Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - III тема

  • 93 930
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
Това, разбира се е продължение на безкрайната тема за мазнините и ползата от рибеното масло:

-първа тема - за начинаещи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422612.0

-втора тема - за напреднали:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=460064.0

Всички са добре дошли!

# 1
  • Мнения: 19 297
Благодарности за темичката!

# 2
  • Мнения: 1 708
И от мен благодаря и за тази, и за първите две теми   bouquet !

# 3
  • Мнения: 572
И аз да се запиша, че да не изтърва бързия влак  Laughing

Пинки, някога, миналото лято, когато пишеше първите страници на първата тема  Hug мислеше ли че 10 месеца по-късно тя все още ще е активна Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 167
Да се запиша и аз. Пия от декември рибено масло.  bowuu

# 5
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
да не ви изпускам от поглед Simple Smile

# 6
  • Мнения: 147
Давате ли на децата си омега 3 и на коя фирма ще ми препоръчате? Преди седмица купих "Звездички", но след като прочетох, че съдържа АСПАРТАМ  Shocked отиде в кофата за боклука неразпечатано! Знам, че има омега 3 за деца на Ескимо и те ли са подсладени с аспартам? А, ако давам в лъжичка изстискана капсула от тези, които пия аз? Има ли някаква разлика в количеството на капсулата м/у детските и тези за възрастни? Да добавя, че в момента пия на ABO Pharma и всяка съдържа 500 mg рибено масло от сьомга (18% EPA, 12% DHA, 3.5 mg витамин Е

Последна редакция: ср, 26 май 2010, 00:57 от sheherizada

# 7
  • Припят, Украйна
  • Мнения: 29
Давате ли на децата си омега 3 и на коя фирма ще ми препоръчате? Преди седмица купих "Звездички", но след като прочетох, че съдържа АСПАРТАМ  Shocked отиде в кофата за боклука неразпечатано! Знам, че има омега 3 за деца на Ескимо и те ли са подсладени с аспартам? А, ако давам в лъжичка изстискана капсула от тези, които пия аз? Има ли някаква разлика в количеството на капсулата м/у детските и тези за възрастни? Да добавя, че в момента пия на ABO Pharma и всяка съдържа 500 mg рибено масло от сьомга (18% EPA, 12% DHA, 3.5 mg витамин Е

Естествено, че давам на детето рибено масло. Няма разлика между рибеното масло за деца и възрастни, освен това, че обикновено рибеното масло за деца е подсладено, което за мен е глезотия и излишно оскъпява продукта.

Когато пиеш рибено масло трябва да гледаш количеството на Омега 3. Една таблетка на ABO Pharma съдържа 161 mg Омега 3 (по данни от уеб страницата им), което е много под препоръчителния дневен прием. Препоръчителният дневен прием на Омега 3 за възрастен човек е поне 1000 mg.  Аз пия дневно 2 таблетки концентрирано рибено масло с общо 2000 mg рибено масло и 1000 mg Омега 3. На дъщеря ми давам половината от това (по 1 таблетка дневно). Естествено, можеш да даваш и повече, няма случай на "предозиране" с рибено масло. Единственото, за което трябва да се внимава при рибеното масло е да е молекулярно пречистено, така че да не съдържа замърсители и да не се пие малко преди и след операция, защото има известен антикръвосъсирващ ефект.

Реномирани (препоръчителни марки) - горе-долу всеки ще ти препоръча това, което пие Simple Smile, но утвърдените имена са X-TEND LIFE, NOW FOODS, NORDIC NATURALS, ENZYMATIC THERAPY и други - въпрос на собствена преценка. Влез в www.iherb.com, пиши fish oil и ще ти излязат хиляди продукти, така че ще имаш огромен избор. Надявам се да съм помогнал.

# 8
  • Мнения: 572
sheherizada, в голяма приказка се завърташ с това изстискване на капсули  Laughing . Моят син до 3,5-4 г. възраст пи Ескимо-кидс от аптеката. Според мен е чудесен продукт. НЕ е подсладено с аспартам.
След като навърши 4 г. започнах да му вземам това: http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Fish-Oil-Lemon-Flavored-7 … z-200-ml/747?at=0  От него също съм доволна.

# 9
  • Мнения: 127
следя Ви из късо Laughing

# 10
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
И без мен няма да минете  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 388
Да си пусна кода за отстъпка за iHerb и тук: VET574

# 12
  • Мнения: 61
Да се запиша и аз тук. От вчера пия рибено масло.
Pink, не съм очаквала, че след толкова години ще си отворя учебника по биохимия. Не само го отворих... Такова четене падна. /много неща съм забравила, ей/.  Grinning

# 13
  • Мнения: 800
novaVIVA -биохимията се учи много рано. Студентите не проумяват това за какво им е...

# 14
  • Мнения: 1 287
Цоп и аз.

Общи условия

Активация на акаунт