2880лв накуп за майки-студентки - 11

  • 40 319
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 297
Не сме тук да искаме или търсим доказателство, но е факт, че много момичета прекъсват като вземат помощта. На никой не са му искали парите обратно, нямат законово основание - никъде не пише, че не може да прекъснеш, или че трябва да върнеш парите. Винаги може да се случи нещо непредвидено, и въпреки евентуално желание за завършване, да прекъснеш. Това не означава, че не си била студентка и майка и трябва да връщаш парите. Иначе ще се получи голям обществен отзвук, както стана с детските учреждения и връщането на парите. Не се връщат пари.

# 46
  • Мнения: 4
Само да се отчета, решението ми още не е излязло и ми казаха, че ако до края на месеца не са ми преведени парите, в началото на Септември да отида пак да си взема решението. А има забавяне, т.като са пратили писмо до университета и чакат отговор. Да се надяваме юристите на ВИНС-а да разберат, че студентските права започват от датата на записване във ВУЗ-а, а не от началото на учебната година.

# 47
  • Мнения: 1 666
А имаме ли доказателство, че някоя от посетителките на темата се е записала да учи, заради парите, след това е прекъснала и не са и ги изискали обратно? Имаме голям спор с моя приятел по темата... направо съжалих, че му го казах.  Crossing Arms


Да, имам приятелка, която и до ВАС стигна , за да вземе парите и прекъсна след 1вия семестър. И?!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 358
А имаме ли доказателство, че някоя от посетителките на темата се е записала да учи, заради парите, след това е прекъснала и не са и ги изискали обратно? Имаме голям спор с моя приятел по темата... направо съжалих, че му го казах.  Crossing Arms


Да, имам приятелка, която и до ВАС стигна , за да вземе парите и прекъсна след 1вия семестър. И?!


Благодаря! Simple Smile

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 5 976
Намерих една статия по темата: (освен ако вече не сте я пускали).

http://www.monitor.bg/article?id=377425

# 50
  • Мнения: 375
Здравейте, мами! На някоя от вас случвало ли се е да се заядат социалните и да поискат да представите факултетен номер от ВУЗ-а, в който сте записани? При мен се получи точно така и тъй като съм новоприета студентка ще се сдобия с факултетен номер едва, когато започне учебната година. С две думи се опитаха да ме разкарат. В закона никъде не пише за факултетни номера! Някакви идеи как да постъпя? Когато бебка ще навърши 6 месеца, на другия ден учебната година започва, т.е. изтървам срока.

# 51
  • Мнения: 86
В нашия университет имам факултетен номер още от записването

# 52
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Здравейте, мами! На някоя от вас случвало ли се е да се заядат социалните и да поискат да представите факултетен номер от ВУЗ-а, в който сте записани? При мен се получи точно така и тъй като съм новоприета студентка ще се сдобия с факултетен номер едва, когато започне учебната година. С две думи се опитаха да ме разкарат. В закона никъде не пише за факултетни номера! Някакви идеи как да постъпя? Когато бебка ще навърши 6 месеца, на другия ден учебната година започва, т.е. изтървам срока.

При мен се получава подобно нещо. И също става дума за Бургас. Записах във ВХТИ, но ми казаха, че ф.н. ще имам септември! Не знам дали и преди започването на учебната година няма да имам ф.н., но си подадох молбата в СП в деня в който записах. Казаха, че ще пишат писмо до университета. След това ми пратиха писмо, за да ми искат пак ф.н. и след като отидох на място казаха, че било формално това писмо, за да имат документация, един вид няма страшно. Но след това ми звъннаха по телефона и пак за тоя факултетен номер.. казах че няма как да стане преди септември. Не знам какво ще става сега, ако ми откажат ще обжалвам, не целяха да ме разкарат, държаха се добре и услужливо служителките, просто някой от горе им иска ф.н. и се чудят какво да правят. А в закона няма изискване за такъв, затова съм спокойна общо взето. 

# 53
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
ала бала е това много са загубени тези хора като не го пише в закона за какво те мотаят .Не мисля ,че имат право нека момичетата ,който са по запознати да ти кажат .

# 54
# 55
  • Мнения: 12
Момичета искам да попитам и аз нещо,днес се записах в Вхт-Бургас и също нямам факултетен  номер,да подавам сега документите ли или да изчакам започване на учебната година,когато вече че имам такъв номер?И в къде да си подам документите за помоща,Социалните по район ли са? newsm78

# 56
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
ако детето ти скоро няма да направи 6 месеца, по-добре изчакай да ти дадат ф.н., за да не те разкарват, да си спестиш излишни ядове и занимавки Simple Smile Тогава няма да има за какво да се заяждат! Трябва да подадеш там, където си подала за еднократната помощ при раждане на дете, мисля че е по райони, аз живея в центъра и подадох с/у кино Родина, не знам друго място има ли..

# 57
  • Мнения: 68
Здравейте момичета, аз смятам да записвам във ВХТИ магистратура редовно, но днес ми казаха, че това може да стане в началото на Септември. А тук виждам, че има майки, които вече са се записали. Моето бебе е вече на 2 месеца и се надявам и аз да имам право на тази помощ. Моля да ми разясните какви документи се подават по точка 2 от изискваните документи:
2. копие от заповедта на директора на дирекция "Социално подпомагане" и/или решението на съда за настаняване на децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето - в случаите по чл. 6а, ал. 5 ЗСПД;
Не ми е ясно каква е тази заповед и от къде да я взема.
А СП за Бургас си е в тунела срещу Родина - друго място не знам да има. Благодаря за информацията. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 375
Майлин и nuance, май сме с общ проблем. Майлин, послушай nuance и като започне учебната година на 23.09. и си вземеш факултетния номер тогава отиди. Аз също подадох по района, на който се водя по постоянен адрес.
nuance, именно че в закона не се изисква ф.н. нямат право да го изискват. Изрично настоях да ми покаже служителката къде в закона пише, че ми е необходим, но отговор не получих. Затова си мисля, че искат да ни разкарат  Mr. Green
Inna13, тази точка е ако детето ти е настанено при роднини, близки или приемно семейство.

# 59
  • Мнения: 109
Moмичета, има ли някой, който се записал Магистратура в Шуменския университет? Срокът за подаване на документи е утре. Мисля да отида да се запиша, харесал съм една специалност-редовно. По телефона ми казаха, че могат веднага след записването да ми издадат уверение...но виждам, че семестъра започва в края на октомври и началото на ноември и се чудех до тогава издават ли факултетен номер, необходим на социалните да те потърсят в базата на МОН и дали въобще ще се организират да пратят инфото до МОН(заповедта на ректора за старт на учебната година очевидно ще излезе по-късно). Бързам защото детето ми е родено на 7.05 и съответно на 07.11 изтичат 6-те месеца.

Общи условия

Активация на акаунт