Тема 10 - ДЕКЕМВРИйчето расте - бърбори, инати се и яде кюфте

  • 49 239
  • 338
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 104
Оф,незнам,все си е трудно.Бях забравила,че и конюктивита е екстра на детските градини Wink.

# 136
  • Мнения: 444
Момичета, не съм писала скоро, от три седмици ми пуши главата и успявам само да ви следя. За яслата и аз да се включа-  притеснявах се и аз  много в началото, когато боледува, как ще се адаптира после. Вече обаче явно се чувства добре там, защото с мерак си ходи, като й сложим пантофките, сама си слага ботушките на рафтчето и влиза при лелките. Даже забравя да ни даде целувка за довиждане, ако не й напомним  Simple Smile Сестра й мрънка много повече всяка сутрин и ми къса нервите. Вечер е едно от последните деца, но пак я прибирам спокойна. Да чукна на дърво, месец и половина изкара здрава. Понякога чувам през нощта да й похърква нослето или да се стичат сополи, но успява да ги сбори някак. Сестра й довлече един вирус с мн висока температура, но нея я подмина. Сега вече съм в бойна готовност някоя от двете да " изгърми", но се надявам по рождения ден на Лили и по Коледа да са добре... Забелязвам, че и двигателната й култура се подобри много, откакто е на ясла, а и скандалите със сестра й понамаляха. Някак посвикна да споделя играчките. Явно и персонала успява да я предразположи. Да оздравяват всички болни дечица и повечко добри вести да ни пълнят темичката! Спокойна вечер от мен, мацки!  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 104
Люби,радвам се ,че се разписа Simple Smile!
От утре отнова започва нашата яслена одисея.Вече оздравя девойката и ще се пробваме пак Mr. Green.

# 138
  • Мнения: 1 884
Люби,радвам се ,че се разписа Simple Smile!
От утре отнова започва нашата яслена одисея.Вече оздравя девойката и ще се пробваме пак Mr. Green.
Praynig Praynigкъсмет
аз пък се надявам до нашия Рожден Ден/а и на самия ден/ да сме здрави Praynig Praynig Praynig Praynigимаме едно хъркане-някак отзад без хрема ,сополи др екстри...

# 139
  • София
  • Мнения: 5 285
Леле, как зловещо наближиха рождените дни  Mr. Green Ние още не сме измислили дали и как ще се празнува, че ни е малко особено положението  Whistling Whistling Whistling

# 140
  • София
  • Мнения: 104
Ако всичко е наред ще празнуваме с нашите приятели вкъщи.Така празнувахме и рожденните дни на бати,поне до тази година,когато не си поиска на клубче Laughing.Мисля да огледам тази седмица за идеи за подаръци,та като ме питат поне да давам ориентир за нещо,което съм сметнала за необходимо.Разбира се,винаги се съобразявам с това да не е скъпо,защото при децата всичко е преходно,бързо се нарадват на играчките,бързо умаляват дрешките.

# 141
  • София
  • Мнения: 56
Отдавна не бях влизала, и сега какво да видя - чудни новини! Честито момченце на Калалили, да й е живо и здраво! Много се радвам, че Лекси е свикнал бързо. Ние вече мислим за второ и това ми е едно от основните притеснения.

Милинка, и Никола не може да скача, аз поне не съм го виждала.

Той е болен вече втора седмица. Според лекарката минахме от един вирус в друг. Този вторият е по-гаден, с ужасна кашлица. Днес купихме инхалатор и в тази връзка моля да споделите по колко милилитра физиологичен разтвор слагате на една инхалация?

За рождения ден честно да си призная за подарък не съм мислила още. Той на всичко се радва. Мен празнуването ми е по-проблематично. Миналата година бяха едни многодневни чествания, които събрани с празниците ми дойдоха в повече. Иска ми се тази година да можем рождения ден да го съберем в два дни поне, но не знам как ще стане.

Пожелавам бързо свикване в яслата на всички  и по-малко болести!

# 142
  • София
  • Мнения: 104
Той е болен вече втора седмица. Според лекарката минахме от един вирус в друг. Този вторият е по-гаден, с ужасна кашлица. Днес купихме инхалатор и в тази връзка моля да споделите по колко милилитра физиологичен разтвор слагате на една инхалация?
Аз Вили не мога да я накарам да седи на инхалатора.Сега като кашляше и пробвах,но тя вдишва 4-5 пъти и го маха.За да издържи цялата инхалация  сигурно ще трябва да я държа много здраво ,а тя да плаче и да се дърпа.Не съм го пробвала това Wink.Иначе на бати слагам около 3 до 5 мл.

# 143
  • Мнения: 1 172
Обикновено по 2мл. ФР се слага на децата на възрастта на нашите.

# 144
  • Мнения: 50
По 2мл. за 1 инхалация. Най-добре е да стои пред компютъра, за да гледа детско/песничка и да му е интересно на детето.

# 145
  • София
  • Мнения: 56
Ами никак не стои. Нищо не помага.  Confused Вчера вечерта и тази сутрин сме го държали, а той се гърчи, бие и пищи през цялото време. Нашият инхалатор изпарява 2 мл. за 4 мин. и е така през цялото време. Иначе ръкопляска накрая.  Laughing Направо не знам как ще се оправя днес сама през деня... Но прави едни много гадни спазми по време на кашлица, така че нямаме много избор.

# 146
  • Мнения: 444
Бръмбазък, както са ти казали момичетата, по 2мл от физиологичния разтвор се слагат при инхалация. Иначе Лили вече не мога да я задържа за инхалация. Мъчихме се с баща и преди два месеца- тя подивя и аз започнах директно сироп вентолин. Тогава искаха и в болница да ни пращат, но се размина. Там никакъв шанс да й правя инхалации...

# 147
  • Мнения: 1 172
Няма да продължи дълго това гърчене по време на инхалация, ще видиш! Simple Smile Хубавото е, че докато пищи и реве, инхалира по-добре. Wink

# 148
  • Мнения: 1 884
Мами,с въпрос съм към тези които са слагали/правили капки от клеева тинктура-как и по колко сте правили...купих готова/пише 30%/за прием през устатт с мляко или вода,но аз искам да слагам в нослето,разредена с физ.разтвор..става ли или нещо объках,че тези в аптеката бяха такива мрънкалници   Crossing Arms

# 149
  • София
  • Мнения: 190
Мами,с въпрос съм към тези които са слагали/правили капки от клеева тинктура-как и по колко сте правили...купих готова/пише 30%/за прием през устатт с мляко или вода,но аз искам да слагам в нослето,разредена с физ.разтвор..става ли или нещо объках,че тези в аптеката бяха такива мрънкалници   Crossing Arms
Аз разреждам 4-5 капки в едно шишенце сребърна вода и после капя по половин капкомер, 2-3 пъти на ден. На баткото и на дребната съм слагала.  През устата не съм давала. Това е спиртен разтвор и гледам да е по-разредено, да не им е гадно и да не им изсуша съвсем лигавицата.

Общи условия

Активация на акаунт