Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 491 225
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 826
Бърди,
а какво ти е мнението за wet-wrap dressing(wet-pajamas) процедури при АД?
 Казват 4е дава много добри резултати............имаш ли ли4ни впе4атления?

# 466
  • Мнения: 1 640
Благодаря Ви,докторе ,за личния отговор и препоръките!

# 467
  • Мнения: 8 585
Бърди,
а какво ти е мнението за wet-wrap dressing(wet-pajamas) процедури при АД?
 Казват 4е дава много добри резултати............имаш ли ли4ни впе4атления?
При тежки форми правят такива неща, но на мен не ми е известна точната процедура как го правят...
За бебета на около 4-5 месеца ми е малко трудно да си го представя...
Разкажи, ако имаш впечатления... ще ми е интересно...

# 468
............
Хора-четете, информирайте се.
За клуб "Алергии" на дир.бг препоръката е с особена сила...
Но замълчи сърце...
Това какво ще рече  Rolling Eyes
Ako се интересувате пробвайте с ексципиалр,добра  работа върши,чака се да излезе продукт и за къпане.Има няколко разновидности,прочетете брошура искайте тестери и пробвайте според кожата кой най добре ще подейства.При нас /като не изключвам хомеопатията/ ни повлия добре ,тази нощ ме събуди само веднъж.Но немога да кажа със сигурност ,че това е от лусиона или от хомеопатичното лекарство.Успех Hug

Чувала съм за ексципиала доста добри неща, но не съм го пробвала още, а май трябва и него да опитам. Мерси!

# 469
  • Мнения: 343
@desini18
моето дете също има много суха кожа на описаните от теб места, придружено от сърбеж, опитах какви ли не мазила и последното което купих и наистина овлажнява кожата добре е лосион за тяло на EUCERIN 10% UREA- за екстремно суха кожа. смятам като се постабилизира, да намаля процента уреа, има такъв лосион и с 5% и 3%.
единственото което ме притеснява е че не е специална козметика за бебета -моето е 10 месеца. но пред варианта елидел или кортизон....

# 470
  • Мнения: 1 640
Deiana,  bouquet
Тъкмо се чудех кой от Юсерините да избера! Ходих в ап-ката и исках да видя асортимента ,но аптекарката настояваше ,че трябва да купя само А-дерма - била"по,по,най"!И въобще не можах да разгледам Юсерините!Пиши вие как сте.

# 471
  • Мнения: 343
да чукна на дърво, засега сме много добре, кожата е мека и гладка. предио това беше суха, червена и на люспи... ужасна гледка.
опитай някой от лосионите с уреа, но не знам кой % да ти препоръчам... може би 5%, по средата.

# 472
Sinat mi /10m. /ima atopichen dermatit. Pojavjavat mu se sitni papki po lizeto i vrata, no vse oshte ne moga da opredelja ot koi tochno hrani ili loshoto vreme. Trjabva li da e na spezialna dieta i kakvi mazila pomagat?

# 473
  • Мнения: 1 640
На всяко дете различни мазила помагат.Прочети  написаното от майките в горните теми-отнема доста часове четенето,но си заслужава да се информираш!!!Аз го направих!Успех!

# 474
  • Мнения: 83
Здравейте имам проблем и незнам какво е изобщо .От миналата вечер дъщера ми (2г) вдигна температура 37,8 и някак си я сваляме с панадол,вчера пак така ,водих я на лекар нищо и нямало можело да е зъб или настинка..... и аз незнам,но от снощи забелязвам в областа на веждите и бузите(Всичко е зачервено ) и се чеше ,незнайно защо.Тази сутрин забелязах и на врътлето под брадичката така червено и да чеше.Може ли някой да каже на какво се дължи и какво ми препоръчвате-да я мажа с нещо.....Благодаря ви предварително

# 475
  • Мнения: 1 178
Deiana,  bouquet
Тъкмо се чудех кой от Юсерините да избера! Ходих в ап-ката и исках да видя асортимента ,но аптекарката настояваше ,че трябва да купя само А-дерма - била"по,по,най"!И въобще не можах да разгледам Юсерините!Пиши вие как сте.

аz полzвам тоzи Крем на юсерин, той е специално zа атопичен дерматит (на немски е neurodermitis) полzвала съм и лосиона, определено съм доволна, дано да е zа дълго  Praynig

# 476
  • Мнения: 1 640
Определено тези  продукти на Юсерин/омега/ ги нямаше в аптеката,заАкфафор не бяха чували!!! Аз вече купих Юсерин с 3% уреа,но кожата се раздразни много и прекратих!Сега с нищо не мажа и е зле ! Ако не намеря посочените, ще се върнем на Тайс!ВЪПРОС:12%ОМЕГА прилага ли се при деца на 2+ години??? Предв. благодаря!

# 477
  • Мнения: 1 178
desini18, крема е zа 18 месечния ми син, предписан е от педиатър, така че сигурно става  Hug

# 478
  • Мнения: 343
@desini
ужасно съжалявам че юсерина не ви е помогнал Sad
и аз дълго пробвах и купувах какво ли не...
основната съставка на лосиона на др. тайс е nachkerzenöl, точно както и на омега 12%, не знам дали има разлика в концентрацията.

http://www.eucerin.de/trockene_haut/urea_pflegepraeparate.asp

тук пише, че лосионите с уреа са придружаваща или профилактична грижа за сухата кожа (дори при нерводермит и псориазис), но не и основно лечение.


# 479
  • Мнения: 1 640
Deiana,здравей!Вече мажа с Тайс и двата участъка/зад1 коляно и на 1 китка/ се подобриха/.Купеният с уреа3% ще го измажа в/у здравата кожа през зимата.Тогава се надявам да сме в почивка от АД!Поне мин.год. беше така!Добре,че сега са само две петна. Пролетта/ако има пак АД/ ще купя вече ОМЕГА12%,само да го намеря!Днес ходих в аптеката на Метро и нямаше Юсерин омега.Искрено  ви пожелавам при вас да  няма повторение на мъките!
Относно храненето:Нели-Елина е на дет.кухня от 9 -ия месец,а там готвят с пр.мляко,жълтък,домати,зелен боб за деца до 1 годинка.За деца над 1 г.-всякакви продукти вкл. какао ,зрял боб,леща,мед в меденки и т.н.С др. думи детето никога не е било на диета и не съм въвеждала постепенно !Педиатърът не ми каза да го правя.Може и да сме сгрешили.
Забелязала съм,че се  обриват гърдичките и , когато яде ягоди , мъхести праскови,а като по-малка -от жълтък.Затова рядко и давам.
Март ,когато започнат цъфтежите,киха и очите и са леко зачервени.
Нелинчето,  също като Александър ,е със сини очи,кест.коса и бяло лице.
Благодаря,че отново ми писа!Зарадвах се!
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт