КАРТИ ТАРО - ТЕМА 12

  • 46 990
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 162
ТУТИ, ние със Секхмет, гледаме по съвсем различни начини.
Аз не претендирам за нейната дълбочина.
Ако бях гледала с друго колода, където Асо се подава с ръка от облаците, вероятно и аз щях да разсъждавам подобно на теб.
Аз гледах с тези карти обаче:
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/106714 … f&oe=556F7E63
Отговорът ми беше, че човекът ще си отиде, спокойно, ще се отърве, а преди това ще сложи в ред земните си дела. Емоциите ще бъдат за близките му, там малко може да прелеят нещата.

Човекът, мир на праха му, е имал рак на черния дроб и е изписан като безнадежден. Почина 2,5 месеца след подредбата без болки, леко и след като е бил готов за това.

# 721
  • София
  • Мнения: 162
Скрит текст:
Някой има ли желание да потренира с подредба на един въпрос:
Дали до края на тази седмица (неделя) мъжът Р и жената М ще се видят?
Евентуално защо да, или защо не?
(ще дам обратна връзка)


Никой не се реши или пък имаше възможност да направи подредба до момента, направих аз:


Отговор + коментар - Колесницата+Асо М
Какво би помогнало - 3М
Какво би попречило - 2Ж
Съвет към питащата - Рицар Ж
Евентуален резултат, ако се спази съвета - 9П


Аз лично нямам ясен отговор на въпроса... Колесницата е положителна карта, но може да показва просто пътуване, за което ще стане ясно в този срок и май съм склонна да заложа на това тълкувание.
Интересното е, че среща би се осъществила ако Р (доколкото познавам ситуацията) изпита силна сърдечна тъга. Ако потъне в социалните си ангажименти и реши, че си е достатъчно самодостатъчен - това би попречило на срещата.
Съветът към М е да не бездейства, ако иска в крайна сметка да е удовлетворена, макар и да не се осъществи среща.

Скрит текст:
Някой има ли желание да потренира с подредба на един въпрос:
Дали до края на тази седмица (неделя) мъжът Р и жената М ще се видят?
Евентуално защо да, или защо не?
(ще дам обратна връзка)


Тъй като нищо не разбрах от твоята подредба, направих своя  Laughing с три карти. Гледам с таро на Уейт  Simple Smile

Асо мечове - Крал на пентаклите - 6 пентакли

Моят коментар е, че ще видят и тази среща ще е или като подарък или за нкой от тях ще има подарък. По - скоро за жената.  Peace Чакам обратна връзка.  Hug

Само малко ме притеснява това асо до краля пентакли... бих си помислила, че някой е готов да "победи" на каквато и да е цена, ако беше в друга подредба, ама сега не знам как да го навържа.  Rolling Eyes

Среща не е имало. Мъжът все още не е в града, утре ще стане ясно (може би) дали се е прибрал, пътувал е другаде или нещо подобно.

# 722
  • Мнения: 385
ТУТИ, ние със Секхмет, гледаме по съвсем различни начини.
Аз не претендирам за нейната дълбочина.
Ако бях гледала с друго колода, където Асо се подава с ръка от облаците, вероятно и аз щях да разсъждавам подобно на теб.
Аз гледах с тези карти обаче:
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/106714 … f&oe=556F7E63
Отговорът ми беше, че човекът ще си отиде, спокойно, ще се отърве, а преди това ще сложи в ред земните си дела. Емоциите ще бъдат за близките му, там малко може да прелеят нещата.

Човекът, мир на праха му, е имал рак на черния дроб и е изписан като безнадежден. Почина 2,5 месеца след подредбата без болки, леко и след като е бил готов за това.



Флейм, ситуацията е ясна като фактология. Ти си я прозряла. Но картите винаги са по-важни, защото обясняват всичко.
И, затова, анализът им е пределно важен - няма как иначе да се научи Таро.
Картите нямат никакво значение какви рисунки имат върху страниците си - всеки малоумен художник слага каквото си иска, важно е истинският символ да оживее, т.е. архетипа да започне да говори. Както е например в йорубианското Таро.

В този контекст, след като има и Таро на котките, очаквам и на плъховете да измислят, и на стоножките.
Още повече, че в света има вече сигурно над 10 000 колоди. Очаквам и съседа да изрисува една колода, на комплекс Манстирски ливади - изток, без ирония.

Важно е да се каже защо Кралят пентакли - земята, е първа карта, а след нея идват и водата, и огънят. Кралят е последван от чужда свита (нетипична за боята му), придружена от огнения жезъл на "първата идея".

Приятна вечер от мен, момичета.
Sub rosa Simple Smile

Последна редакция: нд, 01 фев 2015, 21:32 от Секхмет

# 723
  • София
  • Мнения: 162
Секхмет, точно защото смятам, че анализът е важен, се съгласих да отговоря на анкетата ти и се надявах да направиш анализ. Продължавам да смятам, че така беше редно. Аз разбира се, щях да изкоментирам защо съм отговорила с една или друга карта на въпросите си, след анализа.
Знам, че нямам дълбочина в познанието на Таро, но нямам против да я постигна. Начинът, по който аз гледам ми е показал, че работи, но на този етап самата аз смятам, че е повърхностен.

# 724
  • Мнения: 1 786
Секхмет, точно защото смятам, че анализът е важен, се съгласих да отговоря на анкетата ти и се надявах да направиш анализ. Продължавам да смятам, че така беше редно. Аз разбира се, щях да изкоментирам защо съм отговорила с една или друга карта на въпросите си, след анализа.
Знам, че нямам дълбочина в познанието на Таро, но нямам против да я постигна. Начинът, по който аз гледам ми е показал, че работи, но на този етап самата аз смятам, че е повърхностен.


Всички ние сме тук, за да се учим и според мен всяка гледна точка е важна. Флейм, разбирам разочарованието ти от създалата се ситуация със Секхмет и аз бих се почувствала прецакана ако бях на твое място, но апелирам и двете ви да спрете с подмятанията и да възвърнем добрия тон в темата.  Peace Simple Smile

# 725
  • Мнения: 385
Секхмет, точно защото смятам, че анализът е важен, се съгласих да отговоря на анкетата ти и се надявах да направиш анализ. Продължавам да смятам, че така беше редно. Аз разбира се, щях да изкоментирам защо съм отговорила с една или друга карта на въпросите си, след анализа.
Знам, че нямам дълбочина в познанието на Таро, но нямам против да я постигна. Начинът, по който аз гледам ми е показал, че работи, но на този етап самата аз смятам, че е повърхностен.


Всички ние сме тук, за да се учим и според мен всяка гледна точка е важна. Флейм, разбирам разочарованието ти от създалата се ситуация със Секхмет и аз бих се почувствала прецакана ако бях на твое място, но апелирам и двете ви да спрете с подмятанията и да възвърнем добрия тон в темата.  Peace Simple Smile

Киара (красив никнейм), между мен и Флейм няма подмятания. Има рефлексия.
Добрият тон се възвръща. Т.е. останалите въпроси.

# 726
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Темата ни наближава 50-та страничка, предлагам да се преместим  Wink

Новата ни тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=824502.msg30041253#msg30041253

# 727
  • Мнения: 2
Здравейте
Съвсем нова съм в форума, но темата е много интересна и бих искала да ми помогнете за едно тълкуване.
Въпросъе е дали да пътувам
В настоящето ми излезе луна
до нея в бъдещи условия КУЛА
до нея като решение Светът

Намирам отговора за не особено положителен.
Ще съм ви благодарна да споделите мнения
[file:///C:/Users/office2/Documents/ViberDownloads/43a2cdc37eb813ac2811beebce600e879389e2500f74de4cf6dbe04d4da4bee8.jpg [file:///C:/Users/office2/Documents/ViberDownloads/43a2cdc37eb813ac2811beebce600e879389e2500f74de4cf6dbe04d4da4bee8.jpg]

# 728
  • Мнения: 1

Намирам отговора за не особено положителен.


ти и сама имаш добро усещане smile3503

# 729
  • Мнения: 97
Здравейте, пускам въпрос, който ме занимава от доста време, ако проявява интерес за вас може да тълкувате. От доста време общувам чрез интернет с един  мъж, живее в чужбина , но пътува до Бг. Скоро не е писал, та се чудех може ли нещо да се получи между нас или всичко ще си остане на ниво чат.  ooooh!''как ще се развият отношенията ми с К. до 6 м.?''  карти: сила, четворка чаши, десетка пентакли,  крал пентакли

# 730
  • Мнения: 1 786
Здравейте, пускам въпрос, който ме занимава от доста време, ако проявява интерес за вас може да тълкувате. От доста време общувам чрез интернет с един  мъж, живее в чужбина , но пътува до Бг. Скоро не е писал, та се чудех може ли нещо да се получи между нас или всичко ще си остане на ниво чат.  ooooh!''как ще се развият отношенията ми с К. до 6 м.?''  карти: сила, четворка чаши, десетка пентакли,  крал пентакли


Аз ги тълкувам така: Имай търпение и не се поддавай на лоши мисли, защото ти се дава възможност за хубави преживявания просто трябва да имаш силата да ги изчакаш и очи да ги видиш. Разчитай на силата на женствеността си. Среща ще има. Не знам защо си теглила 4 карти, но на мен крал пентакли ми е един от любимците, защото това е мъж, който знае какво иска и междувременно е стабилен и финансово обезпечен.

Хубава и усмихната седмица на всички!   bouquet

# 731
  • Мнения: 97
Здравейте, пускам въпрос, който ме занимава от доста време, ако проявява интерес за вас може да тълкувате. От доста време общувам чрез интернет с един  мъж, живее в чужбина , но пътува до Бг. Скоро не е писал, та се чудех може ли нещо да се получи между нас или всичко ще си остане на ниво чат.  ooooh!''как ще се развият отношенията ми с К. до 6 м.?''  карти: сила, четворка чаши, десетка пентакли,  крал пентакли


Аз ги тълкувам така: Имай търпение и не се поддавай на лоши мисли, защото ти се дава възможност за хубави преживявания просто трябва да имаш силата да ги изчакаш и очи да ги видиш. Разчитай на силата на женствеността си. Среща ще има. Не знам защо си теглила 4 карти, но на мен крал пентакли ми е един от любимците, защото това е мъж, който знае какво иска и междувременно е стабилен и финансово обезпечен.

Хубава и усмихната седмица на всички!   bouquet

Благодаря ти за отговора.   bouquetПоддавам се на лоши мисли, защото комуникацията  ни спря внезапно без обяснение от негова страна, и си мисля, че аз някъде съм сгафила.  no пс: теглих 4 карти, защото сайтът, който намерих се теглят 4 карти. За тълкуването на ''крал пентакли'' си права. Има собствен бизнес.

# 732
  • Мнения: 4 769
Много пъти е писано , че тегленето на карти онлайн е несериозно и не дава отговори на въпросите . Няма никакъв смисъл да коментираме карти от сайтове , защото отговорите , които дават не са действителни .

Общи условия

Активация на акаунт