2880лв накуп за майки-студентки - 11

  • 40 339
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 034
Че възможно ли е да отпуснат помощта, ако към момента на раждането майката не е била студенка? Аз доколкото чета, схващам, че към момента на раждането майката трябва да е студентка, а молбата се подава до 6 месеца след раждането.

# 61
  • Мнения: 109
Цитирам 1-та страница:

Няма значение дали сте работили, дали сте осигурени, дали детето е родено преди да сте се записали да учите- единствено в момента на подаването на молбата трябва да сте редовна студентка и детето ви да е под 1 година или ако вече сте завършили, че сте била студентка, когато сте родили. Също така тази помощ е различна от майчинството от НОИ и от майчинството и детските от соц. осигуряване, както и от еднократната сума за раждане-250лв.  и не е свързана с тях-  не се гледа взимате ли нещо от изреденото или не.

# 62
  • Мнения: 0
На мен ми върнаха документите понеже не е започнала учебната година имат ли право или не? Казаха ми че при започване на учебната година трябва да подам документите защото вече имало много които се записват и после не посещавали занятия.И все пак имат ли право или не

# 63
  • Мнения: 12
Мерси момичета,ще си подам документите,когато получа факултетен номер.Започвам училище на 23.09.,тогава дъщеря ми ще е на няма и 3 месеца,вмествам се в сроковете.А ф.н. веднага след започване на годината ли се дава?Успех да всички ви,нека всяко от вас получи паричките  Peace

# 64
  • Мнения: 361
Здравейте
сега ще се записвам в Библиотекарския ( там си харесах специалност и ми е близо).
Та да питам- бебето трябва да се роди януари, тогава си взимам това уверение и подавам документите, нали? И до месец ще преведат прите?

И после, 2 и 3 семестър мога ли да се прехвърля задочно?

# 65
  • Мнения: 216
Запис! Това е наистна много важна тема, утре започвам да я чета, че ми предстои магистратура, дано се вредя за място в редовна форма на обчение. Стискайте ми палци.

# 66
  • Мнения: 141
Записвам се с въпрос - в кои университети/колежи в Пловдив се оказа, че има прием през пролетта?!
Да те успокоя и дам кураж. Важи за всички мами, които са се записали във ВИНСА във ВАРНА. Моя близка има вече заповед с одобрение да получи парите и то със старото,че студентски права получава от началото на учебната година-15октомври. Трябва само да си я получи. Аз също подадох и съм обнадеждена! На моето удостоверение вече не го пише това. А само че започвам учелната година на същата дата. Хепии

# 67
  • Мнения: 141
Само да се отчета, решението ми още не е излязло и ми казаха, че ако до края на месеца не са ми преведени парите, в началото на Септември да отида пак да си взема решението. А има забавяне, т.като са пратили писмо до университета и чакат отговор. Да се надяваме юристите на ВИНС-а да разберат, че студентските права започват от датата на записване във ВУЗ-а, а не от началото на учебната година.

Разбрали са го. Моя близка има заповед с положителен отговор. Трябва само да си получи тази заповед и ще и преведат парите. За всички мами учащи във винса във Варна. Не се тревожете. Ще получите парите. Аз подадох онзи ден и също имам кураж. А на близката ми бебето направи вече и шесте месеца.

# 68
  • Мнения: 141
Записвам се с въпрос - в кои университети/колежи в Пловдив се оказа, че има прием през пролетта?!
Да те успокоя и дам кураж. Важи за всички мами, които са се записали във ВИНСА във ВАРНА. Моя близка има вече заповед с одобрение да получи парите и то със старото,че студентски права получава от началото на учебната година-15октомври. Трябва само да си я получи. Аз също подадох и съм обнадеждена! На моето удостоверение вече не го пише това. А само че започвам учелната година на същата дата. Хепии
Объркала съм постовете

# 69
  • Мнения: 141
Че възможно ли е да отпуснат помощта, ако към момента на раждането майката не е била студенка? Аз доколкото чета, схващам, че към момента на раждането майката трябва да е студентка, а молбата се подава до 6 месеца след раждането.
Аз родих май месец. записах се октомври. Подадох сега през август. Моя близка роди януари. Записа се юли и подаде веднага молбата в социалните. Вече има заповед с одобрение за парите

# 70
  • Мнения: 141
ала бала е това много са загубени тези хора като не го пише в закона за какво те мотаят .Не мисля ,че имат право нека момичетата ,който са по запознати да ти кажат .
Да. Трябва да си нахален и настоятелен за техен номер на молбата ти. А не да те връщат за щяло и нещяло. Нямат право ида ти отказват да ти приемат молбата. На мен ми казаха че можело да имам отказ ама аз съм сигурна че няма да имам отказ,защото както писах по горе моя близка вече има положителен отговор. Караха ме да подам октомври като започнела учебната година. Ала бала е всичко. Не им се работи в тези отпускарски месеци,но са длъжни. Трябва да сме упорити. На мен ми дадоха номер. Не процедирали така с номерата,но аз също работя в държавно учреждение и зная как да се държа и без да мънкам с твърдост и ми правят това, което искам,а не те което си искат. Тия хора не разбраха, че трябва да се държат по нормално и по адекватно. А не да започват с "не може"! Такова нещо няма.

# 71
  • Мнения: 1
запис. И аз мисля да запиша магистратура сега септември , само дано има редовна форма на обучение специалността която съм си харесала Simple Smile

# 72
  • Мнения: 53
може ли някой да ми изпрати жалбата на snow angel за нефигуриране в регистъра на мон?vochka_2000@yahoo.com

# 73
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
и аз исках да помоля за въпросната жалба.. ако може и на мен да я пратите zeleno@gmail.com

# 74
  • Мнения: 0
Запис и въпрос:някой знае ли,къде приемат септември-октомври за бакалавърски програми? В университетите ,които прегледах ,крайния срок за подаване на документи беше юли  Sad

Общи условия

Активация на акаунт