Окръжна Болница - Варна - тема 6

  • 53 396
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 96
Bad Diddy ние поръчахме от Амазон, имаше намаление на този точно и излезе около 30 лв. Цената е направо смешна, сравнена с цените на нашия пазар. Не знам каква марка е, ето снимка  https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0 … 53D90%3B581%3B916
Благодаря ти! Ще се поразровя.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 307
Пак да кажа, че термометъра ви трябва на вас в болницата, не на бебето. Иначе внимавайте какви термометри за ухо купувате, ако не е добра марка рискувате да дава големи отклонения и неточни стойности.

Пепоръчвам този http://www.shopmania.bg/prinadliezhnosti-za-biebieta/p-infrachie … -temp-510-1049425. В ибей може да се намери за 20 паунда.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 110
Ето, все още се продава, ако някой има интерес.
http://www.amazon.co.uk/Infrared-Thermometer-fever-thermometer-m … 86274&sr=8-70
 Мери доста точно и съм много доволна. Лично мнение  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 8
Здравейте Simple Smile Искам  да попитам комплекта пелени какво  съдържа ? И защо и той остава за отделението?

# 64
  • Мнения: 0
Две бархетни пелени, и две парчета тензух. Пелените ползват да застилат кошчетата на бебетата, като
чаршафчета, а тензуха поставят под главичката на бебо, защото често се случва да повръща.

# 65
  • Мнения: 8
 Благодаря Mama_Mimi_09. В списъка пише, че това също остава за отделението. Малко ми е неясно  Thinking защо аз трябва да купя пелените, шампоана и олиото и после някой друг да ги ползва. На Отворените врати акушерката излезе с обяснението, че имало жени, които не можели да си позволят. Е тогава какво значение има марката на покупките ?! Точно от "дамите, които не могат да си позолят"   видях до вкъщи с количка Стоки. Нямам думи.  Laughing
Само гледат да докопат по нещо и вече са му хванали цаката.  Laughing
Не правя хаплив коментар, просто ми е тъпо.
Хубав и усмихнат ден на всички   bouquet

# 66
  • Варна
  • Мнения: 25 327
Остават за отделението, защото при 30-40 бебета няма как някой да следи на твоето бебе да се постилат точно твоите пелени (да не говорим, че те трябва да се стерилизират преди употреба), също и да къпят всяко бебе с определен шампоан, нали си представяш какво ще стане - вместо половин час ще къпят бебетата два часа - ама сега това бебе кое е, ама къде му е шампоанът, ама кои са му пелените... Затова искат всички да са еднакви - вземат ги и ги бухат в общия куп. Сега защо изобщо карат майките да носят, а не си ги осигуряват сами... Това е отделен въпрос. Е, от време на време, когато напълнят склада спират да искат - на мен не ми искаха нито пелени, нито козметика.

# 67
  • Мнения: 72
аз като бях на отворените врати юни месец,старшата акушерка каза защото хип имат най малко алергени,така са решили по главните доктори,това и беше обяснението,и мен една приятелка ми каза да не нося такива неща,тя не е носила и вика пак ми къпаха детето,ама на мен ми е тапо и ще занеса ако ми искат ще ги дам

Последна редакция: пт, 16 авг 2013, 14:25 от bobito88

# 68
  • Мнения: 8
Ясно ми е, че няма как всяко бебе по отделно да си го къпят с неговите неща и пелени.. Както и да е. Да са живи и здрави бебоците  Simple Smile

# 69
  • varna
  • Мнения: 871
Мамите, които са ходили на контролни прегледи след изписването на бебка, точно по кое време става това, да знам кога да отиваме, че в епикризата пише само датите, ама няма час?

# 70
  • Мнения: 2
Хера, това са препоръчителни, а не задължителни прегледи. Аз с първото раждане не съм ходила, нито за мен, нито за бебето. Бебето си го гледа педиатъра, а мен АГ-то. Иначе предполагам, че ще ти обърнат внимание след часовете за визитации.

# 71
  • varna
  • Мнения: 871
Лигла, да ама педиатърката настоя да отидем, тъй че няма как, не че на мен много ми се ходи иначе.

# 72
  • Мнения: 2
Бре, една, дето да си върши работата Grinning Ами тогава, както споменах, часовете след визитация ми се струват най-удачни. А случайно в нета търси ли телефон на неонатология, на който да звъннеш и да питаш?

# 73
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
На упоменатите дати, след 14.00 ч. Аз водих бебуна и на двата.

# 74
  • Мнения: 26
Лигла, мерси за новата тема! Аз само воайорствам Mr. Green

Помпа ще си взема в болницата, само да пристигне на време.

Летните бебчета пак ли с дълго ръкавче и шапка ги изписват? Казаха ми, че заради слънцето било необходимо да е добре покрито.

Общи условия

Активация на акаунт