Топката на децата падна в чужд двор. Не им я връщат :(

  • 22 596
  • 546
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 172
Ми то тези, които имат дворове - могат да си кажат виждането - темата е някак обща за мен  Laughing

Темата е дълбоко психологическа.Топката е най-маловажният елемент от нея Laughing

# 496
  • Мнения: 7 947
Конкретно за авторката - усещам - има по-дълбок смисъл, сигурно.
Но, понеже живея в къща и знам какво е да ти крякат и думкат на глава всяка секунда - та реагирам на въпроса.
При положение, че темата за авторката се е изчерпала - вариантите са два - или темата да бъде заключена, или да продължи в тон със заглавието и първия пост.

# 497
  • Мнения: 2 172
Като цяло проблемът на авторката е,че не желае да санкционира децата си/нейното и тайфата му/,защото това ще предизвика у тях дълбоки душевни смущения,които ще се проявят на по-късен етап от възрастта.Ще бъдат унижени по този начин и ще им бъде отнета свободата.
Авторката се възхищава на филма "Войната на таралежите" и желае децата й да растат в такава атмосфера.Да правят лудории без никой да ги притеснява.Да си правят кюфтета от кал,да се въргалят в кал,тя да им прави палачинки и да им готви кус-кус.С една дума иска да бъде супер майка,която позволява всичко,което другите майки не позволяват.Иска справедливост и свобода за децата,но отнема тази на съседите,като ги обявява за зли хора.И че техните китки не били по-важни от ДЕЦАТА.

# 498
  • Мнения: 7 947
Така де - то се усеща още с първия пост накъде духа вятъра  Wink
Затова аз казвам - че нито моето дете играе така щото да дразни съседите, нито аз искам мен да дразнят и съответно правя бележки на сеседските деца. Така ги виждам аз нещата.
Пък тя, нека позволява всичко - да растат на свобода - но утре, утре...сещате се какво би могло да стане с таз свобода...

# 499
  • Мнения: 3 784
Абе какво продължавате да съветвате, не разбирам аз.
Хубавицата нали отиде да получава обич преди няколко дни? Thinking

Хубавицата може да не пише, но чете.  Wink

За да няма пак недоразумения, с горното не говоря за себе си.   Mr. Green

# 500
  • София
  • Мнения: 1 762
Стига бе. Като сме израстна ли по улици и дворове, падали са ни сто пъти топките в доматите и китките на баба Лоза, баба Кева, баба ..................... та какво? Тичахме, като бесни по дворовете, играехме на криеница в същите дворове,  катерехме се по дървета, гонеха ни с разни сопи, после се оплакваха на нашите баби. Тая свобода, като гледам наборите не е увредила никой. Няма такова детство, толкова игра, радост.
А сега ги гледам и слушам по кафенетата крещят, като луди по децата. Това ли е новото възпитание? Държат ги по- изкъсо, та да не пораснат прекалено свободно. Има една в махалата дето врещи, като луда. Няма някой да не знае кой е Боян. Едно сладко 4-5 годишно дете, което като се отдалечи от масата на майка си, получава стрес от викове  ooooh!

Сега да не вземе да се припознае някоя и да ме изяде  Praynig Аз пиша за едни, дето не знаят за тоя сайт  Laughing

Просто голям слон направихте  Laughing

# 501
  • Мнения: 7 947
Слон може да е, ама аз държа да имам възпитано дете, дето знае да прави разликата между искам - и дали може...
Честно казано - ако съсед направи бележка за нещо - бих се замислила има ли право, а не директно да отхвърлям с идеята - тоя ми ограничава детето. Но всеки си знае, разбира се.
В нашия квартал има едно кафе - там всички пият бира по масите, а децата се оставят на свобода. Е, не ходя там често, отвратително е.

# 502
  • Мнения: 10 547
Обаче баба Кева, стринка Роза и тетка Филоза починаха в годините след `89-та. Днешните баби и техните дъщери не са живяли в семейства с по петнайсет деца в една стая, не са свикнали да бъдат безпокоени от 14 до 16 часа и вечер след 22, не искат ни куче, ни дете да им гази доматите и разсада за късния пипер.
Това са блокови люде, градски/погражданчени. Друго виждане за живота имат, друго място на детето, свое и чуждо, му отдават. Умре времето, кога баба Кева хем мушкатото счупено търпеше, хем на юнаците с топката мекички пържеше. Умре, когато майката на едно от децата си изхвърли боклука пред пощенските кутии, а друга една не спря музиката дори и след 00:00 часа.
Днешната баба вади телефона, снима и вечерта показва на родителите кви ги вършат гадовете им.

Ай, със здраве!

# 503
  • София
  • Мнения: 1 762
Писах, писах и ми изчезна написаното. Предполагам това е знак от Бога да не се мешам в новите възпитателни методи на децата  Joy

 Wink

# 504
  • Мнения: 9 990
гонеха ни с разни сопи, после се оплакваха на нашите баби

Да деее, ама аФФторката не иска да се карат на децата и тези баби. Стресирали се децата, незаслужено било, ограничавали ги забележките.

# 505
  • София
  • Мнения: 1 762
Жиз, нещо от тоя род се получава.  Wink




# 506
  • Мнения: 2 199
Абе, за да се давате съвети на авторката първо трябва да проЧетете темата за някаква нова немска медицина.  Mr. Green Такива бисери Чета там, запълних си скуЧната сутрин.

# 507
  • Мнения: 21 758
  Дей туй?

# 508
  • Мнения: 916
Ихааа, ако има еквивалент на таз тема и аз искам там  Mr. Green Усещам как над тази тегне Дамоклевият меч  Mr. Green

# 509
  • Мнения: 2 199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=659696.555
Като едно реалистиЧно теле, темата ме направи  newsm09

Общи условия

Активация на акаунт