Отговори
# 525
  • Мнения: 526
Здравейте! Поздравления за темата, наистина полезна!
Бременна съм в 31 г.с.. Първото си дете "родих" със секцио, поради високо кръвно и седалищно прележание на плода. От тогава мина почти 2 години - на 28-ми 09 стават 2 г. Въобще не ми се иска да лягам пак под ножа, като знам какъв страх брах...Чюдя се на акъла на момичетата, които избират да родят секцио?  newsm78 Ужасно е!
Има ли случаи, които показван, че може да се роди нормално след секцио с такава малка разлика във времето?
Благодаря ви предварително!

# 526
  • Мнения: X
2 г. не са малка разлика. Wink Моите деца са с разлика 2 г. и пробвах да родя вагинално.

# 527
  • Мнения: 526
2 г. не са малка разлика. Wink Моите деца са с разлика 2 г. и пробвах да родя вагинално.
И какъв беще резултата?
Бебка за момента е напречно разположена, т.е. легнала си е удобно с гръбче към влагалището. С контракции съм, които от скоро стават начесто -около час, и усещам болка. Ако не пия магнезия се усещат силно.

# 528
  • Мнения: X
Резултатът беше повторно секцио, но то нямаше никаква връзка с предишното. Мисълта ми е, че 2 години не са малко време за VBAC.

# 529
  • Мнения: 526
Lеxie , добър довод, благодаря. Ще проведа още един разговор с АГ-то ми. Страх ме е от нова операция. От предното се възстанових трудно - раздвижих се бързо, но килцата започнаха да падат едва година по-гъсно  Tired

# 530
  • Мнения: 10
Благодаря ви моми4ета ..за из4ерпателните отговори и добрите пожелания  Hug Heart Eyes
При мен поне за сега няма друг на4ин освен секцио ...надявам се добре да мине операцията и да сме добре с бебо...
Успех и на вас Simple Smile  Praynig

# 531
  • Мнения: 695
Пипи,

В чуждоземските протоколи за ВБАК често може да се срещне изискване за 18 или 24 месеца между секциото и опита за ВБАК. Разлика от 2 години между секцио и ВБАК е нормална, не малка. Ето един източник ако четеш на английски. Ако няма някакви други индикации за секцио, по всяка вероятност имаш нормални шансове за ВБАК, стига да не се повторят предишните причини.

Колкото до позицията на бебето, можеш да потърсиш идеи от spinning babies. Дано успееш да го убедиш да се обърне Simple Smile

Виждам, че си от Варна; тук би могла да потърсиш подкрепа и от варненските дули, които имат опит с такива раждания (както и с особено позиционирани бебета) и могат много да ти помогнат. В темата са коментирани и лекари, които по принцип подкрепят ВБАК, би могла да се консултираш с някои от тях. Насочила ли си се към някого (ако не искаш не споделяй, разбира се)?

yulitoo, сетих се още нещо; може да помислиш дали не е вариант да изчакате да започне родова дейност преди секциото; по този начин бебето ще преживее част от процеса, в телцето му ще протекат разните процеси, които спомагат за адаптацията след раждането, а и ще сте сигурни, че е готово да се роди. Ако прецениш, би могла да обсъдиш такъв вариант с лекаря си; не е невъзможно и някои майки, за които секциото е единствен вариант, избират такова секцио, при което бебето си избира рождения ден, така да се каже Simple Smile Разбира се това не означава, че за вас този вариант е най-добрият. Просто се сетих да ти го спомена.

# 532
  • Мнения: 147
Добра среща на всички. Боцвам се да ви следя. Аз съм тазгодишна юлка и от нашата отчетна една мама ме препрати към вас. Успех на всички и благодаря за подробната информация, която излапах досега от вас bouquet

# 533
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Само вмъквам, че според моя лекар, с когото бяхме обсъдили варианта секцио, раздвижването в МД са прави на 6-тия час, което е чудесно, защото спомага и за по-бързо възстановяване на майката, и за по-спокоен старт на кърменето.

оооо! Това е супер! Не знаех, но ще си го имам предвид като информация.  Peace

Пипи, разликата между секциото и раждането на второто ти дете си е съвсем добре. Съвсем спокойно би могла да опиташ за ВБАК.  Peace Историята познава успешни вагинални раждания и с 11 месеца разлика между секциото и раждането (цък тук за разказ). Събитията от първото ти раждане не са константни, така че не предполагат повторно секцио.

Имате предостатъчно време бебето да се настани в добра позиция за старт! Успех! Peace Йоана вече ти е дала добър линк с информация. Ако имаш желание можем и срещичка да си направим за "надъхване". Simple Smile Правим си такива от време на време при запитване и нужда. Simple Smile

Дианка, много се радвам да те видя тук!  Hug Успех! Не знаех, че се интересуваш от темата, иначе до сега да съм ти представила темите. Simple Smile

# 534
  • Мнения: 147
Привет, Яна Simple Smile
Ами да се надяваме, че всичко ще се стече, както съм си го замислила. От моето секцио са минали шест години и за сега докторката, при която ще раждам, напълно ме подкрепя и дори ми дава съвети и предписва разни работи, за да предодвратим евентуален нов повод за секцио. Само като ме попита за годините (35) каза "Хммм - предизвикателство". Аз се изненадах - не съм пък чак толкова дърта. Но все пак като се замисля, май ми предстои първо раждане Laughing Аз съм напълно спокойна и уверена, но така да си хвърлям по едно око. Ето - това за масаж на белега не съм го знаела, но честно - не ми е приятно да докосвам мястото изобщо и няма да го правя - кожата ми е много чувствителна там. Вътре също усещам силно дърпане, но разбрах, че това изобщо не е обезпокоително за раждането. Пък и месец след секциото ми преди години, моя гинеколог такъв здрав преглед ми удари, как не влезе целият вътре да провери... #Crazy Бърка, мушка, натиска, разтваря, човърка - очите ми изскочиха и накрая доволен заключи, че всичко си ми е зарастнало идеално.
Та аз ще си почитам тук да се осведомявам и на всички пожелавам успех, здраве, обич и спокойствие. И както и да дойдат децата ни - да са здрави и честити   bouquet Hug

# 535
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Това че те подкрепя е добре! Супер!  Peace Имай си разбира се едно наум.
Тоя коментар за възраста е супер странен просто.  Rolling Eyes Да кажеш, че си на 53, та да рече "предизвикателство". Whistling Ако можеш не си го слагай хич.  Peace Това, че ще ти се брои за първо раждане въобще да не те притеснява. Няма да си нито първата нито последната 35 годишна родила вагинално за първи път. Simple Smile

Нормално е кожата и въобще белега да е по-чувствителен.  Peace И при мен в началого, когато започнах масажа беше много неприятно да пипам там. Но постепенно мястото се отпусна и престана да е толкова свръх-чувствително. Peace

# 536
  • Мнения: 147
Добре, тогава ще се поинтересувам за масажа. Честно не давам на никого да ме докосва и детето като се затича да ме гушне, слагам ръка отпред. Ако има шанс това неприятно усещане да се намали, веднага започвам.
А за годините - по-скоро ме досмеша. Влезе от едното и излезе от другото. Докато акълът ми е мааалко по-зрял от колкото на мъжа ми - а то там знаем, какво е положението - да са ни живи и здрави, ако не бяха такива деца, нямаше да са такива вълшебни бащи - никога няма да се вържа за какъвто и коментар относно възрастта си. Чувствам се здрава, силна и способна (и малко грохнала напоследък Tired Mr. Green ) и напълно уверена. Дано всичко си мине както се надявам.
Благодаря за приема още веднъж  Grinning

# 537
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 Hug

# 538
  • Мнения: 657
Еее, че бива ли такъв коментар, наистина?! Rolling Eyes И аз ще съм с първо (вагинално) раждане на 35, ама какво от това Simple Smile По-спокойна и уверена не съм се чувствала никога. Дано само и бебето да съдейства тоя път Simple Smile А с моя доктор още не сме говорили за раждане, предполагам, че е рано и затова не е повдигал въпроса..

Продължавам да ви следя и чета материали по темата ВБАК, благодаря, че споделяте! Hug

# 539
  • Мнения: 93
Мами привет отново Hug Как се процедира ако се преноси?Предизвикват ли?На мен ми остава още време до 12.07 ама като знам,че предния път преносих и  като отидох 3 дена след термин имах 1см разкритие и никаква родова дейност,се притеснявам да не стане пак така... Rolling Eyes Ако стане така на система ли ще ме сложат...направо не знам да минава вече,че само го мисля.Между другото имам едни такива болки като менструалните-т.е. контракциики нали? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт