Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 492 019
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 0
Защо не се обърнете към алтернативен лечебен подход. Официалната медицина е почти безпомощтна към дерматит, екзема и псориазис - това, което предлага е мазане с кортикостероидни препарати.. Вижте статията за Аюрведа, която приложих  - проф. Шиям, на чиято лекция бях каза, че аюрведа лекува успешно екзема, псориазис, но прилага цялостно пречистване на организма от токсини. Тези кожни състояния изискват не само външно лечение.

 "......При наличие на кожно заболяване като екзема, акне и псориазис се добавя и комбинация от горчиви, пречистващи кръвта средства като д-р Нийм комплекс....".
Аз пия този препарат за кожата, защото има общо благотворно действие върху нея. Взимам го вече втори месец и това, което наблюдавам е, че ми се активизира кръвообращението и ми спряха алергичните пристъпи. А дали би помогнал за по-сериозни състояния, не знам, но можете да опитате. Все пак при тези кожни проблеми често има и алергичен компонент и би следвало да се заключи, че общото пречистване на тялото ще подобри състоянието.

# 1 441
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
.......4. Според Д-р Йордан Мирчев "... При децата с АД има и дефицит на гамалиноленова киселена. До 70-80% имат нарушение в обмяната на ненаситените есенциални мастни киселини. Този дефицит може да бъде компенсиран чрез допълнително внасяне. Има два основни източника на дълговерижни деривати на мастните киселини. На първо място това е майчиното мляко (особено коластрата, богата на гамалиноленова киселина), а в кравето мляко тя липсва. На второ място компенсиране чрез приемане на растителни масла (сусам, касис). Гамалиналеновата киселина води до намаляване на сърбежа и водните загиби от кожата. " - мислили сте в тази насока - да има допълнителен прием на въпросната "гамалиноленова киселена" - ако да под каква форма и какво количество.
За  мастните киселини, включително GLA  и влиянието им върху различни заболявания има много информация тук:     http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=499500.0

# 1 442
  • Мнения: 1 942
Защо не се обърнете към алтернативен лечебен подход.

Благодаря ти, че се опитваш да помогнеш със съвет, мнение или дори споделяйки нещо прочетено или видяно.  Hug Виж, предполагам, че ни смяташ за закостенели и тесногръди, защото дори не пробваме алтернативни подходи за лечение, а мажем там с каквото са ни изписали и се оплакваме една на друга ... Истината е обаче много простичка, стига да искаш да я видиш - с децата си не смеем и не можем да експериментираме. Повечето от нас експериментират мазвайки с мазило прочетено в нета или изписано на детето на приятел, но да правим детоксикации на децата си и да им даваме горчиви извлеци  е .... неприемливо. За да ме разбереш правилно ще ти дам друг пример - ако поставим децата си на пост и молитва то обезателно ще имат подобрение /от една страна най-вероятно ще спрем дразнителя от храната им и от друга при гладуване се активира имунната система/, но е ясно, че няма да го направим ... поне не всички  Mr. Green
Разбираш ли, с децата трябва да се действа много внимателно и най-добре с лекарски контрол?
Моля те, не приемай поста ми като нападка    bouquet

# 1 443
  • Мнения: 3 410
Silveto,
за съжаление лекарите водени, само от желанието си за поредната екскурзия подарена им от някоя фармацевтична фирма, си правят без да им пука експерименти с твоето дете. И после, има холистични лекари, които използват алтернативни методи, така че защо мислиш че детето ти ще е без лекарско контрол?

# 1 444
  • Мнения: 0
Silveto,  с децата не бива да правим експерименти в никакъв случай. Но можем да се обърнем към лекар-хомеопат, например. Или към лекар, който познава и използва фитопрепарати. Около нас, в природата има толкова билки, които могат да помогнат по един нежен и щадящ организма начин. За съжаление лекарите рядко се инересуват от алтернативната медицина, а тя не е за подценяване. Убедена съм, че в 99% от случайте те изписват кортикостероид.

В това, което mama Tin казва, има много, много истина.

# 1 445
  • Мнения: 685
Скоро бяхме с малката на преглед при поредния кожен кожодер по настояване на бабата... и странно освен  всичко което до сега ми се говореше, тази ми забрани да давам на детето и БАНАН. Защото бананът извличал водата от организма и на без това сухата кожа на дъщеря ми...
Бога ми всеки път като отида все различни неща ми казват и все различна козметика ми препоръчват. Това ако не е експеримент с невръстните ни деца, аз за друго не се сещам.  #Cussing out

# 1 446
  • София
  • Мнения: 7 097
Да споделя моя опит напоследък. След като А-Дермата не само, че не ми помогна, но и още повече раздразни кожата ми, започнах да се мажа с лосиона на Юсерин с 10 % уреа + къпане с душгела от същата серия. Невероятно доволна съм, много добре се отразява на кожата ми. В момента нямам никакви сърбежи и сухи петна по кожата.

# 1 447
  • София
  • Мнения: 894
След няколко седмично четене и ровене из нета стигнах до следните изводи:

Задължителен прием на омега-3 и гама-линоленова киселина, както и мазане с нея (масло от пореч или нискостеблена иглика) и излагане на слънце.

Почивката на море - водата и слънцето се отразиха чудесно на обривите - почти напълно се скриха и не го сърбят.

Сега чакам да видя как ще изкараме зимата.

# 1 448
  • София
  • Мнения: 1 335
Извинявам се, ако сте коментирали, но да попитам - има ли някакъв проблем да се поставя ваксина на детето, докато по тялото има някое петънце неизлекувано? Т.е. ако приемем, че имунната защита е отслабена и в резултат на това са се появили екземите, вероятно не е добре да се имунизира по това време?
И още един въпрос - колко време след изчезване на петната може да се поставя ваксината?

# 1 449
  • Мнения: 685
Т.е. ако приемем, че имунната защита е отслабена и в резултат на това са се появили екземите, вероятно не е добре да се имунизира по това време?
Аз не бих ваксинирала!

# 1 450
  • София
  • Мнения: 2 150
Стелфи, ние изчакваме обривите да минат в ремисия (да не са възпалени и зачервени) и тогава слагаме ваксини. При сина ми никога не са изчезвали напълно, винаги има по някое петънце някъде по тялото, но когато са в ремисия, стоят просто като суха кожа.
Досега не е имало реакция от ваксина, слава Богу.

# 1 451
  • София
  • Мнения: 1 335
При нас петънцата са 2-3, съвсем мънички, не са зачервени, не сърбят. Просто мноого леко грапава е кожата и като излезем на студено евентуално леко се зачервяват от студа. Не притесняват детето по никакъв начин и чисто визуално не изглеждат тревожно, но знам ли... Реших, че е по-добре да питам.
Че от сума ти време на можем да сложим 2 ваксини, заради това и онова и сега се чудех дали за пореден път ще ги отлагаме ooooh!

Благодаря за досегашните отговори Hug

# 1 452
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
И двете ми деца са освободени от всички ваксини заради АД...

Щом комисията е решила да ги освободи, не да отлагаме само ваксините докато са обринати, значи има връзка на АД с ваксините... Wink

# 1 453
  • София
  • Мнения: 1 335
Предполагам, че ти си имала желание да бъдат освободени (предвид подписа ти Wink ), нали не е практика на деца с АД да не се поставят ваксини? Rolling Eyes

# 1 454
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
На моите са сложени до 2г. всички задължителни ваксини.

После поредната дерматоложка, при която ги заведох, /голямата беше вече на 7г и й предстояха следващите ваксини ми се накара що сме слагали ваксини досега и не знам ли, че при активни обриви, пък и по -принцип при АД, с ваксините " се внимава", добре е да се слагат избирателно или изобщо да не се слагат... ooooh!

И ни прати на комисия...Комисията се състои от алерголог, педиатър и имунолог, мисля... Wink

Мнението на комисията: че на това дете, с АД появил се след ваксините в родилното, не е трябвало да се слагат изобщо никакви ваксини до 2г. и след това, евентуално, ако състоянието се е подобрило, да започне ваксиниране по специална схема, като повечето ваксини не  се слагат...
Според тях е трябвало ЛЛ да ни прати на комисия за освобождаване още тогава и АД е можело да се овладее...Ама като ЛЛ толкова го е грижа за моето дете... ooooh!

ПП: Това са фактите и нямат няма нищо общо с моя подпис.

Общи условия

Активация на акаунт