Декемврийче 3 годинки прави сред игри и сред забави! - 23

  • 61 280
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 90
здравейте,

Благодаря ви, момичета. Гоги е добре сега е останала една откъртваща кашлица след сън, но Т и сополи няма.

Калина, и аз смятам че си е строго индивидуално за детенцето.

Момичета , аз имам сериозен проблем с Гоги - не спира да хленчи и да реве за щяло и нещяло. Няма да се храня, не го искам това, Гушни ме , че не мога да ходя / от неговата стая до хола, което е два метра/, Не ме обличай, Храни ме, не мога сам, Няма да  си мия зъбите, Върни ми сополите/ след издухване/. Просто е малък кошмар, няма такова тръшкане и хленч. И двамата с мъжа ми сме пред ръба - да не го отупаме едно хубаво, но това не е решение и незнам как да се справим. Искрено се надявам да е период и като тръгне на ясла да се поуравновесят малко нещата. Той винаги се тръшкал, но сега е нетърпимо на моменти. Онзи ден го оставих да хленчи/реве около 1,5 часа без прекъсване.
Цвети, аз мисля че е период на ревност от негова страна. Иска цялото внимание на мама да е към него и да не се делиш между двамата. Само че как да реагираш, незная. Може би ако имате възможност някой да гледа бебка за час - два, а ти да се занимаваш само с него, да си имате време само за вас двамата, може би ще му помогне да преодолее този момент. Или ако го включваш да помага за бебето, да донесе памперси, да подаде дрешка, да се почувства голям и значим, незная... Опитай, може и да помогне.
 Само да ти кажа че явно е период на възраста им, защото Сияна, макар и глезлата на всички в къщи, сега за да привлече внимание взе да говори по бебешки, което и като бебе не е правила.

# 661
  • Мнения: 1 572
tsvety_georgieva, ревнува Гоги. Все пак и той е още бебе. Моите нали са със същата разлика. Като слагах Гоше да суче, Али идваше и му буташе главата да не ме хапел. Обяснявах и, че бебетата така се хранят, че и нея така съм хранела. Та завършвах Гоше закачен да суче, а тя легнала отгоре ми Simple Smile Или докато той яде и чета книжка. Гледах да има общи занимания....но си е трудно. Еличка още не му е интересна, но като започне да сяда и пълзи ще пламне голямото приятелство. Малко тегав период, но пролетта ще се разсеяте и тримата.
Пп: Моите уж порастнали, току що се сбиха Simple Smile)) По-точно малкия налага кака си, защото е пипнала точно играчката, която той иска. Пък в къщи е само 1 играчка, други нямаме  Joy
Татко им обеща пързаляне с шейна.....аз замръзвам обаче няма как...ще ходим и ние при белиете мечки бррррр.

# 662
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета  Hug

Отдавна не съм се разписвала, но едната колежка напусна и сега докато назначат друга, което не се знае кога ще стане изпълнявам и нейните задължения и   Crazy . Децата са здрави и дано останат такива, че иначе не знам. Дано този страхотен снежец избие всичко вирусно носещо се из въздуха  Praynig

Дано и другите болнички се похвалят с възстановяване. Иве  Hug, Енигмата  Hug

Цвети и аз да подкрепя за ревността момичетата. Но ти сигурно си се досетила за причината, въпроса е да пробваш методите за разсейване, които са ти предложили, ако вече не си и дано скоро отмине. Hug

Аз тази сутрин заключих детето в колата, с ключа вътре, а имаме само един. ooooh! Поне беше запалена и парното работеше, но се опитвах да и обясня как да отключи, а тя само стои и ми се смее  #Cussing out После си седна на столчето и си стои. Мъжа ми след като беше изринал нашата кола, изрина и на брат си, за да доведе ключар. Който пак не можа да я отключи, че била замръзнала ключалката, но ни даде акъл детето да натисне копчето за прозорците, което тя слава богу разбра, но го отвори съвсем малко и не ще повече  Mr. Green. Добре, че ми е тънка ръката, че се справихме, но беше ужасно начало на седмицата  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Оплаках се и се оттеглям  Embarassed

Сетих се да, че има и с какво да се похваля. От три дни Бори спи в детската стая при кака си. Ние още като я правихме, преди тя да се роди, купихме две единични легла и лятото се бяхме пробвали, но без успех, а сега се получи от раз.  Peace

Добра, ние ходихме вчера на пързалка, и мен не ми беше много на кеф, че и валеше, но като ги видиш как се забавляват, не че не го знаеш .........  Hug

# 663
  • Мнения: 1 262
Енигмата,благодаря,добре съм,всичко засега е добре,дано да е все така и бебата да е жива и здрава на финала Hug
Разбирам те отлично,много е тежко да гледаш детенце болно,но успокоението е,че така растат децата,после някак изграждат имунитет и болестите са много по-малко. Hug
 Кали,зависи.Наистина до преди да тръгне на детска  не боледуваше,въпреки ,че я водих по детски центрове и имаше постоянен контакт с деца.Зависи и каква емоционалност е,как ще приеме процеса като цяло.Ако е по-чувствителна,ако е много привързана към теб ще приема процеса по-трудно и съответно това предразполага към повече боледуване,но хубавото ,ако може да се нарече така ,че голямото боледуване е най-вече първата година в детската-процеса на адаптация.
Ти избрала ли си детска градина?

# 664
  • София
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета!
И нас не ни подмина грипа, но смятам че само благодарение на инфлуцида, който пиха от началото на януари го изкараха по-леко, Влади държа висока температура по-малко то денонощие, която не съм сваляла, останалите изкарахме само с общо неразположение, световъртеж и кашлица. Сега сме добре, но утре на каката и предстои малка операция на дланта и ми е леко притеснено Rolling Eyes
Калинче, наистина децата вкъщи боледуват по-рядко. Каката като тръгна на градина уж беше калена и с добър имунитет, ходи първите 3 месеца без пропуск на градина, след това изкара 1-2 вирусчета, и после чак през май като изкара 2 ангини за 1 месец я спрях от градината за през лятото и... от есента сега е ужас, седмица на градина седмица вкъщи, все сополи, все тонзилити без край. Мисля че зависи и от това, че там са предучилищна, децата ги водят откровено болни понякога, намира се в блок и е претъпкано- към 35 деца са в групата. При Влади е по-добър контрола за болни деца, ама и там ги пращат недооздравели и пак така- седмица-две на градина и седмица вкъщи. Лошото при нас е че се влачат бацилите от 2 независими източника и като се разболее едното и второто подхваща #2gunfire

# 665
  • Мнения: 55
Момичета,благодаря за мненията!

И аз така очаквам да е..няма начин да не се мине през това..Остава ми успокоението,че поне вече е доста осъзната и си казва...

Мари,тя е така залепена,знаеш..че не ми се мисли..Избрала съм две градини в района ка Бистрица,където ще се местим.Преди това ням да я давам..което е поне до есента..а както върви ремонта..май до другата пролет ще изкараме.Но не бързам,работа няма да почвам,ще я гледам.Сега напролет искам да ходим повече в един детски център,има разни занимания там .Два-три пъти седмично да свиква с група деца на едно място.

Иначе градините ми е все едно коя ще е,едната е по Монтесори програма,и може на половин ден,а аз мисля да ходи до обед.Ако иска да стои цял ден в един момент..ще доплатим и ще стои.Най-важно ще ми е коя градина ще разреши в началото да оставам с нея.Вече намерих една такава през моя приятелка,и двете й деца бяха там.Малко е по-далеч ,но ако другите не дават тази опция,ще я мисля нея.Искам ясно да разбере Ая ,че отива там з удоволствие,да играе и да се забавлява с деца.Тя в нас все ми казва "Мамо,айде играй,и ти си дете"Simple SmileСега я подготвям усилено на тази тема,разказвам й готини неща за градините...искам в един момент сама да пожелае.Какго сега иска да играем с децата долу,да ходим на клубчета..Така да поиска и това сама.Голямо предизвикателство ми е да успея:)Аз си ненавиждам градината от едно време,просто искам да й създам хубав спомен от това време,което ще изкара там.

Цвети,ако ще те успокоя...И Ая май влезе в странен период:)Често се чува Не,разплаква се понякога ей така..тръшва се някой път..Ти тогава си лоша,ми казва...Също иска да я нося..За яденето само тичам след нея докато вършее...Представям си с бебе на ръце какво ти е..Кураж!Дано отмине бързо този пуберски период! Hug Може и да има ревност при Гоги също.То е ясно че трябва да си спокойна и да не му се карате..ама и ние сме хора все пак.Аз на моменти имам чувството ,че ще гръмна от едно и също нон стоп..и обясненията..и не ми дав дори да говоря по телефона..все с мен..даже в банята..Страшна работа е!Щом започнах да повишавам тон за някои неща,сещай се. Дето са ми волски нервичките.Но няма как,ще се мине през това.Наскоро четох,че докъм 4 минават и тези неща и детето пак става мило и сладко:)

Дано всички вече са добре дечица и да се разминават тези гадини!Илиянче,дано и вие сте добре!А това което описваш с тия градини и предучилищната..много е лошо..цялата ни система е..отврат.

Приятен ден!

# 666
  • Мнения: 1 262
Кали,много хубав подход,подхождаш към процеса плавно,така и трябва.Много хубаво си запланувала нещата,дано да намериш вашата градина и Ая да ходи с удоволствие,и най-вече да попаднете на добри учителки.За Дая беше голям стрес тръгването на градина,как плачеше милата,и не само тя всички деца от групата -първата година,учителките казваха,оставяйте децата и бягайте,ама то ти се къса сърцето направо.Мъжо пък ме успокояваше и викаше,нищо така я каляваш за живота -занапред,това не ме успокояваше определено.Сега си мисля,че няма да причиня това на Аля,ще я пусна възможно най-късно,тя има желание иначе.
В интерес на истината и аз ненавиждах детската градина,май все още не познавам дете в България,което да ходи с желание.
 Искам да ви попитам ,дребните ходят ли редовно по голяма нужда?От няколко месеца сме в един период,в който Аля ходи на три дни ,явно проблема е психологически защото се стиска колкото може,казва,че я боляло дупето и после като се изходи всичко е наред,така до следващия път.

# 667
  • Мнения: 1 572
Искам да ви попитам ,дребните ходят ли редовно по голяма нужда?От няколко месеца сме в един период,в който Аля ходи на три дни ,явно проблема е психологически защото се стиска колкото може,казва,че я боляло дупето и после като се изходи всичко е наред,така до следващия път.
Али имаше проблеми на тази възраст. Започна да 3 дена и стигна до 10. Няма да навлизам в подробности каква драма беше.  Дълго се дърпах от лекарства, но един ден просто нямаше накъде и сложих свещичка на поредна 7-9 дневна пауза. След това започнах да давам ежедневно Лактулоза Мип. Нормалната доза не действаше, давах силно завишена и пак нищо по 2 дена, на 3я пак свещичка. Лактулозата обаче задвижи механизма и детето влезе в ритъм за няма и 20 дена. С налучкване започнах да го давам в 4ч през нощта, защото така я "хващаше" веднага след ставане и още сънена се отпускаше. Ако го дадях през деня или рано нощта пак се стискаше и нищо.
После спрях сиропа, но всичко си беше нормално или близо до нормалното. И сега не ака всеки ден, но що годе редовно. Нямам думи да опиша колко съжелявам, че я мъчих месеци преди да дам сиропа. А свещичките са доста гадно решение и дано да не стигате до тях. От онзи период и излезе външен хемороид Sad
Пп:  пробвах на себе си и от двете неща, просто да видя дали е неприятно. Сиропа действа много нежно, без болки и подуване...  докато свещичката ми разказа играта, а на нея на 3годинки какво и е било не знам.

# 668
  • София
  • Мнения: 24
Мари, Влади също има проблеми със запека, стигна се до пролапс на правото черво, като акаше така се напъваше, че изпадаше част от лигавицата. Също като Добра давах лактулоза, но решаваше проблема само временно. Сега съм сменила изцяло хранителният режим, почти всеки ден му давам овесени ядки голяма порция за закуска, освен това поне 1-2 ябълки или круши на ден, повечко зеленчуци, които се налага да ги тъпча, но няма как, и разбира се повече течности. Тук ударих на камък, защото вода пие по 3-4 глътки, фреш рядко харесва, явно не всеки му допада на вкус, с чая същото, но харесва от купешките детски сокчета, така че давам от тях поне по 2 на ден да си набави и течностите. Започнах да давам и пробиотик- дъвчащи таблетки Лактофлор, те са и с фибри и като ги почнах- о чудо, процеса се нормализира. За сега става номера, като стана по-меко акото започна да ходи без болка и сега си се изхожда редовно и без проблеми ттт.

# 669
  • Мнения: 1 572
При нас овесените ядки са абсурд. Не можах да ги науча. Мисля да правя овесени садки и може да ги порбутам. За сметка на това всеки ден пият по голяма чаша фреш, веднага разхлабва (особено есента с 2-3 сини сливи). В началото не искаха, сега се бият и чакат като диви животинки пред машината докато го правя Simple Smile)) Иначе и Али не близва вода, с много настояване и се събират по 3-4 глътки. По цял ден ходя след нея с едно шише, а като е на градина устните и стават на люспи от обезводняване.
Обичат парченца ябълка (също разхлабва), но всичко е състезание. Ако голямата каже НЕ и малкия от солидарност НЕ  Twisted Evil ... и обратно. Да дам цяла небелена ябълка както правят градината - абсурд!
Реших да правя редовно  боб яхния. Чета, че е много полезен (профилактика за ракови заболявания по стомашния тракт), а в къщи беше почти табу. Бях в невидение за трика със сода за хляб в боба.... но наистина решава някой проблеми  Mr. Green

# 670
  • Мнения: 519
И ние имаме проблем с акото, но (Слава Богу) не е запек/неходене, а изпускане. Гери казва, че ѝ се ака, но когато идем в тоалетната, вече има изпуснато на гащите, а понякога и направо там. ooooh! Говоря, обяснявам, но трябва да я дебна непрекъснато. По едно време и пишото изпускаше... Седя и се чудя, от градината ли е нещо... Там не е правила така, поне не са ми давали гащи за пране... Rolling Eyes Уж с желание ходи, нямало е драми и ревове, но пък кой знае какво става в малката главичка. Tired
При нас грипа лека полека отминава. Пу-пу, овладяхме нещата и не се наложи смяна на аб. Сополите на Гери ги атакувахме с черни капки този път и за мое учудване, спряха почти от раз, а с това кашлицата намаля драстично. Иначе ѝ бяха изписали едни ужасни капки (които така и не сложих) Азитер. Е, няма такава гадост. Пробвах ги на мен първо и след капването, ходих да повръщам. Толкова горчат и парят, че не знам толкова малко дете как ще издържи. ooooh!

# 671
  • Мнения: 152
Здравейте ,
и Алекс горе -долу се пооправи ... то не бих казала точно ,че е оправяне ,защото си е хремав, кашлящ и .т.н, но поне не се влошава положението , че имахме и такъв момент. Пи АБ , но като че ли този път не го уцелихме и нямаше голям ефект. Сега майка ми го гледа тези три дни , от утре свекървата и само се моля да се оправи ,че да тръгне от понеделник на ясла, защото и аз вече бях болничен , а варианти нямам други  и вече се побърквам:( За сметка на това той и за миг не се е чувствал зле, само търчи , беснее в къщи и от беля на беля на ходи. Бих казала ,че е неконтролируем  Crazy
Цвети, напълно те разбирам за поведението на Гоги и неиздържането. Алекс също постояно мрънка, реве и се сърди за каквото и да било , дори немога да опиша и да разкажа, то не е едно или две. Все е недоволен и все нещо иска да става точно по различния начин.... при Гоги е ясно , със сигурност е неосъзната ревност от Еличка, предполагам повече търпение и разбиране и нещата скоро ще се поуспокоят. Дано , стискам ви палци .. Той ходи ли на градина сега в това болнаво време ?
Мари , как си ти ? С тези промени на форума съвсем загубих кога ти е термина. Не наближава ли ?

С Алекс не съм имала проблеми със запек ,но с баткото бая дълго време се влачихме. Накрая преборих проблема с Дуфалак и предполагам израстна проблема.... знам ли . Но ви разбирам, голям кошмар е ...
Б-Нади, интересно начало на седмицата ... но и теб те разбрам. Аз така заключих Алекс като беше на годинка в колата ... е драмата беше пълна, защото той дори и не ходеше още , а ключовете гордо седяха в ръката му ... дори и не можех да обясня какво да направи. Та тогава един мъж, случайно преминаващ ме спаси, че не бяхме и в къщи , а насред улиците Simple Smile Винаги съм си мислила ,че е супер малоумна ситуация това да си забравиш ключовете в колата и тя да се заключи , но ето че аз дори и детето си бях оставила вътре освен ключовете Grinning
Кали, много ми хареса подхода ти към Ая за детската градина ... и като цяло към всичко съм много впечатлена  Hug Сигурна съм ,че ще избереш най-чудесното място за нея и на нея много ,много ще и харесва там  Hug

Целувки от мен на всички и по-малко болнички .
Момичета , дайде идея за заглавие на нова тема ... предлагам да е нещо по-пролетно , незнам но с темпото с което пишем  е сигурно ,че и лятото ще застъпим , така че за зимни заглавия няма смисъл  Mr. Green

# 672
  • Мнения: 1 262
Иве,благодаря,добре сме,още малко остана.Ще е първата половина на март,35-40дни още,живот и здраве. Hug
 Благодаря ви за това,че се включихте по моя въпрос с акането. Simple Smile

# 673
  • Мнения: 55
Хехе Иве,хареса ми това с лятното заглавие:)Февруарски студ и си влизаш в темичката с морско заглавие:)При всички случаи ще е приятно!

Дано Алекс е добре и да нямаш тормоз покрай работа и чуденка как да ги нагласиш нещата.

Енигмата,хубаво,че са се повлияли вече!

Мари,и аз все си мисля,че наближава...Живи и здрави!Как решихте за раждането?В София пак или нещо друго?

За акането Ая почти всеки ден го върши..някой път затяга и като изпусне ден веднага на другия почвам ударно...аз като
Илиянчето правя общо взето..Овесени ядки от сутринта,не ги долюбва,но с театри ги ядем заедно,после чай с много мед,после някоя круша (имахме едни много добри от село,ама вече свършиха)..и така към обед стане работата.Давам всеки ден ябълка,круша или киви,освен цитрусите.Тя пък много вода пие.Даже не знам нощем как ще махнем пампито...яко пълно е сутрин.Ама тя не спира, и вечер пак си пийва.Краставици яде,много течности.Също веднъж й дадох сушени сини сливи,и доста бързо се изходи.Смокини сушени не иска, иначе те са много добри.То и аз като знам вкуса им пресни..не ме кефят особено...Друго се сещам,често се случва като се раздвижи хубаво,разтича и дойде:)Като не е вършила почвам да я карам да се гоним тамън да изразходи енергия малко:)

Мари,дано ми се получи подхода!И татко й казва,че все пак трябва някакви несгоди да има,за да се кали психически.Все мк казва "Ти я каляваш физически,правиш какво ли не по книга..а най-важното да е подготвена за живота ,го оставяш на заден план."И може би е така до известна степен..просто се опитвам да поема всичко,да предвидя всичко,което може да я натъжи и се опитвам да го отстраня веднага.Все си казвам още е много малка...Вчера баба ми гледа нещо за една болница в новините..и й казва Там има дечица,чакай да видя...Ая ме погледна с тия големи очи и като заплака..Казва Мамо,какво е на дечицата?Нещо има на дечицата?....Какво да й кажа..Казвам че са там да ги премерят,както нея Данчева я мери понякога.Забранила съм да се гледа каквото и да е сериозно или тъжно нещо в нейно присъствие,просто е чувствителна все още много.Веднъж се натъжи,че видя навън една майка как  теглеше детето си..и ме пита Защо майката бута детето?Какво да й кажа???Не знам как стават готови в един момент да понесат такива гледки ,тъжни неща?Как?

Приятен ден!

# 674
  • София
  • Мнения: 401
здравейте, мацки Simple Smile

Дано всички болнички деца се оправят бързо и максимално безболезнено Simple Smile

При нас нещата се поуспокоиха от понеделник Гоги тръгна на градина и вече е друго човече. Вчера като си тръгвахме от градината го оставих да играе в двора на градината колкото иска - то не беше тичане, ровене и скачане в снега. Накрая сам ми каза Мамо , хайде да си ходим вкъщи. Иначе в градината е сборна група, защото са останали по 5-6 дечица от група. Но пък хубавото е , че започнаха пак да ги извеждат всеки ден - явно като са малко и учителките се навиват да ги обличат и събличат за навън.

За ходенето по голяма нужда аз му давам пробиотик на LR, който е двойно капсулован,т.е. едната капсула се разгражда в стомаха, а другата в червата и определено има ефект. Но не го давам непрекъснато а при нужда и лятото. Освен това всеки ден като го взимам му нося или ябълка, или круша , или портокал, или киви : почистени и нарязани в една кутия и така съм сигурна, че изяжда поне един плод и като се приберем отива директно в тоалетната.

Днес с Елица ще ходим на водна гимнастика, след седмица ще посети първата опера в живота и.

Мари, много бързо минава времето Simple Smile Още малко остава и скоро ще гушкаш още един малък сладък бебок.

Общи условия

Активация на акаунт