Отговори
# 510
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Малко ме е страх без избор на екип просто да отида, сигурно веднага ще решат да ме режат и кой знае как ще се държат...

Историята познава и обратните случаи!  Mr. Green Laughing Дежурния екип да е бил по-добре настроен и отзивчив жената да роди вагинално след секцио, отколкото лекаря, който тя си е избрла... Simple Smile Така че не се настройвай от сега, че стигнеш ли до дежурен и край...  Hug

За Диков съм чувала, че подкрепя VBAC. Имам две или три познати родили при него преди време, беше в Шейново тогава. Аз имам много далечен досег с него, веднъж-дваж е бил на визитация, когато раждах в Токуда преди 6 години и толкова.

# 511
  • София
  • Мнения: 169
За Диков съм чувала, че подкрепя VBAC. Имам две или три познати родили при него преди време, беше в Шейново тогава. Аз имам много далечен досег с него, веднъж-дваж е бил на визитация, когато раждах в Токуда преди 6 години и толкова.
Това е добре, значи и с него със сигурност ще се видя. Той е направил първото секцио на моята позната в Токуда и после VBAC в шейново. Ама сега в ТК. НЕ че има значение къде е де Mr. Green Ще си запиша час,и ще се видя и с него, трябва избор да има, поне ще видя кой ми е най-симпатичен. АКо всичките са навият и са на линия как ще избера не знам.... Mr. Green

# 512
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Абе нека проблема ти е, че всички се навият!  hahaha Joy Mr. Green
Ще теглиш чоп в краен случай!  Wink

# 513
  • Мнения: 695
Атадар, честито и от мен, желая ви много хубави бебешки моменти Simple Smile

НощниHug Бррр, не мога да разбера от къде на къде си мислят, че като сме бременни могат да си ни говорят каквото си искат и да се държат с нас като с ... да не казвам. Много ми е интересно ако мъжът ти беше с теб дали така щеше да се държи... Просто го сменяй... Все трябва да е останал някой нормален в този град... Защо не пробваш Друмев, с нас винаги се държеше мило и спокойно (НО аз винаги съм била с мъжа ми при него) ... Яков също води май ЖК. Но пък там се плаща нещо в повече мисля Sad Моят лекар за ЖК пък беше абсолютен непукист, аз гледах с него въобще да не си говорим за бременността ми, захващах сама разни странични теми. Мисля че той така и не разбра, че планирах ВБА2К и че родих естествено Wink Не че и това е нормално де, просто ама че крайности.

Роси, чудесно е, че имаш подкрепящ лекар. Аз в 9тия месец гледах да се разсейвам повече, защото времето изведнъж почна да тече доста бавно, а роднините ставаха все по-непоносими. Петте дни след термина ми се сториха 5 месеца... Но пък ти може би ще успееш да се насладиш на това време по-успешно Simple Smile

Снежинке, в мислите ми си. Аз родих 5 дни след термин и доста преживявах това 'преносване', което всъщност е нормално. В американските протоколи за ВБАК по принцип дават 2 седмици след термин че може да се чака. Нашият лекар даваше максимум седмица, но ние се бяхме подготвили за преговори, ако тоновете на бебето са добре. Друго, което бихте могли да помислите и обсъдите, е дали ако трябва да се ражда, няма някаква лека форма на индукция, която да е подходяща за твоя случай (зависи много от това дали имаш все пак някакво разкритие и признаци на родова дейност). Сигурно знаеш, че е добре да се движиш, да седиш на топка на фитнес, и т.н. методи за естествено подпомагане на началото на процеса....  Надявам се много скоро да се похвалиш с бебоче Simple Smile  

За ревизията (с ръка) и аз съм чела, че не е задължителна; също имаше и едно изследване, че не е и много точна и може да доведе до ненужна интервенция. Аз не исках да ми правят, но в крайна сметка се съгласих на дигитална ревизия - с един пръст, не с цяла ръка, при която не се изисква пълна упойка (всъщност няма нужда от никаква). Лекарят много държеше, нали съм с 2 операции. Направи ми я за може би минута след раждането на плацентата, не усетих абсолютно нищо (без упойка) - това ако те е страх от болката.

Зверчето,
Абе нека проблема ти е, че всички се навият!  hahaha Joy Mr. Green Ще теглиш чоп в краен случай!  Wink
 Joy

Аз мисля, че трябва да успееш да намериш подкрепящ лекар, доста момичета от София родиха ВБАК, при различни лекари. А всъщност Киров не може ли да те насочи към някого? За страха да отидеш без избор на екип препоръчвам присъствие на бащата или друг подкрепящ те близък, подготвен да 'работи' с екипа, докато ти си раждаш на спокойствие.

# 514
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Йо, това, което ме спира да отида на ЖК в МД е на първо място финансовата страна. Не са много парите, но в крайна сметка пакета включва неща, които не желая и това обезмисля цялото упражнение. Категорично не желая и не намирам за нужно ежеседмично рутинна ехография и запис на тонове примерно в края на бременността, особено преди термин.

Предложиха ми няколко имена познати жени. Ще тегля чоп накрая май и аз.  hahaha Joy

# 515
  • Мнения: 646
За Диков съм чувала, че подкрепя VBAC. Имам две или три познати родили при него преди време, беше в Шейново тогава. Аз имам много далечен досег с него, веднъж-дваж е бил на визитация, когато раждах в Токуда преди 6 години и толкова.
Това е добре, значи и с него със сигурност ще се видя. Той е направил първото секцио на моята позната в Токуда и после VBAC в шейново. Ама сега в ТК. НЕ че има значение къде е де Mr. Green Ще си запиша час,и ще се видя и с него, трябва избор да има, поне ще видя кой ми е най-симпатичен. АКо всичките са навият и са на линия как ще избера не знам.... Mr. Green
Аз съм с VBAC при Диков. Секциото ми не беше при него.
За мен - много читав човек и лекар. Но ако ти каже "НЕ" за VBAC, няма ти шанс да го "убедиш".

# 516
  • Мнения: 646

За Диков съм чувала, че подкрепя VBAC. Имам две или три познати родили при него преди време, беше в Шейново тогава. Аз имам много далечен досег с него, веднъж-дваж е бил на визитация, когато раждах в Токуда преди 6 години и толкова.
Това е добре, значи и с него със сигурност ще се видя. Той е направил първото секцио на моята позната в Токуда и после VBAC в шейново. Ама сега в ТК. НЕ че има значение къде е де Mr. Green Ще си запиша час,и ще се видя и с него, трябва избор да има, поне ще видя кой ми е най-симпатичен. АКо всичките са навият и са на линия как ще избера не знам.... Mr. Green
Аз съм с VBAC при Диков. Секциото ми не беше при него.
За мен - много читав човек и лекар. Но ако ти каже "НЕ" за VBAC, няма ти шанс да го "убедиш".
Не е нужно да ходиш на консултации при него. Началото на 9тия месец е ОК да се запознаете.

# 517
  • София
  • Мнения: 169
Мерси много за информацията Hug
А ти в този медицински център ли се запозна с него или директно в болницата. Аз нямам негов телефона, казаха ми да си запиша час в центъра newsm78

# 518
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, сега открих темата ви и съм прочела само последмата страничка...искам да ви попитам нещо ако има мами тук които са минали и двете раждания...кое препоръчвате...не че имам възможност да избирам, много скоро мо предстои секцио в МД Варна при проф.Корновски, със спинална упойка, поради опасност от отлепяне на ретина, едро бебе и конизация на шийката...това са причините, страх ме е от операцията.... Shocked  и от нормално  раждане ме е страх  Confused Първо бебе ми е ...малко объркано стана, ноисках да ви попитам толкова ли е страшно секциото че предпочитате нормалното раждане    Embarassed

# 519
  • На Джансел в сърцето..
  • Мнения: 89
Здравейте момичета, сега открих темата ви и съм прочела само последмата страничка...искам да ви попитам нещо ако има мами тук които са минали и двете раждания...кое препоръчвате...не че имам възможност да избирам, много скоро мо предстои секцио в МД Варна при проф.Корновски, със спинална упойка, поради опасност от отлепяне на ретина, едро бебе и конизация на шийката...това са причините, страх ме е от операцията.... Shocked  и от нормално  раждане ме е страх  Confused Първо бебе ми е ...малко объркано стана, ноисках да ви попитам толкова ли е страшно секциото че предпочитате нормалното раждане    Embarassed

Не се притеснявай.Не е толкова страшно секциото..но нормалното раждане е по-добрият и щадящ вариант за майката и бебето.Болка винаги има..независимо дали по време на самото раждане или след операцията,но като видиш малкото човече забравяш всичко Hug Hug

# 520
  • Мнения: 646
Мерси много за информацията Hug
А ти в този медицински център ли се запозна с него или директно в болницата. Аз нямам негов телефона, казаха ми да си запиша час в центъра newsm78
Записах си час в центъра за семейно планиране - там е всяка сряда от обяд. Поне беше. Ще ти пусна телефона на лични ако те интересува.

# 521
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте момичета,
Макар, че още ми е рано да мисля за раждане, наскоро се записах при вас и с интерес чета всичко.
Днес ходих на преглед при една лекарка, която хич не ми е по вкуса, но ми каза нещо, което ме накара да си задавам въпроси. Аз имам миома, която е на предната стена на матката малко над белега от секциото. Та тази лекарка каза, че мястото било кофти, защото имало опасност, като ме срежат да срежат миомата и да получа кръвоизлив. На моите думи, че бих искала да пробвам нормално раждане, едва ли не ми изкрещя, че "ти с тая миома как мислиш, че ще родиш нормално. То със сигурност ще е седалищно и раждане изобщо няма да тръгне и т.н." Изобщо не влязох в разговор с нея, защото видях колко е убедена, но се зачудих доколко миомата влияе и има ли някой подобен опит. Миомата ми е 6 см.

# 522
  • София
  • Мнения: 169
Мерси много за информацията Hug
А ти в този медицински център ли се запозна с него или директно в болницата. Аз нямам негов телефона, казаха ми да си запиша час в центъра newsm78
Записах си час в центъра за семейно планиране - там е всяка сряда от обяд. Поне беше. Ще ти пусна телефона на лични ако те интересува.
Аз го намерих, записах си час за 2ри Юли, стискайте палци Laughing Hug

# 523
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Iggiberry, не е никак рано да се подготвиш и информираш за раждането!  Hug
Не съм попадала на информация относно миома и вагинално раждане. Ще се разровя!  Peace

yulitooo, информирай се добре какво се случва по време на секцио. Ако ти понася, дори можеш да гледаш клипове как се прави - има много учебни клипове в youtube какво се случва. Разпитай лекаря си каква е процедурата в болницата. Също така специално в МД Варна можеш да си вземеш бебето веднага след операцията, когато те заведат в стаята ти (ако си със спинална) или веднага щом излезеш от упойката (ако си с пълна). Желателно е да се закърмите колкото се може по-скоро след операцията. Ако не се чувстваш достатъчно добре физически помоли някоя сестра/акушерка да ти асистират с поставянето на бебето. Няма причина да ти откажат!
Хубаво е да се раздвижиш колкото се може по-бързо след операцията. Обичайно раздвижват след 24+ часа, но и 10-12 часа след операцията е добре и възможно, стига всичко да е минало гладко.  Peace
Пий много течности за да избегнеш негативните последствия след операцията, най-вече заради евентуално главоболие и гадене/повръщане, които могат да се появят като страничен ефект.

Много от жените започват да треперят неконтрулируемо след като започне да ги пуска упкойката. Хубаво е да го имаш предвид и да не се плашиш.

Желателно е да имаш придружител със себе си по време на операцията. Не е редовна практика, но бъди сигурна, че няма да си прецедент!  Peace Настоявай да има някого с теб. Горещо препоръчвам да си наемеш дула. Дори да не е с теб по време на операцията преди и след това може да ти е отлична подкрета и от полза за да преминеш през всичко, което ти предстои. Ако можеш да си го позволиш, след раждането по време на престоя в болницата също е хубаво да имаш придружител със себе си.

В багажа за болницата си сложи разни неща, които да ти помогнат да се чувстваш по-спокойно и по-уютно. Снимки на любимите хора, любимата ти възглавница или каквото там се сетиш и си имаш. Simple Smile

Хубаво е да започнеш физиотерапия след раждането. Мисля, че се започваше около 6 седмици след операцията, но не съм сигурна. Хубаво е да провериш.

В МД Варна предлагат консултация с психолог след раждането. Хубаво е да се възползваш! Шансовете да имаш следродилна депресия след секцио са по-големи отколкото след вагинално раждане. Информирай се какви са симптомите и какво е възможно да направиш като профилактика.

Информирай се внимателно и от независими източници (разбирай не лекаря ти) за евентуалните рискове и усложнения, които могат да последват. Да, кофти са, но по-добре да знаеш с какво можеш да се сблъскаш и да не стигнеш до никое от тях, отколкото да се сблъскате челно и да не знаеш какво те е "блъснало" и от къде ти е дошло.

Предвид конкретната ситуация е възможно секциото да се направи при започнало раждане или поне след термина. Обсъдете го и настоявай! Не се съгласявай в никакъв случай на дата преди 39 навършени гестационни седмици, освен ако няма някаква спешна ситуация, която да налага по-ранно раждане.
За бебето е много по-добре, ако операцията се направи при започнало раждане или поне колкото се може по-близо до термин. Това намалява част от рисковете за детето!  Peace Лекарите не обичат да го практикуват много-много това, защото не е "планирано", но гоним вашата сигурност, а не тяхното удобство. Peace

Това се сещам на прима виста! Питай, ще помагаме с каквото можем!   bouquet Hug
Има супер много информация на английски как да намалиш щетите от едно секцио и как то да е възможно най-щадящо за теб и бебето ти. Разрови се! Прегледай и линковете и информацията в първата публикация на темата.  Peace

# 524
  • Мнения: 695
Нощни очи, мисля чв информацията ще е страшно полезна за yulitoo, незаменима си Simple Smile

Само вмъквам, че според моя лекар, с когото бяхме обсъдили варианта секцио, раздвижването в МД са прави на 6-тия час, което е чудесно, защото спомага и за по-бързо възстановяване на майката, и за по-спокоен старт на кърменето.

yulitoo, желая ти всичко да мине по най-добрия за вас начин  Hug И естественото раждане, и секциото, могат да бъдат прекрасни преживявания!

Общи условия

Активация на акаунт