Декемврийче 3 годинки прави сред игри и сред забави! - 23

  • 61 182
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 193
ни имаме този проблем само ако смениме мястото... Close може от 3-до 5 дена да не ходи,мъчи се ,боли го драма...знаете....и като каже боли ме кореме,му казвам ..това е защото ядеш сухи храни,а не супечки...така се лъжеме и да ядеме,че при нас е много сложно
и като свърши работо,винаги му натяквам ето видя ли колко леко и не те боля,защото ядеш манджички и супи  Laughing

# 676
  • Мнения: 1 262
Кали,Цвети ,така е ,малко остана,бързо мина времето наистина. Hug
Кали,не съм решила твърдо,но като ,че ли малко повече клоня към Плевен.Иначе половинката ти е прав,ти като майка искаш да я предпазиш и засега успяваш,но малко по-малко трябва някак да се калява емоционално,може би от една страна е добре детската градина,защото малките малко или много там се сблъскват с една друго реалност ,един вид нещо като малка подготовка и каляване на емоции.

# 677
  • Мнения: 1 572
mari, днес случайно (или пък не) попаднах на една статия за чревни проблеми  и връзката им с разни заболявания. Текстът макар и хубав по съдържание е ужасно нескопосано преведен, затова копирам само една малка част, която ми привлече вниманието. Предполагам  ще предпочетеш природен вариант за Аля вместо алопатичен сироп.

Цитат
В случай на упорит запек, да се въведе прясно изцеден сок по-рано в диетата от фаза 2: започнете със сок от моркови, първото нещо сутринта и прибавете олио (масло) от треска (cod oil) по същото време. Сокът ще стимулира много жлъчната продукция при случаите на системен запек, който се дължи на слабо производство на жлъчен сок. Когато няма достатъчно жлъчка, мазнините в храната не могат да се абсорбират добре, вместо това те реагират със солите и се формира сапун (натрий с мазнини формират сапун) в червата, което води до запек. Премахване на млякото и млечните продукти също може да помогне.
Статията е за диетата ЧИПС, т.е. Чревен психологически синдром.

# 678
  • Мнения: 298
Ние имахме голям проблем с баткото той направи хроничен запек, цяла година ходене по мъките, накрая се оправи. С Дона нямаме проблеми, тя ходи редовно всеки ден, по някой път и по 2-3 пъти. И при нея имаше период в който акаше твърди топчета, но започна да яде киви всеки ден и няма проблеми. По някой път круши, правя и плодова салата, но тя не иска да я опита, а баткото я обича. Гледаме да има много плодове. Правим и сок от морков или портокал.

# 679
  • Мнения: 1 262
Добра,благодаря много за статия,ще го имам в предвид ,при Аля не е точно запек,просто ака на три дни и още преди да е започнала казва боли ме дупенцето,а като се престраши да започне всичко е нормално,но ми се ще да се изхожда всеки ден.
Иначе и двете пият  сокове,на ден задължително по един фреш от портокал  после им правя морков,ябълка и ч.цвекло.

# 680
  • Мнения: 55
Мари,как правиш сока..в смисъл като съотношение?Интересува ме колко цвекло главно?Аз съм й давала варено в салата,но не го долюбва и искам да опитам и аз със сок (морков и ябълка си яде,ама пък само цвекло не става:)Вземам хубаво
цвекло от мойто си местенце и е грехота
 да не го хапва.Бях чела някъде,че не трябвало веднага да се пие..имаш ли идея?Също не бивало голямо количество..така и не разбрах за дете колко и как...

Ифф,и аз така говоря..ако хапнеш тази супичка,коремчето ще работи хубаво и акото няма да тропка Joy

Сетих се когато бяхте на почивката извън БГ какво хапва Макси?Това ми е голяма мъка за Гърция като тръгнем,живи и здрави.

# 681
  • Мнения: 1 262
Кали,слагам около 4-5ябълки,необелени само нарязани,по желание един морков,и 1/3от цвеклото ,те са с формата на ряпа ,нали ги знаеш,обелвам го и го нарязвам.Сокчето става много сладко и децата го обичат.Аля е на тема дълга коса-като на Рапунцел Simple Smile и все и казвам,че от него расте косата,тя го изпива набързо-набързо.Първите дни може първата урина да се оцветява в червено ,но после се нормализира. Някой казват,че трябва да престои,ако искаш като го направиш и го дай след час.Не нужно да изпива цяла чаша,достатъчни са и 4-5глъдки.Аз правя по около 3пъти в седмицата,иначе портокалчета всеки ден.

# 682
  • Мнения: 1 572
И аз правя ежедневно фрешове, но  днес за първи път предложих с повечко морков. Приблизително 50:50 течност морков :ябълка.
Гоше свърши работа още докато пие  Joy на каката и трябваше втора голяма чаша и няколко часа, но подейства. Масло от треска нямам, вероятно лъжичка зехтин би имала същия ефект за жлъчката. Но в къщи и зехтин няма... не обичам аромата.
Мари е казала идално съотношение ябълки/цвекло.
Кали, червено  цвекло слагам на всичко, което готвя. Настъргано в месни кюфтета, в ориз, в зрял боб,леща, в супи. Вярно, че минава термична обработка, но готвя под 100С и се надявм, че запазва част от полезните съставки
Пп: кюфтетата, които правя са най-малко месо - слагам лук, моркови, цвекло и овесени ядки, всичко смляно на най-ситно в робота.

# 683
  • Мнения: 55
Мари,благодаря  Hug Ще тествам подобно съоношение тия дни, само да дойде ново цвекло.

Добра,хубава идея да слагаме във всичко...Не се бях сетила Simple SmileЗа сок от морков ми стана странно,нали уж моркова сам по себе си запича.Аз сега от портокал й цедя само.Ябълките я гона да ги яде на плод.Че тя и без това не припада по сока много. Някой път го пие сама ама друг път и с чашата я преследвам.Сама иска да й правя "лимонада"-лимон много обича,мед и вода.

Зехтин и половинката хич не обича, ама покрай мен му свикна вече. Другия ми голям успех с него е,че спря да яде каквито и да е колбаси,коеъо преди си хапваше:)

Искам да питам мамите с дечица вкъщи.Кога ставате сутрин ,наобед кога се спи и вечер?Ая взе да спи сутрин все повече,някои дни до след 9..наобед издържа много вече,сега заспа в 3...вечер си е активна до 22 и докато се измием..почна да заспива в 23,че и повече...лягаме,става,ходи до татко си,смее се,весели се..страшна работа:)Сутрин ми е жал да я вдигна рано та да й сменя рязко режима...При вас как е?

Приятна неделя!

# 684
  • Мнения: 397
Здравейте.
KALINA Z и Теди не ходи още на градина.Гледаме се в къщи.Режимът ни е същият,не го будя сутрин,когато се събуди тогава.Следобед заспива между 2-3ч.Вечер също заспива късно-23-24ч.

# 685
  • Мнения: 0
Мамита,не съм ви забравила !   bouquet

В къщи сме си  и по цял ден играем. Матя проходи и вече се гонят с брат си ,който не ходи на градина от октомври-много взе да боледува и да носи заразите у дома и малката започна и тя да боледува и ми писна да давам пари за градина и след това и за лекарства .......няма смисъл ,така или иначе съм си вкъщи и мога да си го гледам и него. А у нас е голям цирк ,постоянно разхвърлят и мажат навсякъде.... Mr. Green меччтая си за чистота и тишина  CrazyЙоан вече не ревнува толкова и е мнооого по-добре,че по едно време беше ад -само врещене до пръсване на тъпанчетата  и тръшкане, и ние с мъжо бяхме на ръба/ също като Цвети /...............сега си играят двамката ,когато не се бият ,разбира се  Joy чувствам се като рефер на футболен мач ............ Joy

Бъдете здрави всички и Дечица и Мамита !

Мари , пробвай с веган диета и без хляб за запека -при нас помогна ,но не веднага -трябва да се поизчисти организма от натрупванията най-вече от млечните

# 686
  • Мнения: 1 572
... от октомври-много взе да боледува и да носи заразите у дома и малката започна и тя да боледува и ми писна да давам пари за градина и след това и за лекарства .......няма смисъл ,така или иначе съм си вкъщи и мога да си го гледам и него.
-------------------------------------------------------------------------------
...............сега си играят двамката ,когато не се бият ,разбира се  Joy чувствам се като рефер на футболен мач ............ Joy
Много се радвам, че се включи! Това горе, все едно аз съм го писала Simple Smile))
Какво стана с бъзака? даваш ли? Моя отлежава в хладилника и не го пием. Изпихме твоя (отдавна), после някакъв от патеката .... и накрая ми секна музата, точно като стана готов моя.

# 687
  • Мнения: 660
Здравейте, Ралица ходи 3 дни на градина и това беше,аз преди това няколко месеца й говорех как  е там,колко е хубаво,децата играят.Теоретично беше подготвена,радваше,докато отиде първият ден.Плакала там за мен,после на другия ден пак отидохме,нищо не каза,като я взех се радваше.на третия ден като стигнахме до вратата се разплака,разтръшка,госпожата я държи ,тя с едърпа и вика-мамо,мамо,вземи ме,не искам тук.Стана ми толкова тъжно ,остана малко да я взема,но се въздържах и си тръгнах.Видях как я събличат ,а тя плаче и се дърпа.Сега все повтаря,че не иска,ще стои вкъщи,ще идва с мен на работа,защото тя така свикна да правим като няма кой да я гледа.Не смея да я заведа там,не мога да го понеса,ако пак заплаче.Но продължавам да говоря,а тя понякога ме пита другите деца плачат ли там,аз й казвам не.Така мислех,че ще свикне,защото по детските центрове я оставям сама и няма проблем.

# 688
  • Мнения: 0
бъзака още си стои на прозореца непрецеден,голяма тъпотия от моя страна ................мързел и тва си е  ooooh!


не съм давала нищо на йоан от както спрях детската,иначе си имам останал сироп от предишната реколта-стои си в хладилника и си дреме тихичко  Joy
Всяка год си правиме вино  у нас ,а последния път сложихме кило бъзак при направата -мисля,че има същото действие като сиропа и виното ухае невероятно . Та , с него се подсилваме с мъжо  Mr. Green , не че имаме нужда .....

# 689
  • Мнения: 193
оооо Кали не ми споменавай за яденето....при нас е голяма мъка с това ядене,,трябва да е захласнат в любимите му коли Макуин на таблета и аз през това време...буквалто бутам,и знам ,че си е изял количеството ядене...
ако не сме си  в нас,а навън е по-трудно да го забаламосам и каквото успея да му дам..това е,поне сух хляб яде и си държи филията и си я грезе...мъка голяма.

Общи условия

Активация на акаунт