успях да реша коя обработка ми харесва повече и слагам и двете..... вие към коя клоните?

1.

day1/31 by hotnaf, on Flickr

2.

day1/31 by hotnaf, on Flickr

Поздрави..

П.С. Тези дни обсъждахте начина на корективните/градивни коментари. Предвид това, че тук е фотографска тема, критиката е добра, както и да е написана... поне за мен.

# 53
  • Мнения: 22
Много ви се радвам за месечните проекти, аз нямам смелост да се хвана. Нямам муза всеки ден.
Седмичният си ми е много добре, все за седем дни, ще ме огрее нещо. Въпреки, че последно време все не си харесвам снимките  Crossing Arms

Ето сладоледа от мен, но без макро.....


DSC_4324 by klepsiela, on Flickr

# 54
  • Мнения: 1
Мимс, без леъри и маски при портретите трудно ще стане. Освен spot healing tool-а, чудна работа за кожата върши patch tool, в същия сет с инструменти. Да е жива и здрава Мис Нели, че ми отвори очите за него, той се справя най-добре с проблемните участъци по кожата, особено ако са по-големи, като запазва текстурата нормална и неразличима. Сенки изсветлявам на нов леър с кривите, добавям маска, обръщам селекцията (ctrl+I), после с мека четка и намалено опaсити нанасям върху участъците, които искам. С додж и бърн тул аз лично не умея да работя, но те също могат да се ползват за просветляване или затъмняване. По същия начин - с кривите и маска с обърната селекция светвам очите, после на нов леър шарпвам само тях колкото искам. За кожата обаче разчитам много на флорабелския Retouch & Makeover. С него махам ситни бръчици, заглаждам колкото е необходимо, пудря и подсилвам цвета на устните. Аз ги обичам екшъните, нагласям си всеки според моите вкусове и така...
Почвам месечния, да видим този път докога ще устискам. Днес бутнах фотоапарата от статива без да искам, а от начина по който изтрещя на пода останах вцепенена за секунда. Добре че бях завъртяла 35-та, която пое удара. Ако беше 85-та вцепенението ми щеше да е по-дълго  Laughing. После уж заработи, да видим...
Снимката ми от първия ден на август. Имам и по следоледената тема, ама нея после...

What am I wearing today? by Pipiya1, on Flickr

# 55
  • Мнения: 0
Момичета как мога да подменя снимка във Flickr?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 210
Момичета как мога да подменя снимка във Flickr?
От трите точки - Replace this photo

# 57
  • Мнения: 510
Момичета как мога да подменя снимка във Flickr?
Ако си про акаунт долу под снимката най- в дясно има три точки, когато цъкнеш там излиза падащо меню и от него Replace this photo.

# 58
  • Мнения: 9
Момичета как мога да подменя снимка във Flickr?
Ако си про акаунт долу под снимката най- в дясно има три точки, когато цъкнеш там излиза падащо меню и от него Replace this photo.



Вече и не про акаунтите имат тази опция.

# 59
  • Мнения: 5 173
Днес бутнах фотоапарата от статива без да искам, а от начина по който изтрещя на пода останах вцепенена за секунда. Добре че бях завъртяла 35-та, която пое удара. Ако беше 85-та вцепенението ми щеше да е по-дълго  Laughing.
Такова нещо никога не оповестявай на публично място, а като знаем БГ мамма каква сила е, още повече бих си спирала пръстите. Hug

Общи условия

Активация на акаунт