Re: Хламидия - тема 3!

  • 122 714
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 457
Здравейте, може ли хламидията да нанесе поражения на сърцето?
Предварително благодаря!

# 676
  • София
  • Мнения: 36 186
Здравейте, може ли хламидията да нанесе поражения на сърцето?
Предварително благодаря!
Да, може - консултирай се с ревматолог и кардиолог.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 231
Здравейте! Денис, преди време разчете моите изследвания (Слава Богу отрицателни Hug ) Мога ли да помоля отново за съдействие, тези са на мъжа ми :

Ig G - 8.8 U/ml       <20.0 отрицателен ; 20-25 гранична ; >25 полож
Ig M - 2.3 U/ml       <20.0 отрицателен ; 20-25 гранична ; >25 полож
Ig A - 1.7 U/ml       <20.0 отрицателен ; 20-25 гранична ; >25 полож

Подозирам, че няма, но докато се видим с нашето АГ да му ги покажем сигурно ще откача Simple Smile Благодаря предварително  bouquet   

# 678
  • София
  • Мнения: 16 691
Е, то се вижда, че са отрицателни. Какво има да откачаш

# 679
  • Варна
  • Мнения: 231
Е, то се вижда, че са отрицателни. Какво има да откачаш

Благодаря за отговора, вълнуваха ме, тъй като преди 10 години се лекува и не бях сигурна в какви стойности е допустимо да се срещат в кръвта. И изобщо в комбинация какво показват трите титъра.

# 680
  • Мнения: 19
Здравейте, от днес за мой ужас и ние с мъжа ми сме в кюпа с хламидии!
В лабораторията, където изследвах секрета ми споделиха тяхно практическо наблюдение(без да е научно обосновано) => когато се наблюдават повишени левкоцити, се касаело за сравнително скорошна инфекция, съответно когато има наличие на хламидия, но без левкоцити значи инфекцията е по-стара... Странно ми звучи, но все пак някой да е чувал подобно нещо, има ли някакъв резон?

# 681
  • На север
  • Мнения: 1 377
Здравейте момичета, пиша за да внеса малко надежда за тези, които имат хламидия и ги е страх като мен, че може да доведе до стерилитет. Аз имах хламидия и се лекувах на два пъти един след друг. Според мен е била от няколко години. След като се оправих имах и проблем и с ТСХ хормона, който трябваше също да коригирам преди да почнем опитите. Забременях от първия опит! Simple Smile Надявам се да съм помогнала малко на някоя, която се е притеснявала както мен.

# 682
  • Мнения: 440
Момичета,влючвам се и аз.Искам да споделя за моя проблем.От известно време ми се получава едно подуване на лимфните възли около слабините,но е много странно-не мога да разбера дали се дължи на някаква такава болест или е от травма,защото преди половин година паднах и си счупих реброто,ударих си и кръста.От тогава ми се появиха болки по цялото тяло,които траеха около 3-4 месеца.Сега като ми се подуе така усещам болка надолу по краката,както и към дупето,което ме кара да се чудя дали е свързано с гениталната област или не...Вчера получих резултатите от цитонамазката.Имам резултат II група както обикновено,но отдолу има забележка "Умерен възпалителен процес".Има ли смисъл да пускам изследвания за хламидия  микоплазма и т.н. ? Как мислите?Гинеколога ми беше много спокоен допреди да му спомена за това подуване,каза да ида след като ми спре цикъла,но предполагам ще е за подобни изследвания.Правила съм за най-страшните СПИН и Сифилис и са отрицателни.

# 683
  • Мнения: 51
Когато бях в периода на голямото ми четене за хламидията попаднах на една статия за един от щамовете ѝ, който може да предизвика подуване на лимфни възли около слабините.
По добре да пуснеш изследвания и то кръвни и после дай резултатите тук за да се коментират.
Ако са отрицателни може би е добре да се консултираш с хематолог.

# 684
  • Мнения: 440
Ivash , виждам че ти си доста запозната.Можеш ли да ми обясниш какви симптоми биха означавали това?Аз имах възпаление на яйчника от хормонално хапче.След това ми се появи едно сцепване от сухота,което изчезна,сега пак имам-мажа се с гентамицин по предписание на лекар.Лимфните възли ми се подуват за по 3-4 дена,не много-даже не съм сигурна какво точно става,защото бедрото ме боли като си стягам мускула и усещам и подуто върху кокалчетата на корема (не знам точно как се казват  Embarassed ) . За първи път се подуха след използване на Нуга бест уреди с турманиева керамика,което казват че е нормална реакция да удари на проблемното място.Може би просто си въобразявам.Вие как мислите има ли причина?Моля хората които са по наясно да пишат.Цикъла ми се развали заради хормоналното хапче.Четох че се увеличава по количество при хламидиите.На мен ми е намален по количество.Все още се възстановява от стреса който причиних на организма си с ескапел.

# 685
  • Мнения: 51
Не може така да се гадае. Имаш различни проблеми, които ги смесваш в един. Трябва да се отделят компоненти и да се действа за всеки по отделно.
Цитонамазката показва инфекция - може да е хламидия, но може и да не.
Медицината не се основава само на симптоматика, трябва да бъде и подкрепена с необходимите изследвания.
Личното ми мнение, че подуването ти на лимфните възли не е заради хламидията, защото щамът причинител е изключително рядък.

# 686
  • Мнения: 440
Дано да си права.Днес отивам на преглед пак.Дано да се окаже че това се дължи на леко възпаление,което да се оправи лесно.Ще пиша да кажа какво е станало,но ще искам да се пуснат изследвания,независимо от сумата която трябва да платя.Здравето и спокойствието цена нямат.

# 687
  • Мнения: 454
Ivash , виждам че ти си доста запозната.Можеш ли да ми обясниш какви симптоми биха означавали това?Аз имах възпаление на яйчника от хормонално хапче.След това ми се появи едно сцепване от сухота,което изчезна,сега пак имам-мажа се с гентамицин по предписание на лекар.Лимфните възли ми се подуват за по 3-4 дена,не много-даже не съм сигурна какво точно става,защото бедрото ме боли като си стягам мускула и усещам и подуто върху кокалчетата на корема (не знам точно как се казват  Embarassed ) . За първи път се подуха след използване на Нуга бест уреди с турманиева керамика,което казват че е нормална реакция да удари на проблемното място.Може би просто си въобразявам.Вие как мислите има ли причина?Моля хората които са по наясно да пишат.Цикъла ми се развали заради хормоналното хапче.Четох че се увеличава по количество при хламидиите.На мен ми е намален по количество.Все още се възстановява от стреса който причиних на организма си с ескапел.
Според мен просто иди да си направиш изследването ама със секрет (по-точно е). Аз разбрах, че ги имам когато решихме да си правим бебе, пуснах цитонамаска, микробиология и всичко ми беше идеално. Половин година по-късно гинеколога ми предложи да пуснем уреаплазма и хламидии и познай - хламидии положителен. Без никакви симптоми.

# 688
  • Мнения: 440
nnanna,аз затова се чудя-защото имам някакви симптоми,а знам че тези неща са безсимптомни.Днес мисля да му кажа да ми пусне изследване за уреаплазма микоплазма и хламидии,както и микробиолпгия.Макар че преди половин година правих микробиология и беше повече от идеална.Не знам какво да си мисля вече.

# 689
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте мацки,
резултатите от изследване на хламидията при мен:

IGM 0.20      <0,8 отр. :0,8-1,1 граничен: >1,1-положителен
IGG 1.28       <0,8 отр. :0,8-1,1 граничен: >1,1-положителен

Знам, че при титъра IGG  положителен, става въпрос за стара инфекция или реинфекция, но док. каза, че бил нисък титъра и не е необходимо лечение, но мен ме притеснява това, какво да правя?
Дали да не си предпиша Сумамед профилактично, Вие какво бихте ме посъветвали?

Общи условия

Активация на акаунт