Декемврийче 3 годинки прави сред игри и сред забави! - 23

  • 61 309
  • 731
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 55
Ей къде сте, момичета?

Ние бяхме за два дни до селото ни,на въздух..само дето по целия път жега..там мъгла и дъжд:)Е мъгла малко имсше първия ден,ама вчера не спря да вали почти.Но беше яко,Ая се изкефи..стари играчки..любимата й кака там:)

Вчера ни разби всички като съвсем небрежно нк каза:"Ааа...китайче...там където живее пандата." Ние се опулихме,вярно че й казвам разни животни в нас дето имаме къде живеят,на един глобус,ама ме втрещи,че го свърза "китайче-Китай-панда" Simple Smile

Хубавото е,че по пътя се държа идеално,не е гъкнала,само смях,закачки,лиготии,въпросчета..ама няма рев:)Не пътува в стола,но си е успех.Сега сме й обещали нов стол,за голямо дете,а тя обеща да седи в него:)

Приятен ден на всички!

# 646
  • София
  • Мнения: 403
здравейте, момичета Simple Smile

Ние отново сме трима вкъщи - Гоги в събота през нощта вдигна температура и то една гадна такава между 37 и 38 градуса. Той направо е тиранин в момента - толкова е крив , вече много съм му набрала. В понеделник вече овладяхме положението и днес вече е с изчистваща кашлица. Не смея да го водя по градинки и сме си у нас в двора, но пък му липсва детска компания и само хленчи и го избива на вандалщина.

# 647
  • Мнения: 519
здравейте, момичета Simple Smile

Ние отново сме трима вкъщи - Гоги в събота през нощта вдигна температура и то една гадна такава между 37 и 38 градуса. Той направо е тиранин в момента - толкова е крив , вече много съм му набрала. В понеделник вече овладяхме положението и днес вече е с изчистваща кашлица. Не смея да го водя по градинки и сме си у нас в двора, но пък му липсва детска компания и само хленчи и го избива на вандалщина.

И ние сме задружно болни вкъщи. В неделя каката вдигна Т, снощи малката, а от днес съм и аз. Не сме мърдали и ние никъде, с изключение на ходенето до док. и връщането пеша. Малко се притеснявам сега, но пък беше такова хубаво времето днес, че не се стърпях. А и малките не бяха с Т в момента... Хайде успокойте ме, че сега ме гризе съвеста... Confused Кашляме всички и то с една гадна суха кашлица. Пием Проспан на капки, дано помогне, че ме болят гърдите като се закашлям. Praynig

Цвети, бързо оздравяване на Гоги. Hug

# 648
  • Мнения: 152
Здравейте,
ех и ние сме болни , по-скоро Алекс и сме си в къщи. А тъкмо в понеделник лелите от яслата най-после повярваха в него и го бяхме пуснали без памперс. Беше се справил много добре, само веднъж го бяха изпуснали, но явно някой се е разсеял. Той като е свикнал там да си е с памперс и най-вероятно е забравил Simple Smile) Ама и аз какви бебешки неща ви разказвам , ама какво да се прави , малко сме назад в това отношение. Въпреки че в къщи отдавна си седи без , дори и за следобедния сън не му слагам. Но пък като му се доака идва и си ми носи, хич не желае да седне на това гърне. На игра да или да пишка, но стане ли въпрос за другата работа или памперс или изведнъж се оказва ,че нямало ... абе и това ще  преборим ама да видим кога.. че то вече срамота Simple Smile
Енигма, как ще се притесняваш ,че си ги извеждала - напротив. Аз вчера не изведох Алекс малко от мързел и доста ме гризеше съветта. Такова хубаво време , че човек трябва да се възползва. Дори ме е яд, че сега ще се разваля и няма да може да се седи на вън, но нищо да вземе поне да застудее едно хубаво ,че да се свърши с тия бацили и вируси ,че нервички нямам вече.

На всички болнички бързо оздравяване, а на здравите стискам палци да удържат фронта и да не се изпоразболеят.
 Hug от нас на всички.

# 649
  • Мнения: 298
Ние сме здрави. Подариха и книжка с пъзели голяма занимавка в началото и беше много трудно, сега се справя супер, повечето ги реди съвсем сама. А с водните боички става страшно, не ми се иска да и ги давам пак.
С баткото нещата вървят прекрасно. Лошото е зад нас.
Всички болнички да се оправят бързо. Hug

# 650
  • Мнения: 519
Енигма, как ще се притесняваш ,че си ги извеждала - напротив. Аз вчера не изведох Алекс малко от мързел и доста ме гризеше съветта. Такова хубаво време , че човек трябва да се възползва. Дори ме е яд, че сега ще се разваля и няма да може да се седи на вън, но нищо да вземе поне да застудее едно хубаво ,че да се свърши с тия бацили и вируси ,че нервички нямам вече.

Ох, благодаря за успокоението. Hug Аз се притесних, защото вдигат Т, но пък в момента нямаха и рискувах. Тази сутрин, обаче, Ели пак вдигна Т (38) и Гери и тя.... А на мен цяла нощ ме тресе... Абе някакъв ужас е. Кашляме дружно и си духаме носовете. Whistling Сега пак ме втресе и трябва да пия нещо, че не мога да се вдигна от леглото, а няма кой да ги гледа тях. Tired

И аз се надявам студа да ги умори тези гадни вируси, че е отвратително. #Cussing out

# 651
  • Мнения: 1 572
Enigmata, mama_Iva, tsvety, да оздравяват бързо и дечица и родители  Hug
Много коварен излезе този грип. Около нас всички познати са болни. Ограничила съм контактите, но не съм ги спряла, така че съм в очакване... На танците на каката и учителя беше болен и някой от майките си шушнеха кой в къщи е болен. Стана ми леко криво, но детето има нужда да е сред хора, да е навън. Днес имах работа около Южен парк и взех голямата. Като се лепна за едни пързалки, оставих я, какво да правя. След малко търчат майки, бършат носове, а децата така се забавляваха, че ми дожаля да я дръпна..все едно тя е виновна за нещо.

# 652
  • Мнения: 519
Благодаря на всички ви за пожеланията! Hug За съжаление, нещата не вървят добре. Sad
След 3 дни с Т, джипито изписа аб - голямата Клацид, малката Аугментин. Т спадна след приема на аб, но кашлицата продължаваше - ужасна суха кашлица (при голямата) и по-влажна при малката. Уж джипито ги слушаше и нищо нямаше, а в събота ги заведох на частно и малката се оказа със спазъм и бронхит. Tired Преслуша обстойно каката (защото са наясно за пневмониите и) и каза, че гърдите са чисти и проблема явно идва от горе. Изписа и Синекод капки и Тусавит сироп, да ги пие заедно. Казах, че не съм с добро мнение за Синекода и ме притеснява да не направи по-голяма беля, но отговора беше, че няма проблем и надолу са чисти гърдите. Дадох на два пъти вчера комбинацията и като си легна дъщеря ми, кашлицата спря и не е кашляла през нощта. Shocked Сутринта, обаче се заслушах на гърдичките и сякаш имаше спазъм. Confused Няма Т, не чувам хрипове... Вече започвам да се побърквам.

# 653
  • Мнения: 1 572
enimata, много неприятно развитие на грипа...
Правите ли инхалации? Гоше при последната  пневмония това го вдигна на крака. Инхалации с физ.разтвор и вентолин на сироп в възможно по-ниска доза.

# 654
  • Мнения: 1 264
Бързо оздравяване на всички болнички. HugМай дочух по тв ,че за този грип не трябвало да се изписват антибиотици,слушах с половин ухо.
Между другото температурата е добре,естествените защитни сили на организма,аз държа три дни ако е до 39без нищо/вечер ако някой мрънка облекчавам с оцет и вода/,по мои наблюдения за три дни всичко минава,явно благодарение на подържаната температура,но когато съм сваляла болестта доста се удължала и докато тялото не си мине оздравителната фаза не оздравява-това съм го наблюдавала при моите деца.
Да чукна на дърво малките не са се разболявали от около 2год.,дано да е все така. Hug
Енигма,бързо да оздравявате и вече да не ви повтаря HugБраво на личния ви ,че някой изписват антибиотици без да изчакват изобщо.За кашлица ,аз давам черна ряпа с мед,Добра хубаво ти е казала за инхалации,а иначе това може и да не било спазам ,при моите като се насъберат секрети в гърлото и на мен ми се чува така,пиши да кажеш как сте:hug:

Последна редакция: нд, 26 яну 2014, 11:09 от mari:)

# 655
  • Мнения: 519
Добра, инхалации не съм правила. Не се сетих само за физ. р-р. ooooh! Още довечера ще им направя и на двете.
Мари, радвам се, че пишеш! Hug Как си? Как върви бременността? И аз си знам, че вирус с аб не се мори, но майка ми леко се възмути защо не била изписала аб и как децата толкова време се влачели с Т. Това за Т е вярно, но аз съм със слаби нерви и просто не мога да ги гледам с висока. Sad Ели иначе на третата вечер вдигна 39.5 и на др. ден вече нямаше. НО след ден отново вдигна и хайде на аб.

# 656
  • Мнения: 55
Здравейте момичета!

Дано поне при Цвети и Ивето нещата са добре!Енигмата,стискам палци и вие да сте добре вече!

И аз като Мари само чукам на дърво и се моля и занапред да е така добре..но много не вярвам.Имам предвид досега няколкото случая със сополки е било покрай зъбите накрая.Вирусче може би два пъти е минавало през нея - веднъж по-миналата година и сега по Нова година едни сополки..дето всички минахме.Беше за два дни,една нощ с Т..и аз бях така.Искам да кажа,че също не я свалях нито на нея,нито на мен..добре че поне не бяхме накуп...За една нощ сякаш премина тогава.Но това беше много леко изпълнение..като слушам сега за този грип...

В тази връзка ви питам (нещо което половинката ми пита всъщност)...???Дали е добре за едно дете дс не боледува всъщност?Дали това че сега не боледуват ,защото не ходат на градина,засилва силите в дългосрочен план...или напротив...?

Мари,и към теб е.. Защото знам,че каката също не е тръгнала рано..или бъркам?Значи уточнявам...тя сега контактува с деца,но винаги гледаме да са Ок...на приятели,на съседите ни,пред блока се съобразяват хората...

А и към всички,гледали дете до по-късно вкъщи...ми е питането???Просто много ме замисли татко й...Simple Smile

Приятна снежна неделя:)Чудно е навън:)

# 657
  • Мнения: 519
Кали, зависи от детето, според мен. Каката до преди да тръгне на градина (на 3год. и 7 мес.) не беше боледувала сериозно. Тръгна и се започна порочния кръг. Малката, разбира се стартира с болестите по-рано, защото каката ни носеше "подаръци" от градината. ooooh!

# 658
  • София
  • Мнения: 403
здравейте,

Благодаря ви, момичета. Гоги е добре сега е останала една откъртваща кашлица след сън, но Т и сополи няма.

Калина, и аз смятам че си е строго индивидуално за детенцето.

Момичета , аз имам сериозен проблем с Гоги - не спира да хленчи и да реве за щяло и нещяло. Няма да се храня, не го искам това, Гушни ме , че не мога да ходя / от неговата стая до хола, което е два метра/, Не ме обличай, Храни ме, не мога сам, Няма да  си мия зъбите, Върни ми сополите/ след издухване/. Просто е малък кошмар, няма такова тръшкане и хленч. И двамата с мъжа ми сме пред ръба - да не го отупаме едно хубаво, но това не е решение и незнам как да се справим. Искрено се надявам да е период и като тръгне на ясла да се поуравновесят малко нещата. Той винаги се тръшкал, но сега е нетърпимо на моменти. Онзи ден го оставих да хленчи/реве около 1,5 часа без прекъсване.

# 659
  • Мнения: 193
здравейййте
и ние не пропуснахме АБ ,пихме аугментин 8 дена,само кашляше,без Т ,...от сряда пак на градина,9 деца са и са ги разпръснали по другите групи -при батковците и каките ...
добрече вална снежец ,малко да убие тия вируси ...да зачервиме бузките навън  Wink ,да видиме колко ще се задържи де Laughing

Общи условия

Активация на акаунт