Хемангиоми при бебета и деца- лекари, лекарства, лечение. Споделете опит!

  • 52 912
  • 198
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 182
Благодаря Ви за отделеното време! Предполагам, че без преглед няма как да се прецени дали ситуацията търпи да се отложи във времето? Също така, бихте ли ми казали, тези манипулации - инжекциите и оперативното премахване, поемат ли се от здравната каса? Благодаря Ви отново. Хубава вечер!

Инжекциите мога да поставя амбулаторно, само детето донякъде ще се стресира. Манипулацията се заплаща (немного) ако дойдете с направление, но трябва да се запишете в регистратурата. Иначе прегледите са платени. При евентуална операция освен направление има доплащане.

Тази операция може да стане и в "Пирогов" - от по-сърцатите мои възпитаници може да потърсите д-р Димитров, Житянов или Костов. Доцент Шивачев е по-труден за откриване.

# 46
  • Мнения: 8
Проф.Бранков, благодаря Ви за изчерпателните отговори и отделеното време! Хубав и успешен ден Ви желая!

# 47
  • Мнения: 14
Здравейте!

На сина ми се появи хемангиом в средата на първия му месец - точно на сгъвката зад ухото. Беше малка точица, която започна ммного бързо да расте и за два месеца нарастна многократно и стана релефен. Разпростря се и навътре в ухото.

Добре че беше педиатърката ни д-р Терзиева, която ни насочи много правилно - препоръча ни да отидем на преглед при д-р Масларска в Токуда, защото знаела за нея че има успехи в лечението на хемангиоми.
Поради прогресивното нарастване на хемангиома, а и заради специфичното му местоположение, д-р Масларска ни убеди, че ще има много положителен ефект от лечението с Пропранолол.

Така и стана - още няколко дни след започване на приема на лекарството хемангиома започна да намалява. До един месец разликата от преди и след беше смайваща.
Първите дни правиха мониторинг на бебето след всеки прием на дозата, а тя се приемаше по три пъти на ден през 8 часа и се увеличава с нарастване теглото на бебето.
Още го приема, но хемангиома толкова много избледня и се сви, че няма как да не сме доволни Simple Smile

Малко е неприятно, че независимо какво правим, къде сме, дали детето спи, дозата трябва да се приеме в точния момент. За успеха на лечението е важна именно точността и постоянството на прием на лекарството.

Това е нашият опит за сега.

Хиляди благодарности и на д-р Терзиева и на д-р Масларска!!! Две чудесни професионалистки! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 14
Интересно ми е дали на вас майки на деца с хемангиоми, докато сте били бременни, биха ли ви инжекции в седмия месец за разтваряне на белите дробчета на бебето (в случай че се роди през осмия месец)?

# 49
  • София
  • Мнения: 619
Polleen,да на мен са ми били инжекцията.Мислиш ли че има връзка с хемангиомите?

# 50
  • Мнения: 41
На мен не са ми били никаква инжекция имах прекрасна и лека бременност, родих нормално два дена след термин и въпреки това имаме хемангиом на дясната ръчичка за сега не ни пречи и сякаш леко е избледнял та се надявам всичко от само себе си да мине!
Не знам вашите бебета от какъв пол са, но е доказано че при момиченцата се среща три пъти по-често това на какво се дължи от никъде нямам отговор!

# 51
  • Мнения: 1 555
На мен също не са ми слагали такива инжекции, единствените медикаменти, които съм приемала са Но-шпа, Папаверин и Магне Б6. Роди се седмица преди термин, нормално раждане без упойка. Явно при момиченцата наистина е по-често срещано. Аз също имам наблюдение, че е започнал на места да избледнява.

# 52
  • Мнения: 14
Просто се замислих дали е възможно дали има някаква връзка между лекарствата, които сме приемали и хемангиомите. Но явно няма. Също пих малко Но-шпа и от 6-ия месец Магнезий.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 182
По  принцип когато се очаква преждевременно раждане на недозрял плод се инжектира кортизон. Той няма никакво отношение към образуването на хемангиомите. Даже с помощта на кортизонови препарати тези съдови тумори се лекуват.
 
Има много други фактори, които предизвикат вродени аномалии. Например - приемане на токсични вещества (никотин, алкохол, наркотици, битови отрови), или негативно въздействие върху плода (стрес, диабет, хипертония).... списъкът е дълъг, но давам само подсказка...

# 54
  • Мнения: 14
По  принцип когато се очаква преждевременно раждане на недозрял плод се инжектира кортизон. Той няма никакво отношение към образуването на хемангиомите. Даже с помощта на кортизонови препарати тези съдови тумори се лекуват.
 
Има много други фактори, които предизвикат вродени аномалии. Например - приемане на токсични вещества (никотин, алкохол, наркотици, битови отрови), или негативно въздействие върху плода (стрес, диабет, хипертония).... списъкът е дълъг, но давам само подсказка...



Благодаря Ви за компетентния отговор! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 9
Здравейте. Искам да споделя моят опит с хемангиомите и огромния напредък който имаме. Синът ми е вече на 1г.3м. Като се роди имаше 2 хемангиома(на бузката и на главата). След дълго ровене в интернет и ходене по доктори се спряхме на лечение с Пропранолол. Започнахме когато детето беше на 3м. Не мога да ви опиша колко е голям ефекта. От хемангиомите почти няма следа. А бяха много изпъкнали и червени като ягода. Въпреки че в началото бях много уплашена и притеснена, въобще не съжалявам че предприехме точно този метод на лечение.

# 56
  • Мнения: 2
Здравейте, синът ми има хемангиом на главичката, лекуваме го с Тимолол предписан от  кожен лекар. Във форума се свързах със семейство, което ни каза търговското наименование на тимолол гел, който се продава в Белгия. Много трудно го намираме, затова ако някой знае наименованията на тимолол гел в други държави, например Гърция или Македония, италия и т.н. Моля напишете. Мисля, че от гела се повлиява повече. Благодаря предварително.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 182
В България продуктът се продава под названието Гелтим (внос от Lab THEA France). Той представлява 0,1 % активна съставка. Оригиналният Тимолол (- малеат) е с 0,25 и 0,5 %. Някои родители го доставят от Англия. В справочниците го сочат също като продукт на Адифарм. Друг вид е Ниолол - гел (0,1 %), производство на Novartis, Швейцария - той също понякога се внася у нас.

Други имена - Тимоптик, Унитимолол, Офтан Тимогел (последният се продава в Русия)

Изглежда по-силен ефект върху капилярния/плосък хемангиом има 0,25 - 0,5 % концентрация. Що се отнася до кавернозния хемангиом (тип малинка или цветно зеле) лекарството пропранолол през устата има по-голямо предимство, но е добре да се съчетае и с локално приложение на Тимолол. В редица случай лекарственото лечение е подготовка към крайния етап - хирургично отстраняване.

# 58
  • Мнения: 2
В България продуктът се продава под названието Гелтим (внос от Lab THEA France). Той представлява 0,1 % активна съставка. Оригиналният Тимолол (- малеат) е с 0,25 и 0,5 %. Някои родители го доставят от Англия. В справочниците го сочат също като продукт на Адифарм. Друг вид е Ниолол - гел (0,1 %), производство на Novartis, Швейцария - той също понякога се внася у нас.

Други имена - Тимоптик, Унитимолол, Офтан Тимогел (последният се продава в Русия)

Изглежда по-силен ефект върху капилярния/плосък хемангиом има 0,25 - 0,5 % концентрация. Що се отнася до кавернозния хемангиом (тип малинка или цветно зеле) лекарството пропранолол през устата има по-голямо предимство, но е добре да се съчетае и с локално приложение на Тимолол. В редица случай лекарственото лечение е подготовка към крайния етап - хирургично отстраняване.

Много Ви благодаря

# 59

Общи условия

Активация на акаунт