Кюретаж и забременяване след това - 47

  • 25 006
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 871
wave, супер, че и тромбофилията отпадна  Hug Стискам палци за ТМ и дано всичко при него всичко се нареди  Hug

Малинче, мерси за палците.  Hug Този изпит и документът са ми супер важни за в бъдеще. Колкото и да излизам с приятелки и да си търся занимания, всеки ден гледам календара и броя колко дни остават до излизането на резултатите...

# 691
  • София
  • Мнения: 690
kalpazankata, какъв изпит чакаш? Нещо език май ми се върти в главата, а ти медицина учеше или бъркам?  Crazy  Да не си решила да бягаш и ти от Бг? 

Колко съм любопитна само, а?  ooooh!  Каквото и да си решила дано стане това, което е най-добре за теб! Стискам палци  fingerscrossed и много  Flowers Four Leaf Clover

# 692
  • Мнения: 871
wave, направо си в десятката, бонбон!  Heart Eyes
Мерси за детелинката и палците  Hug

# 693
  • Мнения: 150
Sani4ka_ стискам палци дано всичко да е наред

# 694
  • Мнения: 871
Момичета кокичета, вече знам, че съм издържала изпита успешно!Благодаря ви за милите думи и стиснатите палчета!  Hug Hug Hug Просто място не си намирам от кеф!  newsm44

А довечера сваляме конците от бенката  newsm44

# 695
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Калпазанче, заедно с хубавото време идват и добрите новини  Hug

Аз миналата седмица бях на док. Каза, че ми била много тънка лигавицата и да чакам да мине нова година. Т.е., 4 месеца от К. Ще взема другия месец да ида до София при моя док, да видим и той какво ще каже. Този, местния, като взе да ме агитира да ми правел лапароскопия, да ми продухал тръбите. Аз му обяснявам, че в моята клиника правят трансвагинална лапаро, той ми вика - а, да, холандците на конгреса я показваха. Ама то с нея нищо не се вижда, само едни черва, едно чудо! /кои са тез холандци, къв е тоз конгрес, явно тоз медицината я вижда само през крив макарон  #Crazy/. Освен това, му напомних, че имам замразен ембрион и си чакам следващат процедура/ А той - ами точно така, трявба да ти направим лапаро, та да видим как са тръбите, понеже ако са запушени да ги прекъснем, знаеш ли каква извънматочна може да стане  ooooh!
Казвам си -да, а ако може и 2-3 операцийки да ми направиш, че да изкараш едни хубави парички  smile3508
Иначе потвърди за гъбите и съм на макмирор комплекс.

# 696
  • NE
  • Мнения: 10 999
Калпазанче Честит взет изпит.  bouquet
Перу Твоя док е голям пишман. hahaha Едно му говориш, той друго мели. Joy Явно са им малко лапарото за месеца. Thinking

# 697
  • Мнения: 871
perunika, Flower Fairy  Hug  Hug  Hug


perunika, хващай си квото имаш под мишница и върви при твоя си специалист.  Wink То тва лапарото и махането на тръбите не е като да си изреже човек ноктите.  Twisted Evil

# 698
  • София
  • Мнения: 11 781
Здравейте момичета,

За съжаление и аз се записвам при вас. В петък мина и моето К. в 8 г.с , ембрионът беше спрял да се развива в 5 или 6 гс. Правиха ми го в първа АГ, днес ходих на контролен преглед и лекарката каза че всичко се е изчистило и сега да чакам първи цикъл. Питах я за изследвания каза че не трябва никакви? Embarassed Rolling Eyes Трябва да си взема също и епикризата следващата седмица. Исках да ви питам понеже това ми е първа бременност, след първи опит ( с години съм с поликистоза и бях много изненадана че стана от първия път, но уви неуспешно приключи) на 28 съм има ли смисъл да права генетични и имунологични изследвания или  да се примиря че е било един път и да се надявам да не се повтори?  След първия цикъл ще си пусна една цитонамазка и микробиология но за генетични и имунологични изследвания ми казаха че били ужасно скъпи и че нямало смисъл от тях след първия път. Чувам че доста често се случва и че втората бременност в повечето случаи е успешна, ама как да накарам моето Овенско нетърпение да чака с месеци и да разбера дали всичко ще е ок със следващата бременност? Сигурна съм че повечето от вас са им минавали тези мисли и ще се радвам да чуя вашето мнение Simple Smile Hug

# 699
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Съжалявам, че се записваш тук  Hug
Относно изследванията - всеки сам си преценява. Аз бях инвитро, без държавата да ми го поеме - плащах всичко. Сега ще правя и изследвания - отново се плащат. Ти поне си забременяла естествено и не си наринала хиляди. Сравни единия с другия случай и помисли  Peace А дотогава - надежда и хубави мисли  Hug

# 700
  • София
  • Мнения: 596
Здравей maceto85, съжалявам за случилото се.
За допълнителните изследвания: аз си направих изследване на вродени тромбофилии, което струваше 104лв в Майчин Дом, София. Това поне се прави веднъж в живота, докато наследените такива ми се струва излишно да се правят след един аборт. За кариотип същото мисля.
Според мен микробиология, хламидия, уреа-микоплазми, полови хормони и тези на щитовидната жлеза. Но това е според мен само, аз поне това направих, макар, че аз загубих бебето заради инфекция.
Горе главата! След три месеца ще подновите опитите. Знам, че ще ти се сторят адски дълги...

# 701
  • Мнения: 2 965
Мацето 85, съжалявам че си тук! За изследвания според мене  по-добре даже след 2-ри Ц, а не след 1-ви, но който както прецени! За Имунологички и за Тромбофилия аз не съм пускала и няма и да пускам, излишни са според мен след 1 аборт, но аз мисля така, не всички и всеки си преценява сам. И аз мисля както Вайпър, пусни МБ, цитонамазка, Мико, Уреаплазма и Хламидия и тези на ЩЗ може. За ЩЗ част от тях се поемат от ЗК. И аз съм пускала само тези. Успех и горе главата! Hug
Калпазанка, браво на теб! Peace
Перу, Макмирор ще ти помогне доста, добро лекарство е! Peace Иначе потърси и 2-ро мнение ако искаш. Според мен след 1 Ц е нормално да е тънка още лигавицата.

# 702
  • София
  • Мнения: 11 781
Здравей maceto85, съжалявам за случилото се.
За допълнителните изследвания: аз си направих изследване на вродени тромбофилии, което струваше 104лв в Майчин Дом, София. Това поне се прави веднъж в живота, докато наследените такива ми се струва излишно да се правят след един аборт. За кариотип същото мисля.
Според мен микробиология, хламидия, уреа-микоплазми, полови хормони и тези на щитовидната жлеза. Но това е според мен само, аз поне това направих, макар, че аз загубих бебето заради инфекция.
Горе главата! След три месеца ще подновите опитите. Знам, че ще ти се сторят адски дълги...

Благодаря ви момичета  Hug, на моменти си казвам абе един път се е случило просто природата си знае работата а на моменти ме хваща паника че ще се повтори, затова ми се иска да съм спокойна колкото се може за следващия път.

За " вродени тромбофилии" кога ги направи? След като получи епикризата или може и без нея? Каква е процедурата? Отиваш в МД и искаш да ги направиш или лекар ги назначава? Трябва ли и двамата да ги правим или  само аз? ( много въпроси имам знам  Embarassed)

Аз хормонални съм правила много пъти последно миналата година и уж всичко беше наред, и сега след първия цикъл ли да ги направа или да изчакам поне 2 за да се стабилизират хормоните? "микробиология, хламидия, уреа-микоплазми" тези всички се правят с бриз или кръвно? Ох лекарите въобще нищо не обясняват добре че сте вие тук да ви питам  Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 2 965
Микоплазма, Уреаплазма и МБ се правят като АГ вземе влагалищен секрет и после се занесе пробата в лабораторията. Хламидията може с кръв и с ДНК тест. Има пакети  и с 3-те Мико, Уреаплазма и Хламидия с влагалищен секрет, може тях да пуснеш. Резултатите излизат за 2-3 дни.

За Тромбофилията, аз не съм правила, но знам че и двамата партнъори се изследват!

# 704
  • Мнения: 871
maceto85, и аз като теб бях с "поликистоза" и забременях след месец без предпазване.  Shocked
Съветвам те да започнеш с хормони на щитовидната жлеза и пролактин след първия цикъл + гадините от поста на @Daniella@.

Калпазанка, браво на теб! Peace
Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт