Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 16

  • 64 204
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 30 062
Добре, че попаднах на читава ЛЛ, която подкрепяше кърменето.

Иначе имах една съседка, която беше върла противничка на кърменето и всичко в него я отвращаваше. Въпреки че аз бях от кърмещите, не се съобразяваше дори с това и само глупости плещеше:
1. "Толкова е отвратително, да те дърпа бебето за циците...."  Shocked - без коментар
2. "Как не я е срам да се заголи да го кърми?" - при положение, че тя същата се пече на морето без горнище....
3. "Кърмата е много мръсно нещо - не знаеш майката с какво се е хранила"....  Crazy
4. "АМ - чиста работа, знам си дозировката, не като кърменето..."
5. Един път каза на мъжа ми: "Трябва да й даваш по 600 лв всеки месец, защото ти пести като кърми. Ти знаеш ли, че на нас толкова ни струва АМ всеки месец...."

Има и още бисери, ама сега не се сещам.
То направо не знам как да коментирам, удивявам се на хорската глупост.... ooooh! Crazy

# 676
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
О забравих да кажа ца нашата ЛЛ. Тя отдавна ми е забранила да кърмя даже последния път ми се накара и каза " яз съм длъжна да ви кажа че трябва да спрете да кърмите пък вие като искате продължавайте и до 18 г. но си поемете отгаворността че си гледате детето неправилно" също ми е казвала че детето затлъстява от кърмата и трябва да отбия....
Аз винаги съм си мислела, че отговорността за здравето на децата е на родителите, доколкото те не могат да направят своя избор  newsm78
А защо не трябва да кърмите вече, според ЛЛ, че ми е любопитно?

# 677
  • Мнения: 5 173
Защото детето е затлъстяло.

# 678
  • Мнения: 145
Във въпросния разговор за затлъстяването детето беше на 1г. 2м. и беше качила за 2 месеца 600 гр. И док като ме започна...вредиш си на детето в кърмата няма нищо полезно вече за нея поема излишни белтъчини и мазнини и затова затлъстява и качва толкова много това не е нормално. Тогава ми каза да си поема и отговорността за здравето й. Пък аз никога не съм мислела че отговорността е на някой друг... Иначе док иска да вкара всички деца в рамка и затова моето е затлъстяло. Пък тя нито е дебела нито е затлъстяла. В момента тежи 14.500 и от 3 месеца не е качила нито грам. Иначе ако трябваше да я слушам за кърменето нямаше да кърмя изобщо. Още след първия месец нямаше да имам кърма защото трябваше да кърмя 10 мин от едната гърда и 10 мин от другата задължително на 3 часа и без нощно кърмене  Naughty

# 679
  • София
  • Мнения: 923
и аз от снощи се наслушах на глупости пак от моята снаха... темата беше за болестите, и за това, че дори и да си кърмил детето пак се разболява, думите и бяха
"То вече не се знае дали и кърменето не вреди  #Crazy Не знаеш с какво се храниш, не знаеш какво произвеждаш като го кърмиш, за това се разболяват"  ooooh!
Замълчах си, само се съгласих, че и да е кърмено или не детето като ходи на ясла/градина се разболява.

# 680
  • Мнения: 182
Хм...600лв  newsm78 Добре ще ми дойдат да си купя някои неща само за мен  Crazy

# 681
  • Мнения: 30 062
Хм...600лв  newsm78 Добре ще ми дойдат да си купя някои неща само за мен  Crazy


хахаха  Joy Ми така де!

Не мисля, че АМ струва 600 лв на месец, но, както и да е! Пък и надали кърмещата майка мисли колко спестява. Аз лично съм го правила, защото е най-доброто за детето ми. Peace

# 682
  • Мнения: 836
Хм...600лв  newsm78 Добре ще ми дойдат да си купя някои неща само за мен  Crazy


хахаха  Joy Ми така де!

Не мисля, че АМ струва 600 лв на месец, но, както и да е! Пък и надали кърмещата майка мисли колко спестява. Аз лично съм го правила, защото е най-доброто за детето ми. Peace


Абе друго си е всеки път като седнеш да кърмиш да вземеш калкулатора и да сметнеш колко би ти излязало храненето с АМ и на края на месеца да дръпнеш чертата  Laughing   А и докато кърмиш какво друго да правиш освен изчисления  Mr. Green

# 683
  • Мнения: 30 062
Абе друго си е всеки път като седнеш да кърмиш да вземеш калкулатора и да сметнеш колко би ти излязало храненето с АМ и на края на месеца да дръпнеш чертата  Laughing   А и докато кърмиш какво друго да правиш освен изчисления  Mr. Green



 Joy Joy Joy

Сетих се още един бисер: Кърмените момчета получават психични увреждания!  Crazy

# 684
  • Плевен
  • Мнения: 1 619
Аааа,смятала съм и още как!Като се роди малкия,мъжа ми записа специализация по неврология и на всеки 6 месеца трябваше да даваме на МУ-Плевен по 1080 лева,за година общо 2160 лева...А мъжа ми взимаше заплата 300 лева,и разчитахме на това че кърмя за да се издържаме иначе не ми се мисли как щяхме да увиснем на ръцете на майка ми да ни храни  Naughty.Та когато ти се налага,мислиш и не питаш имаш ли кърма,нямаш ли,била ли тя "хранителна" или не!Та се наложи да отсявам съветите за отбиване на педи ако искахме да оцелеем физически!После заради кърменето добих увереност в собствените си сили и започнах сама да готвя на детето си при захранването в 6-ти месец!Та на мен кърменето ми се отрази много благотворно!Детето ми е на 3 годинки и още суче,сега вече само вечер за заспиване.До 3 годинки не се е разболявал изобщо,веднъж на година някоя настинка със сополи и това е.Сега тръгна на градина и вече ги довлича вирусчетата..

# 685
  • Мнения: 109
Ох, мислех, че ще се забавлявам с тази тема, но аз повече се ядосвам на нелепите коментари на хората и безумните лекарски съвети. Все пак, ето и от мен две глупотевини:
Имах много трудно начало на кърменето, заради неочакваното секцио и факта, че бебчо го набумкаха с АМ в първите часове. Та като ми го даваха в началото (защото "не може" да седи при мен през цялото време) и аз правех неистови опити да го събудя (беше с много силна жълтеница) и да предизвикам интерес към гърдата. По едно време взе да душка и да поблизва и аз много щастлива се обаждам на "моята" акушерка с новината. В отговор тя заяви "Ааа, няма да му даваш така да прави - ще ти разрани гърдите!!!"  Shocked Същата ми обясняваше как като не ще да суче така или иначе е по-добре да съм се цедяла и да съм давала кърмата от биберон, хем да си следя колко мл суче детето...
И втората случка със собствената ми майка, която твърди, че сама съм се отбила на 4 м., след като ми сложили БЦЖ ваксината. Мъча се аз у дома, ревем с бебчо на всяко хранене, той - не иска да суче, аз - нещастна, че не се получава и се оплаквам на майка ми, с надеждата за съвет. Тя отговаря "Еее, какво толкова, не се мъчи да надскочиш себе си..." (сиреч - то кърменето, едва ли не, е почти невероятно усилие).
Е, вече пети месец се кърмим на поискване и успешно, благодарение на педиатърката ни,  с чиято подкрепа от раз изхвърлих всички АМ и шишета. Да е жива и здрава  Simple Smile

# 686
  • Плевен
  • Мнения: 1 619
Обяснение на една бъдеща майка до кога ще кърми:Ще кърмя до 6-ти месец(ако изобщо успее и месец)защото по-късно е много трудно да се отбие бебе.Изобщо не взима в предвид факта че отбиването на току що захранено кърмено бебе ,което изяжда по 3 или 4 лъжички твърда храна  е невъзможно,освен ако не го насилва да замени всички млечни хранения бързо,но пак не може да ги замени до 6-ти месец.Абе отвсякъде идеята и куца!И тя не била като другите майки които нямат време да сготвят или оправят къщата.Казва че нищо няма да се промени след раждането(не мисля така защото още сега нямат пари да си платят гражданската отговорност на колата,а като се роди бебето,ако не успее да кърми ще и се стъжни живота да купуват формулата за бебето).Но блажени са вярващите!!!

# 687
  • Мнения: 1 298
На мен една мама, която казва, че е кърмила 1г10м ми "даде съвет" в никакъв случай да не кърмя повече от 2 години, защото ЛЛ й казала, че най-новите проучвания сочат, че след 2-рата година, ако се кърми се получава рак на гърдата...  ooooh!  "Ами то няма мляко и от самата стимулация се получава!" И тя разбира се моментално отбила. Така, че и кърмилите не са застраховани от невероятни прозрения.... Laughing

Интересно познатата ти, като утвърдена вече кърмачка, как още не е била разбрала, че и през първия, та и втория месец, та и нататък месеци, се получава млякото благодарение на стимулацията, а не на намесата на извънземните...

# 688
  • Мнения: 97
След това толкова "компетентно" изказване от нейна страна, просто се подсмихнах и се отказах от разговора. Някак си с първото дете повече се палех да обяснявам, но вече не се хабя.На жени, които имат желание помагам на драго сърце, ама с такива разбирачки...   Peace

П.С. Аз много се съмнявам колко е кърмила изобщо, щото повечето ми познати, които са приключили с кърменето на 2-3-4 месец, след това твърдят, че са кърмили по 9-10 месеца, кого заблуждават... не знам...  Laughing

# 689
  • Мнения: 6 791
Колежка на мъжа ми след като в хода на разговора разбира, че малката е на кърма: "Че то кърми ли някой в днешно време? Не се излагайте, 2 деца съм изгледала на АМ, нищо им няма"  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт