Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXXIX

  • 59 340
  • 717
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 727
Бях пропуснала на кино "Каубои срещу извънземни" или иначе казано Агент 007 и Индиана Джоунс срещу Прищълеца и компания и снощи реших да му отделя малко внимание по тв. Пита се в задачата - за чий... ми трябваше така да издевателствам над себе си. Sick То бива халтура, ама това удря удря дъното и даже рови с две ръце надолу. Sick Споделям не за друго, а защото още ме е яд. Crossing Arms

Подкрепям абсолютно!

Успях да изгледам само около 30 мин., но и те ми бяха предостатъчни. И не мога да се начудя как Даниел Крейг се е навил да се снима в тази боза.

Този уикенд не успях да си намеря филм, който да ми допадне, гледах си анимации и бях много доволна.

Изгледах "Смърфовете 2" - много ми хареса, дори повече от първия. Другото добро попадение беше "Как да си дресираш дракон". Много приятна и поучителна анимацийка. 

# 676
  • София
  • Мнения: 6 219
Hunger games: Catching Fire - изключително добър. В пъти по-хубав от първия и като история и като направа. Всичко беше изключително изпипано, новите актьори прекрасно подбрани, а Дженката направи невероятна роля. Учудващо за мен даже се разплаках няколко пъти  Laughing

+ 695!!!
Много, много добър! И половинът страшно го хареса!

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Препоръки за Partir и понеже и други се интересуваха от субтитри - пробвайте в avetorrents Линк не мога да дам заради спам бариерите. Качеството на видеото обаче не е добро.

Последна редакция: пн, 25 ное 2013, 22:16 от Linkata

# 678
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Breathe In чудесно се вписва в проблематиката на толкова хитовата в Клюкарника тема "Защо изневерява Той". Давайки следния отговор- защото понякога и изпълненият с любов брак може да е клетка. Когато съпрузите не споделят едни и същи мечти и единият жертва своите в името на семейството, когато децата порастват и правиш равносметка на живота си, когато в най-неочаквания момент намериш сродната душа, която отдавна си се отказал да търсиш... Много нежен и много печален филм, в който дори и обичайно отблъскващата тема "възрастен мъж си загубва ума по съученичка на дъщеря си" те кара да въздъхнеш замечтано- може би защото случващото се между Кийт и Софи беше не толкова сексуално, колкото духовно, и толкова плахо, и толкова виновно ... и толкова, толкова прекрасно Heart Eyes.
И за финал- не съм твърде страстен почитател на класическата музика, но в този филм тя беше не просто красив фон, а дишащ и изпълващ сетивата главен герой. Възхитително!

# 679
  • Мнения: 216
http://www.imdb.com/title/tt2103217/?ref_=fn_al_tt_1

Maniac гледахме снощи (с един приятел, за кураж). Аз траках зъби, свита в кьошето, а той (болен) стоически търпя, търпя... и повърна в една саксия. Sick
Той, горкия, и на Прометей повърна на хирургическата сценка. Защо му причинявам такива неща, защо...

# 680
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
"Само любовниците остават живи" на Джим Джармуш - глупав, притенциозен и далеч от каквато и да е историческа действителност (за каквато претендира). Не ми хареса. Иска ми се да харесам нещо негово (на Джим Джармуш), но явно не е мой тип - всичките му филми са някакви душевни излияния по разни въпроси и общо взето нищо реално не се случва освен една тирада, която слушаш 2 часа.


Аз пък го харесах, ама аз си падам по тиради по два часа  Mr. Green
Но все пак не се стърпях да попитам, защо смяташ, че филмът претендира за "историческа действителност", като в него все пак става дума за вампири, живели по няколкостотин години  Thinking
Според мен си е изцяло метафоричен, но определено доста мрачно-циничен. И малко снобски, но пък това му беше забавното.  Wink
А на Том и Тилда ролите им пасваха като ръкавици.

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 13:10 от мячик

# 681
  • Мнения: 2 040
На мен много ми се гледа този филм, но няма никакъв шанс да го видя на кино. Дано го пуснат по-скоро по торентите.

# 682
  • София
  • Мнения: 25
Hunger games: Catching Fire - изключително добър. В пъти по-хубав от първия и като история и като направа. Всичко беше изключително изпипано, новите актьори прекрасно подбрани, а Дженката направи невероятна роля. Учудващо за мен даже се разплаках няколко пъти  Laughing

+ 695!!!
Много, много добър! И половинът страшно го хареса!

И аз да се отчета за този филм - АМА МНООООГО МИ ХАРЕСА  Laughing Heart Eyes Много повече от първата част, което е рядкост. Чела съм и книгата, но това не ми развали хубавото усещане от филма. Не усетих как мина времето, нищо, че е 2 часа и половина, което при мен е доста показателно, иначе започва едно въртене и въздишане  Mr. Green

# 683
  • Мнения: 2 254
Бързо мина времето, даже ми се стори, че са го претупали.  Grinning Ок са филмирали книгите, да. Дженката много добре във финалната сцена, чудесно смени емоциите за няколко секунди. Радва.

# 684
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Флопче, направо ще ме накараш да го гледам тоя филм hahaha.
"Любовниците" пък ако е така снобски, ще ми спихне мерака да го гледам. Пък отдавна искам Rolling Eyes.

# 685
  • Мнения: 945
The Kings of Summer - http://www.imdb.com/title/tt2179116/
Хубав филм за приятелството, за досадните родители и момчетата, които искат да пораснат бързо.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Отдавна не съм писала, но пък редовно ви чета. МНОГО дразните! Mr. Green Толкова филми съм си складирала за гледане, но не знам кога.

Включвам се с малко бижу с не много приятното название "Очистение" http://www.imdb.com/title/tt1714205/?ref_=fn_al_tt_1. История на две жени от различни епохи с преплетени съдби. Животът и на двете е изпълнен с краен драматизъм, от който искат да се "очистят".
За режисьорската работа искам отделно да сваля шапка на Антти Йокинен. Трудно ми е да си представя колко му е било трудно да остане безпристрастен и честен, разсъждавайки върху такива тежки и сложни теми като нацизма и руско-естонските политически и социални настроения в частност.
Филмът сякаш те облива с гореща лепкава кръв, след което искаш да си вземеш душ с калиев перманганат. За да настъпи очистение.

# 687
  • Мнения: 21
мячик, не ми хареса нравоучителния тон, обясненията и интерпретациите на исторически събития и личности съвсем тенденциозно.
Въобще такива ню ейджърски филми и идеи са далеч от това, което бих гледала и харесала, това е личното ми усещане и вкус.
Иначе да, ролите им пасваха чудесно, много харесвам Тилда Simple Smile.

Другите две, които гледах последните дни, бяха "Сезонът на носорога": http://www.imdb.com/title/tt1850419/?ref_=nv_sr_1 и "Лех Валенса: Човек на надеждата": http://www.imdb.com/title/tt2113820/?ref_=fn_al_tt_6.
Първият наистина беше като една поема - много красив, хареса ми атмосферата, която създава филмът. Чух коментари, че историята не била много ок. Моето лично мнение е, че можеше и по-добре да се доразвие историята и филмът според мен би спечелил доста от това.
За втория филм съм без думи Mr. Green - хареса ми, доста приятен и забавен, хареса ми хуморът и всичко, много симпатичен филм, леко поднесен по тема, която обикновено се интерпретира доста драматично и тежко.

Последна редакция: ср, 27 ное 2013, 10:42 от liese

# 688
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
liese, благодаря за уточнението. Явно не съм разбрала от първия път, че това е един от мотивите ти да не харесаш филма.  Peace
На мен пък дори ми беше забавно, но приемам, че за доста хора може и да не е. Точно затова го и определих като снобско.

Иначе, не мога да се закълна за всички интерпретации, но примерно вероятността Кристофър Марлоу да е автор на творбите на Шекспир си е легитимна теория, която битува сред изследователите от доста години.

# 689
  • Мнения: 216
http://www.imdb.com/title/tt0913425/?ref_=nv_sr_1

Снощи гледах това най-сетне. Като излезе, все не можех да се организирам с някой да ида да го гледам, после като го свалих, нямаше субтитри. Намерих субтитри - не можех да ги синхронизирам - мъчение.  smile3538Викам си: тоя филм, докато не науча испански, няма да го гледам. Учих, учих и научих, тотално забравих за филма. Снощи ми изкочи, гледам и се радвам. newsm35

П.П. Филма не ми хареса, Алмодовар и по-големи чудеса е правил. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт