Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 97 135
  • 753
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 873
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...

# 391
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...


На коя мебел на миоки например? Може би харесваш тогава лак?

# 392
  • Мнения: 7 873
На Миоки ли? Аз не съм споменавала нищо конкретно.
Но ако трябва да избирам - за моя вкус иде реч - предпочитам плътен цвят. Лак също харесвам, да.
Състарените вече тотално ги отхвърлям - изглеждат ми вехти, стари. Независимо дали нарочно така са направени... Embarassed

# 393
  • Мнения: 133
kalimbi, чудесна е станала етажерката, каква боя използва?

# 394
  • Мнения: 487
Цитат
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...
Така е аз отдавна чета темата и преди не признаваха нищо освен латекса  Laughing сега на мода е маслото,но поне покрай латекса повече се говореше за реставрация на стари мебели,а сега само за пустото осмо(как се нанася,къде се купува.......)
Не се сърдете ,но може да се пусне отделна тема "Маслото Осмо" и тази да си бъде за преправяне на стари мебели с любов newsm10

# 395
  • Варна
  • Мнения: 4 057
На Миоки ли? Аз не съм споменавала нищо конкретно.
Но ако трябва да избирам - за моя вкус иде реч - предпочитам плътен цвят. Лак също харесвам, да.
Състарените вече тотално ги отхвърлям - изглеждат ми вехти, стари. Независимо дали нарочно така са направени... Embarassed
Миоки омасли кухненски дървен плот та затова питам.
Но щом не ти харесва и търсиш лъскавина тогава с лак, по-лесно ще намериш майстор, а и е по-евтино.

Хихи а за състарените мебели това е целта да изглеждат вехти и стари  Wink

# 396
  • Мнения: 7 873
Миоки ли ще обсъждаме в момента?
Не съм написала, че търся лъкавина.
Не е нужно да ставаме толкова обстоятелствени, когато иде реч за личен вкус.
И действително темата отдавна не е как да преправим старите мебели...

# 397
  • Бургас
  • Мнения: 754
Привет момичета, да ви покажа част от твореннята си през отпуската, това е дивана от палети http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.31293300, това е коридора който се чудих дали да е с тези цветя или не, но накрая рехид така да бъде http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.31293321, и банята която направих частично, http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.31293325първо бороконтакт и акрилна боя, но има още работа. Има и други неща, но не са довършени. Приятно творчество на всички

# 398
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Цитат
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...
Така е аз отдавна чета темата и преди не признаваха нищо освен латекса  Laughing сега на мода е маслото,но поне покрай латекса повече се говореше за реставрация на стари мебели,а сега само за пустото осмо(как се нанася,къде се купува.......)
Не се сърдете ,но може да се пусне отделна тема "Маслото Осмо" и тази да си бъде за преправяне на стари мебели с любов newsm10

Може би пак трябва да се поясни за да не стават недоразумения:
-за пдч или друга плоскост различна от дърво не става масло, ако искате цвят тогава може латекс, препоръчва се защото е евтин покрива добре и е безвреден, ако не ви харесва може и блажна боя.
-за дървени мебели от масив е подходящо маслото, не е задължително да е ОСМО, но това е доста пробвано във форума, а нали искаме нещо изпробвано?

Когато самият материал е достатъчно благороден му отива да го поглезим и да му вложим повечко пари, но когато е старо и увредено или е от недотам ценна дървесина, може да се импровизира - декупаж, може и с вестник, латекс, горелка на когото каквото му харесва.

Ако не ви харесва масло ОСМО, не е задължително, моля направете с нещо непознато и споделете опита си тук, това ще е от полза.

# 399
  • Мнения: 7 873
Латекс и боя за дърво на водна основа едно и също ли е?  newsm78

# 400
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Латекс и боя за дърво на водна основа едно и също ли е?  newsm78
По принцип и двете са от рода на вододисперсионните, но има много разновидности при самите латекси дори в зависимост от състава и количеството на свързващите вещества. Ако е интересно : http://stroiteli.elmedia.net/smt/bg/2005-3/finishing-works/%D0%B … %D0%B8_00077.html

# 401
  • Мнения: 7 873
Зная, че и двете са на подобен принцип, но все още неразбирам защо да се предпочете латект, който е продукт за друг вид повърхности, пред боя за дърво? Дори когато се ползва примерно пдч като основа, след полагане на грунд. Дали имате опит и с двата вида латекс-боя и да кажете от кое сте по-доволни?
Аз ползвам само боя за дърво, от нея имам впечатления.

# 402
  • Мнения: X
Латекс и боя за дърво на водна основа едно и също ли е?  newsm78
Не. Аз вчера приключих с поредно боядисване на легло от масив, боята е антиалергична на водна основа. Латекса е за стени.

Момичета, искам да сложим паркет в стаите на децата. Знам само, че не искам ламинат, искам паркет омаслен с бяло Осмо. Колкото пъти съм видяла подобно нещо в темата, са ми оставали очите. Може ли съвет откъде в София може да се купи паркет (не тип борче, а по-големи дъски), за да почнем да калкулираме някакъв бюджет.

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
Ох, с риск да ме намразите, но на мен хич не ми харесва  Embarassed
Нямам проблем Simple Smile Аз си го харесвам, мъжът ми го намира поносим. Цари идилия Simple Smile

# 404
  • Мнения: 7 873
Ох, с риск да ме намразите, но на мен хич не ми харесва  Embarassed
Нямам проблем Simple Smile Аз си го харесвам, мъжът ми го намира поносим. Цари идилия Simple Smile

Оф, аз знам, че всичко ново е хубаво, независимо дали е станало точно като в мечтите ни, така че съм сигурна, че го харесвате и дано е така  Peace
Но ако трябва да кажа само мнение - този под лакиран за мен би бил по-красив просто. Но е напълно личен вкус.
Ето такова например дюшеме направо ми топли душата

Общи условия

Активация на акаунт