Пере, чисти, търка СЕПТЕМВРИЙСКА мама таткото побърква. Тема № 22

  • 27 887
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
По повод имената ние сме на мнение,че детето трябва да е кръстено на него си и си мисля,че въпросът не опира до това кой заслужава.Ако не го кръстим на някого значи ли,че ще го обичат по-малко?
Перличка, по-скоро проблемът на името е, че ако някой недочуе, може да си помисли,че е "Дева-Мария". А това вече води до разни други асоциации...
Съгласна съм с теб-и аз това си помислих

Ние пък още не сме го измислили  hahaha Шегуваме се,че като се роди ще има тепърва да се чудим или ММ ще ми спретне номера,който е скроил с каката и ще го кръсти на него.
Преди да се роди каката имало спорове и всеки имал мераци.Накрая като го питали как да я пишем и той казал-ами Виктория.Той е Виктор  hahaha Така секнал всички мераци. И наистина му е одрала кожата,не само на визия,а и характера им едно към едно[/color]

# 721
  • Мнения: 33
So^Amazing, по принцип на теб ти трябват нещата които са за теб. Ако таткото ще дойде в деня на секциото, може да ти донесе багажа които ще ти трябва след като родиш и този за бебето. Теб те свалят в операционната, а багажа ти остава в стаята и ако всичко си взела ТМ трябва да го търси от отделението където ще лежиш преди раждането, багажа за бебо(памперси и мокри кърпи) трябва да ги занесе в отделението където след това ще лежиш(7-ми или 12-ти етаж). Бебо като го извадят го качват там където ти кажеш, че ще лежиш(това зависи дали ще ползваш ВИП стая или не). А ти оставаш една вечер в реанимация.
За мен най-добре е ТМ да дойде при теб преди да те свалят и да вземе всичко, като си го отделила в 2 чанти.

# 722
  • Мнения: 946
Здравейте!Охооо колко отдавна не съм се разписвала тук  Rolling Eyes
Първо Честит госпожици!Да са здрави и щастливи!На мамите бързо възстановяване!
Аз днес бях на жк.Направо съм разочарована,тооолкова дълго чаках тази жк,а накрая нищо.Само един запис ми направиха и толкова.Казах си притесненията за кръвно за неболезнени контракций от почти 2 седмици насам и пак нищо.Тоновете били добре и толкоз,док даже беше излязъл навън да си вземе въздух,че му ги носиха там.Нищо не ми казаха и за изследванията за раждане,кога ,как?Аз имам пълни изследвания ,но дали ще важат ,че те са ми от амниото още.Като излязох бях бясна,добре че една позната ми се обади да пием кафе,че  разсеях яда си  #Cussing out
После тъкмо ще тръгвам да взема ММ от работа,да го оставя в къщи да довършва тавана на спалнята/правим малък козметичен ремонт-тапети,местене на мебели/ а аз да изляза пак да си тгърся нещо да си купя за изписването и колата сдаде багажа.Потъна тоз съединител и ни първа ни никаква,добре че бях още пред нас.
Като изключим среднощните неразположения съм добре.Вече цели +20кг   #Crazy Кръвното уж го следя и нормализирам с Допегид.Ходихме и с детето на басейн въпреки жегите там сякаш по-зобре се чувствах отколкото в нас.Още не съм почнала да пера дрешките,но смятам другата седмица да е.Да не говорим,че има още толкова неща дето трябва да купя,но инъче дрехи за беба повече не,че се заринах  ooooh!Ще почвам да глася баткото за първи клас да видим и там какво ще е .Оня ден купихме раница от Дайхман.
Ооо много дълго стана ама ще ме извините  Hug

# 723
  • Мнения: 0
Перличка, и на мен Ева ми харесва много! Сонка, и мен ме ядосваха на ЖК. Накрая дори не ми дадоха направление за кръв и урина и утре ще си плащам всииичко! Лулу, ти също беше във Вита, нали? Изследванията за Спин и австралийски грип важат 6 месеца, но ако датата ти е близо, няма да направят проблем за няколко дни. Днес питах моята лекарка, за да знам утре дали да пускам и тези неща.
Май вървим към нова тема, а?

# 724
  • Мнения: 260
Благодаря за милите пожелания за нашия тати, страхотни сте  Hug Hug Hug
Ох аз съм капнала сега и гостите изпратих , то бяха само свекър ми и свекърва ми ама си е бутане, слагане, дигане та ще прилегна малко  Hug

# 725
  • Мнения: 931
Честити дъщерички на мама Йоана и на мама ku4o!Да са живи и здрави, бързо възстановяване на мама и бърза адаптация на всички! Момичета, чакаме ви с разказите при първа възможност!  ku4o мина наскоро да спомене контракциите и после хоп, с бебка Simple Smile Йоанка всички я чакахме, ама не разбрахме размерите на тази малка сладка дунда, която видяхме във ФБ. Надявам се, че всичко е минало добре  Hug

ushana, аз за такива изследвания за пръв път чувам  newsm78 Може ли да съм ги правила без да разбера? Иначе да, във Вита ще съм - в началото на другата седмица ще ходя там на тонове и да се "запозная" с болницата. А ти самото раждане ли ще плащаш сега? newsm78 Аз нещо май пак съм назад с информацията какво и кога трябва.

Иначе днес си пуснах стандартните кръв и урина (една некадърна сестра сто пъти ме дупчи, и двете ми ръце надупчи Shocked), доволна съм, че хемоглобинът е 115, няма да се тъпча с повече желязо засега, завишени са левкоцитите, но доколкото знам и това е нормално.

Все повече си "тежа" на мястото, а пък като си представя, че още цял месец има да расте... preggo

# 726
  • Мнения: 1 028
Днес бях на мерене на тоновете. За съжаление само това, с лекарката не можах изобщо да се видя. Чак другия петък.

Лошата новина е, че бебо се е завъртял най-вероятно седалищно  ooooh! Поне тоновете ги намери горе вдясно, а до скоро си беше долу вляво. Много се депресирах, предните два дни като имах контракции беше пощуряло да се движи и явно това е сътворило  Crazy Толкова се надявах, че поне тази бременност няма да имам проблеми с това. Точно се чудех днес, че изобщо не ми натиска пикочния мехур и се разхождам спокойно. Почвам пълзенето на 4 крака  ooooh!

След това минах по центъра уж за утеха да си взема нещо - и какво виждам: тълпи роми и турци уж случайно дошли в подкрепа на правителството се редят за безплатни сандвичи и вода. И като си помисля, че тези хора ни управляват направо ми се дощя да си хвана автобуса и да заминавам в чужбина с децата.

А като се върнах майка ми не успяла да приспи малката, тя на инат наакала два чифта гащи и един куп дрехи и всичко чака мен.

А ММ няма да е с нас уикенда, налага се да замине по един много неприятен повод за два дни и направо не ми се мисли. Ужасно ми е паднало настроението.

# 727
  • Мнения: 78
Как сте, мамчета? Хемоглобина ми е 96  #Crazy #Crazy и трябва да пия Тотема, а ми се......  Sick Sick от неяя. Ужас! Някоя, маминка пила ли я е? Било, опасно с нисък хемоглобин да родиш, като ми казаха, че може да се наложи кръвопреливане на бебка и лошо ми стана...  Sad Sad Sad

# 728
  • Мнения: 3 233
Мария е на 15.08, но нали и по старо му се празнува Богородица на 28.08..... та сега съм в чуденка за имен ден.
Твърдо празнуват имен ден на 15-ти Peace

Да се похваля - днес си взехме количката  Mr. Green

Съжалвам, че пиша така телеграфно, ама ме боли кръста като се заседя повече пред компютъра.

# 729
  • Мнения: 2
Pampers честито количка! Чакам снимки!
Ние бяхме на заведение с приятели и преди малко се прибрах и сега имам някакви контракции - от преумора са и дупето така ме боли. Явно трябва само леглото да вардя, ама не издържам само вкъщи, полудявам.

# 730
  • Мнения: 1
Как сте, мамчета? Хемоглобина ми е 96  #Crazy #Crazy и трябва да пия Тотема, а ми се......  Sick Sick от неяя. Ужас! Някоя, маминка пила ли я е? Било, опасно с нисък хемоглобин да родиш, като ми казаха, че може да се наложи кръвопреливане на бебка и лошо ми стана...  Sad Sad Sad

Миминка аз пия тотема, разреждам я с малко вода и след това пия още вода. По възможност гледам да е преди ядене и веднага да започна да хапвам нещо, понеже също ми е много гадно. Мразя вкуса на желязо, колкото и да е подсладено и ароматизирани все е гадно. Но за сметка на това се чувствам много добре от него, буквално като Попай който си е изял спанака. Идва ми прилив на сили и не съм толкова отпаднала. И понеже и моят хемоглобин е нисък сега пия и по две на ден.

Честито на Йоанка и на мама Кучо, да са ви живи и здрави малките съкровища и  много бързо възстановяване ви желая.

# 731
  • Мнения: 1
Аз да ви се оплача Sad. Моят мъж днеска го пратиха в командировка в Добрич и ще си дойде чак другата седмица.  Много ми е криво самичка, за първи път няма да си е вкъщи и не съм свикнала. Даже не ми се ходи в спалнята да си лягам сама. Знам че има мами тук на които мъжете им са в командировка много повече време и по далече, не само за няколко дни - но на мен ми е много криво и мъчно. Аз да си кажа. И с тези хормони дето ме карат само да  newsm45
Днес и аз ходих на тонове за първи път, доки каза че всичко е ок и на 23 пак на тонове. Струват ми се много на често, но щом казва ще ходя.
Айде утре сутрин пак да има хубави новини за нови бебоци.

# 732
  • Мнения: 2
ani_zdr ТМ е в моя роден град, ах как искам и аз да отида, но не мога. Не съм си ходила от коледа. Иначе много добре те разбирам и аз не мога да стоя сама без ММ или Габи, постоянно плача. А сме били дълги години така, но нашата история е много дълга за разправяне. Мисли за бебчо, времето ще мине бързо и пак ще сте заедно. Hug

# 733
  • Мнения: 285
Честити малки принцески ма мама Йоанка и мама Кучо !!! Нека растат здрави и щастливи!!!
 

# 734
  • Мнения: 15
Добро утро,мами! При мен тази нощ сънят явно ще е "мисията невъзможна"...
Аз май днес влизам в 9-тия месец  Mr. Green Дали мога да си отдъхна лекичко ?!?  Laughing
По повод на имената,ние сме в голям спор.Аз съм на мнение,че детето трябва да си е кръстено на себе си и съм твърдо против кръщаване на баби,дядовци и тн. А ММ иска да е на баща му,твърдо е решил и даже не иска да го обсъжда  #Crazy Всеки луд с номера си,казали хората...
Аз съм в чуденка колко дрешки да взема,защото едни казват вземай ,други викат недей много-отначало растат като гъбки  Mr. Green Ама ще видим!

Общи условия

Активация на акаунт