КАРТИ ТАРО - ТЕМА 12

  • 46 991
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 252
VoiD, хвърли едно око тук - http://www.biddytarot.com/what-not-to-ask-the-tarot/

 Peace

Когато зададеш въпроса негативно (както в случая питаш постъпвам ли грешно...), доста вероятно е вече да си се настроил негативно някъде вътре в себе си и картите да отразят това съмнение. Прочети статията и пробвай да попиташ по друг начин. Таро не отговаря на въпроси, изискващи отговор ДА/НЕ.

# 16
  • Мнения: 0
Чела съм ги в книга, ''Шесто чувство "' мисля беше, Сюзи Джоунс, автора, но не съм много сигурна. Теглиш една карта тя е въпроса, коментара по темата, която те двуоми и колебае. После 1 карта за решение 1, друга за решение 2/ това е какво ще се случи, ако постъпиш по 1 и съответно 2/ после теглиш по още една карта за 1 и още една за 2, това е крайният резултат........
тук има подобно:
http://tarotico.com/taro/teglene/taro-izbor


Благодаря Simple Smile
Още довечера ще пробвам (като оправя и въпроса) и ще пиша Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте да се запиша и аз за темата Simple Smile
Какво ще кажете за тези карти, въпроса е ще дойде ли момент когато ще съжалява и ще се извини за действията си?
Справедливост  5 мечове  Кралица Жезли (обърната)
Според мене тези карти означават че ще се случи това съдя по справедливостта и 5 мечове ще признае грешките си един вид ще признае че е победен, но тази кралица ме обърква, вие какво мислите?
Кралицата Жезли контролира водите в своя елемент - огъня. Виждаш противоречието, нали? Цялата ѝ същност е такава, склонна е да изпада в крайности. Тя може да е отмъстителна и дълго да помни грешките на другите. И да получиш справедливостта и възмездието, по което копнееш, внимавай да не се превърнеш в кралицата жезли и да продължиш да дълбаеш в случилото се и да търсиш мъст. Ако има злопаметност при теб, може да ти изиграе лоша шега. Според мен трябва да внимаваш как ще реагираш.  Simple Smile
Мерси за разяснението, може би кралицата съм аз, по принцип съм човек на крайностите и не съм особено опрощаваща, опитвам се да се науча да бъда за мое собствено добро  Rolling Eyes А тълкуванието ми на Справедливоста и  5 жезли в правилната насока ли е?  Embarassed
Мисля че споделям твоето тълкувание на първите две карти. Петицата мечове вероятно е въпросният човек. Това е картата на поражението. Наистина е възможно да получиш справедливост, човекът ще се признае за победен, но не трябва да злоупотребяваш с чувството за надмощие, което вероятно ще изпиташ от това му признание. Така го виждам.  Peace
Мерси много за отговора  Party всъщност това което си мисля за картите е че ще има справедливост но дали тя ще е за мене или него всъшност не се знае   Rolling Eyes но може пък кралицата показва че ще е за мене  newsm78

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 18:33 от *smoke*

# 18
  • Мнения: 252
В момента на гледането картите отразяват теб. Могат да покажат други хора като влияния и фактори, но те се свързавт и отразяват теб.  Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 3 860
В момента на гледането картите отразяват теб. Могат да покажат други хора като влияния и фактори, но те се свързавт и отразяват теб.  Flutter
Да на мене това ми е ясно  Rolling Eyes малко съм объркана обаче с въпроса ми и отговора на картите  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 0
VoiD, хвърли едно око тук - http://www.biddytarot.com/what-not-to-ask-the-tarot/

 Peace

Когато зададеш въпроса негативно (както в случая питаш постъпвам ли грешно...), доста вероятно е вече да си се настроил негативно някъде вътре в себе си и картите да отразят това съмнение. Прочети статията и пробвай да попиташ по друг начин. Таро не отговаря на въпроси, изискващи отговор ДА/НЕ.

Добро утро на всички Simple Smile
След консултация съ статията за въпросите и с няколко сайта с подредби, в крайна сметка хвърлих картите и ето какво излезе:
Спрях се на подредба за избор между две алтернативи (въпреки, че е с повече карти) и зададох въпроса така: Да остана ли във Фирма1 или да приема предложението и да отида във Фирма2? (Фирма1 и Фирма2 са в същата последователност като вчера). Ето какво излезе: 
Позиция 1 – Сегашно състояние на нещата – XIII.Смъртта

Позиция 2 – Плюсове на Фирма1 – 10.Мечове
Позиция 4 – Минуси на Фирма1 – VIII.Справедливостта (обърната)
Позиция 6 – Тенденции за развитие във Фирма1 – III.Императрицата

Позиция 3 – Плюсове на Фирма2 – Кралица пентакли
Позиция 5 – Минуси на Фирма2 – 5.Чаши
Позиция 7 – Тенденции за развитие във Фирма2 – Крал пентакли

Позиция 8 – Съвет към питащия – 5.Мечове

Моето тълкуване:
Намирам се в края на период и предстои коренна промяна и отваряне на нова страница (в резултат от избора). Ако остана във Фирма1 не ме чака нищо хубаво (10.Мечове и то на позиция, показваща плюсовете в ситуацията), заради някаква несправедливост/притворство (Справедливостта-обърната), но в края на краищата всичко ще се оправи (Императрицата в позицията, показваща тенденцията за развитие). Ако приема и отида във Фирма2, ще се подобри материалното ми положение (Кралица пентакли) – това съвпада, тъй като ми предлагат значително по-високо заплащане – или пък това може би е жената, която ми направи предложението, и съответно бих могъл да разчитам на нейната подкрепа (трудно ми е да определя кога дворцовите карти са хора и кога не). Очаква ме разочарование, обаче (5.Чаши) – загуба (на колеги/приятели от Фирма1?), нещо няма да такова, каквото очаквам. Положително развитие на нещата (Крал пентакли) в крайна сметка. Съвета в случай май е нещо като „от трън, та на глог“ или?

След това зададох и два допълнителни въпроса, за които използвах подредбата от вчера  „Отговор, коментар, съвет“ и ето какво се получи:

Въпрос: Какво ме очаква, ако остана във Фирма1?
Изтеглени карти: 7.Жезли; 10.Мечове(обърната) и 9.Жезли
Моето тълкуване: Очакват ме някакви скорошни промени, при които ще бъда в по-благоприятна позиция от останалите (7.Жезли). Нищо от постигнатото няма да е трайно, обаче (10.Мечове(обърнати)). Съвета на картите е да изчакам (9.Жезли).

Въпрос: Какво ме очаква, ако отида във Фирма2?
Изтеглени карти: Паж чаши; Рицар пентакли (обърната) и 9.Мечове (обърната)
Моето тълкуване: Във Фирма2 ще мога да развия собствените си способности (тук вече мисля, че не става въпрос за човек), въпреки че това няма да стане бързо (обърнат Рицар пентакли). Съветът е, че трябва да имам едно на ум (9.Мечове обърната), в случай, че приема и отида във Фирма2 (за какво да внимавам, обаче?).

Та какво мислите? По-близо ли съм до това, което се опитват да ми кажат картите или се отнасям отново? Simple Smile

# 21
  • Мнения: 0
VoiD, здравей!

Според мен това, което се опитват да ти кажат картите, е че ти предстои генерална промяна - Смъртта. Съдейки по тълкуването, което си написала, мисля, че си се ориентирала добре.
Доколкото аз мога за преценя, ако останеш в първата фирма, няма да се чувстваш добре емоционално. Императрицата, от друга страна, говори за добри доходи и за положителна промяна. Ще получиш удовлетворение.

Картите за втората фирма изглеждат много депресивни. Може би, там работата ще бъде по-тежка. Крал Пентакли според мен показва, че ще получиш това, което искаш и това, за което се надяваш. Но дали то ще е добро за теб...


Нещата сякаш са на кантар. Може би е заради Императрицата, но ми се струва, че картите по-скоро те съветват да останеш в първата фирма.  newsm78

# 22
  • Мнения: 25
Здравейте!От скоро следя вашата тема и чак сега се престраших да пиша.Теглих си онлайн карти и се паднаха Справедливост,Звезда,6 жезли и 9 чаши.Въпросът ми е скоро ще имам ли връзка.Аз по тези карти виждам желанието ми за връзка и сякаш по тези 9 чаши ще срещна някой,но не знам дали правилно ги тълкувам.Ако ви се занимава бихте ли ги погледнали.Благодаря ви предварително!  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 181
и аз съм да остане в първата фирма

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 13:55 от ani27

# 24
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте,
Аз съм отново с питане, какво ще кажете за следните карти  Rolling Eyes
8 чаши, 6 мечове обърната, асо чаши,
Въпроса ми е "Защо Е избра да се разделим?"
Аз определено не мога да разбера какво се опитват да ми кажат картите  Embarassed

# 25
  • Мнения: 25
Здравей,smoke! Според мен картите показват,че въпросният човек е имал нужда от глъдка въздух,от бягство,чувствал се е като в капан във вашите взаимоотношения.Но спокойно той ще се върне при теб,даже виждам ново начало при вас Simple Smile Начинаеща съм все още,така че не ми вярвай на 100%

# 26
  • Мнения: 106
Здравейте, за сега съм само четяща и ми е интересно да ви следя Simple Smile

Ноемче    love001

# 27
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравей,smoke! Според мен картите показват,че въпросният човек е имал нужда от глъдка въздух,от бягство,чувствал се е като в капан във вашите взаимоотношения.Но спокойно той ще се върне при теб,даже виждам ново начало при вас Simple Smile Начинаеща съм все още,така че не ми вярвай на 100%
Мерси за отговора  Party За връщането се съмнявам, така се развиха нещата че не мисля че има такава вероятност. просто си дадох сметка че наистина нямам отговор на този въпрос и не знам причината и реших да питам картите но явно и те не ми го дават  Rolling Eyes Аз по-скоро виждам 8 чаши като това че вече не е виждал смисъл във взаймоотношенията, 6 мечове обаче ме обърва ако не беше обърната добре ама обърната не мога да я вържа  Rolling Eyes а асо чаши го тълкувам като търсене на щастието в други начинания (любови)

# 28
  • Мнения: 14
Цитат
Здравейте да се запиша и аз за темата Simple Smile
Какво ще кажете за тези карти, въпроса е ще дойде ли момент когато ще съжалява и ще се извини за действията си?
Справедливост  5 мечове  Кралица Жезли (обърната)
Според мене тези карти означават че ще се случи това съдя по справедливостта и 5 мечове ще признае грешките си един вид ще признае че е победен, но тази кралица ме обърква, вие какво мислите
Здравей,конкретната комбинация отразява единсвено твоето поведение.В случая Справедливостта няма как да се състои в лицето на една обърната Кралица жезли,а в комбинация с петица мечове говори за подли и нечестни действия от страна на Кралицата,която е доста ревнива.Втората комбинация,която си споделила по-долу е проективна и мисля,че ти много добре знаеш отговора.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 860
Цитат
Здравейте да се запиша и аз за темата Simple Smile
Какво ще кажете за тези карти, въпроса е ще дойде ли момент когато ще съжалява и ще се извини за действията си?
Справедливост  5 мечове  Кралица Жезли (обърната)
Според мене тези карти означават че ще се случи това съдя по справедливостта и 5 мечове ще признае грешките си един вид ще признае че е победен, но тази кралица ме обърква, вие какво мислите
Здравей,конкретната комбинация отразява единсвено твоето поведение.В случая Справедливостта няма как да се състои в лицето на една обърната Кралица жезли,а в комбинация с петица мечове говори за подли и нечестни действия от страна на Кралицата,която е доста ревнива.Втората комбинация,която си споделила по-долу е проективна и мисля,че ти много добре знаеш отговора.

Да попитам че може да не съм те разбрала правилно, на първия въпрос картите  ми казват че няма да се случи това което питам въпреки появата на справедливостта.
А какво се опитваш да ми кажеш с проективна комбинация идея си няма, а ако знаех отговора нямаше да си губя времето да питам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт