Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 35

  • 78 911
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 541

 

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 64
Здравейте ! Щв помоля ако има оперирани в ИСУЛ да ми кажат как са си взели протокол за гръдна епитеза. На мен хирурга ми казва ,че не може ,защото болницата не издавала. В същото време същата болница ми издава за перука от отделението за химиотерапия . И сега незнам какво да правя.

# 62
  • на път
  • Мнения: 2 804
 Hug Hug Hug Hug
 Praynig
Успех на всички силни момичета!

# 63
  • Мнения: 23
Мили дами, имам един въпрос: има ли такива от Вас, които са с частни фирми? Какви осигуровки се дължат за нас, ако сме собственици на фирма, ЕТ или ЕООД? и 80% инвалидност... и вече пенсионирани по болест .  Върти ми се една муха из главата, но да видим....  bouquet

# 64
  • Варна
  • Мнения: 118
Мили дами, имам един въпрос: има ли такива от Вас, които са с частни фирми? Какви осигуровки се дължат за нас, ако сме собственици на фирма, ЕТ или ЕООД? и 80% инвалидност... и вече пенсионирани по болест .  Върти ми се една муха из главата, но да видим....  bouquet
Устремена, самоосигуряващо се лице - пенсионер може да прекрати осигуряването си по ДОО и да продължи само със здравното.

# 65
  • Мнения: 23
Нанастеф, благодаря!!!!  bouquet

# 66
  • Мнения: 45
Само да вметна, че в този случай не Ви върви  трудовия  стаж:(

# 67
  • Мнения: 466
Здравейте
Миналата година майка я оперираха от РМЖ , пълна мастектомия на дясната гърда и всички лимфни възли . Назначена и беше химиотерапия 8 курса , лъчетерапия двайсент и няколко дни беше и лечение с лекарства - рака е хормонално зависим - така се казваше май ?
Преди операцията туморния маркер и е бил 250 , след 7 мата вливка химиотерапия е бил 60 .
Назначена и беше сцинтиграфия . Нямало е нищо тревожно , освен някакво малко петно м/у 4 и 5 прешлен май беше . Лекарката е счела че е уплътнение от остеопорозата и - има плексит шипове и т.н , но я изпраща на компютърна томография ( предполагам ПЕТ скенер ) Майка ми се спря на лъчетерапия в Исул и в крайна сметка леарката която я приема за разчертаване и т.н решава преди това да я изпрати на ЯМР . Днес е минала през ЯМР , но няма заключение за това петно и отново мнението е за ПЕТ скенер . Майка ми се е здухала нещо , почва да си мисли разни неща явно - какво ще кажете , минал ли е някой от вас по такъв път , заключения и т.н Колко струва Пет скенера ?

# 68
  • Мнения: 4 864
Аз съм минала. Заключинието се получава до 5 дни след скенера. Безплатно е ако намери кой да й даде направление. Не всички лекари са за ПЕТ скенера и не вярват на резултатите.

# 69
  • Мнения: 466
А при теб защо са искали ПЕТ скенер .

# 70
  • Мнения: 4 864
Те не са искалу, аз исках

# 71
  • Мнения: 85
Аз правих Пет скенер, но в Париж. Не знам дали и тук процедират по същия начин. При мен веднага след изследването дойде лекар, който ми каза че не се виждат разсейки никъде. По-късно вечерта получих на мейл заключението от скенера. Диска още не съм си взела, защото не съм ходила до там. Моя ТМ беше 129 преди операцията и преди химиотерапията. Аз имах предоперативна химия -  4 курса ФЕК. След тях ТМ беше 70. Сега, след операцията и преди Таксотера е 50. Ще изчакам да мине таксотера и ще го видя колко е станал. Пет скенера правих след ФЕК-а и преди операцията. Но при мен нещата с образната диагностика са малко относителни. Първо, че ми изигра номер с диагностицирането ми - рака ми не се виждаше, нито на мамограф, нито на ехограф....После, нито Пет скенера, нито ЯМР-то ми показаха точния брой заразени лимфни възли. Пет скенера показа 1, ЯМР-то показа 2, оказаха се 5.....

# 72
  • София
  • Мнения: 856
Zlobi,

лекарката в УСУЛ да не е проф.Гочева?Защото ако е тя може да се поуспокоиш,защото тя е известан с това,че те праща на 100000 изследвания.Аз като отидох при нея за лъче ми вика-ооо ама ти си много млада,ракът бързо се развива ,може да имаш и някъде другаде(това след всичката химия,мастектомия,10 махнати лимфи,сцинтиграфия и т.н.)Та след нейното изказване едвам излезнахме с мъжа ми от кабинета  Cry
Отидох при моя лекар и му казвам-бях при проф.Гочева и той- И кво прати те на 15 изследвания,а?
Само като чух това и така се успокоих  Simple Smile
След нейното изказване все пак отидох на ПЕТ Скенер ,но така и не се върнах в ИСУЛ,правих си лъчето в Онкото

# 73
  • Мнения: 1 413
Здравейте на всички! Моля за мнение по следния въпрос - баща ми е диагностициран с карцином G3 на пикочния мехур, регистрира се в Онкодиспансера в София, конултира се с доцента, който го оперира и доцентът пусна към комисия по химиотерапия документ за назначаване на лечение /даже ни казаха, че ще се прави на място, няма да остава да лежи, а ще си тръгва след процедурата/. Вчера трябваше да взема решението на комисията, отидох и ми казаха, че комисията е решила, че иска нова биопсия, за да се определи точно стадиране. Държаха се дръпнато, нищо конкретно не ми казаха... Въпросът ми е да разбирам ли от това отношение, че според тях няма смисъл от лечение, за да търся алтернативни методи и да не губя ценно време?

# 74
  • Мнения: 884
Здравейте ! Щв помоля ако има оперирани в ИСУЛ да ми кажат как са си взели протокол за гръдна епитеза. На мен хирурга ми казва ,че не може ,защото болницата не издавала. В същото време същата болница ми издава за перука от отделението за химиотерапия . И сега незнам какво да правя.
Добро утро! Актуално ли ти е питането още?

Общи условия

Активация на акаунт