Кюретаж и забременяване след това - 47

  • 24 999
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 172
 Преди да ви напусна искам да ви пожелая от все сърце да сте живи и здрави и скоро да се радвате на бебета  Hug Чао
Може да се засечем по други теми  Peace

# 706
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте момичета  Hug  как сте?

Калпазанка, честито за изпита, само така  Peace

Мацето85, добре дошла при нас   Hug  така са докторите, все природата си знаела работата и толкова, но ние като едни здравомислещи модерни жени, живеещи в 21 век, сами се обучаваме и пускаме какви ли не изследвания, за да подсигурим, поне до някаква степен следващата си бременност...не е гот да се повтори, повярвай ми, от личен опит говоря  Peace  Та с две ръце подкрепям всичко, което са ти писали Вайпър и Дани - хормони полови и ЩЗ след втори Ц по-добре, МБ и цитонамазка при АГ, и отделно поискай да ти вземат секрет за мико и уреаплазми и хламидия, хламидията може да я пуснеш и с кръвен тест, че там се вижда и дали нямаш стара инфекция, която се е качила нагоре и трябва да излекуваш задължително  Peace  Може да пуснеш и цитомегаловирус, рубеола, токсоплазмоза и херпеси - има ги в комбинирано изследване - Торч тест се казва  Peace  Питай когато и каквото ти идва на ума, за това сме тук, да помагаме и да даваме акъл  Hug  А за изследванията ние казваме - ти решаваш кое да пуснеш и кое не, всеки сам си преценява  Peace

# 707
  • Мнения: 1 820
Преди да ви напусна искам да ви пожелая от все сърце да сте живи и здрави и скоро да се радвате на бебета  Hug Чао
Може да се засечем по други теми  Peace

Защо ни напускаш mini_mami къде отиваш  Confused

# 708
  • Мнения: 2 965
Преди да ви напусна искам да ви пожелая от все сърце да сте живи и здрави и скоро да се радвате на бебета  Hug Чао
Може да се засечем по други теми  Peace

Да няма хубава вест около теб?  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 5 134
maceto85, много лошо, че се налага и ти да си в тази тема. И аз се боря със същите мисли и страхове като теб, но моят съвет е да не прекаляваш с ненужните тестове. За съжаление май понякога се случва на всички без никаква причина. Освен ако нямаш причина да мислиш, че имаш някакво генетично или хронично заболяване, по-добре помисли внимателно защо и какво да изследваш. Аз живея в САЩ и много се нервирах, че тук не правят никакви изследвания след 1 спонтанен аборт, но лекарката ми каза много човешки, че дори и след 3 такива рядко откриват медицинска причина. А след 1 - стреса от мисленете, че нещо не ти е наред и не се знае какво докато не пуснеш изследвания вреди много повече. Не знам доколко е права, но сякаш засега ще се доверя на нея. Направих аз лично няколко основни само от рода на токсоплазмоза и хемоглобин и това е.

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 00:01 от elenna

# 710
  • Мнения: 2 965
Елена, аз също живея в чужбина и тук не правят изследвания след 1 спонтанен азборт. Лекаря ми каза нищо да не пускам, но аз пуснах някои хормони на своя глава и лятото като се прибрах за месец в БГ посетих още 2 АГ, които ми казаха да изследвам някои неща. В чужбина и на първи преглед не се ходи веднага. Гаранция за нищо няма, да сме здрави и да си износим следващата бременност до термин всички! Praynig

# 711
  • Мнения: 1 266
http://www.youtube.com/watch?v=UyQX5bQblFc

Това е едно филмче на БиБиСи за повтарящите се спонтанни аборти и възможните причини, както и за липсата на откриваема причина в много случаи.
Не знам дали ще ви се гледа, аз гледах едни други медицински и покрай тях попаднах и на това.

# 712
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
maceto85, много лошо, че се налага и ти да си в тази тема. И аз се боря със същите мисли и страхове като теб, но моят съвет е да не прекаляваш с ненужните тестове. За съжаление май понякога се случва на всички без никаква причина. Освен ако нямаш причина да мислиш, че имаш някакво генетично или хронично заболяване, по-добре помисли внимателно защо и какво да изследваш. Аз живея в САЩ и много се нервирах, че тук не правят никакви изследвания след 1 спонтанен аборт, но лекарката ми каза много човешки, че дори и след 3 такива рядко откриват медицинска причина. А след 1 - стреса от мисленете, че нещо не ти е наред и не се знае какво докато не пуснеш изследвания вреди много повече. Не знам доколко е права, но сякаш засега ще се доверя на нея. Направих аз лично няколко основни само от рода на токсоплазмоза и хемоглобин и това е.
Еее  Crossing Arms и аз съм тук , ако си поискам , какво няма ли да ми направят изследвания  Rolling Eyes Така или иначе си цакаме като попове  Crossing Arms
Чакам втория Цикльо и ще ходя  Crossing Arms

Хъм  Rolling Eyes ако имаш инфекция или хламидия и и там не знам какво още как да не е причина , да бе да  Rolling Eyes
с или без аборт тези неща е редно да се излекуват ако ги има .

Последна редакция: вт, 08 окт 2013, 05:24 от Desss

# 713
  • Мнения: 5 134
Така roll: ако имаш инфекция или хламидия и и там не знам какво още как да не е причина , да бе да  Rolling Eyes
с или без аборт тези неща е редно да се излекуват ако ги има .
Ееее, разбира се. Но аз ходя редовно на прегледи и са ми правени тези изследвания профилактично. В моя случай се видя кухо яйце и предположенията са, че е генетична грешка в самото делене на клетките. Но всеки е различен и ако тестовете те успокояват, непременно си ги пусни. Но бъди подготвена, че може и да те разубедят или дори откажат.

# 714
  • София
  • Мнения: 11 779
http://www.youtube.com/watch?v=UyQX5bQblFc

Това е едно филмче на БиБиСи за повтарящите се спонтанни аборти и възможните причини, както и за липсата на откриваема причина в много случаи.
Не знам дали ще ви се гледа, аз гледах едни други медицински и покрай тях попаднах и на това.

Благодаря ти много че го сподели, разревах се накрая  Embarassed Показва че може да се стигне до истинската причина и че може да се помогне да се стигне до щастлив край!

Интересно ми е дали има някакви специалисти тук в София които се занимават с детайлно  разследване на причините?

# 715
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
И аз гледах филмчето и си мисля, че вероятността да бъдат направени по-рано изследвания, които да обяснят дали има причина за абортите, в Бг е по-голяма. Така че, хубаво-лошо, добре, че сме си тук  и ако решим, можем сами да поемем инициативата  Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 11 779
Момичета да ви питам, преди да звъня на лекарката, вече втори ден имам дискомфортни болки в матката, минаха 5 дни от кюретажа, имам леко жълто зацапване, тези дискомфортни болки нормални ли са или да отивам на лекар? Странното е че нямах и се появиха след като в понеделник ходих на преглед и ме гледаха на вагиналния ехограф. Предварително Ви Благодаря Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 596
Здравей maceto85. Дано се включат и другите по въпроса. Аз бих се обадила на лекаря основно заради течението. Мен ме болеше много, наистина много първата седмица, но аз пиех и лекарство за контрахиране на матката. То и моят случай беше различен...

# 718
  • NE
  • Мнения: 10 999
maceto85 Според мен е хубаво да минеш през док още веднъж. Това течение е опасно и трябва да се внимава. Не мисля, че вагиналния ехограф е причина за тези болки. Аз имах силни болни след К зареди задържани съсираци и болеше зверски. На ехо се видя всичко. Peace

# 719
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте:)))
Завърнахме се от почивка,на която прекарахме великолепно:)
Обачее.....преди почивката успях да изкарам една храчка и да я дам за изследване.За нещастие се изолира бактерия:кандида арбиканс....Сега ще следва лечение,но не знам дали ще успея без Аб!
Ще пиша повече в следващите дни! Hug

Общи условия

Активация на акаунт