Бьлгария-Лято 2013-впечетления, похвали и оплаквания

  • 13 452
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз не съм видяла хора да пазаруват някакви огромни количество или пък често, камо ли сред възрастните, свръх-консумацията (но не на стоки от бакалията  Wink) я гледам сред моето поколение.

Също и отскачането до вилата, за да се гледа нещо - съседите ни с гордост носят, когато знаят, че идвам с детето, не се е споменавало нищо негативно в тази връзка.

Може би зависи и от районите, които посещаваме, прибирайки се в България, но понякога имаме доста различни впечатления.

# 106
  • Мнения: 4 300
Baby* , презапасяване му се казва това. Старите са свикнали от социализма да се презапасяват, сакън да не свърши.  Laughing Сутрин съм виждала стари хора да се бият пред Лидъл и Кауфланд и то за стоки, които постоянно присъстват. Ужасна работа, но това им са разбиранията, щом ги устройва така.  Whistling

E хайде сега, наистина ли не знаете/ разбирате? Не се бият, защото ще свършат бананите, а се бият, защото в съответствие с маркетинговите стратегии Лидл, Кауфланд и прочие пускат по един продукт на изключително ниска цена, например банани по 19 ст, и после жънат резултатите от тези си стратегии.
Иначе не съм била в България за повече от ден през последните две години, да не речете нещо, че гледам криво.

# 107
  • Мнения: 3 098
Не се бият, защото ще свършат бананите, а се бият, защото в съответствие с маркетинговите стратегии Лидл, Кауфланд и прочие пускат по един продукт на изключително ниска цена, например банани по 19 ст, и после жънат резултатите от тези си стратегии

Това е ясно, както е и ясно че продуктите на промоция на половин цена са перманентни. Не е нужен бой в опашката на разсъмване. Но те са свикнали да живеят по този начин, навремето е било така - опашка, презапасяване и явно си продължават по навик, въпреки че сега нещата са различни.

# 108
  • Мнения: 2 563
Не съм имала време да наблюдавам по-фини детайли като кой какво пазарува, но пък се находих на адвокати, банки и норатируси и всичко беше на 6. Впечатлена съм. София е хубава. Трафикът се е оправил, метрото е супер.

# 109
  • Мнения: 2 786
Какво значи "трафикът се е оправил"?  Wink Лятото всички са хукнали нанякъде и никой не е останал в града, ама останалото време си е същата лудница по пътищата (според софийските ми контакти).

# 110
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Какво значи "трафикът се е оправил"?  Wink Лятото всички са хукнали нанякъде и никой не е останал в града, ама останалото време си е същата лудница по пътищата (според софийските ми контакти).

И аз така мисля.

# 111
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Това е ясно, както е и ясно че продуктите на промоция на половин цена са перманентни. Не е нужен бой в опашката на разсъмване. Но те са свикнали да живеят по този начин, навремето е било така - опашка, презапасяване и явно си продължават по навик, въпреки че сега нещата са различни.

"навремето" на кое време?
щото аз продължавам да не помня ни пре, ни запасяване до '89-та, освен ако не говорим за кисело зеле, ама то си е сезонен продукт  Laughing
точно мисля, че е маркетингова стратегия, в която падат най-безпомощните слоеве от населението.

пс. а, ти си казала - от социализма са свикнали така. точно, когато нямаше възможност за свястно съхраняване на продуктите и хората нямаха по 2 фризера, освен редовния Мраз в кухнята  Laughing

# 112
  • Мнения: 2 563
Какво значи "трафикът се е оправил"?  Wink Лятото всички са хукнали нанякъде и никой не е останал в града, ама останалото време си е същата лудница по пътищата (според софийските ми контакти).

Аз бях сега, не през почивните месеци. Никакви задръствания в София. И няколко човека ми се похвалиха.

# 113
  • Мнения: 3 098
Aз съм на 30+ и когато бях ученичка си спомням, че липсваха много неща. Най - елементарни продукти като олио, риба, месо ги нямаше. Чакаше се на опашки рано сутрин или се вземаха с връзки. А когато пуснеха нещо ненадейно хората го изграбваха за минути. Даже и дрехи се купуваха с връзки. Може би и затова възрастните или голяма част от тях още си живеят с мисълта и навика за това и не могат да пазаруват нормално.
Никога не бих забелязала кой как пазарува, ако не вдигаха страхотни скандали. Не знам, адреналина ли си вдигат по този начин, що ли? Имаше една грозна случка в Кауфланд - група пенсионери почти набиха горката продавачка, която им направи забележка да не грабят евтиното олио, защото така или иначе си го зареждат редовно. Те щяха да я разкъсат. Стана ми жал за нея, а и за тях.
В Лидл бяха пуснали шоколад Милка на цена 0.99 лв. Взех два шоколада и заминах за останалите покупки. Когато отново минах покрай двете палета с кашони шоколад, вътре нямаше нищоShocked
Аз се шокирах как за някакви минути всичко беше разграбено.

# 114
  • Мнения: 2 093
така както обсьждате презапасяването с продукти, да споделя, мьжьт ми купи 20 супи-шкембе в пликче на Маги. Купи всичките налични в един от магазините на Била. Продавачката услужливо му напомнила че всяко пликче струва 1.19 лв, явно жената е била впечатлена че някой може да даде 20+лв. за супи.

Тези дни и аз ще се включа с впечатления от София.

# 115
  • Мнения: 3 371
марица, ти вероятно говориш за купонната система и липсите по магазините , но след падането на социализма. имаше един такъв период наистина.

не знам вие в кой социализъм сте живяли, но в моя си имаше всичко. към бананите никога не съм имала никакви аспирации и не са ми липсвали/не знам защо всеки като говори за липсите през социализма, говори за банани newsm78/. всъщност - нищо не ми е липсвало.

аз хора с купища покупки не видях, но и не съм и влизала нито в била, нито в лидл, само в едното фантастико, но там освен фантастичните му цени, почти еднакви с тези в родната холандия -друго нямаше.

аз пък изкупих пакетчетата сода -над 30, т.е обрах всичките. кой знае как ли са ме коментирали .  Stop Stop
но такава сода в холандия няма, освен това взех и за още един човек/и аз какво се оправдавам, моя си работа колко и какво съм взела, нали съм си я платила с мои пари, на никого не съм бъркала в джоба Peace/.


# 116
  • Мнения: X
още 80те си спомням как дядо ми влачеше огромни чували с тоалетна х-я в Бургас
и как като ме пращаха за плодове, се взимаше по много, че после може да няма
въпреки че голяма част после се изхвърляше

# 117
  • Мнения: 3 371
съгласна съм,  W'A'S'P' Peace

сега има всичко - пари да имаш само Simple Smile.

# 118
  • Мнения: 1 298
April snow , че цените в България са скочили по суперите е факт.
Но...доста още трябва за да стигнат тукашните.
Където и да съм била в Европа, толкова скъпо по суперите не ми се е струвало. Peace

Не съм видяла хората да се презапасяват с покупки.
Дори, културата на пазаруване там е доста хаотична и ден за ден.
Това е заради многото магазинчета наблизо до дома и пазари.
Моите родители всеки ден ходят за хляб, плодове и пр.

# 119
  • Мнения: 3 371
Milla Elaine, сигурно си права, може така да ми се е сторило.

все пак ми се видя скъпо. може да не са като в холандия, но и аз написах  - почти Peace

Общи условия

Активация на акаунт