Нашите кухни - тема 50

  • 80 282
  • 792
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 377
gadamer точно защото варовика много си личал по черният плот,  ми предложиха друг цвят.  А  съм се спряла на този
Скрит текст:
Не ми се иска бял или по светъл, защото с бяла кухня ми се струва, че ще стане доста стерилно. Шарените разцветки на камъка никак не ме влекат и затова на този се спрях. А гледах ли гледах дизайни колкото щеш. Ето и ти да погледаш,
Скрит текст:
www.houzz.com/photos/traditional/kitchen   забелязах, че вкусът ни е еднакъв долу горе  Wink

П.П мивката ми ще е тази www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=18119 и по нея правим кухнята  Laughing

# 781
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
gadamer точно защото варовика много си личал по черният плот,  ми предложиха друг цвят.  А  съм се спряла на този
Скрит текст:
Не ми се иска бял или по светъл, защото с бяла кухня ми се струва, че ще стане доста стерилно. Шарените разцветки на камъка никак не ме влекат и затова на този се спрях. А гледах ли гледах дизайни колкото щеш. Ето и ти да погледаш,
Скрит текст:
www.houzz.com/photos/traditional/kitchen   забелязах, че вкусът ни е еднакъв долу горе  Wink

П.П мивката ми ще е тази www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=18119 и по нея правим кухнята  Laughing

Хаха, вярно, че ни е близък вкуса. Точно от този сайт гледам кухни и аз. Също така мивката ми ще е двойната керамика от Икеа.

Аз в момента съм с тъмно кафяв плот, не знам какъв е материалът, отгоре е с фолио, което имитира дърво. Учудващо добре се представи в годините като издръжливост на топло, на следи от нож. Също така не му личат следите от водата. Но пък нашата вода като че ли не е много варовита.

gadamer, с какво не е удобна стъклената маса - много се цапа, личи си праха или ....? Аз съм се решила точно такава да вземам, сега ме смисли много, защото слугинажа в къщи и аз гледам да сведа до минимум  Mr. Green

Върху стъклена маса ужасно много си личи и най-лекото зацапване, прах. Случвало ми се е да избърша с препарата за стъкло масата, да отида навън за 1 час и като се върна да е покрита с прах, който се вижда ясно на слънчева светлина. Ако е друга повърхност този прах няма да се вижда, но върху стъкло личи много. Също така каквото и да покапе се замазва стъклото и не става да минеш просто с кухненски парцал, а трябва задължително с препарат за стъкло след това да полираш. Ако имаш деца пък, в никакъв случай не препоръчвам. Страшно цапат. Наши приятели си взеха холна маса от стъкло, едното дете се покатери на нея, тя не издържа на тежестта, счупи се и го поряза. Нашата холната също беше от стъкло, с едни много остри ръбове, като се роди първото дете, я подарихме. Изобщо стъклена маса е за млади хора, без деца, които само спят вкъщи и чистят само в събота, защото няма кой да цапа. Когато купувахме стъклените маси и огледалният гардероб аз си казвах, че не е проблем да ги бърша, стъкло лесно се чисти, какво толкова. Обаче се убедих, че си е един стабилен слугинаж, който изисква и време (което на мен много ми липсва) и затова сега не искам и да чуя за такива мебели.

Последна редакция: ср, 16 окт 2013, 21:16 от gadamer

# 782
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
Дървените плотове са мажат със специално масло на определен период на време за да не просмуква вода, има хубави и много тежки в салекс.

# 783
  • София
  • Мнения: 82
Дървените плотове са мажат със специално масло на определен период на време за да не просмуква вода, има хубави и много тежки в салекс.

Много добро масло е OSMO и периода на мазане е около6 месеца. Кухните в Англия масово са с плотове от масив и се мажат на около 6 месеца.
При тези плотове проблема е винаги да се ползва дъска за рязане иначе става страшно ...

Етода ви покаца и последната бяла кухня, която направихме - корпус бяло ПДЧ, лица и врати - МДФ полярно бял лак като плота и гърба, плот и гръб полярно бяло, малко механизми Блум и плавни прибирания.

Ето така изглежда:






# 784
  • Мнения: 1 110
А има ли някаква лайстна между стъклото и плота, за да не се събират боклуци и замърсявания, да не влиза вода?


Лайсна? Има ли още хора, които да търсят подобни неща?

В спора за и против белите кухни не исках да се намесвам, ама не мога да се сдържа. Какви са тези два часа чистене на шкафове? Вратички на шкафове да бъдем по-точни. Да са кухни по 50кв. , но като знам повечето са с три горни и три долни шкафа, наистина не разбирам кое му е сложното да ги избършеш. Това, че на любимото кремаво и кафяво не си личи капналата манджа, означава ли, че те се чистят само по Великден? Извинете ме ако съм рязка, но тук въпроса опира до домакинята, не до цвета и материала на кухненските шкафове.

Абсолютно не е вярно! Извинявай, но не е нормално кухня да се чисти след всяко ползване (говоря за вратичките на шкафовете). Сутрин след закуска - чистене. Обед - чистене. Вечер - чистене. Моля?!?!?!?
Все едно да ме убедиш, че моят трикрилен огромен гардероб с изцяло огледални врати, който 10 минути, след като съм избърсала вече е напипотен с пръсти и какво ли не и най-малките прашинки си личат ужасно, е същият като гардероб с да кажем класически дървени кафяви врати? Ами сори, ама не! И само не ми казвай, че аз съм мързелива и лоша домакиня. Ти всяка повърхност у вас на всяко докосване ли я миеш? Евалата, ако е така, явно по цял ден си стоиш вкъщи. И не става въпрос просто за цвят на кухнята, а за гланцирани повърхности. Вече казах, че на черен гланц мръсното си личи, така както и на белия. На който му харесва, да си прави такава кухня, но да не ме убеждава, че се не се цапа или че се почиства супер лесно за 5 минутки с микрофибърче и препарат за стъкло. И моите огледала много лесно се почистват, но и много лесно се цапат.

И моята нова кухня ще е бяла. Само че няма да е гланц и ще има дръжки. Защото времето ми е ценно.
gadamer - подкрепям твоето мнение на  100%

# 785
  • София
  • Мнения: 1 390
Виждам, че добре сте поспорили относно белите гланцови кухни. Тези красиви, но ужасно трудни за поддържане вид кухни ги " дъвчете " на всеки 2-3 стр. от всяка тема.
Хайде в новата тема който не ги харесва да не си ги прави, но и да не коментира колко били непрактични. Като Ви чете човек остава с впечатлението че или сте фанатични чистофайници, или мързеливи домакини.
Също - че не можете да научите децата си да не правят, каквото не трябва - във всяко отношение.
 Още - млади жени със странни старомодни вкусове! Почти всяка харесвана от Вас кухня е по-подходяща за  домакиня в предпенсионна възраст. Досега само съм се подсмихвала на поредната снимка на подобна кухня, в която сте влюбени!, но ето - написах го.
Така че - основната идея на форума - според мен - е взаимопомощ, а не коментари със самочувствието на специалисти. 

# 786
  • Мнения: 481
Още - млади жени със странни старомодни вкусове! Почти всяка харесвана от Вас кухня е по-подходяща за  домакиня в предпенсионна възраст. Досега само съм се подсмихвала на поредната снимка на подобна кухня, в която сте влюбени!, но ето - написах го.
Joy
Синдромът на застаряващата лелка!
И понеже бавно и неусетно всички вървим на там, се плаша и за себе си!

Извинета за спама, но не се въздържах!

Следя темата понеже от скоро и аз имам нова кухня, и тази тема ми е била полезна дори само с четене, за което Благодаря!

# 787
  • Мнения: 681
Не виждам защо изобщо спорите за това колко лесно или не се поддържат белите кухни и гланца.
Някой пита, друг отговаря (който има и може да даде информация от първа ръка). И после всеки си взема решение за себе си. Няма смисъл от спор, всеки си знае и навици, и време, и всичко останало .... Нека се обсъжда този проблем (ако ще и на всяка страница), но нека не спорим  Praynig
Разбира се, много е важен факта и колко души ползват едно жилище (тогава наистина практичността ще поизмести на заден план красотата и каквото там друго иска мамата).
Всеки разбира понятието "красива, хубава и удобна кухня" по свой си начин - едни я ползват ежедневно тази част от жилището и им е жизненено необходима, следователно трябва да е и практична. Други я ползват от време на време и там този фактор не играе толкова голяма роля. А има и такива, които имат кухня само за да се "показват" пред познати и приятели.

Темата е много полезна, много красива със прекрасните кухн,и които се показват тук и нека да продължим да си помагаме и занапред   bouquet
Честито на всички с нови кухни, да си ги ползвате със здраве и да се радвате на това което имате  Hug


# 788
  • Мнения: 574
Като гледам, че сте отворили дума за белите кухни да се изкажа и аз като имаща бяла кухня и чакаща с нетърпение да я сменя. Бяла кухня никога повече  Stop В роб и съм се превърнала. Не искам да чуя за нищо бяло  Crossing Arms Сега оглеждам нещо лесно за почистване и цветове които издържат поне 3 дни без да ги бърша. Ще е нещо дърво с кремаво или светло жълто. Бяла кухня може да си позволи човек който не готви всеки ден. Иначе наистина изглеждат много добре, но само след 2 часа усилено чистене. Особено около котлона вече на бяло не прилича Rolling Eyes Но всеки има правото да си направи това което му харесва и да се убеди сам в предимствата и недостатъците на бялото.
Аз вчера взех фурната. Момчето в магазина ни препоръча Електролукс като фурна правена в Германия с 55 месеца гаранция. Доволна съм от покупката. Исках да взема и абсорбатор и газов котлон, но нямаха мощни абсорбатори и стъклокерамичен газов котлон. Сега ще поръчвам от интернет и съм харесала това
http://electron.bg/eurolux-faber-flexa-500-a60-p-290010.html
и това
http://electron.bg/fagor-af3647-p-18525.html
Моля запознатите да кажат кой повече си заслужава. Втория е по-мощен, но нищо не съм чувала за марката дали си заслужава. Стаята е 15 кв. Но искам да е по-мощен за да работи на по-ниска степен за да не е толкова шумен.

# 789
  • Раковски
  • Мнения: 2 167
 Аз бих заложил на фагора в този момент заради факта, че имам други. Фагор не е непозната марка, гледам, че е по-мощен (тук обаче всеки казва, че другия лъже) и по-тих.
 Фурните които са за нашия пазар не вярвам да са правени в Германия, ако вземете нещо втора употреба или с транспортен дефект е по-вероятно да е правено за белите държави.
 Няма нужда от излишни спорове, всеки с вкуса си.

# 790
  • Мнения: 3 609
Не зная какво точно наричате старомодно, но на мен ми е изключително странна тенденцията в обзавеждането масово в България, така противния ми цвят венге  Sick, някакви лъскави, бляскави, розови кухни,  ooooh! Всичко е толкова кичозно, толкова еднотипно.., че направо е като глътка свеж въздух като видиш нещо красиво. Ако някой ме затвори в такава кухня https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0 … 52F%3B1600%3B1200, или такава https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0 … 96111%3B600%3B450, ритуално ще се удавя в мивката!!!

Аз също смятам, че споровете за безмислени... Разни хора, разни идеали... Но ми е странно като влизам в темите за интериорни идеи, независимо дали за кухня, днвена или която и да е част от дома..и там едни прекрасни картинки от интернет...идеи бол и накрая някой като сподели дома си с окачения таван и безумните цветове и се чудя какъв е смисъла на всичко.

# 791
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
................
Така че - основната идея на форума - според мен - е взаимопомощ, а не коментари със самочувствието на специалисти. 
Подкрепям!  Peace



А аз просто исках да покажа една красива кухня в бял гланц за почитателите на този стил....  Thinking
...........
Темата е много полезна, много красива със прекрасните кухн,и които се показват тук и нека да продължим да си помагаме и занапред   bouquet
..............

# 792
  • Мнения: 1 893
Точно обсъждането на предимствата и недостатъците е взаимопомощ.Обидните квалификации не помагат с нищо.

Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт