Бьлгария-Лято 2013-впечетления, похвали и оплаквания

  • 13 449
  • 136
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 098
 April snow и на нас не ни липсваха храна, дрехи и т.н. Тогава всеки имаше "връзки'' навсякъде, спомням си че и рибата я купуваха моите родители с връзки.
Много храна се произвеждаше, май почти всички имаха домашно месо и консерви.
За покупки като бойлер, готварска печка и т.н. си беше жива цигания - то беше скришом, с връзки. Тук там като се пуснеха в продажба по търговиите сервизи, прибори, ел. печки народа грабеше и се презапасяваше.
В интерес на истината родителите ми имат много стока от онова време, излишна, но награбена, никога не влезнала в употреба.
Това беше преди купонната система, а по нейно време ония огромни магазини за храна бяха празни, имаше само нектар, хляб и кисело мляко.

# 121
  • Мнения: 60
За втори път посещавам България с мъжа ми, тази година дори и дъщеричката ни беше с нас,
ами очарован е.
Бяхме на Слънчев бряг, храната в хотела беше страхотна, по заведенията също. Хората бяха много мили, много приятни.

# 122
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 theressa в кой хотел бяхте в Сл. бряг? Аз точно днес преглеждах оферти за другата година и се чудех Синеморец, Сл. Бряг, Обзор.

# 123
  • Мнения: 60
theressa в кой хотел бяхте в Сл. бряг? Аз точно днес преглеждах оферти за другата година и се чудех Синеморец, Сл. Бряг, Обзор.
Бяхме в Маджестик. Храната и обслужването бяха повече от страхотни.
Имахме полупансион. Веднъж в седмицата имахме безплатна вечеря а ла карте в българския ресторант на хотела, вместо в общия ресторант. Закуската и вечерята беше много вкусна винаги, много зеленчуци, много салати, суши бар (не всяка вечер), всеки ден по нещо печено- пиле, агънце, прасенце, много предястия, около 10 различни основни, две супи. Много плодове, десерти. Съпругът ми каза, че е най хубавия хотел, в който е бил, а и за мен беше така. Обслужването беше страхотно, персонала изклйучително мил. Пред хотела и малко вдясно имаше дйунер, фаст фуд, много вкусен.

До хотел Марина в другия край на Слънчев бряг имаше баничарница, много вкусни банички, бозичка, кифли с мармалад, кренвиршка, рогче и т.н. на много евтини цени, 80 стотинки до левче, ако обичате такива неща, на мен са ми много вкусни.

# 124
  • На остров
  • Мнения: 13 498
theressa благодаря ти, точно Маджестик и Марина нещо си предлагат. Не консумираме банички и т.н. това, което ме спира от Слънчев бряг е многото хора и нон стоп купона който се вихри.  Ще го обмислим подробно и другите възможности ми допадат особено Синеморец, в Обзор не съм била.

# 125
  • Мнения: 1
Това лято бяхме на почивка в ММЦ Приморско.Останахме много доволни.Бяхме 11 месечното си бебе,а там е прекрасно за хора с малки деца.Комплекса е затворен,намира се сред дъбова гора,плажа е близо,храната в ресторанта е добра,закуската  е изключително богата.Почивахме във вили Холидей и спокойно мога да кажа,че вилите са страхотни,четох много противоречиви мнения преди да се решим да отидем там и сега спокойно мога да кажа,че всичко беше супер!

# 126
  • Мнения: 1 121
Сл. Бряг лично не бих го препоръчала за почивка с деца. Само, ако ви се ходи по живот.  Хотелите са добри разбира се, но шумотевицата не е за всеки.
Лично аз, само до София стигнах. Мръсотия както винаги. Кучетата навсякъде. Чудя се как това може да се толерира още, излиза от всякакви търпими количества, да не говорим колко е опасно.  ooooh!
Тук таме проблясъци- Витошка, метро станции ( с недомислено разписание), хубави и приятни заведения. Слава Богу любимата ми хлебопекарна работи още. Най- най- хубавият хляб, който съм яла някога.
Много чужденци. Не съм срещала никога толкова в София. Дано да се задържи тенденцията и да се сетят да оправят инфраструктурата.
Много бедни, възрастни хора. Разбира се никой, не им обръща внимание, младите не се сещат да отстъпят място в градския транспорт, да не говорим за друго.

Мъчно ми е да гледам родния си град мръсен ( но не толкова защото не се чисти, а защото е съвсем нормално да си хвърляш боклука на улицата) , пренаселен, с автобуси от преди 15 години.

За съжаление не стигнах до Бургас, който е съвсем друго нещо.

# 127
  • Мнения: 1 298
theressa , как букнахте за Маджестик?
Отдавна съм му хвърлила око. Wink

Мои приятели холандци бяха също в Сл.бряг това лято, с три деца са.
Предупредих ги, че ще им е шумно, абе подготвих ги, за да не ми мрънкат после.
Ама...чудо, много им харесало. Хотела бил супер, лукс, вкусна храна.
От всичко са доволни. Mr. Green

# 128
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 122
Ние се върнахме преди две седмици от България, бяхме за месец и половина с дъщеря ми, а накрая и мъжа ми се присъедини към нас. Нищо неочаквано не видях. Дори се впечатлих от София, бяхме там няколко дни, много по-чисто, много по-оправено, разбира се почнали са от центъра, но се надявам да продължат и по крайните квартали.
Ходихме и на море, както всяка година. За поредна година в Несебър, обожаваме го и двамата с мъжа ми този град, всяка година улучваме и международен фестивал, страхотна атмосфера. Тази година руснаците са завзели и него. На втория ден на плажа дъщеря ми идва супер ентусиазирана "Мамо, намерих си приятелка и тя говори дори и български", че бяхме почнали с нея да учим руски та да се разбира с децата. Сега даже и харесва и иска да учи руски по обстойно.
Всичко, което видяхме е в положителна посока. Новата магистрала до морето е супер улеснение, трябва да благославят бат' Бойко, че им направи магистрала/и. Много магазини, много стока. Но ми направи впечатление в Карфур, в Бургас на рафтовете наредили най-отпред няколко буркана, солети, или нещо подобно и рафта празен отзад, просто почти празни рафтове в такъв супемаркет.
На връщане минахме и през Бургас, наистина много хубаво е станало. Но ние го сравняваме с нашия град, та не сме супер впечатлени.
Забелязахме, че като че ли бездомните кучета навсякъде са намаляли.
Забелязва се огомен напредък, за разлика от вечно оплакаващите се хора, все недоволни, все чужбината е супер. А живеят много по-добре от доста от тукашните.

# 129
  • Мнения: 3 371
и на мен ми направи впечатление, че има много, много , много мюсюлмански жени и също - хм, не знам как ще е политически коректно Blush - негри, цветнокожи, черни/да не ме изядете с парцалите сега  Stop/. по едно време дори се чувствах все едно съм си в Холандия, но не - там имаше слънце, в Холандия няма Laughing

Бургас наистина е станал много хубав  Peace

# 130
  • Мнения: 1 298
Къде ги има? В България, София?
Не съм забелязала подобно нещо.

# 131
  • Мнения: 3 371
да, в София, в центъра основно.

миналото лято или са били по-малко, или не съм ги забелязвала. сега просто се набиваха на очи.

# 132
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Граждани от PRC и Индия/Пакистан също доста са се заселили, а пък Сирициите имам чувството, че ще превземат България. Но няма лошо. Както много Българи са къде ли не, така и други нации ще дойдат в Бг.

# 133
  • Мнения: 2 093
и китайци и китайци  Grinning Не знам как го научават този български език.

Минавах покрай джамията в София и станах свидетел как един нашенец почти наби един чернокож. Разминават се двамата и явно българина е бутнал черния и черния явно се опита да му направи забележка с усмивка. Нашия човек се вьрна и с рька бутна чернокожия.  Нещата приключиха до там, но беше интересно. Ако това се беше случило тук, черния щеше да се оплаче от дискриминация  Simple Smile.
На мен ми е странно да виждам София толкова цветна и не сьм сигурна че го искам, но коя сьм аз да го кажа.

# 134
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Граждани от PRC = китайци  Wink

Общи условия

Активация на акаунт