Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 492 281
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 470
  • София
  • Мнения: 1 335
Привет,

Започнах да се боря с дерматита (в лека форма) с Линола Фет олио за баня + балсам Нахткерцен + крем Линола фет за по-интензивно действие върху засегнатите участъци.

Изненадана съм от резултата само за една вечер след банята с олиото и мазане с балсама (крема не съм прилагала още). Кожата на хлапето стана страшно мекичка и еластична, а напуканите места, които баха станали на рани изглеждат заздравяващи...

На листовките на Линола Фет продуктите пише, че са за съпътстващо лечение на АД и се прилагат 4 седмици, за да дадат резултат.

Исках да попитам - в случай, че екземите изчезнат (дай Боже) мога ли профилактично да продължа измиването с въпросното олио и да мажа с балсама Нахткерцен или те са един вид лекарствен продукт?

Ако не е препоръчително - с какъв продукт тогава мога да измивам и мажа кожата профилактично, просто за поддържане на овлажняването и еластичността?

# 1 471
  • Мнения: 234
имаме проблем от 2-3 месеца, има заюершено около устната мислихме че е от слюнките, но от няколко дена почна да се появява и на другата буза, и едно на дупето има- мислите ли че става въпрос за атопичен дерматит

днес купих нахткерцен и един на мустела, до понеделника ще го третирам с тях и понеделник ако се влоши ще го заведа направо на кожен лекар, не ми се занимава с нашата педиатърка  :ooo

някой ако може да ми препоръча кожен лекар = да ми пише на лични - ще съм много благодарна

и имам още един въпрос захранвам го от 2 м, дали да преустановя захранването и да караме само на кърма ? много се чудя, защото по спомен този проблем се появи още преди да почнем захранването newsm78

# 1 472
  • София
  • Мнения: 2 150
Според мен няма нужда да спираш захранването, щом не си забелязала връзка между храните и обрива. Просто може да продължиш с една идея по-внимателно.
При моят син дерматитът тръгна от бузките, но пък никога не е имал обриви под памперса (всъщност в най-лошия период това беше единственото чисто място Rolling Eyes).

# 1 473
  • Мнения: 11 535
Обезателно ползвайте олои за баня дори след като детенцето се оправи. Кремовете можете да разредите или напълно спрете.

lux, детето ти е на 7 м. според лентичката - няма как вечно да е на кърма. Ако не започнеш със захранването рискуваш хемоглобина да падне. Както са ти казали - давай леко и леко хипоалергично.   Peace

# 1 474
  • Мнения: 1 045
Здравейте, моля някой да ми препоръча хомеопатичен лекар в Пловдив, който лекува атопичен дерматит. Става въпрос за дете, положението в момента му е много тежко. Може и на лично. Много благодаря......

# 1 475
  • Мнения: 11 535
За Пловдив нямам представа за хомеопат за АД, но препоръчвам Мариан Иванов от Фитолек  Peace

# 1 476
  • Мнения: 234
Благодаря момичета, опитахме още с няколко крема без успех, утре ще се чуя с Д-р Ангелова и след прегледа ще се отчетем  Hug

за спрях захранването без това ни  е много бавен режима на привикване  ooooh!

# 1 477
  • Пловдив
  • Мнения: 1 064
Здравейте, вчера на малкия ми син, който е на 9 месеца, му поставиха диагноза атопичен дерматит. Предписаха олио Eucerin за баня, капсули Гландол и 3 поредни дни да мажа участъците като редувам цинкова паста и бетадерм. Резултат вече има и предполагам, че ще отшуми, но на нас дерматологът ни обърна внимание на профилактиката. Памучни дрехи, да се избягват алергенни храни и др. Каза ни да го водим на море и на планина над 1200 м.надморска височина.
Започвам да чета темата отначало да се запозная по-подробно с проблема...

# 1 478
  • Мнения: 11 535
Ket_G, добре дошла  Hug и дано скоро нямаш нужда от тази тема.
Олиото е добро и бързо ще ви помогне  Peace Внимавай с Бетадерма /слагай по много малко/. Купи си Бейби Тан - много помага в началните фази  Peace  Наистина ако имате възможност да изкарате повече време на село нещата ще се подобрят значително.

Опиши какъв е при вас проблема, къде са обривите, станаха ли рани и т.н.

# 1 479
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета и Честита Коледа!

И аз ще се запиша за темата.
Големият ми син е на 5 г. и 2 м. и от това лято е с АД. Много бързо овладяхме положението с гел за измиване и мляко след баня на А-дерма.
Обривът беше най-вече на предната и малко от вътрешната страна на бедрата /дето се търкат едно в друго/, по корема и гърдите, както и по пацата. Само тя ни остана "проблемна" /по-точно тестисчетата/, сърби го и се зачервява, а понякога и "сълзи" - става, като мокра рана, а по бельото остава едно жълтичко... Оправяме положението само с няколкодневно мазане с кортикостероидно кремче  Sad
Постоянно се мажем с А-дермата, спрем ли я, до 2-3 седмици се вижда, че скоро може да се появят отново петната.

Имам и бебче, на 3 месеца. От 2 седмици има зачервяване и обрив по бузките, който много ме безпокои.
Водихме го при дерматоложката на батко му.
Тъй като има силно изразени крусти в косата, които дори излизат в горната част на челото, дерматоложката каза, че това е себореен дерматит. И това по бузките...  Rolling Eyes Интересува ме, възможно ли е!? Чета, че се среща на други места, но за областта на бузите -  newsm78
Изписа ни да се къпем в олио на Банмандол, тъй като и тялото му е сухо. До преди това го мажехме с преварен зехтин, каза да го спрем. След баня го пръскаме с Пантенол, който също използваме за баткото. След това по бузките ни изписа Локоид крело да се мажем от 7 до 10 дни, 2 пъти на ден, само че аз го мазах около 3-4 дни по 2 пъти, а след това още 2-3 дни по веднъж. Изчистиха се бузките и прекратих. Така да ми е притеснено с тези кортикостероидни кремове!  Cry
Спрях го във вторник, а от вчера забелязвам пак леки пъпчици, дето червенеят, така почна и предният път - съвсем с малко на брой пъпчици, които толкова бързо се "възпалиха" и стана на петна. Чудя се - отново ли ще се повтори, аз отново ли да го мажа, до кога този порочен кръг?!?
Кърмя го. Преди 3 дни ядох меденки, вчера и онзи ден по един банан, възможно ли е от това да е?!?

Ще приложа снимки, ако някой има подобен проблем, нека сподели и ме насочи - себореен ли ще е наистина или да не излезе като при батко си - АД!?!?!

P.S. След празниците ще се опитам да прочета цялата тема, надявам се да ми е полезна!

# 1 480
  • Мнения: 31
Това е от предната седмица, преди да го заведем на дерматолог:

http://prikachi.com/images/526/2789526G.jpg

Това е от днес:

http://prikachi.com/images/515/2789515t.jpg
http://prikachi.com/images/519/2789519Q.jpg
http://prikachi.com/images/524/2789524K.jpg

# 1 481
  • Мнения: 11 535
vallstoianova, , явно и двете ти дечица са доста чувствителни. Ти с какво переш? На баткото гладиш ли бельото? То е ясно, че като се възпалят раните и местата с кортикостероид ще бориш дерматита, но какво мажеш в опити да спестиш използването на кортикостероид? Пробва ли Бейби Тан?

Баткото защо не пробвате да излекувате с хомеопатия? Бани с хвойна прилагаш ли?

За бебчето хубавата новина е, че себорейния дерматит е по-лесно лечим.

Меденките в себе си почти нямат мед и едва ли са навредили, но бананите могат да предизвикат алергия. Но кажи първо с какво переш и колко пъти пускаш пералнята да плакне?

# 1 482
  • Пловдив
  • Мнения: 1 064
Ket_G, добре дошла  Hug и дано скоро нямаш нужда от тази тема.
Олиото е добро и бързо ще ви помогне  Peace Внимавай с Бетадерма /слагай по много малко/. Купи си Бейби Тан - много помага в началните фази  Peace  Наистина ако имате възможност да изкарате повече време на село нещата ще се подобрят значително.

Опиши какъв е при вас проблема, къде са обривите, станаха ли рани и т.н.

the Дорис, благодаря!
За съжаление село нямаме, но всяко лято почиваме на Рила на доста височко и го водихме като беше на 4 месеца, а после и на море.
Обривът започна от едно малко петънце на шията. Помислих, че е протрито от блузка, но започна да се уголемява и да става много червено. Забелязах и едни сухи, зачервени кръгчета по краката 3-4 бр. и всяка вечер бузките му ставаха много червени. Това продължи около 4-5 дни преди да отидем на лекар, а тя веднага ни изпрати на кожен. До рани не стигнахме  Whistling
Тъй като е болен не знам дали не се е получило от отслабения имунитет  newsm78

# 1 483
  • Мнения: 11 535
To, че имунитета има някаква връзка - има, но не е само той. За съжаление отговор никой не може да ни даде на какво се дължи проблема. Би ли се пробвала да смениш млякото с различно от краве продукт? Овчето например е също подходящо и може да се редува с козе, но не и с биволско  Peace

# 1 484
  • Мнения: 31
vallstoianova, , явно и двете ти дечица са доста чувствителни. Ти с какво переш? На баткото гладиш ли бельото? То е ясно, че като се възпалят раните и местата с кортикостероид ще бориш дерматита, но какво мажеш в опити да спестиш използването на кортикостероид? Пробва ли Бейби Тан?

Баткото защо не пробвате да излекувате с хомеопатия? Бани с хвойна прилагаш ли?

За бебчето хубавата новина е, че себорейния дерматит е по-лесно лечим.

Меденките в себе си почти нямат мед и едва ли са навредили, но бананите могат да предизвикат алергия. Но кажи първо с какво переш и колко пъти пускаш пералнята да плакне?

И двамата ги пера с Тео бебе - течен, не използвам омекотители. Баткото го плакна или още веднъж, или пускам с повишено ниво на водата. На малкият все още не съм променяла режима на пране, но и при него ще го правя вече. Всички дрехи гладя, само чорапите на баткото от година-две вече не.
За бебчо - когато приключих с кортикостероидният, няколко дни го мазах с Пантенол и Дермалибур /на А-дерма/. От снощи спрях Дермалибура, само с Пантенол, днес са малко по-завехнали, не са толкова изразени, но си ги има. Но не искам да казвам крайно мнение, тъй като и вчера до следобедта беше така, следобед и вечерта бяха по-силно изразени. Ще видя по-късно как ще е.

Общи условия

Активация на акаунт