Кюретаж и забременяване след това - 47

  • 24 998
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
В обикновена микробиология не влизат хламидия и трихомони  Peace

# 676
  • Мнения: 871
В обикновена микробиология не влизат хламидия и трихомони  Peace
Може, не знам и не споря. Пусках изследванията в лаборатория, посочена ми от лекарката, а не в която лаборатория се изследвам обикновено.
Иначе в лабораторията, в която се изследвам, намерих този пакет:
Трансмисивни инфекции
Микробиологично изследване на секрет (влагалищен или уретрален) или еякулат
Хламидия Трахоматис IgG
Сифилис RPR
СПИН
HBsAg

 newsm78

# 677
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Ами пускай, щом има пакет.
На нас за инвитро задължително ни правят васерман,  СПИН, ХИВ, хепатит, хламидия и микробиология /включва кандида и анаеробни микроорганизми/. Но за разните му там гадинки си трябва да се прави посявка. Правят се отделни изследвания и се плаща за тях.

# 678
  • Мнения: 871
Не ме разбра май. Нямам намерение да пускам, успокоявам се с микробиологията от април.
Отделно, че повърхностният антиген вече отстъпва първото място в диагностиката на хепатит Б. Ма тва май ще се проумее на родна почва след време  Sunglasses
Иначе за ин витро знам какви са изследванията - в клиниката в Тутракан бяха наредили чаршафите А4 формат на голямо табло.  Shocked  Shocked Shocked

# 679
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аха, ясно.
Ама ти в Тутракан ли ходиш?

# 680
  • Мнения: 871
Не, никъде не ходя, Перу. Ходих миналата пролет, когато плевенски доцент ме наплаши, че поликистозата се е върнала и аз искам/не искам, ще трябва да пия контрацептиви (при все че съм с прекарана белодробна емболия и мастопатия за спомен от хапчетата и при прием на хапчетата съм с кръвно 180/110 и с мигрена 24/7 )
Та там д-р Бойчев ме успокои, че промените са неспецифични. Пусках полови и щитовидни хормони след ходенето там заедно с ТАТ и МАТ.  След аборта тази година пусках пак само хормоните, за да не отиде зян направлението.

# 681
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз сравнително от скоро чета темата и не съм много в течение на това кой какво е правил, затова много питам  Blush /а понеже и аз съм ходила в Тутракан/.
Аз днес ще ходя на хирург не само за хернията, ами преди 2 години и на мен ми установиха матопатия. Сега ми се засилиха болките /по време на бременността ги нямаше/, дано няма нещо лошо.

# 682
  • Мнения: 871
Ами, разказах ти накратко, понеже съобразих, че си от новозаписаните.  Heart Eyes Нейде назад ми е историята.
Иначе за мастопатията ще се вдигам май до СофияТА, че там Жори Байчев има ехограф. Добре, че вече работи с направления и той.  Grinning

Стискам палци за хернията всичко да се нареди по най-добрия възможен начин!  Hug Hug Hug

# 683
  • Мнения: 2 965
Уейв , радвам се че разписа и всичко за сега е наред! Simple Smile

# 684
  • Мнения: 295
Абе каква е тази "бърканица", за която говорите? Хванах - мед и орехи, но май и още нещо?  Thinking

Sani4ka_ радвам се за хубавата новина! Тихичко честито и въобще нищо не мисли - все едно не знаеш  Laughing! Все пак ти пожелавам болките да са от наместване и да продължиш леко и чудесно чак до края, че и след него!  Hug

wave, и аз съм наопаки - още не съм правила мико и уреа, само с хламидията се боксираме все още... Иначе изследвах какво ли не, почти навсякъде имаше по нещо не както трябва - заек след заек  Rolling Eyes Но взех да ги отстрелвам вече, един по един!  Peace Сега чакам да се пооправя от настинката и да пусна контролите най-после.

kalpazankata  fingerscrossed за изпита! И не може така да вдигаш кръвно! Намирай си междувременни забавления! Naughty Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 окт 2013, 15:00 от Малинче

# 685
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Малинче, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44602.20
ама пак да кажа - ние си я хапваме с цели  и повечко орехи - по-вкусна е  Peace

# 686
  • София
  • Мнения: 596
wave, за уреа- и микоплазми, както и за хламидия, се взима отделен секрет по принцип. Може и да е един, но трябва да е някакво комбинирано изследване, а не само микробиология. И според мен си го направи, за да си спокойна.
kalpazankata А на мен микробиологията по време на бременност ми беше чиста. Е, една седмица след това загубих бебето от вагинална инфекция.... и мен за малко да ме изпуснат. Така, че по-добре да се повтори изследването, от април месец насам са минали много месеци.
Перу, ще я пробвам тази бърканица, но я дайте малко статистика: колко килограма качихте от нея  Embarassed?

# 687
  • Мнения: 871
viper, не планирам бебе. Нямам стаж за майчинство, нямам съпруг, в професионален план всичко ми зависи от изпита за език- не знам дали съм го издържала или не и ще разбера след седмица поне. Забременея ли, няма да мога да летя за срещите с шефове на клиники. Колкото и да са широкоскроени, не вярвам да се зарадват на бременна кандидатка.
Пък ако реша да си гледам детето сама като кукувица, като нищо ще се подложа на инсе, а там без изследвания няма да мина. Но това, когато му дойде времето.  Peace

wave, за уреа- и микоплазми, както и за хламидия, се взима отделен секрет по принцип.
Да, вярно, при мен бяха три тампона с три среди.

# 688
  • Мнения: 295
Мерси, Перу!   bouquet

# 689
  • София
  • Мнения: 689
Аз не помня вече колко тампона... Имам чувството, че преди 100 години бях бременна  Rolling Eyes  Вчера си взех и резултатите за вродена тромбофилия - всичко наред. Другата седмица ще се опитам да се вредя при доки с целия куп изследвания и ще си поискам и мико и уреа да ми направи. След това спирам и започвам да се чудя да има или не номер 2. Всъщност, другата седмица е много важна и за мъж ми, така че... моля за стиснати палчета  Praynig

Губят ми се много момичета... Хайде мацки - чакам да се похвалите с добри новини  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт