Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 93 624
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 947
Защото първо нямам машина, второ мъжът ми не е особено сръчен и това значи да търся майстор  Crazy

# 736
  • Мнения: 8 938
Поискай  машина от някой комшия или приятел.
За няколко отвора в стената, не е нужно да си кой знае колко сръчен.
Сигурна съм, че ще се справите.

# 737
  • Мнения: 4 696
http://prikachi.com/images/351/6527351h.jpg

да ви покажа и моето творение!

# 738
  • Мнения: 2 272
alina_si, абе не е само дупченето... newsm78
Ако е панел или тухла, ще трябва да се направи по-голяма дупка и да се сложи дървено трупче първо,че иначе пак има опасност да се отрони.

# 739
  • Мнения: 7 947
Тухла е. Плюс това ми се искаше да мина безболезнено... Tired

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 754
Защото първо нямам машина, второ мъжът ми не е особено сръчен и това значи да търся майстор  Crazy
Моя щото много сръчен направи доста излишни дупки, търси комшията

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 754
alina_si, абе не е само дупченето... newsm78
Ако е панел или тухла, ще трябва да се направи по-голяма дупка и да се сложи дървено трупче първо,че иначе пак има опасност да се отрони.


Фишери се слагат в дупките и после дюбел

# 742
  • Мнения: 7 947
Защото първо нямам машина, второ мъжът ми не е особено сръчен и това значи да търся майстор  Crazy
Моя щото много сръчен направи доста излишни дупки, търси комшията

 Joy Ех, този комшия...
Натам отиват нещата обаче...
Какво е фишер  Embarassed И имам въпрос - с добра машинка винтоверт - ако сложа накрайник за тухла - ще стане ли или трябва съвсем голяма и мощна башина?

# 743
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Пробива се с ударно- пробивна дрелка или с перфоратор (полупрофесионален).Крепежи има всякави, дървените трупчета вече не се използват. Освен това, ако корниза ще се слага на тавана, там със сигурност е бетон, нали е лята плоча, така че е още по- лесно с дюбелите. Но.... не е работа за жена.  Peace

# 744
  • Мнения: 8 938
Viliko  с винтоверт според мен няма да стане.
С бормашина обаче в тухла, ще стане.
Пробиваш, слагаш дюбел, подходящ размер. Ви корниза има ли отвори и колко са големи и си купи подходящи дюбели за тухла. В железарията ще ти помогнат.

# 745
  • Мнения: 7 947
О, ами аз мислех, че на тухла ще е по-лесно и бях решила да ги сложа на стените. Но ако на тавана, където е плоча - е по-лесно - казвайте  Embarassed Неделята ще трябва да го направим...иначе ясно, че няма да мога сама.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не се прави на майстор, ами остави мъжа ти да се развихри. Wink Ако ли толкова не е наясно, все ще намери кого да пита. Ти да дупчиш е абсурд, най- малкото се иска сила. Инструмент можеш и да наемеш на час. В бетонната плоча е по- лесно закрепването- дюбел+винт и готово.

# 747
  • Бургас
  • Мнения: 754
О, ами аз мислех, че на тухла ще е по-лесно и бях решила да ги сложа на стените. Но ако на тавана, където е плоча - е по-лесно - казвайте  Embarassed Неделята ще трябва да го направим...иначе ясно, че няма да мога сама.
Северина е писала по въпроса, но и аз да кажа как ги слагахме нашите, моите са на стената. С дрелка се пробиват дупките /на бетона мисля че е по трудно/ слага се фишер с чукче се набива навътре, и после дюбел http://www.daznaeshkak.com/objid/77-Zakrepvaniq-diubeli/ захващаш предмета за стената и с винтоверт завиваш. До колкото знам ако бургията е даден номер, фишера е малко по - малък /да влезе в дупката/

# 748
  • Мнения: 7 947
Не се прави на майстор, ами остави мъжа ти да се развихри. Wink Ако ли толкова не е наясно, все ще намери кого да пита. Ти да дупчиш е абсурд, най- малкото се иска сила. Инструмент можеш и да наемеш на час. В бетонната плоча е по- лесно закрепването- дюбел+винт и готово.

 Joy Ох, ама аз и не съм помисляла сама да се пробвам. Събирам обаче съвети, защото са ни нужни - и на двамата. Последно на стената или на тавана?  newsm78

# 749
  • Мнения: 8 938
Много зависи какъв ти е корниза.

Общи условия

Активация на акаунт