Дерматит - атопичен, себореен, екзема...

  • 490 050
  • 1 504
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Това са  темите, в които са обсъждани проблемите, свързани с атопичния дерматит. Надявам се да си бъдем полезни и бързо оздравяване на засегнатите от неприятните обриви!

Zyrtec - капки   
Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН КАЛЦИЙ пер.ос (орален прием)   

Атопичен дерматит и себореен дерматит 
Атопичен/ себореен дерматит? Проблем!
Искам компетентна диагноза 
Себореен дерматит,гъбична инфекция и....   
Себореен дерматит?
Относно атопичния дерматит и алергията към млякото ???
Атопичен дерматит - ??? към мамите на порастнали деца и друг   
Това ли е атопичен дерматит?

Лишеи-депигментация на кожата?
Странен обрив - моля за съвет !
За обрива по бузките   
Много суха кожа 
Вьпрос - има загрубели у4астьци по кра4етата   
Груба и суха кожа на крачетата 
Големи червени пъпки по бузата.
Червени петна около устата   
Кожата на гърдите и раменцата направо се бели на люспи.
дайте съвет за екземите 
лишеи по кожата   
Въпрос за зачервените бузки 
За детската екзема   
помогнете!ужасен обрив 
Обрив
С какво да мажа...   
За атопичния дерматит и за.....домашната котка   
Как да помагна на детето ми?
Помогнете ми с инфо, мами 
Кетотифен ??? 
Не мога да не го обсъдя и с вас - алергия?
козе мляко и атопичен дерматит 
себореен дерматит   
Кортикостероиди
Кортикостероиден крем ???   
между пръстите на крачетата му се бели 
Зачервени и лющещи се бузи   
Това ли е атопичен дерматит?
Атопичен дерматит???   
ЛИШЕИ на бебе.... 
Atopichna alergia 
Сухи участъци по кожата?
себорея или дермит при бебетата 
Давали ли сте Фенистил-капки преди и след ДТК?
Някой ползвал ли е Mustela Stelatria 
Как се установява атопичен дерматит?
Екземи от изпотяване 
себореен дерматит   
ЕЛИДЕЛ крем за атопичен дерматит   
Алергия към млечния белтък 


# 1
  • Мнения: 1 680
Откъде мога да купя А-дерма с трици?

# 2
  • Мнения: 5 525
За A-DERMA с овес ли става въпрос?Ние си го купихме от аптеката на Хит Люлин за около 28лв,но съм го виждала и по другите аптеки.

# 3
  • Мнения: 7 263
Аз си го купих съвсем скоро /преди два дни/ от новия щанд за медицинска козметика в Технополис.

# 4
не съм отворила всички теми, посочени горе, но имам проблем - образува ми се лишей, място което е сухо, грапаво на пипане, сърбящо ужасно на задните части Embarassed Срам ме е да отида на лекар и не знам с какво да го мажа.Можете ли да ми помогнете? Cry

# 5
  • Мнения: 5 525
Адвантант мас или Елоком и след това овлажняващ крем , може и дефламол.Къпи се с мек сапун.

# 6
  • Мнения: 2 274
Преди всичко отиди на лекар!  Wink

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Абе помага ли тая А-дерма??? Че ние какво ли не пробвахме, та ако и това е със съмнителен ефект  newsm78. Моля мамите да споделят опит. Ясно е, че универсално средство няма, просто искам да знам, действа ли на масата атопични деца.

# 8
  • Мнения: 98
Незнам при другите ,ама при нас немога да кажа че има голям ефект ,да по -добре е сякаш успокоява малко Thinking

# 9
  • Мнения: 3 777
А дермата, при нас успокоява малко.
Но още сме петнясали. ooooh!
Тъкмо се скрият и наново.

# 10
  • Мнения: 5 525
А-Дерма при нас няма ефект. Мажем се по 2-3 пъти на ден, но не виждам особено подобрение.С каквото и да я намажа, обикновено след намазването си реве по 20мин. от болка и така вече около 1месец.

# 11
  • Мнения: 8 585
А-Дерма при нас няма ефект. Мажем се по 2-3 пъти на ден, но не виждам особено подобрение.С каквото и да я намажа, обикновено след намазването си реве по 20мин. от болка и така вече около 1месец.
Първо се овладяват всички активни екземи с локален КС крем до пълно оздравяване. След това се продължава с А-дерма. А-дерма върху активни екземи няма никакъв ефект.

# 12
  • Мнения: 184
Искам да подкрепя мнението на д.р Бърди-от собствен опит, първо се лекуват незазадравели екземи, а след това А-Дерма е страхотен за предпазване от появата на нови и възстановяване на кожичката, има и съпун на същата фирма-мием се само с него. При нас не се наложи използването ноа КС крем , а само на антибиотичен за 2-3 дена.

# 13
  • Мнения: 1 645
Сега ако някой ми каже какво е екзема,ще съм му бъда много благодарна.

Преди повече от 2 седмици бяхме при кожен лекар.На едната бузка на малкият се бяха появили едни странни пъпчеци със леко кафеникав цвят.
Кожата не е суха.
Лекарката каза екзема,и не даде повече обяснения.Предписа ни един кортикостероиден крем(2 седмици да го мажа ,2 пъти на ден) + Фенистил капки ,пак 2 седмици.
Забрани всичко що съдържа какао,цитросови и мъхести плодове,за тези 2 седмици,след като минат може пак да се консумират.
Пъпчеците изчезнаха,но сега пак се появиха,тоест 2 дни след като приключи лечението.
А на другата буза пъпчеците си стоят,но те са много ситни и червени.
При студ или когато е по- топло,пъпчеците още повече избиват.
И ги имаме от доста време.
Да търся ли друг кожен лекар(при този няма да отида пак) или..............

# 14
  • Мнения: 7 263
При нас на малкия А-Дермата му действа добре - но наистина първо мазах крачетата с Елоком и чак като се скриха гозните лишиеподобни петна тогава почна А-Дермата. Докато при големия още не можем да се преборим и да заличим обривите - така че още не мажа изобщо А-Дермата newsm78

Общи условия

Активация на акаунт