Кюретаж и забременяване след това - 47

  • 24 981
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 965
Здравейте:)))
Завърнахме се от почивка,на която прекарахме великолепно:)
Обачее.....преди почивката успях да изкарам една храчка и да я дам за изследване.За нещастие се изолира бактерия:кандида арбиканс....Сега ще следва лечение,но не знам дали ще успея без Аб!
Ще пиша повече в следващите дни! Hug

Успех с лечението!  Peace

# 721
  • Мнения: 150
Здравейте, ние днес бяхме на ехограф - да гледаме подробно органите и пола и познайте - бебо си държеше ръцете пред лицето през цялото време и не можахме да видим половината органи .
Затова видяхме пръсти крака и ръце. Добрата новина е че каквото се видя е добре и в нормите.
Лекарката поиска нов ехограф след 2 седмици за да видим останалите органи и пола .. и така не ни се разкри засега  Crossing Arms

maceto85 как си отиде ли на лекар

# 722
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Така roll: ако имаш инфекция или хламидия и и там не знам какво още как да не е причина , да бе да  Rolling Eyes
с или без аборт тези неща е редно да се излекуват ако ги има .
Ееее, разбира се. Но аз ходя редовно на прегледи и са ми правени тези изследвания профилактично. В моя случай се видя кухо яйце и предположенията са, че е генетична грешка в самото делене на клетките. Но всеки е различен и ако тестовете те успокояват, непременно си ги пусни. Но бъди подготвена, че може и да те разубедят или дори откажат.


  Принципно не само в чужбина но и в Бг. се препоръчват по-обстойни изследвания едва след два и повче спонтанни аборта  Peace


   Не ми се задълбава , споделям мнението на мед. лица по този въпрос  Peace но принципно кои са рутинните изследвания които би било добре да се направят след един спонтанен  Simple Smile ?! Или кои са изследванията които се правят , би било редно да се направят ?



бъра.бъра тафтология малко Wink



# 723
  • Мнения: 871
Desss, на своя глава може да пуснеш хормони, микробиология и цитонамазка.
Тромбофилии и мутации в рецептора за вит. Б12- след консулт със специалист.  Peace

# 724
  • NE
  • Мнения: 10 999
theHellgirl Не се тревожи, всичко е наред с бебо. Моят хубавец на ФМ беше забил нос в плацентата / предна е / и почти нищо не видяхме от личицето. Останалото е наред. Peace При мен беше най-важно да видим как се развива мозъка, сърцето и бъбреците. Peace
alaskan summer Успех с лечението. Скоро да си по-добре. Hug
Desss За съжаление в България почти никой лекар не се наема да прави пълни изследвания след спонтанен, което е жалко. За мен рутинните изследвания са хормони на 3-ти ден от цикъл
( LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Testosteron ), щитовидни хормони ( TSH + FT3 + FT4 ) и при отклонения на един от тях антитела ( Anti TG +Anti TPO Ab ), микоплазми и уреаплазми и листериоза и токсоплазмоза. При едно отклонение може да има проблем, който да доведе до спонтанен. Да не говорим че инфекциите причиняват също непоправими бели.
При мен се оказа високо TSH, което пречи на образуването на органи и съм убедена че това беше причина за миседа ми в 6 г.с. Изследвала съм всичко от горенаписаното. Peace

Аз вече съм в болничен, защото има на работа епидемия от вирусна пневмония. Сега си стоя вкъщи и си почивам. Party Междувременно правим ремонт, който ще се проточе сигурно месец. ooooh! В сряда бяхме на ЖК и чакам резултатите от изследванията. Praynig

# 725
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз мисля хормони изобщо да не пускам - нма смисъл. Едва ли ФСХ-то ми и естрадиолът са в норма.  Thinking

Феичке, моята ендо ми казва, а и съм чела, че за да е проблем високото ТСХ при развитието на бебето, трябва да е доста височко  Naughty

# 726
  • София
  • Мнения: 11 777
привет и от мен. Болките спряха чувствам се добре, все още имам малко течение, но доколкото разбрах е нормално до 10 дни да има, минаха 7 до тук, ако до понеделник не спрат ще звъна на лекарката. Нямам температура което ме успокоява. Аз след много четене разбрах че поликистозата е голяма причина за миссед, и затова реших и намерих подходящ лекар към който ще се обърна след като мине първия цикъл. Ще поискам обстойно изследване на хормоните и доколкото разбрах има начин с лекарства, ако не са наред хормоните миссед да се предотврати. Странното при мен е че кистите ги няма повече от година, хормоните ми миналата година бяха в норма. Но това е синдром, бях си повярвала че е изчезнал, но ще видим.

Ще го направа за собствено успокоение да знам че всичко съм направила за да не се повтори. Ще дам отзиви като минат всички изследвания. Поне частния фонд към който съм покрива тези изследвания така че няма да ме удари много финансово  Grinning

# 727
  • NE
  • Мнения: 10 999
Феичке, моята ендо ми казва, а и съм чела, че за да е проблем високото ТСХ при развитието на бебето, трябва да е доста височко  Naughty

Права си, че при много високо ТСХ е проблем за развитието на бебето. Моето ТСХ бе почти 5 когато забременях за втори път. Почнах веднага лечение и да чукам на дърво всичко е наред засега. Praynig
Първия път не съм изследвала нищо, но предполагам че този проблем го е имало.  Tired

# 728
  • Мнения: 871
maceto85, и мен ме кръстиха, че съм с поликистоза, а аз си бях с перфектни хормони и си усещах овулацията.  Shocked Че и забременях.
Така че не вярвай много много на това, което ти кажат. Пусни половите, щом толкова държиш,  но не пропускай пролактина, ТСХ, фТ3, фТ4 и антителата. Wink
Ако си с поликистоза, едва ли щеше да стигнеш до тази тема, т. е. до бременност. Wink

# 729
  • София
  • Мнения: 596
Момичета, заповядайте в НОВАТА ТЕМА:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742494.new#new

Общи условия

Активация на акаунт